Festivals: Alemanya 2017 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
   Festivals    Alemanya
2017 (Totes / Futur)

Festivals per paísAlemanya · Argentina · Austràlia · Àustria · Bèlgica · Brasil · Bulgària · Canadà · Dinamarca · Eslovàquia · Espanya · Estats Units d'Amèrica · Estònia · Finlàndia · França · Grècia · Holanda · Hong-Kong · Hongria · Irlanda · Islàndia · Israel · Itàlia · Japó · Letònia · Líban · Macao · Malta · Mèxic · Montenegro · Noruega · Nova Zelanda · Perú · Polònia · Regne Unit · República Txeca · Suècia · Suïssa · Xina · Xipre

Bad Aibling : Opernbühne Bad Aibling — 16-25 Jul

Schloss Maxlrain, Bad Aibling
en A rarity is given each summer, at the Reithalle of the Schloss Maxlrein, between Munich and Salzburg
it Ogni estate viene rappresentata una rarita' alla Reithalle dello Schloss Maxlrein, tra Monaco e Salisburgo

L'elisir d'amore Donizetti.    Doris S Langara (Adina), Santiago Sanches / Thomas Huber (Nemorino), Stephen Barchi (Belcore), Jens Müller (Dulcamara), Katharina Wittmann (Gianetta), Dir Richard van Schoor, Dir Esc Michael Stacheder.   Dg 16, Dx 19, Dv 21, Dg 23, Dm 25 Jul 2017   info 

Pàgina web: www.opernbuehne-badaibling.de
Bad Hersfelder Opernfestspiele — 21-30 Jul
Der Messias Handel.    Marta Gamrot-Wrzol (Sopran), Barbara Buffy (Alt), Florian Brauer (Tenor), Florian Dengler (Bass), Dir Esc Siegfried Heinrich.   Bach-Haus: Ds 11 Feb 2017   info 

Apollo und Hyacinth Mozart.    Bach-Haus: Dv 21, Dg 23, Dm 25, Dj 27, Ds 29 Jul 2017   info 

Die Magd als Herrin Pergolesi.    Bach-Haus: Dv 21, Dg 23, Dm 25, Dj 27, Ds 29 Jul 2017   info 

Bauernkantate Bach.    Bach-Haus: Ds 22, Dl 24, Dx 26, Dv 28, Dg 30 Jul 2017   info 

Der Schauspieldirektor Mozart.    Bach-Haus: Ds 22, Dl 24, Dx 26, Dv 28, Dg 30 Jul 2017   info 

Pàgina web: www.oper-hersfeld.de
Bad Wildbad : Rossini in Wildbad — 7-23 Jul

Königliches Kurtheater, Wildbad
en Belcanto festival presenting young singers and little-known works from Rossini and his contemporaries.
fr Festival de bel canto présentant de jeunes chanteurs et des oeuvres peu connues de Rossini et ses contemporains
it Festival del belcanto, che presenta giovani cantanti e opere poco note di Rossini e dei suoi contemporanei

L'occasione fa il ladro Rossini.    Patrick Kabongo (Don Eusebio), Vera Talerko (Berenice), Kenneth Tarver (Conte Alberto), Lorenzo Regazzo (Don Parmenione), Giada Frasconi (Ernestina), Roberto Maietta (Martino), Dir Antonino Fogliani, Dir Esc Jochen Schönleber Königliches Kurtheater: Ds 8, Dj 13, Ds 22a Jul 2017   info 

Le cinesi García.    Francesca Longari (Lisinga), Giada Frasconi (Sivene), Ana Victória Pitts (Tangia), Patrick Kabongo (Silango), Dir Michele D'Elia, Dir Esc Jochen Schönleber Königliches Kurtheater: Dg 9m, Ds 15a, Dv 21a Jul 2017   info 

Aureliano in Palmira Rossini.    Juan Francisco Gatell (Aureliano), Silvia Dalla Benetta (Zenobia), Marina Viotti (Arsace), Ana Victória Pitts (Publia), Xiang Xu (Oraspe), Zhiyuan Chen (Licinio), Baurzhan Anderzhanov (Gran sacerdote), Dir José Miguel Pérez-Sierra Trinkhalle: Dv 14c, Ds 22c Jul 2017   info 

Maometto II Rossini.    Mert Süngü (Paolo Erissa), Elisa Balbo (Anna), Victoria Yarovaya (Calbo), Patrick Kabongo (Condulmiero), Mirco Palazzi (Maometto II), Patrick Kabongo (Selimo), Dir Antonino Fogliani, Dir Esc Jochen Schönleber, Matteo Marziano Graziano Trinkhalle: Ds 15, Dj 20, Dg 23m Jul 2017   info 

Eduardo e Cristina Rossini.    Kenneth Tarver (Carlo), Silvia Dalla Benetta (Cristina), Laura Polverelli (Eduardo), Baurzhan Anderzhanov (Giacomo), Xiang Xu (Atlei), Dir Gianluigi Gelmetti Trinkhalle: Dg 16mc, Dv 21c Jul 2017   info 

Pàgina web: www.rossini-in-wildbad.de
Baden-Baden : Osterfestspiele Baden-Baden

Festspielhaus, Baden-Baden
[NP] Tosca Puccini.    Kristīne Opolais (Floria Tosca), Marcelo Álvarez (Mario Cavaradossi), Evgeny Nikitin (Baron Scarpia), Alexander Tsymbalyuk (Cesare Angelotti), Peter Rose (Il Sagrestano), Peter Tantsits (Spoletta), Douglas Williams (Sciarrone), Walter Fink (Un carceriere), Dir Simon Rattle, Dir Esc Philipp Himmelmann Dv 7, Dl 10, Dj 13, Dl 17 Abr 2017   info 

La Tragédie de Carmen Bizet.    Céline Akçag (Carmen), Felicitas Frische (Micaëla), Johannes Grau (Don José), Vladislav Pavliuk (Escamillo), Dir Simon Rössler / Gabriel Venzago, Dir Esc Sofia Simitzis.   Theater Baden-Baden: Dg 9, Dx 12, Dg 16, Dv 28, Ds 29, Dg 30 Abr, Dv 5, Dg 7, Ds 13, Dx 17, Dj 18 Mai 2017   info 

Pàgina web: www.festspielhaus.de
Baden-Baden : Pfingstfestspiele Baden-Baden

Festspielhaus, Baden-Baden
Das Rheingold Wagner.    Michael Volle (Wotan), Katarina Karnéus (Fricka), Johannes Martin Kränzle (Alberich), Daniel Behle (Loge), Gabriela Scherer (Freia), Lothar Odinius (Froh), Markus Eiche (Donner), Nadine Weissmann (Erda), Elmar Gilbertsson (Mime), Christof Fischesser (Fasolt), Lars Woldt (Fafner), Mirella Hagen (Woglinde), Julia Rutigliano (Wellgunde), Anna Lapkovskaja (Floßhilde), Dir Thomas Hengelbrock Ds 3c Jun 2017   info 

Pàgina web: www.festspielhaus.de
Baden-Baden : Sommerfestspiele Baden-Baden

Festspielhaus, Baden-Baden
en Performances with the Mariinsky Theatre and Valery Gergiev

La clemenza di Tito Mozart.   Baden-Baden-Gala 2017.  Rolando Villazón (Titus Vespasianus), Marina Rebeka (Vitellia), Joyce DiDonato (Sextus), Regula Mühlemann (Servilia), Tara Erraught (Annius), Adam Plachetka (Publius), Dir Yannick Nézet-Séguin Dj 6c, Dg 9c Jul 2017   info 

Eugen Onegin Tchaikovsky.   Solisten, Orchester und Chor des Mariinsky-Theaters.  Mariinsky TheatreAlexey Markov (Onegin), Maria Bayankina (Tatiana), Evgeny Akhmedov (Lensky), Ekaterina Sergeeva (Olga), Olga Savova (Larina), Mikhail Petrenko (Gremin), Elena Vitman (Nanya), Andrei Zorin (Triquet), Dir Valery Gergiev, Dir Esc Alexei Stepanyuk Dj 20, Dg 23 Jul 2017   info 

Pàgina web: www.festspielhaus.de
Baden-Baden : Herbstfestspiele Baden-Baden

Festspielhaus, Baden-Baden
Leonore Beethoven.    Marlis Petersen (Leonore), Maximilian Schmitt (Florestan), Johannes Weisser (Don Pizarro), Dimitry Ivashchenko (Rocco), Robin Johannsen (Marzelline), Tareq Nazmi (Don Fernando), Dir René Jacobs Dv 3c Nov 2017   info 

La bohème Puccini.    Zarina Abaeva (Mimi), Leonardo Capalbo (Rodolfo), Sofia Fomina (Musetta), Konstantin Suchkov (Marcello), Edwin Crossley-Mercer (Schaunard), Nahuel Di Pierro (Colline), Gary Agadzhanian (Benoît/ Alcindoro), Nicolai Fedorov (Parpignol), Evgenii Ikatov (Sergeant bei der Zollwache), Dir Teodor Currentzis, Dir Esc Philipp Himmelmann Dv 10, Dg 12 Nov 2017   info 

Pàgina web: www.festspielhaus.de
Bayreuther Festspiele — 25 Jul-28 Ago
Die Meistersinger von Nürnberg Wagner.    Michael Volle (Hans Sachs), Günther Groissböck (Veit Pogner), Tansel Akzeybek (Kunz Vogelgesang), Armin Kolarczyk (Konrad Nachtigal), Johannes Martin Kränzle (Sixtus Beckmesser), Daniel Schmutzhard (Fritz Kothner), Paul Kaufmann (Balthasar Zorn), Christopher Kaplan (Ulrich Eisslinger), Stefan Heibach (Augustin Moser), Raimund Nolte (Hermann Ortel), Andreas Hörl (Hans Schwarz), Timo Riihonen (Hans Foltz), Klaus Florian Vogt (Walther von Stolzing), Daniel Behle (David), Anne Schwanewilms (Eva), Wiebke Lehmkuhl (Magdalene), Karl-Heinz Lehner (Ein Nachtwächter), Dir Philippe Jordan, Dir Esc Barrie Kosky Dm 25m, Dl 31m Jul, Dl 7m, Dm 15m, Ds 19m, Dg 27m Ago 2017   info 

Tristan und Isolde Wagner.    Stephen Gould (Tristan), René Pape (Marke), Petra Lang (Isolde), Iain Paterson (Kurwenal), Raimund Nolte (Melot), Christa Mayer (Brangäne), Tansel Akzeybek (Ein Hirt), Kay Stiefermann (Ein Steuermann), Tansel Akzeybek (Junger Seemann), Dir Christian Thielemann, Dir Esc Katharina Wagner Dx 26m Jul, Dx 2m, Dg 6m, Ds 12m, Dx 16m, Dg 20m Ago 2017   info 

Parsifal Wagner.    Ryan McKinny (Amfortas), Karl-Heinz Lehner (Titurel), Georg Zeppenfeld (Gurnemanz), Andreas Schager (Parsifal), Derek Welton / Werner Van Mechelen (Klingsor), Elena Pankratova (Kundry), Tansel Akzeybek (1. Gralsritter), Timo Riihonen (2. Gralsritter), Alexandra Steiner (1. Knappe), Mareike Morr (2. Knappe), Paul Kaufmann (3. Knappe), Stefan Heibach (4. Knappe), Netta Or (1. Klingsors Zaubermädchen), Katharina Persicke (2. Klingsors Zaubermädchen), Mareike Morr (3. Klingsors Zaubermädchen), Alexandra Steiner (4. Klingsors Zaubermädchen), Bele Kumberger (5. Klingsors Zaubermädchen), Sophie Rennert (6. Klingsors Zaubermädchen), Wiebke Lehmkuhl (Altsolo), Dir Hartmut Haenchen, Dir Esc Uwe Eric Laufenberg Dj 27 Jul, Ds 5, Dl 14, Dl 21, Dv 25 Ago 2017   info 

Das Rheingold Wagner.    Iain Paterson (Wotan), Markus Eiche (Donner), Daniel Behle (Froh), Roberto Saccà (Loge), Tanja Ariane Baumgartner (Fricka), Caroline Wenborne (Freia), Nadine Weissmann (Erda), Albert Dohmen (Alberich), Andreas Conrad (Mime), Günther Groissböck (Fasolt), Karl-Heinz Lehner (Fafner), Alexandra Steiner (Woglinde), Stephanie Houtzeel (Wellgunde), Wiebke Lehmkuhl (Floßhilde), Dir Marek Janowski, Dir Esc Frank Castorf Ds 29 Jul, Dm 8, Dx 23 Ago 2017   info 

Die Walküre Wagner.    Christopher Ventris (Siegmund), Georg Zeppenfeld (Hunding), John Lundgren (Wotan), Camilla Nylund (Sieglinde), Catherine Foster (Brünnhilde), Tanja Ariane Baumgartner (Fricka), Caroline Wenborne (Gerhilde), Dara Hobbs (Ortlinde), Stephanie Houtzeel (Waltraute), Nadine Weissmann (Schwertleite), Christiane Kohl (Helmwige), Mareike Morr (Siegrune), Simone Schröder (Grimgerde), Alexandra Petersamer (Rossweisse), Dir Marek Janowski, Dir Esc Frank Castorf Dg 30 Jul, Dx 9, Dv 18, Dj 24 Ago 2017   info 

Siegfried Wagner.    Stefan Vinke (Siegfried), Andreas Conrad (Mime), Thomas Johannes Mayer (Der Wanderer), Albert Dohmen (Alberich), Karl-Heinz Lehner (Fafner), Nadine Weissmann (Erda), Catherine Foster (Brünnhilde), Ana Durlovski (Waldvogel), Dir Marek Janowski, Dir Esc Frank Castorf Dm 1m, Dv 11m, Ds 26m Ago 2017   info 

Götterdämmerung Wagner.    Stefan Vinke (Siegfried), Markus Eiche (Gunther), Albert Dohmen (Alberich), Stephen Milling (Hagen), Catherine Foster (Brünnhilde), Allison Oakes (Gutrune), Marina Prudenskaya (Waltraute), Wiebke Lehmkuhl (1. Norn), Stephanie Houtzeel (2. Norn), Christiane Kohl (3. Norn), Alexandra Steiner (Woglinde), Stephanie Houtzeel (Wellgunde), Wiebke Lehmkuhl (Floßhilde), Dir Marek Janowski, Dir Esc Frank Castorf Dj 3m, Dg 13m, Dl 28m Ago 2017   info 

Pàgina web: www.bayreuther-festspiele.de
Bremen : Musikfest Bremen — 19 Ago - 9 Set
en Formerly centred on the main square in Bremen, the festival has grown to encompass other cities in the north west of Germany
it Basato in precedenza nella piazza principale di Brema, il festival si e' esteso a altre citta' del nord ovest della Germania

La clemenza di Tito Mozart.    Maximilian Schmitt (Tito), Karina Gauvin (Vitellia), Anna Lucia Richter (Servilia), Stéphanie d'Oustrac (Sesto), Jeanine De Bique (Annio), Willard White (Publio), Dir Teodor Currentzis Die Glocke, Großer Saal: Dv 25c Ago 2017   info 

Don Giovanni Mozart.    Vannina Santoni (Donna Anna), Daniel Behle (Don Ottavio), Jean-Sébastien Bou (Don Giovanni), Robert Gleadow (Leporello), Arianna Vendittelli (Donna Elvira), Catherine Trottmann (Zerlina), Marc Scoffoni (Masetto), Steven Humes (Il Commendatore), Dir Jérémie Rhorer Die Glocke, Großer Saal: Dv 1c Set 2017   info 

Pàgina web: www.musikfest-bremen.de
Choriner Opernsommer — 9-17 Jun
en Opera, operetta and concerts in the former Cistercian Abbey

Die Zauberflöte Mozart.    Kloster Chorin: Ds 10m, Dg 11m, Ds 17m, Dg 18m Jun 2017

Pàgina web: www.kloster-chorin.info
Dessau : Kurt-Weill-Festival — 24 Feb-12 Mar

Anhaltisches Theater, Dessau
en Annual Weill festival of operas, songs, film screenings, concerts and talks
it Festival annuale di Weill di opere, canzoni, proiezioni cinematografiche, concerti e conferenze

Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny Weill.    Oper HalleDir Christopher Sprenger, Dir Esc Michael von zur Mühlen Anhaltisches Theater: Dg 26 Feb 2017   info 

Herzog Blaubarts Burg Bartók.    Anhaltisches Theater DessauUlf Paulsen (Herzog Blaubart), Rita Kapfhammer (Judith), Dir Markus L Frank, Dir Esc Benjamin Prins Anhaltisches Theater: Dv 3, Ds 11m Mar 2017   info 

Pàgina web: www.kurt-weill-fest.de
Dortmund : Klangvokal Musikfestival Dortmund — 28 Mai-25 Jun

Orchesterzentrum/NRW, Dortmund
en Annual festival of vocal music -- opera, world music and pop -- created in 2009
en The theme of the 2017 festival is Heimat Europa

Le comte Ory Rossini.    Jessica Pratt (Adèle de Formoutiers), Jana Kurucová (Isolier), Lawrence Brownlee (Graf Ory), Roberto de Candia (Raimbaud), Oleg Tsibulko (Le Gouverneur), Dir Giacomo Sagripanti Konzerthaus Dortmund: Dg 28c Mai 2017   info 

Tamerlano Vivaldi.    Les AccentsBlandine Staskiewicz, Anthea Pichanick, Sophie Rennert, Florian Sempey, Delphine Galou, Dir Thibault Noally Orchesterzentrum/NRW: Dv 2c Jun 2017   info 

Acis and Galatea Handel.   Staged performance with puppets / Szenische Aufführung mit Puppen.  Collegium MarianumSophie Junker (Galatea), Benedikt Kristjánsson (Acis), Patrick Grahl (Damon), Tomáš Lajtkep (Coridon), Tomáš Král (Polyphemus), Dir Jana Semerádová, Dir Esc Vít Brukner.   Orchesterzentrum/NRW: Ds 10 Jun 2017   info 

King Arthur Purcell.   Semi-staged / Halbszenische Aufführung.  Vox LuminisSophie Junker (Sopran), Stefanie True (Sopran), Zsuzsi Tóth (Sopran), Robert Buckland (Tenor), Philippe Froeliger (Tenor), Olivier Berten (Bariton), Thomás Král (Bass), Dir Lionel Meunier.   St Reinoldikirche: Ds 24 Jun 2017   info 

Pàgina web: www.klangvokal-dortmund.de
Erfurt : DomStufen-Festspiele — 10-27 Jul

Domstufen, Erfurt
en Performances of a music-theatre work, often with a religious aspect, given by the Theater Erfurt on the steps outside the city's cathedral
it Rappresentazioni di un'opera di teatro musicale spesso con un aspetto religioso, sugli scalini della cattedrale di Erfurt

Der Troubadour Verdi.    Theater ErfurtThomas Paul / Eduard Martynyuk / Adorján Pataki (Manrico), Elena Stikhina / Ekaterina Godovanets (Leonora), Todd Thomas / Gérard Kim (Conte di Luna), Agnieszka Rehlis / Eliška Weissová (Azucena), Andrey Maslakov / Kakhaber Shavidze (Ferrando), Margrethe Fredheim / Julia Neumann (Ines), Jörg Rathmann / Alexander Voigt (Ruiz), Dir Samuel Bächli, Dir Esc Jürgen R Weber Domstufen: Dj 10, Dv 11, Ds 12, Dg 13, Dm 15, Dx 16, Dj 17, Dv 18, Ds 19, Dg 20, Dm 22, Dx 23, Dj 24, Dv 25, Ds 26, Dg 27 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.domstufen.de
Eutiner Festspiele — 8 Jul-18 Ago

Freilichtbühne am Schlossgarten, Eutin
en Open air festival at a waterside arena in Eutin's Castle Gardens
it Festival all'aperto nell'arena in riva all'acqua nei giardini castello di Eutin

[NP] Die Fledermaus Strauss.    Michael Heim (Gabriel von Eisenstein), Peggy Steiner (Rosalinde), Peter Paul (Frank), Milana Butaeva (Prinz Orlofsky), Ziad Nehme (Alfred), Christian Oldenburg (Dr Falke), Philip Lüsebrink (Dr Blind), Steffi Lehmann (Adele), Henrike Puskeppel (Ida), Elmar Gehlen (Frosch), Maxim Kurtsberg (Iwan), Dir Leo Siberski / Romely Pfund, Dir Esc Dominique Caron Ds 8, Dv 14, Dj 20, Dg 23, Dx 26, Ds 29 Jul, Dx 2, Ds 5, Dj 10, Dg 13, Dv 18 Ago 2017   info 

[EM] Die Wolfsschlucht Weber.    Katja Bördner (Agathe), Tobias Haaks (Max), Milana Butaeva (Teufel), Manos Kia (Kaspar), Yannick Spanier (Eremit), Tobias Peschanel (Kuno/ Ottokar/ Kilian), Dir Leo Siberski, Dir Esc Dominique Caron Ds 12 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.eutiner-festspiele.de
Göttingen : Internationale Händel-Festspiele Göttingen — 11-28 Mai
en Göttingen claims to be the world's longest-standing early music festival, and features Handel's operas, sacred works and rediscoveries, together with chamber concerts, recitals and talks
it Göttingen asserisce di essere il piu' antico festival di musica antica del mondo, e rappresenta opere di Handel, opere sacre e riscoperte, oltre a concerti da camera, recital e conferenze

Lotario Handel.    Sophie Rennert (Lotario), Marie Lys (Adelaide), Jorge Navarro-Colorado (Berengario), Ursula Hesse von den Steinen (Matilda), Jud Perry (Idelberto), Todd Boyce (Clodomiro), Dir Laurence Cummings, Dir Esc Carlos Wagner Deutsches Theater: Dv 19, Dg 21m, Dl 22m, Dx 24, Dv 26, Dg 28m Mai 2017   info 

Pàgina web: www.haendel-festspiele.de
Halfing : Opernfestival Gut Immling — 17 Jun-13 Ago

Gut Imling, Halfing
I vespri siciliani Verdi.    Emanuela Torresi (Elena), Hyunjeong Yu (Ninetta), Angelo Fiore (Arrigo), Stefano Meo (Monforte), Alexander Teliga (Giovanni da Procida), Le Wang (Manfredo), Aliahmad Ibrahimov (Tebaldo), Dir Cornelia von Kerssenbrock, Dir Esc Stefano Simone Pintor Ds 17, Dv 23 Jun, Dg 2, Ds 15, Dv 21, Dv 28 Jul 2017   info 

Der Liebestrank Donizetti.    Elisa Cenni (Adina), Chuanliang Wang (Nemorino), Carlo Checchi (Belcore), Sergio Foresti (Dulcamara), Anastasia Churakowa (Gianetta), Dir Cornelia von Kerssenbrock, Dir Esc Verena von Kerssenbrock Ds 1, Dv 7, Dv 14, Dg 23m, Ds 29 Jul, Dv 4 Ago 2017   info 

Orfeo ed Euridice Gluck.    Modestas Sedlevicius (Orpheus), Maryna Zubko (Eurydike), Rachel Croash (Amor), Dir Cornelia von Kerssenbrock, Dir Esc Ludwig Baumann Ds 22, Dg 30 Jul, Ds 5 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.gut-immling.de
Halle : Händel-Festspiele Halle

Opernhaus, Halle
en Handel festival in the city of his birth, with operas, oratorios, concerts and lectures
it Festival di Handel nella sua citta' natale, con opere, oratori, concerti e conferenze

[NP] Jephtha Handel.    Oper HalleRobert Sellier (Jephtha), Ines Lex (Iphis), Svitlana Slyvia (Storgé), Ki-Hyun Park (Zebul), Leandro Marziotte (Hamor), Dir Christoph Spering, Dir Esc Tatjana Gürbaca Opernhaus: Dv 26, Dg 28 Mai, Dv 2, Dg 4 Jun 2017   info 

Acis und Galatea Handel.    Collegium MarianumSophie Junker (Galatea), Benedikt Kristjánsson (Aci), Patrick Grahl (Damon), Tomáš Král (Polifemo), Tomáš Lajtkep (Tityrus), Dir Jana Semerádová, Dir Esc Vít Brukner.   Bad Lauchstädt, Goethe-Theater: Ds 27m, Dg 28m, Dl 29 Mai 2017   info 

Sosarme Handel.    Benno Schachtner (Sosarme), Ines Lex (Elmira), Robert Sellier (Haliate), Svitlana Slyvia (Erenice), Michael Taylor (Argone), Julia Böhme (Melo), Ki-Hyun Park (Altomaro), Dir Bernhard Forck, Dir Esc Philipp Harnoncourt.   Opernhaus: Dm 30 Mai, Dj 8 Jun 2017   info 

Esther Handel.    Antonio Giovannini (Altus), Raffaella Milanesi (Sopran), Stefanie True (Sopran), Thomas E Bauer (Bass), Dir Fabio Bonizzon.   Händel-Halle: Ds 3c Jun 2017   info 

Concert    Juan Sancho (Tenor), Dir Markellos Chryssicos.   Leopoldina: Dl 5 Jun 2017   info 

Aci, Galatea e Polifemo Handel.    Julia Doyle (Sopran), Luciana Mancini (Mezzosopran), Andreas Wolf (Bass), Dir Peter Neumann Aula im Löwengebäude: Dm 6c Jun 2017   info 

Giustino Handel.    Lautten Compagney BerlinDir Wolfgang Katschner, Dir Esc Eugenio Monti Colla Schaffhausen, Suïssa, Stadttheater: Dv 9, Ds 10m, Dg 11m Jun 2017 ◊ Bad Lauchstädt, Goethe-Theater: Dv 9, Ds 10m, Dg 11m Jun 2017 ◊ Winterthur, Suïssa, Theater Winterthur: Dv 3, Ds 4, Dg 5m Nov 2017

Giustino Handel.    Owen Willetts (Giustino), Fanie Antonelou (Arianna), Sylvia Rena Ziegler (Anastasio), Helena Rasker (Leocasta), Andreas Post (Vitaliano), Drew Santini (Amanzio), Shadi Torbey (Polidarte), Dir Wolfgang Katschner, Dir Esc Eugenio Monti Colla Bad Lauchstädt, Goethe-Theater: Dv 9, Ds 10, Dg 11 Jun 2017   info 

Pàgina web: www.haendelfestspiele-halle.de
Heidenheim : Opernfestspiele Heidenheim — 18 Jun-30 Jul

Schloss Hellenstein, Heidenheim
en Open-air production in the remains of the Rittersaal of the Schloß Hellenstein.
it Opera all'aperto nei ruderi della Rittersaal dello Schloss Hellenstein

Der fliegende Holländer Wagner.    Randall Jakobsh (Daland), Inga-Britt Andersson / Annette Seiltgen (Senta), Vincent Wolfsteiner / Tilmann Unger (Erik), Eva Vogel (Mary), Martin Platz / Christoph Wittmann (Der Steuermann Dalands), Antonio Yang (Der Holländer), Dir Marcus Bosch / Marijn Simons, Dir Esc Georg Schmiedleitner Schloss Hellenstein: Dv 7, Dg 9, Dv 14, Ds 15, Dv 21, Ds 22, Dx 26, Dv 28 Jul 2017   info 

Stabat Mater Dvořák.    Annette Seiltgen (soprano), Eva Vogel (mezzo-soprano), NN (tenore), Randall Jakobsh (basso), Dir Mario Venzago Pauluskirche: Dg 23 Jul 2017   info 

Un giorno di regno Verdi.    Gocha Abuladze (Cavaliere Belfiore), Davide Fersini (Baron Kelbar), Michaela Maria Mayer (Giulietta Di Kelbar), Elisabeth Jansson (Marchesa Del Poggio), Giuseppe Talamo (Edoardo Di Sanval), David Steffens (La Rocca), León de la Guardia (Graf Ivrea), Daniel Dropulja (Delmonte), Dir Marcus Bosch, Dir Esc Barbora Horáková Joly Festspielhaus Congress Centrum: Dj 27, Ds 29 Jul 2017   info 

Pàgina web: www.opernfestspiele.de
Infektion! Festival für Neues Musiktheater
[NP] Die Gespenstersonate Reimann.    Staatsoper Unter den LindenDavid Oštrek (Der Alte), Miloš Bulajić / Matthew Peña (Der Student Arkenholz), Noriyuki Sawabu (Der Oberst/ Johannsson), Alexandra Ionis (Die Mumie), Paula Rummel (Das Fräulein), Vincenzo Neri / Adam Kutny (Bengtsson), Natalia Skrycka (Die dunkle Dame/ Die Köchin beim Oberst), Dir Michael Wendeberg, Dir Esc Otto Katzameier Berlin, Schiller Theater, Werkstatt: Dg 25, Dm 27, Dj 29 Jun, Ds 1, Dl 3, Dv 7, Dg 9 Jul 2017   info 

[EM] Eine kleine Sehnsucht    Staatsoper Unter den Linden.  Daniela Ziegler, Ralph Morgenstern, Katharina Kammerloher, Adriane Queiroz, Laura Fernández, Daniel Orellana, Ralf Stengel, Dir Kai Tietje, Dir Esc Beate Baron Berlin, Café Keese: Dx 28, Dj 29 Jun, Ds 1, Dl 3, Dx 5, Dl 10, Dx 12, Dj 13 Jul 2017   info 

[NP] Jakob Lenz Rihm.    Staatsoper Unter den LindenGeorg Nigl (Lenz), Henry Waddington (Oberlin), John Graham-Hall (Kaufmann), Irma Mihelič (1. Sopran), Olga Heikkilä (2. Sopran), Sabrina Kögel (1. Alt), Stine Marie Fischer (2. Alt), Dominic Große (1. Bass), Eric Ander (2. Bass), Dir Franck Ollu, Dir Esc Andrea Breth Berlin, Schiller Theater: Dx 5, Ds 8, Dl 10, Dx 12, Dv 14 Jul 2017   info 

Karlsruhe : Händel-Festspiele Karlsruhe — 17 Feb- 5 Mar
[NP] Semele Handel.    Jennifer France (Semele), Ed Lyon (Jupiter/ Apollo), Dilara Bastar (Ino), Katharine Tier (Juno), Terry Wey (Athamas), Edward Gauntt (Cadmus/ Priester), Hannah Bradbury (Iris), Yang Xu (Somnus), Ilkin Alpay (Cupid), Dir Christopher Moulds, Dir Esc Floris Visser Staatstheater: Dv 17, Dg 19, Dj 23, Ds 25, Dm 28 Feb 2017   info 

Theodora Handel.    Sine Bundgaard (Theodora), David Hansen (Didymus), Tuva Semmingsen (Irene), Samuel Boden (Septimius), Morgan Pearse (Valens), Dir Peter Neumann Staatstheater: Ds 18c Feb 2017   info 

Arminio Handel.    Max Emanuel Cencic (Arminio), Lauren Snouffer (Tusnelda), Aleksandra Kubas-Kruk (Sigismondo), Gaia Petrone (Ramise), Juan Sancho (Varo), Owen Willetts (Tullio), Pavel Kudinov (Segeste), Dir George Petrou / Armonia Atenea, Dir Esc Max Emanuel Cencic Staatstheater: Dv 24, Dg 26 Feb, Dx 1 Mar 2017   info 

Pàgina web: www.staatstheater.karlsruhe.de/.../haendel-festspiele
Konstanz : Kammeroper Konstanz — 16-23 Ago

Rathaushof, Konstanz
en Five performances of a small-scale opera in the courtyard of the Town Hall in Konstanz

Ariadne Martinů.    Ana Kovačević (Ariadne), Attila Mokus (Theseus), Gustavo Castillo (Minotaurus), Konstantinos Printezis (Wächter), Ruben Olivarez (Burun), Dir Peter Bauer, Dir Esc Alexander Irmer.   Rathaushof: Dx 16, Dv 18, Ds 19, Dl 21, Dx 23 Ago 2017   info 

Die verlassene Ariadne Milhaud.    Lena Spohn (Phédre), Attila Mokus (Thesée), Dir Peter Bauer, Dir Esc Alexander Irmer.   Rathaushof: Dx 16, Dv 18, Ds 19, Dl 21, Dx 23 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.rathausoper.de
Ludwigsburger Schlossfestspiele — 4 Mai-22 Jul

Forum am Schlosspark, Ludwigsburg
Die Schöpfung Haydn.    Sunhae Im (Sopran), Martin Mitterrutzner (Tenor), Daniel Schmutzhard (Bariton), Dir Laurence Equilbey, Dir Esc Carlus Padrissa Forum am Schlosspark: Dj 1, Dv 2 Jun 2017   info 

Pàgina web: www.schlossfestspiele.de
Minden : Der Ring in Minden — 8-24 Set

Stadttheater, Minden
en The Ring in Minden will mount one opera a year from 2015 to 2018,and follow with the full Ring Cycle in 2019

Siegfried Wagner.    Thomas Mohr (Siegfried), Dan Karlström (Mime), Renatus Mészár (Der Wanderer), Oliver Zwarg (Alberich), James Moellenhoff (Fafner), Janina Baechle (Erda), Dara Hobbs (Brünnhilde), Julia Bauer (Stimme eines Waldvogels), Dir Frank Beermann, Dir Esc Gerd Heinz Stadttheater: Dv 8, Dg 10, Dv 15, Dg 17, Dj 21, Dg 24 Set 2017

Pàgina web: www.ring-in-minden.de
Mozartfest Würzburg
Don Giovanni Mozart.    Lautten Compagney BerlinFrédéric Cornille (Don Giovanni), Simon Robinson (Leporello), Erica Eloff (Donna Anna), Nina Bernsteiner (Donna Elvira), Hanna Herfurtner (Zerlina), Patrick Grahl (Don Ottavio), Magnus Piontek (Masetto/Komtur), Dir Wolfgang Katschner Würzburg, Residenz, Kaisersaal: Dv 23c, Ds 24c Jun 2017

München : Münchner Opernfestspiele — 24 Jun-31 Jul

Nationaltheater, München
en The Munich Opera Festival is a distillation of the Bayerische Staatsoper season, with the year's new productions being bought back and new ones added
it Il Munich Opera Festival e' un distillato della stagione della Bayerische Staatsoper, con ripetute rappresentazioni dei nuovi allestimenti dell'anno e altre nuove aggiunte

Rusalka Dvořák.    Dmytro Popov (Der Prinz), Nadia Krasteva (Die fremde Fürstin), Kristīne Opolais (Rusalka), Günther Groissböck (Der Wassermann), Helena Zubanovich (Die Hexe), Ulrich Reß (Der Förster), Tara Erraught (Der Küchenjunge), Evgeniya Sotnikova (1. Waldnymphe), Rachael Wilson (2. Waldnymphe), Okka von der Damerau (3. Waldnymphe), Sean Michael Plumb (Ein Jäger), Dir Andris Nelsons, Dir Esc Martin Kušej Nationaltheater: Dg 25m Jun 2017   info 

[NP] Greek Turnage.    Miranda Keys (Mom/ 2. Waitress/ 1. Sphinx), Okka von der Damerau (Wife/ 1. Waitress/ 2. Sphinx), Tim Kuypers (Eddy), Robert Bork (Dad/ Café Manager/ Chief of Police), Dir Oksana Lyniv, Dir Esc Wolfgang Nägele.   Postpalast: Dl 26, Dm 27 Jun, Dl 3, Dm 4 Jul 2017   info 

La traviata Verdi.    Diana Damrau (Violetta Valéry), Rachael Wilson (Flora Bervoix), Heike Grötzinger (Annina), Charles Castronovo (Alfredo Germont), Plácido Domingo (Giorgio Germont), Francesco Petrozzi (Gaston), Lukasz Konieczny (Baron Douphol), Tim Kuypers (Marquis d'Obigny), Kristof Klorek (Doktor Grenvil), Galeano Salas (Giuseppe), Johannes Kammler (Ein Diener Floras), Milan Siljanov (Ein Gärtner), Dir Andrea Battistoni, Dir Esc Günter Krämer Nationaltheater: Dm 27, Dj 29 Jun 2017   info 

[EM] [catarsi] Brachtel.    Laura Tatulescu (Sopran), Kristofer Lundin (Tenor), Alban Lenzen (Bass), Dir Benedikt Brachtel, Dir Esc Benjamin David.   Postpalast: Dx 28, Dj 29 Jun, Ds 1, Dg 2 Jul 2017   info 

[NP] Die Gezeichneten Schreker.    Tomasz Konieczny (Herzog Antoniotto Adorno/ Capitano), Christopher Maltman (Graf Andrea Vitelozzo Tamare), Alastair Miles (Lodovico Nardi), Catherine Naglestad (Carlotta Nardi), John Daszak (Alviano Salvago), Matthew Grills (Guidobaldo Usodimare), Kevin Conners (Menaldo Negroni), Sean Michael Plumb (Michelotto Cibo), Andrea Borghini (Gonsalvo Fieschi), Peter Lobert (Julian Pinelli), Andreas Wolf (Paolo Calvi), Heike Grötzinger (Martuccia), Dean Power (Pietro), Iris van Wijnen (Ein Mädchen), Ulrich Reß (1. Senator), Christian Rieger (2. Senator), Kristof Klorek (3. Senator), Dir Ingo Metzmacher, Dir Esc Krzysztof Warlikowski Nationaltheater: Ds 1, Dm 4, Dv 7, Dm 11 Jul 2017   info 

Die Frau ohne Schatten Strauss.    NN (Der Kaiser), Adrianne Pieczonka (Die Kaiserin), Michaela Schuster (Die Amme), Sebastian Holecek (Der Geisterbote), Elsa Benoit (Hüter der Schwelle des Tempels), Dean Power (Erscheinung eines Jünglings), Elsa Benoit (Die Stimme des Falken), Okka von der Damerau (Eine Stimme von oben), Wolfgang Koch (Barak), Elena Pankratova (Färberin), Tim Kuypers (Der Einäugige), Christian Rieger (Der Einarmige), Dean Power (Der Bucklige), Elsa Benoit (1. Stimme der Ungeborenen), Ayşe Şenogul (2. Stimme der Ungeborenen), Anna El-Khashem (3. Stimme der Ungeborenen), Rachael Wilson (4. Stimme der Ungeborenen), Heike Grötzinger (5. Stimme der Ungeborenen), Okka von der Damerau (6. Stimme der Ungeborenen), Johannes Kammler (1. Stimme der Wächter der Stadt), Sean Michael Plumb (2. Stimme der Wächter der Stadt), Milan Siljanov (3. Stimme der Wächter der Stadt), Ayşe Şenogul (1. Dienerin), Elsa Benoit (2. Dienerin), Rachael Wilson (3. Dienerin), Elsa Benoit (1. Kinderstimme), Ayşe Şenogul (2. Kinderstimme), Anna El-Khashem (3. Kinderstimme), Rachael Wilson (4. Kinderstimme), Okka von der Damerau (5. Kinderstimme), Dir Kirill Petrenko, Dir Esc Krzysztof Warlikowski Nationaltheater: Dg 2, Dx 5 Jul 2017   info 

Die Zauberflöte Mozart.    René Pape (Sarastro), Matthew Polenzani (Tamino), Johan Reuter (Sprecher), Olga Pudova (Königin der Nacht), Hanna-Elisabeth Müller (Pamina), Johanni van Oostrum (1. Dame), Tara Erraught (2. Dame), Anna Lapkovskaja (3. Dame), Michael Nagy (Papageno), Ayşe Şenogul (Papagena), Ulrich Reß (Monostatos), Kevin Conners (1. Geharnischter), Peter Lobert (2. Geharnischter), Wolfgang Grabow (1. Priester), Kevin Conners (2. Priester), Peter Lobert (3. Priester), Bernd Schmidt (4. Priester), Markus Baumeister (1. Sklave), Walter von Hauff (2. Sklave), Johannes Klama (3. Sklave), Dir Asher Fisch, Dir Esc August Everding Nationaltheater: Dj 6, Ds 8 Jul 2017   info 

Tannhäuser Wagner.    Georg Zeppenfeld (Hermann), Klaus Florian Vogt (Tannhäuser), Christian Gerhaher (Wolfram von Eschenbach), Dean Power (Walther von der Vogelweide), Peter Lobert (Biterolf), Ulrich Reß (Heinrich der Schreiber), Christian Rieger (Reinmar von Zweter), Anja Harteros (Elisabeth), Elena Pankratova (Venus), Elsa Benoit (Ein junger Hirt), Dir Kirill Petrenko, Dir Esc Romeo Castellucci, Silvia Costa.   Nationaltheater: Dg 9 Jul 2017   info 

Lucia di Lammermoor Donizetti.    Ambrogio Maestri (Lord Enrico Ashton), Diana Damrau (Lucia Ashton), Charles Castronovo (Sir Edgardo di Ravenswood), Galeano Salas (Lord Arturo Bucklaw), Nicolas Testé (Raimondo Bidebent), Deniz Uzun (Alisa), Dean Power (Normanno), Dir Oksana Lyniv, Dir Esc Barbara Wysocka Nationaltheater: Dj 13, Dg 16 Jul 2017   info 

Jenůfa Janáček.    Hanna Schwarz (Die alte Buryja), Stuart Skelton (Laca Klemen), Pavel Černoch (Steva Buryja), Karita Mattila (Die Küsterin Buryja), Eva-Maria Westbroek (Jenufa), Christian Rieger (Altgesell), Kristof Klorek (Dorfrichter), Heike Grötzinger (Frau des Dorfrichters), Laura Tatulescu (Karolka), Elsa Benoit (Jano), Milan Siljanov (2. Stimme), Dir Tomáš Hanus, Dir Esc Barbara Frey Nationaltheater: Dv 14 Jul 2017   info 

Nabucco Verdi.    Dimitri Platanias (Nabucco), Murat Karahan (Ismaele), Vitalij Kowaljow (Zaccaria), Liudmyla Monastyrska (Abigaille), Anaïk Morel (Fenena), Goran Jurić (Il Gran Sacerdote), Francesco Petrozzi (Abdallo), Elsa Benoit (Anna), Dir Paolo Carignani, Dir Esc Yannis Kokkos Nationaltheater: Ds 15 Jul 2017   info 

La forza del destino Verdi.    Vitalij Kowaljow (Il Marchese di Calatrava), Anja Harteros (Donna Leonora), Simone Piazzola (Don Carlo di Vargas), Jonas Kaufmann (Don Alvaro), Nadia Krasteva (Preziosilla), Vitalij Kowaljow (Padre Guardiano), Ambrogio Maestri (Fra Melitone), Heike Grötzinger (Curra), Christian Rieger (Un alcade), Francesco Petrozzi (Mastro Trabuco), Igor Tsarkov (Un chirurgo), Dir Asher Fisch, Dir Esc Martin Kušej Nationaltheater: Dx 19, Dg 23 Jul 2017   info 

Semiramide Rossini.    Joyce DiDonato (Semiramide), Alex Esposito (Assur), Daniela Barcellona (Arsace), Lawrence Brownlee (Idreno), Nikola Hillebrand (Azema), Simone Alberghini (Oroe), Galeano Salas (Mitrane), Igor Tsarkov (L'ombra di Nino), Dir Michele Mariotti, Dir Esc David Alden Nationaltheater: Dv 21, Dl 24 Jul 2017   info 

[NP] Oberon Weber.    Julian Prégardien (Oberon), Alyona Abramowa (Puck), Anna El-Khashem (Meermädchen), Annette Dasch (Rezia), Rachael Wilson (Fatime), Brenden Gunnell (Hüon von Bordeaux), Johannes Kammler (Scherasmin), Dir Ivor Bolton, Dir Esc Nikolaus Habjan.   Prinzregententheater: Dv 21, Dl 24, Dj 27, Dg 30 Jul 2017   info 

Lady Macbeth von Mzensk Shostakovich.    Anatoli Kotscherga (Boris Timofejewitsch Ismailow), Sergei Skorokhodov (Sinowij Borissowitsch Ismailow), Anja Kampe (Katerina Ismailowa), Misha Didyk (Sergej), Carole Wilson (Aksinja), Kevin Conners (Der Schäbige), Christian Rieger (Verwalter), Sean Michael Plumb (Hausknecht), Goran Jurić (Pope), Alexander Tsymbalyuk (Polizeichef), Kristof Klorek (Polizist), Dean Power (Lehrer), Peter Lobert (Sergeant), Igor Tsarkov (Wächter), Anna Lapkovskaja (Sonjetka), Alexander Tsymbalyuk (Alter Zwangsarbeiter), Iris van Wijnen (Zwangsarbeiterin), Dir Kirill Petrenko, Dir Esc Harry Kupfer Nationaltheater: Ds 22 Jul 2017   info 

La favorite Donizetti.    Elīna Garanča (Léonor de Guzman), Matthew Polenzani (Fernand), Mariusz Kwiecien (Alphonse XI), Mika Kares (Balthazar), Joshua Owen Mills (Don Gaspard), Elsa Benoit (Inès), Dir Karel Mark Chichon, Dir Esc Amélie Niermeyer Nationaltheater: Dx 26, Ds 29 Jul 2017   info 

Les contes d'Hoffmann Offenbach.    Aleksandra Kurzak (Olympia/ Antonia/ Giuletta/ Stella), Kevin Conners (Cochenille/ Pitichinaccio), Kevin Conners (Frantz), Ildar Abdrazakov (Lindorf/ Coppélius/ Dapertutto/ Miracle), Angela Brower (Nicklausse/ Muse), Okka von der Damerau (Stimme aus dem Grab), Michael Spyres (Hoffmann), Ulrich Reß (Spalanzani), Dean Power (Nathanaël), Sean Michael Plumb (Hermann), Christian Rieger (Schlémil), Galeano Salas (Wilhelm), Peter Lobert (Crespel/ Luther), Dir Constantin Trinks, Dir Esc Richard Jones Nationaltheater: Dj 27, Dg 30 Jul 2017   info 

Andrea Chénier Giordano.    Jonas Kaufmann (André Chenier), Luca Salsi (Charles Gérard), Anja Harteros (Madeleine de Coigny), J'Nai Bridges (Bersi), Doris Soffel (Gräfin von Coigny), Elena Zilio (Die alte Madelon), Andrea Borghini (Roucher), Nathaniel Webster (Pierre Fléville), Christian Rieger (Fouqier-Tinville), Tim Kuypers (Mathieu), Kevin Conners (Incroyable), Ulrich Reß (Abbé), Anatoli Sivko (Schmidt/ Haushofmeister), Kristof Klorek (Dumas), Dir Omer Meir Wellber, Dir Esc Philipp Stölzl Nationaltheater: Dv 28, Dl 31 Jul 2017   info 

Pàgina web: www.staatsoper.de/opernfestspiele
Potsdam : Musikfestspiele Potsdam Sanssouci — 9-25 Jun

Sanssouci, Potsdam
Il ritorno d'Ulisse in patria Monteverdi.    Jeffrey Thompson (Ulisse), Jean-François Novelli (Telemaco/ Pisandro), Reinoud Van Mechelen (Eumete/ Eurimaco/ Giove), Yetzabel Arias Fernandez (Minerva/ Amore), Romina Basso (Penelope), Stephan MacLeod (Nettuno/ Tempo/ Antinoo), Anna Zander (Melanto/ Anfinomo), Dir Philippe Pierlot, Dir Esc William Kentridge Schlosstheater: Ds 10, Dl 12 Jun 2017   info 

Los Elementos Lliteres.   Barockoper (circa 1718).  Le Tendre AmourMaría Hinojosa Montenegro (La Aurora/ El Agua), Marta Valero (La Tierra), Luanda Siqueira (El Ayre), Marina Pardo (El Fuego), Hugo Oliveira (El Tiempo), Dir Esteban Mazer, Dir Esc Adrián Schvarzstein.   Orangerie Sanssouci: Dv 16, Ds 17, Dl 19, Dm 20 Jun 2017   info 

Die kleine Zauberflöte Mozart.   Dir Luca Lucchetta, Dir Esc Maria De Martini.   Fabrik Potsdam: Dj 22a, Dv 23m, Ds 24a Jun 2017   info 

Pàgina web: www.musikfestspiele-potsdam.de
Putbus Festspiele — 19 Mai- 10 Jun

Theater Putbus
Faust Gounod.    Theater VorpommernDir Florian Csizmadia Theater Putbus: Dv 26 Mai 2017   info 

Pàgina web: www.putbus-festspiele.de
Rheinsberg : Kammeroper Schloss Rheinsberg — 30 Jun-13 Ago

Schlosstheater, Rheinsberg
en The International Festival of Young Singers, presenting open-air operas in the castle's main courtyard and in the Heckentheater in the park
it Il festival internazionale di Cantanti Giovani, che presenta opere all'aperto nel cortile principale del castello e nel parco
de Hochtalentierte junge Sänger erfahren professionelle Förderung durch die Praxis einer Opernbühne. Das erleichtert ihnen den Start in den schönen wie schweren Beruf des Opernsängers.

[EM] Tucholskys Spiegel Reynolds.    Jochen Kowalski (Tucholskys Alter Ego), Dir Marc Niemann, Dir Esc Robert Nemack.   Schlosstheater: Dv 21, Ds 22, Dm 25, Dx 26, Dv 28, Ds 29 Jul 2017   info 

Carmen Bizet.    Daria Rositskaya / Farrah El Dibany (Carmen), Marcin Hutek / Vladislav Kupriyanov (Escamillo), David Fruci / Dmitry Kalyaka (Don José), Nadeshda Orlova / Alessia Schumacher (Michaela), Samantha Britt / Shira Patchornik (Frasquita), Turiya Haudenhuyse / Ksenia Belolipetskaya (Mercedes), Philipp Meyer (Zuniga), Ilya Varankin Alexandrovich (Morales), Idel Aralbaew (Dancairo), Krisztian Egyed (Remendado), Dir Aurélien Bello, Dir Esc Giorgio Madia Heckentheater: Dv 4, Ds 5, Dg 6, Dm 8, Dx 9, Dv 11, Ds 12, Dg 13 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.kammeroper-rheinsberg.de
Schwerin : Schlossfestspiele Schwerin — 30 Jun-6 Ago

Schweriner Schloss
[NP] West Side Story Bernstein.    Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin.  Nikolas Heiber (Riff), Jörn-Felix Alt / Matthias Koziorowski (Tony), Eiko Keller (Action), Arvid Johansson (A-Rab), Claudio Gottschalk-Schmitt (Baby John), Javan Hoen (Snowboy), Steven Armin Novak (Big Deal), Ludwig Mond (Diesel), Alyosa Forlini (Gee-Tar), Dir Daniel Huppert / Gregor Rot / Martin Schelhaas, Dir Esc Simon Eichenberger Schweriner Schloss, Alter Garten: Dv 30 Jun, Ds 1, Dg 2, Dj 6, Dv 7, Ds 8, Dg 9, Dj 13, Dv 14, Ds 15, Dg 16, Dj 20, Dv 21, Ds 22, Dg 23, Dj 27, Dv 28, Ds 29, Dg 30 Jul, Dj 3, Dv 4, Ds 5, Dg 6 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.theater-schwerin.de/schlossfestspiele
Schwetzingen Festspiele — 28 Abr-27 Mai

Rokokotheater, Schwetzingen
en Historical and contemporary opera performances, recitals, orchestra concerts and chamber music
fr Récitals et musique de chambre, représentations d'opéras historiques et contemporains, concerts de musique symphonique
it Recital e musica da camera, rappresentazioni storiche e contemporanee d'opera e concerti per orchestra

[EM] Tre volti   Musiktheater mit Monteverdi. Musik: Annette Schlünz / Text: Ultike Drasner.  Petra Hoffmann (Chlora/ Clorinda), Dietrich Henschel (Tankred/ Tancredi/ Testo), Hanna Herfurtner (Vokalquartett I), Olivia Stahn (Vokalquartett II), Lena Haselmann (Vokalquartett III), Amélie Saadia (Vokalquartett IV), Dir Jeremias Schwarzer, Dir Esc Ingrid von Wantoch Rekowski Dv 28 Abr 2017   info 

L'orfeo Monteverdi.   Halbszenische Aufführung.  La VenexianaLuca Dordolo (Orfeo), Emanuela Galli (Musica/ Euridice), Salvo Vitale (Caronte), Davide Benetti (Plutone/ Spirito), Riccardo Pisani (Apollo), Silvia Rosato (Proserpina), Vittoria Giacobazzi (Ninfa), Giuseppina Bridelli (Messaggera), Sophia Patsi (Speranza), Alessio Tosi (Pastore/ Spirito/ Echo), Massimo Altieri (Spirito/ Pastore), Filippo Mineccia (Pastore), Dir Davide Pozzi.   Dv 5 Mai 2017   info 

L'incoronazione di Poppea Monteverdi.   Halbszenische Aufführung.  La VenexianaGiuseppina Bridelli (Nerone), Emanuela Galli (Poppea), Xenia Mejers (Ottavia), Filippo Mineccia (Ottone), Salvo Vitale (Seneca), Luca Dordolo (Lucano), Alberto Allegrezza (Arnalta), Alessio Tosi (Nutrice), Vittoria Giacobazzi (Virtù/ Damigella), Lucia Cortese (Amore/ Valletto), Riccardo Pisani (Soldato/ Liberto), Silvia Rosati (Fortuna/ Drusilla), Sophia Patsi (Soldato), Davide Benetti (Mercurio/ Littore), Dir Davide Pozzi.   Dg 7 Mai 2017   info 

Il ritorno d'Ulisse in patria Monteverdi.   Halbszenische Aufführung.  La Venexiana.  Riccardo Pisani (Ulisse), Giuseppina Bridelli (Penelope), Luca Dordolo (Iro), Emanuela Galli (Minerva), Vittoria Giacobazzi (Fortuna), Lucia Cortese (Melanto), Sophia Patsi (Ericlea), Alessio Tosi (Eurimaco/ Telemaco), Salvo Vitale (Nettuno/ Antinoo), Davide Benetti (Tempo/ Feacio), Alberto Allegrezza (Feacio), Silvia Rosato (Giunone/ Amore), Massimo Altieri (Eumete/ Giove), Filippo Mineccia (L'humana fragilità/ Pisandro/ Feacio), Dir Davide Pozzi.   Dm 9 Mai 2017   info 

Pàgina web: www.schwetzinger-swr-festspiele.de
Sondershausen : Thüringer Schlossfestspiele Sondershausen — 16 Jun-8 Jul

Schlosshof, Sondershausen
Zar und Zimmermann Lortzing.    Theater NordhausenYoontaek Rhim / Manos Kia (Peter der Erste), Marian Kalus (Peter Iwanov), Michael Tews / Thomas Kohl (van Bett), Leonor Amaral / Miriam Zubieta (Marie), Yavor Genchev (General Lefort), Chao Deng (Lord Syndham), Angelos Samartzis / Miloš Bulajić (Marquis de Chateauneuf), Uta Haase (Witwe Browe), Dir Michael Helmrath / Henning Ehlert, Dir Esc Anette Leistenschneider Schlosshof: Dv 16, Ds 17, Dg 18, Dv 23, Ds 24, Dg 25, Dv 30 Jun, Ds 1, Dg 2, Dj 6, Dv 7, Ds 8 Jul 2017   info 

Bastien und Bastienne Mozart.    Theater NordhausenKathrin Filip (Bastienne), Paul Kroeger (Bastien), Thomas Kohl (Colas), Dir Henning Ehlert, Dir Esc Saskia Kuhlmann Schloss Theaterwiese: Ds 24m, Dg 25m Jun, Ds 1m, Dg 2m, Ds 8m Jul 2017   info 

Pàgina web: www.schlossfestspiele-sondershausen.de
Wernigeröder Schlossfestspiele — 29 Jul-2 Set
en Opera performances and concerts in the castle courtyard accompanied by the Philharmonisches Kammerorchester Wernigerode

Faust Gounod.    Daniel Philipp Witte (Faust), Tim Stolte (Méphistophélès), Lena Kutzner (Margarethe), Franz Xaver Schlecht (Valentin), Pauline Weiche (Siébel), NN (Wagner), Luise von Garnier (Marthe), Dir Christian Fitzner, Dir Esc Birgit Kronshage Schloss Wernigerode: Dv 11, Ds 12, Dv 18, Ds 19, Dv 25, Ds 26 Ago 2017

Pàgina web: www.pkow.de/schlossfestspiele/
Wiesbaden : Internationale Maifestspiele — 26 Abr-28 Mai

Grosses Haus, Wiesbaden
en Month-long theatre and opera festival hosted since 1896 by the Hessisches Staatstheater Wiesbaden, featuring performances by the Staatstheater, and by international guest theatres.

Das Rheingold Wagner.    Thomas Hall / Thomas Johannes Mayer (Wotan), Benjamin Russell (Donner), Aaron Cawley (Froh), Thomas Blondelle (Loge), Thomas de Vries (Alberich), Erik Biegel / Matthäus Schmidlechner (Mime), Albert Pesendorfer / Shavleg Armasi (Fasolt), Young Doo Park (Fafner), Margarete Joswig (Fricka), Betsy Horne (Freia), Romina Boscolo / Bernadett Fodor (Erda), Katharina Konradi / Gloria Rehm (Woglinde), Marta Wryk (Wellgunde), Silvia Hauer (Flosshilde), Dir Alexander Joel, Dir Esc Uwe Eric Laufenberg Dx 26 Abr, Dm 23 Mai 2017   info 

Die Walküre Wagner.    Ric Furman (Siegmund), Young Doo Park / Albert Pesendorfer (Hunding), Egils Silins (Wotan), Sabina Cvilak / Eva-Maria Westbroek (Sieglinde), Sonja Gornik / Evelyn Herlitzius (Brünnhilde), Margarete Joswig (Fricka), Sarah Jones (Helmwige), Sharon Kempton (Gerhilde), Heike Thiedmann (Ortlinde), Judith Gennrich (Waltraute), Marta Wryk (Siegrune), Anna Krawczuk (Rossweiße), Rebekka Stöhr (Grimgerde), Romina Boscolo (Schwertleite), Dir Alexander Joel, Dir Esc Uwe Eric Laufenberg Dj 27 Abr, Dx 24 Mai 2017   info 

Siegfried Wagner.    Andreas Schager (Siegfried), Matthäus Schmidlechner (Mime), Jukka Rasilainen / Thomas Johannes Mayer (Der Wanderer), Thomas de Vries (Alberich), Young Doo Park (Fafner), Bernadett Fodor (Erda), Sonja Gornik / Evelyn Herlitzius (Brünnhilde), Stella An (Waldvogel), Dir Alexander Joel, Dir Esc Uwe Eric Laufenberg Ds 29 Abr, Dv 26 Mai 2017   info 

[EM] Verbrannte Erde Waschk.   Eine Oper für acht Sänger und zwei Molotov-Cocktail-Werfer. Dir Arno Waschk, Dir Esc Markus Öhrn.   Warmer Damm: Dg 30 Abr, Dg 28 Mai 2017   info 

Götterdämmerung Wagner.    Andreas Schager (Siegfried), Matias Tosi / Samuel Youn (Gunther), Thomas de Vries (Alberich), Shavleg Armasi / Albert Pesendorfer (Hagen), Catherine Foster / Rebeka Lokar / Evelyn Herlitzius (Brünnhilde), Sabina Cvilak (Gutrune), Bernadett Fodor (Waltraute/ 1. Norn), Silvia Hauer (2. Norn), Sabina Cvilak (3. Norn), Katharina Konradi / Gloria Rehm (Woglinde), Marta Wryk (Wellgunde), Silvia Hauer (Flosshilde), Dir Alexander Joel, Dir Esc Uwe Eric Laufenberg Dl 1, Dg 28 Mai 2017   info 

Giustino Handel.    Lautten Compagney BerlinOwen Willetts (Giustino), Fanie Antonelou (Arianna), Margriet Buchberger (Anastasio), Julia Böhme (Leocasta), Andreas Post (Vitaliano), Shadi Torbey (Amanzio), Jaromír Nosek (Polidarte), Dir Wolfgang Katschner, Dir Esc Eugenio Monti Colla Dj 18 Mai 2017   info 

La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina Caccini.    Alexander Knight (Neptun), Igor Palmov (Die Weichsel), Marta Wryk (Alcina), Benjamin Russell (Ruggiero), Benedikt Nawrath (Astolfo/ Pastore), Diana Schmid (Melissa), Sarah Jones (Sirena), Felix Uehlein (Nunzia/ Pianta), Dir Thomas de Vries Foyer: Dv 19c Mai 2017   info 

Siroé Hasse.    Max Emanuel Cencic (Siroe), Julia Lezhneva (Laodice), Blandine Staskiewicz (Emira), Mary-Ellen Nesi (Medarse), Juan Sancho (Cosroe), Dilyara Idrisova (Arasse), Dir George Petrou, Dir Esc Max Emanuel Cencic Ds 20, Dl 22 Mai 2017   info 

Die Hochzeit des Figaro Mozart.    Thomas de Vries / Christopher Bolduc / Gerald Finley (Graf Almaviva), Johanni van Oostrum / Maria Bengtsson (Gräfin Almaviva), Katharina Konradi / Hanna-Elisabeth Müller (Susanna), Benjamin Russell / Patrick Carfizzi (Figaro), Marta Wryk / Silvia Hauer (Cherubino), Celeste Haworth (Marcellina), Benedikt Nawrath (Basilio), Wolf Matthias Friedrich (Bartolo), Stella An (Barbarina), Osvaldo Navarro-Turres (Don Curzio), Wolfgang Vater (Antonio), Dir Konrad Junghänel, Dir Esc Cesare Lievi Dj 25 Mai 2017   info 

Die Zauberflöte Mozart.    Young Doo Park / Günther Groissböck (Sarastro), Ioan Hotea (Tamino), Gloria Rehm (Königin der Nacht), Katharina Konradi / Stella An (Pamina), Sharon Kempton (1. Dame), Silvia Hauer (2. Dame), Romina Boscolo (3. Dame), Benjamin Russell / Alexander Knight / Michael Nagy (Papageno), Stella An / Sarah Elisabeth Jones (Papagena), Benedikt Nawrath (Monostatos), Aaron Cawley (1. Priester/ 1. Geharnischter), Stephanos Tsirakoglou (Sprecher/ 2. Priester/ 2. Geharnischter), Dir Konrad Junghänel, Dir Esc Carsten Kochan Ds 27 Mai 2017   info 

Pàgina web: www.maifestspiele.de
Zwingenberg : Schlossfestspiele Zwingenberg — 21 Jul-6 Ago

Schloss Zwingenberg
Der Liebestrank Donizetti.    Xenia von Randow (Adina), Thembi Nkosi (Nemorino), Kai Preußker (Belcore), Gereon Grundmann (Dulcamara), Pauline Gropp (Gianetta), Benjamin Schuster (Soldat), Dir Rainer Roos, Dir Esc Eva-Maria Melbye Schloss Zwingenberg: Dv 28, Ds 29, Dg 30 Jul 2017   info 

Pàgina web: www.schlossfestspiele-zwingenberg.de
Überlingen : Kleine Oper am See — 17-20 Ago
Die Fledermaus Strauss.    Isabell Marquardt (Rosalinde), Dir Vincent Andreas.   Überlingen, Badgarten: Dj 17, Dv 18, Ds 19, Dg 20 Ago 2017   info 

Pàgina web: www.kleineoperamsee.de
Alemanya per data
Herbstfestspiele Baden-Baden
Osterfestspiele Baden-Baden
Pfingstfestspiele Baden-Baden
Sommerfestspiele Baden-Baden
Händel-Festspiele Karlsruhe
Kurt-Weill-Festival
Internationale Maifestspiele
Schwetzingen Festspiele
Ludwigsburger Schlossfestspiele
Internationale Händel-Festspiele Göttingen
Putbus Festspiele
Klangvokal Musikfestival Dortmund
Choriner Opernsommer
Musikfestspiele Potsdam Sanssouci
Thüringer Schlossfestspiele Sondershausen
Opernfestival Gut Immling
Opernfestspiele Heidenheim
Münchner Opernfestspiele
Schlossfestspiele Schwerin
Kammeroper Schloss Rheinsberg
Rossini in Wildbad
Eutiner Festspiele
DomStufen-Festspiele
Opernbühne Bad Aibling
Bad Hersfelder Opernfestspiele
Schlossfestspiele Zwingenberg
Bayreuther Festspiele
Wernigeröder Schlossfestspiele
Kammeroper Konstanz
Kleine Oper am See
Musikfest Bremen
Der Ring in Minden
Händel-Festspiele Halle

 Permalink: operabase.com/festival/de/ca
Festivals: 35