Festivals: Stati Uniti tal-Amerika 2018 
*Sit Pubbliku   >Operabase Professional 
   Festivals    Stati Uniti tal-Amerika
2018 (Kollha / Futur)

Festivals skont il-pajjiżArġentina · Awstralja · Awstrija · Belġju · Brażil · Bulgarija · Ċipru · Danimarka · Estonja · Finlandja · Franza · Ġappun · Ġermanja · Ħong Kong · Irlanda · Italja · Iżlanda · Iżrael · Kanada · Latvja · Makaw · Malta · Montenegro · New Zealand · Norveġja · Olanda · Perú · Renju Unit · Repubblika Ċeka · Slovenja · Spanja · Ungerija · Żvezja · Żvizzera

Bard Music Festival
Mozart and Salieri Rimsky-Korsakov.    Bard SummerscapeGerard Schneider (Mozart), Mikhail Svetlov (Salieri),  Annandale, Fisher Center, Sosnoff Theater: Sibt 18m Aww 2018   info 

The Tsar's Bride Rimsky-Korsakov.    Bard SummerscapeLyubov Petrova (Marfa Sobakina), Andrey Valentiy (Vasilii Sobakin), Gerard Schneider (Ivan Likov), Yefim Zavalny (Grigorii Greaznoy), Nadezhda Babintseva (Liubasha), Joel Sorensen (Yelisey Bomeliy), Yakov Strizhak (Oprichnik), Teresa Buchholz (Petrovna), S Leon Botstein, R Doug Fitch Annandale, Fisher Center, Sosnoff Theater: Ħadd 19m Aww 2018   info 

Bard Summerscape

Fisher Center, Annandale
en Bard SummerScape is built around the Bard Music Festival: three weekends of concerts, seminars, talks, performances on a single subject
it Bard SummerScape si sviluppa nel contesto del Bard Music Festival: tre weekend di concerti, seminari, conferenze, rappresentazioni con un tema unico

[PG] Peter Pan Bernstein.   S Christopher Alden LUMA Theater: Ħam 28, Ġim 29, Sibt 30 Ġun, Ħadd 1, Erb 4, Ħam 5, Ġim 6, Sibt 7m, 7, Ħadd 8m, 8, Erb 11, Ħam 12, Ġim 13, Sibt 14m, 14, Ħadd 15m, 15, Erb 18, Ħam 19, Ġim 20, Sibt 21m, 21, Ħadd 22m, 22 Lul 2018   info 

[PG] The Demon Rubinstein.    Yefim Zavalny (Demon), Olga Tolkmit (Tamara), Nadezhda Babintseva (Angel), Ekaterina Egorova (Nanny), Alexander Nesterenko (Prince Sinodal), Yakov Strizhak (Old servant), Andrei Valenty (Prince Gudal), Pavel Suliandziga (Messenger), S Leon Botstein, R Thaddeus Strassberger Ġim 27, Ħadd 29 Lul, Erb 1, Ġim 3, Ħadd 5 Aww 2018   info 

Sit tal-Internet: fishercenter.bard.edu
Berkshire Opera Festival

Colonial Theatre, Pittsfield
en Opera festival presenting one title and recitals each year. Founded in 2016.

Rigoletto Verdi.    Joseph Barron (Sparafucile), Maya Lahyani (Maddalena), John Cheek (Count Monterone), Sebastian Catana (Rigoletto), Maria Valdes (Gilda), Jonathan Tetelman (The Duke Of Mantua), Joshua Sanders (Borsa Matteo), Nicholas Martorano (Marullo), S Brian Garman, R Jonathon Loy.   Pittsfield, Colonial Theatre: Sibt 25m, Tlie 28, Ġim 31 Aww 2018   info    buy 

Sit tal-Internet: www.berkshireoperafestival.org
Central City Opera
[PG] The Magic Flute Mozart.    Kevin Langan (Sarastro), Katherine Manley (Pamina), Joseph Dennis (Tamino), Will Liverman (Papageno), Jeni Houser (The Queen of the Night), Ashraf Sewailam (The Speaker), S André de Ridder, R Alessandro Talevi Opera House: Sibt 7m, Erb 11, Ġim 13, Ħadd 15, Tlie 17, Ħam 19m, Sibt 21, Erb 25, Ġim 27m, Ħadd 29, Tlie 31m Lul, Ħam 2, Ħadd 5 Aww 2018

Il trovatore Verdi.    Jonathan Burton (Manrico), Alexandra Loutsion (Leonora), Michael Mayes (Count di Luna), Maria Zifchak (Azucena), Ashraf Sewailam (Ferrando), S John Baril, R Joachim Schamberger Opera House: Sibt 14m, Erb 18, Ġim 20m, Ħadd 22, Tlie 24, Ħam 26m, Sibt 28 Lul, Erb 1, Ġim 3 Aww 2018

[PG] Acis and Galatea Handel.   Artists of the Bonfils-Stanton Foundation Artists Training Program will sing principal roles. S Christopher Zemliauskas, R Ken Cazan Opera House: Erb 25, Ħam 26m, Sibt 28 Lul, Erb 1 Aww 2018

Sit tal-Internet: www.centralcityopera.org
Chautauqua Opera Festival

Norton Hall, Chautauqua
en Part of a summer-long festival of music, dance and visual arts for the mind and body
fr Ce festival est consacré à la musique, mais aussi à la danse et aux arts visuels pour l'esprit et le corps
it Parte di un festival estivo, con musica, danza e arti visive per il corpo e la mente

Don Giovanni Mozart.    David Adam Moore (Don Giovanni), Richard Bernstein (Leporello), R Ned Canty Chautauqua, Amphitheater: Sibt 7 Lul 2018

Candide Bernstein.    Robert Orth (Voltaire/ Pangloss/ Martin), Leann Sandel-Pantaleo (The Old Lady), R Jay Lesenger Chautauqua, Norton Hall: Ġim 27, Tne 30 Lul 2018

As One Kaminsky.    Kelly Markgraf (Hannah Before), Sasha Cooke (Hannah After), R Matt Gray.   Chautauqua, Norton Hall: Tlie 7 Aww 2018

Sit tal-Internet: ciweb.org/opera
Cincinnati Opera

Music Hall, Cincinnati
La traviata Verdi.    Norah Amsellem (Violetta Valery), Ji-Min Park (Alfredo Germont), Youngjoo An (Giorgio Germont), Reilly Nelson (Flora Bervoix), Simon Barrad (Marchese d'Obigny), Thomas Dreeze (Barone Douphol), James Eder (Grenvil), Martin Bakari (Gastone), Nicolette Book (Annina), Samuel Smith (Giuseppe), Michael Young (Messenger), Stefan Erik Egerstrom (Un domestico di Flora), S Renato Balsadonna, R Linda Brovsky Music Hall, Springer Auditorium: Ħam 14, Sibt 16, Erb 20, Ġim 22 Ġun 2018   info    buy 

[PG] The Coronation of Poppea Monteverdi.    Anthony Roth Costanzo (Nero), Sarah Shafer (Poppea), Sarah Mesko (Ottavia), Aryeh Nussbaum Cohen (Ottone), Alex Rosen (Seneca), Rebecca Ringle Kamarei (Arnalta), Melissa Harvey (Drusilla), Andrew Owens (1. Soldier/ Friend of Seneca/ Lucan/ Consul), Christian Pursell (2. Soldier/ Liberto/ Friend of Seneca/ Lictor/ Tribune), Daniel Moody (Valet/ Friend of Seneca), S Gary Thor Wedow, R Zack Winokur SCPA, Corbett Theater: Ħam 21, Sibt 23, Tlie 26, Ħam 28 Ġun, Ħadd 1 Lul 2018   info    buy 

[PG] The Flying Dutchman Wagner.    Marcy Stonikas (Senta), Nathan Berg (The Dutchman), Jay Hunter Morris (Erik), Arthur Woodley (Daland), Frederick Ballentine (Steersman), Elizabeth Bishop (Mary), S Christof Perick, R Tomer Zvulun(original), Brenna Corner(revival).   Music Hall, Springer Auditorium: Ħam 5, Sibt 7 Lul 2018   info    buy 

Sit tal-Internet: www.cincinnatiopera.org
Cincinnati Opera Summer Festival
Another Brick in the Wall Waters.    Cincinnati Opera.  Nathan Keoughan (Pink), France Bellemare (The Mother), Jean-Michel Richer (The Father), Caroline Bleau (The Wife), Brandon Scott Russell (The Teacher), Reilly Nelson (Vera Lynn), Michael Young (The Prosecutor), James Eder (The Judge), S Alain Trudel, R Suzanne Crocker.   Cincinnati, Music Hall, Springer Auditorium: Ġim 20p, Sibt 21, Ħam 26, Sibt 28, Tlie 31 Lul 2018   info    buy 

Des Moines Metro Opera

Blank Performing Arts Center, Indianola
Rusalka Dvořák.    Sara Gartland (Rusalka), Zachary James (Vodník), Evan LeRoy Johnson (Princ), Laura Wilde (Cizí kněžna), Jill Grove (Ježibaba), S David Neely, R Chas Rader-Shieber Blank Performing Arts Center: Ġim 22 Ġun, Ħadd 1m, Tlie 3, Ġim 6, Sibt 14 Lul 2018   info 

Die Fledermaus Strauss.    David Pershall (Gabriel von Eisenstein), Susannah Biller (Rosalinde), Sarah Larsen (Prinz Orlofsky), Taylor Stayton (Alfred), Troy Cook (Dr Falke), Anna Christy (Adele), S Robert Moody, R David Gately Blank Performing Arts Center: Sibt 23, Ħadd 24m, Ġim 29 Ġun, Sibt 7, Ħam 12, Ħadd 15m Lul 2018   info 

Flight Dove.    Zachary James (The Immigration Officer), Audrey Luna (The Flight Controller), John Holiday (The Refugee), Elise Quagliata (Minsk woman), Norman Garrett (Minsk man), Theo Hoffman (The Steward), Sofia Selowsky (Stewardess), Andrew Bidlack (Bill), Zulimar López-Hernández (Tina), S David Neely, R Kristine McIntyre Blank Performing Arts Center: Sibt 30 Ġun, Ħadd 8, Tlie 10, Ġim 13 Lul 2018   info 

The Tender Land Copland.    Lindsay Brown (Ma Moss), NN (Beth Moss), Rhys Lloyd Talbot (Grandpa Moss), Remy Martin (Martin), Grace Kahl (Laurie Moss), Harry Greenleaf (Top), S Joshua Horsch, R Octavio Cardenas Blank Performing Arts Center: Ħam 5, Ħadd 8 Lul 2018   info 

Sit tal-Internet: www.dmmo.org
Fort Worth Opera — 23 Apr-6 Mej

Bass Performance Hall, Fort Worth
en One of the first US opera companies to shift to a festival format back in 2007, Fort Worth Opera presents a mix of mainstream and contemporary operas over a two week period in April/May.
en A triple bill of new 15-minute operas on love and marriage, and María de Buenos Aires and Don Pasquale

María de Buenos Aires Piazzolla.    Gaby Natale (El Duende), Solange Merdinian (María), Luis Alejandro Orozco (La Voz de un Payador), S Scott Terrell, R John de Los Santos.   Bass Performance Hall: Ġim 27 Apr, Sibt 5 Mej 2018   info 

Don Pasquale Donizetti.    Audrey Luna (Norina), Burak Bilgili (Don Pasquale), Ji-Min Park (Ernesto), Andrew Wilkowske (Dottor Malatesta), S Joe Illick, R Chuck Hudson Bass Performance Hall: Sibt 28 Apr, Ġim 4, Ħadd 6m Mej 2018   info 

Avow Adamo.    Javier Abreu (The Celebrant), John Brancy (The Groom), Zachary James (The Ghost), Kate Tombaugh (The Bride), Maren Weinberger (The Mother), S Joe Illick Botanic Gardens Lecture Hall: Ħadd 29, Tne 30 Apr, Tlie 1 Mej 2018   info 

Again Heggie.    Javier Abreu (Ricky), John Brancy (Fred), Kate Tombaugh (Ethel), Maren Weinberger (Lucy), S Joe Illick Botanic Gardens Lecture Hall: Ħadd 29, Tne 30 Apr, Tlie 1 Mej 2018   info 

Feel the Tango Illick.    Javier Abreu (The Waiter), John Brancy (Joe), Kate Tombaugh (The Waitress), Maren Weinberger (Sandy), S Joe Illick Botanic Gardens Lecture Hall: Ħadd 29, Tne 30 Apr, Tlie 1 Mej 2018   info 

Sit tal-Internet: www.fwopera.org
Glimmerglass Festival

Alice Busch Opera Theatre, Cooperstown
en Innovative productions using young American artists and leading directors, designers and conductors, in the 914-seat Alice Busch Opera Theater
fr Productions innovantes avec des jeunes artistes américains et des metteurs en scène, décorateurs et chefs d'orchestre importants
it Allestimenti innovativi che utilizzano giovani artisti americani e maggiori registi, scenografi e direttori d'orchestra, nell'Alice Busch Opera Theatre

West Side Story Bernstein.   S David Charles Abell, R Francesca Zambello, Eric Sean Fogel Sibt 7, Tne 16m, Ħam 19, Sibt 21, Tlie 24m, Ħadd 29m Lul, Sibt 4, Sibt 11, Tlie 14m, Ġim 17, Tne 20m, Ġim 24 Aww 2018   info 

[PG] The Cunning Little Vixen Janáček.   S Joseph Colaneri, R E Loren Meeker Ħadd 8m, Sibt 21m, Tne 30m Lul, Ħadd 5m, Tlie 7m, Ġim 10, Ħam 16, Sibt 18m, Sibt 25m Aww 2018   info 

The Barber of Seville Rossini.    Joshua Hopkins (Figaro), Emily D'Angelo (Rosina), David Walton (Count Almaviva), Dale Travis (Doctor Bartolo), S Joseph Colaneri, R Francesca Zambello Sibt 14m, Ġim 20, Tne 23m, Sibt 28m, Tlie 31m Lul, Ġim 3, Ħam 9, Sibt 11m, Tne 13m, Ħadd 19m, Sibt 25 Aww 2018   info 

Silent Night Puts.   S Nicole Paiement, R Tomer Zvulun Ħadd 15m, Ħadd 22m Lul, Ħam 2, Sibt 4m, Tne 6m, Ħadd 12m, Sibt 18, Tlie 21m, Ħam 23 Aww 2018   info 

Trouble in Tahiti Bernstein.    Pavilion: Tlie 7m, Ħadd 12m, Tne 20m Aww 2018   info 

Sit tal-Internet: www.glimmerglass.org
New York : Bel Canto Festival at Purchase College — 28 Lul-5 Aww
Tancredi Rossini.   semi-staged.  Teatro NuovoTamara Mumford (Tancredi), Sydney Mancasola (Amenaide), Santiago Ballerini (Argirio), Hanna Ludwig (Isaura), Leo Radosavljevic (Orbazzano), Stephani Sanchez (Roggero), S Will Crutchfield New York, SUNY, Purchase College: Sibt 28c Lul, Ġim 3c Aww 2018   info    buy 

Medea in Corinto Mayr.   semi-staged.  Teatro NuovoJennifer Rowley (Medea), Teresa Castillo (Creusa), Derrek Stark (Giasone), Mingjie Lei (Egeo), William Lee Bryan (Creonte), Elena Snow (Ismene), Junhan Choi (Tideo), Marco Stefani (Evandro), S Jonathan Brandani New York, SUNY, Purchase College: Ħadd 29c Lul, Sibt 4c Aww 2018   info    buy 

Tancredi rifatto Rossini.   semi-staged. A performance of the full opera showcasing the alternate arias written by Rossini for revivals.  Teatro NuovoAleksandra Romano (Tancredi), Christine Lyons (Amenaide), David Margulis (Argirio), Augusta Caso (Isaura), James Harrington (Orbazzano), Junhan Choi (Roggero), Madison Marie McIntosh (Eco), S Will Crutchfield New York, SUNY, Purchase College: Ħadd 5 Aww 2018   info    buy 

Pittsburgh Festival Opera — 28 Ġun-22 Lul

Winchester Thurston School, Pittsburgh
en A six-week festival of operas and musicals sung in English

[PG] La bohème Puccini.    Jonathan Tetelman (Rodolfo), Jessica Sandidge (Mimì), Joshua Jeremiah (Marcel), Nicolette Mavroleon (Musetta), Joel Balzun (Schaunard), Matthew Scollin (Colline), Hastings Reeves (Benoît), Hastings Reeves (Alcindoro), Ganson Salmon (Parpignol), Derrick Brown (A Customs Sargeant), S Daniel Schlosberg, R Louisa Proske.   Winchester Thurston School, Falk Auditorium: Ġim 6, Ħadd 8, Ħam 12, Sibt 14, Ħam 19 Lul 2018   info 

Goldie B Locks and the Three Singing Bears   S Joel Goodloe, R Meredith Hoppe.   Winchester Thurston School, Hilda Willis Room: Sibt 7c, Sibt 14c, Sibt 21c Lul 2018

'Bernstein on Broadway' (Musicals anthology)    Winchester Thurston School, Hilda Willis Room: Ħadd 8c, Erb 11c, Sibt 14c, Sibt 21c Lul 2018   info 

The Rhinegold Wagner.   S Brent McMunn, R Dorothy Danner Winchester Thurston School, Falk Auditorium: Ġim 13c, Ħadd 15c, Sibt 21c Lul 2018   info 

'Daphne Sings Dietrich' (Recital)    Daphne Alderson (Soloist),  First Unitarian Church: Ħadd 15 Lul 2018   info 

Arabella Strauss.    Melinda Whittington (Arabella), Katie Manukyan (Zdenka), Matthew Scollin (Count Waldner), Danielle Wright (Adelaide), Andrew Cummings (Mandryka), Mark Tempesta (Matteo), Robert Chafin (Count Elemer), Rob McGinness (Count Dominik), Adam Cioffari (Count Lamoral), Gyu Yeon Shim (The Fiakermilli), Vincentia Geraldine (A Fortune Teller), S Brent McMunn, R Dorothy Danner Winchester Thurston School, Falk Auditorium: Ġim 20, Ħadd 22 Lul 2018   info 

Sit tal-Internet: pittsburghfestivalopera.org
Princeton Festival — 9 Ġun-1 Lul

McCarter Theater Center, Princeton
Madama Butterfly Puccini.    Yulia Lysenko (Cio-Cio-San), Janara Kellerman (Suzuki), Matthew White (Pinkerton), Paul LaRosa (Sharpless), Anthony Webb (Goro), Chad Armstrong (Prince Yamadori), Wei Wu (The Bonze), S Richard Tang Yuk, R Steven LaCosse McCarter Theater Center, Matthews Theater: Sibt 16, Ħadd 24m Ġun, Ħadd 1m Lul 2018   info    buy 

Sit tal-Internet: princetonfestival.org
Saint Louis : Opera Theatre of Saint Louis — 19 Mej-24 Ġun
La traviata Verdi.    Sydney Mancasola (Violetta), Geoffrey Agpalo (Alfredo), Joo Won Kang (Germont), Briana Hunter (Flora), Matthew Dalen (Gastone), Jeff Byrnes (Baron), Simona Genga (Annina), Andrew Munn (Grenvil), Samson McCrady (Marquis), Philippe L'Esperance (Joseph), S Christopher Allen, R Patricia Racette Sibt 19, Ġim 25, Erb 30 Mej, Sibt 2, Ħam 7, Ħadd 10, Erb 20, Sibt 23 Ġun 2018   info 

Regina Blitzstein.    Susanna Phillips (Birdie Hubbard), Monica Dewey (Alexandra), Kristopher Irmiter (Horace Giddens), Michael Day (Leo Hubbard), Justin Austin (Cal), Chaz'men Williams-Ali (Jazz), Robert Stahley (William Marshall), Leo Radosavljevic (Manders), Evan Bravos (Bagtry), S Stephen Lord, R James Robinson Sibt 26, Ħam 31 Mej, Erb 6, Ġim 8, Sibt 16, Erb 20, Ħadd 24 Ġun 2018   info 

An American Soldier Huang.    Babtunde Akinboboye (Pvt. Manny Davis/ Pvt. Washington), Mika Shigematsu (Mother Chen), Phillip Lopez (Major Rose/ Spc. Austin Haldemann), Andrew Stenson (Danny Chen), Andrew Munn (Spc. Julian Swanson/ Pvt. Pinkton), Angel Vargas (Spc. Cameron Rodriguez), Samson McCrady (Pvt. Roman Parker/ Sergeant Blakemore), Wayne Tigges (Sgt. Aaron Marcum), Kathleen Kim (Josephine Young), Nathan Stark (MIlitary Judge), Andrea Núñez (Pvt. Sonia Gonzalez), Briana Hunter (Pvt. Stanton), S Michael Christie, R Matthew Ozawa Ħadd 3, Erb 6, Sibt 9, Ħam 14, Sibt 16, Ġim 22 Ġun 2018   info 

Orfeo ed Euridice Gluck.    Jennifer Johnson Cano (Orfeo), Andriana Chuchman (Euridice), Maria Valdes (Amore), S Pierre Vallet, R Ron Daniels Sibt 9, Erb 13, Ġim 15, Ħadd 17, Ħam 21, Sibt 23 Ġun 2018   info 

Sit tal-Internet: www.opera-stl.org
Santa Fe Opera

Crosby Theatre, Santa Fe
Candide Bernstein.    Brenda Rae (Cunegonde), Alek Shrader (Candide), Kevin Burdette (Voltaire/ Pangloss/ Martin/ Cacambo), Helene Schneiderman (Old Lady), Jarrett Ott (Maximilian/ Captain), Richard Troxell (Governor/ Vanderdendur/ Ragotski), S Harry Bicket, R Laurent Pelly Ġim 29 Ġun, Erb 4, Sibt 7, Ġim 13, Tlie 31 Lul, Tne 6, Sibt 11, Tlie 14, Sibt 25 Aww 2018   info 

Madama Butterfly Puccini.    Kelly Kaduce / Ana María Martínez (Cio-Cio-San), AJ Glueckert / Joshua Guerrero (BF Pinkerton), Megan Marino (Suzuki), Nicholas Pallesen (Sharpless), Soloman Howard (The Bonze), Matthew DiBattista (Goro), S John Fiore, R Matthew Ozawa Ġim 6, Erb 11, Ġim 20, Tne 30 Lul, Sibt 4, Erb 8, Tne 13, Sibt 18, Erb 22, Ġim 24 Aww 2018   info 

Doctor Atomic Adams.    Ryan McKinny (Robert Oppenheimer), Julia Bullock (Kitty), Ben Bliss (Robert Wilson), Meredith Arwady (Pasqualita), Andrew Harris (Edward Teller), Daniel Okulitch (General Groves), Tim Mix (Jack Hubbard), S Matthew Aucoin, R Peter Sellars Sibt 14, Erb 18, Ġim 27 Lul, Ħam 2, Tlie 7, Ħam 16 Aww 2018   info 

The Italian Girl in Algiers Rossini.    Daniela Mack (Isabella), Jack Swanson (Lindoro), Scott Conner (Mustafà), Suzanne Hendrix (Zulma), Craig Verm (Haly), S Corrado Rovaris, R Shawna Lucey Sibt 21, Erb 25 Lul, Ġim 3, Ħam 9, Ġim 17 Aww 2018   info 

Ariadne auf Naxos Strauss.    Amanda Echalaz (Ariadne), Bruce Sledge (Bacchus), Erin Morley (Zerbinetta), Amanda Majeski (The Composer), Rod Gilfry (The Music Master), Brenton Ryan (The Dancing Master), Jarrett Ott (Harlequin), Matthew DiBattista (Scaramuccio), Kevin Burdette (The Major Domo), S James Gaffigan, R Tim Albery Sibt 28 Lul, Erb 1, Ġim 10, Erb 15, Ħam 23 Aww 2018   info 

Sit tal-Internet: www.santafeopera.org
Saratoga : Opera Saratoga
The Merry Widow Lehár.    Cecilia Violetta López (Hanna Glawari), Jonathan Beyer (Graf Danilo), NN (Baron Mirko Zeta), Megan Pachecano (Valencienne), Mackenzie Whitney (Camille de Rosillon), Bradley Bickhardt (Njegus), Garrett Obrycki (Kromow), Nate Mattingly (Bogdanowitsch), Rachel Mikol (Sylviane), Quinn Bernegger (Raoul de Saint-Brioche), John Tibbetts (Vicomte Cascada), Laura Zahn (Olga), S Anthony Barrese, R John de los Santos.   Spa Little Theater: Ġim 29 Ġun, Ħadd 1m, Ħadd 8m, Ġim 13 Lul 2018   info 

[PM] Vinkensport, or The Finch Opera Little.    Christine Suits (Sir Elton John's Trainer), Kelly Glyptis (Holy St. Francis's Trainer), Megan Pachecano (Farinelli's Trainer), Quinn Bernegger (Hans Sachs's Trainer), John Tibbetts (Prince Gabriel III of Belgium's Trainer's Son), Garrett Obrycki (Atticus Finch's Trainer), S Lidiya Yankovskaya, R Michael Hidetoshi Mori.   Sibt 30 Ġun, Ġim 6m, Sibt 14m Lul 2018   info 

Rocking Horse Winner Williams.    Christine Suits (Ava), Mackenzie Whitney (Oscar), Sean Galligan (Bassett), S Lidiya Yankovskaya, R Michael Hidetoshi Mori.   Spa Little Theater: Sibt 30 Ġun, Ġim 6m, Sibt 14m Lul 2018   info 

The Consul Menotti.    Meghan Kasanders (Magda Sorel), Jennifer Panara (Secretary of the consulate), Deborah Nansteel (Mother), Wes Mason (John Sorel), Nate Mattingly (Secret Police Agent), NN (Nika Magadoff), Garret Obrycki (Mr Kofner), Kelly Glyptis (Foreign Woman), Ellen Leslie (Anna Gomez), Paulina Villarreal (Vera Boronel), Nicholas Yaquinto (Assan), S Andrew Bisantz, R Lawrence Edelson Sibt 7, Tne 9m, Ħadd 15m Lul 2018   info 

Sit tal-Internet: www.operasaratoga.org
Spoleto Festival USA — 25 Mej-10 Ġun
Tree of Codes Lim.   S John Kennedy, R Ong Keng Sen Dock Street Theatre: Sibt 26, Tlie 29 Mej, Ġim 1, Tne 4, Ħam 7 Ġun 2018   info 

Pia de'Tolomei Donizetti.    Amanda Woodbury (Pia de Tolomei), Isaac Frishman (Ghino degli Armieri), Valdis Jansons (Nello), Cassandra Zoé Velasco (Rodrigo), Kevin Langan (Piero), Nathan Granner (Ubaldo), Vera Savage (Bice), Matthew Anchel (Lamberto), Alexander Simon (Guard of the Tower of Siena), S Lidiya Yankovskaya, R Andrea Cigni College of Charleston, Sottile Theatre: Ħadd 27, Ħam 31 Mej, Ħadd 3m, Erb 6, Ġim 8 Ġun 2018   info 

Il matrimonio segreto Cimarosa.   S Marco Seco College of Charleston, Emmett Robinson Theatre: Tne 28, Tlie 29, Erb 30m, 30 Mej 2018   info 

Sit tal-Internet: www.spoletousa.org
Tanglewood
en Concerts, recitals, chamber music, opera, performances by folk and popular artists, a weekend of jazz, the annual Festival of Contemporary Music
it Concerti, recital, musica da camera, opera, rappresentazioni di artisti folk e popolari, un weekend di jazz, il festival annuale di Musica Contemporanea

Trouble in Tahiti Bernstein.    Alexandera Silber (Dinah), Shuler Hensley (Sam), S Charles Prince, R Jamie Bernstein.   Tanglewood, Seiji Ozawa Hall: Ħam 12 Lul 2018   info 

La bohème Puccini.   Semi-staged.  Kristīne Opolais (Mimì), Piotr Beczala (Rodolfo), Susanna Phillips (Musetta), Franco Vassallo (Marcello), Davide Luciano (Schaunard), Luca Pisaron (Colline), Paul Plishka (Benoît/ Alcindoro), Neal Ferreira (Parpignol), David Cushing (Customs Sergeant), S Andris Nelsons Lenox, Koussevitzky Music Shed: Sibt 14 Lul 2018   info 

Candide Bernstein.    Miles Mykkanen (Candide), NN (Dr Pangloss), Gabriel Preisser (Maximilian/ Grand Inquisitor), Sharleen Joynt (Cunegonde), Alex Mansoori (Baron/ Governor/ Vanderdendur/ Ragotski), NN (The Old Lady), S Eric Jacobsen, R Alison Moritz Lenox, Koussevitzky Music Shed: Ħadd 22, Tne 23 Lul 2018   info 

Sit tal-Internet: www.bso.org
Utah Festival Opera
en A month-long festival comprising four productions spanning grand opera, through operetta to musical

The Barber of Seville Rossini.    Ellen Eccles Theatre: Ħam 5, Ġim 13m, Ġim 20, Ħam 26m, Sibt 28 Lul, Ġim 3m Aww 2018   info 

Into the Woods Sondheim.    Ellen Eccles Theatre: Ġim 6, Ħam 12, Sibt 14, Ħam 19, Sibt 21, Ħam 26, Sibt 28 Lul, Ġim 3 Aww 2018   info 

Sit tal-Internet: www.utahfestival.org
Stati Uniti tal-Amerika skont id-data
Des Moines Metro Opera
Opera Saratoga
Santa Fe Opera
Utah Festival Opera
Glimmerglass Festival
Central City Opera
Tanglewood
Bard Summerscape
Chautauqua Opera Festival
Berkshire Opera Festival
Fort Worth Opera
Opera Theatre of Saint Louis
Spoleto Festival USA
Princeton Festival
Pittsburgh Festival Opera
Bel Canto Festival at Purchase College

 Permalink: operabase.com/festival/us/mt