Anja Schlosser, mezzo-soprano :: Calendari 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
Mostrar instruccions
 Artista: Sona semblant a

Anja Schlosser

Calendari
Repertori
Fotografies
Biografia
Contacte
Contacte de l'agent
 CADEMI
 Inge Tennigkeit


Personal/ altres web
 Suggereiu un afegitó o correcció

 Informació facilitada pel teatre  Debut amb la companyia
 Informació facilitada per l'agent/artista  Debut en el rol
De  / A √ípera  Rol  Lloc 
 Jun 14  GotterdammerungFlosshildeSevilla(Maestranza)Dir: P Halffter; Dir Esc: Padrissa 
 Jul 13  Die Zauberflote2. DameAugsburgDir: K Straube; Dir Esc: Berlet-Scherer 
 Jul 13  Die Frau ohne SchattenKinderstimmenEssenDir: Soltesz; Dir Esc: F Berndt 
 Jul 13  Die Frau ohne SchattenDienerinnenEssenDir: Soltesz; Dir Esc: F Berndt 
 Abr-Mai 13  Le nozze di FigaroCherubino itEssenDir: Märtig; Dir Esc: Schaaf 
 Mar-Jun 13  ParsifalStimme aus der HöheEssenDir: Soltesz; Dir Esc: Schloemer 
 Mar-Jun 13  Parsifal3. Blumenmädchen IIEssenDir: Soltesz; Dir Esc: Schloemer 
 Mar-Jun 13  Parsifal2. KnappeEssenDir: Soltesz; Dir Esc: Schloemer 
 Feb-Mai 13  Madama ButterflySuzuki itEssenDir: Soltesz / Märtig; Dir Esc: T Knabe 
 Des 12-Feb 13  Ariadne auf NaxosDryadeEssenDir: Soltesz / Perplies; Dir Esc: Sturminger 
 Oct 12-Mar 13  Die FledermausPrinz OrlowskyEssenDir: Soltesz / Perplies / T Rösner; Dir Esc: Mehmert 
 Oct 12-Jul 13  Eugene OneginOlga ruEssenDir: S Dinić / Märtig; Dir Esc: Sturminger 
 Set 12-Mar 13  Les contes d'HoffmannStimme aus dem Grab frEssenDir: Soltesz / Märtig; Dir Esc: Dietrich Hilsdorf 
Jul-Ago 12  Die Zauberflote2. Dame deSalzburg(Fest)Dir: Nikolaus Harnoncourt; Dir Esc: Jens Daniel Herzog 
Jun 12  SalomePage der Herodias deZurich(Oper)Dir: Christoph von Dohnányi; Dir Esc: Bechtolf 
Mar-Jun 12  Die WalkureRoßweiße deEssenDir: Soltesz; Dir Esc: Anselm Weber 
Feb-Mar 12  Eugene OneginOlga ruEssenDir: S Dinić / Märtig; Dir Esc: Sturminger 
Des 11-Jun 12  Le convenienze ed inconvenienze teatraliLuigia itZurich(Oper)Dir: Carignani; Dir Esc: Kušej 
Nov 11  Die WalkureSiegruneSevilla(Maestranza)Dir: P Halffter; Dir Esc: Padrissa / A Aguilera / La Fura dels Baus 
Set 11  La scala di setaLucilla itZurich(Oper)Dir: Hamar; Dir Esc: Michieletto 
Mai 11  Moses und Aron3. nackte Jungfrau deZurich(Oper)Dir: Christoph von Dohnányi; Dir Esc: A Freyer 
Abr-Mai 11  La traviataFlora itZurich(Oper)Dir: C Rizzi; Dir Esc: J Flimm 
Abr-Jun 11  Die tote StadtBrigitta deBernDir: S Dinić / Keilhack; Dir Esc: Rech 
Oct-Nov 10  Die Zauberflote2. DameZurich(Oper)Dir: Rieder; Dir Esc: Kušej 
Jun-Jul 10  La traviataFlora itZurich(Oper)Dir: C Rizzi; Dir Esc: J Flimm 
Jun-Jul 10  SalomePage des Herodias deZurich(Oper)Dir: Christoph von Dohnányi; Dir Esc: Bechtolf 
Jun-Jul 10  SalomePage des HerodiasZurich(Fest)Dir: Christoph von Dohnányi; Dir Esc: Bechtolf 
Mai-Jun 10  Boris GodunovFyodor ruZurich(Oper)Dir: Fedoseyev; Dir Esc: Klaus Michael Grüber 
Feb 10  KonigskinderWirtstochter deZurich(Oper)Dir: Metzmacher; Dir Esc: Jens Daniel Herzog 
Des 09-Gen 10  Die Frau ohne SchattenStimmen der ungeborenen Kinder deZurich(Oper)Dir: Welser-Möst; Dir Esc: Pountney 
Set 09-Mai 10  Eugene OneginOlga ruZurich(Oper)Dir: Fedoseyev; Dir Esc: Grischa Asagaroff 
Set-Oct 09  Mose in EgittoAmenofi itZurich(Oper)Dir: Carignani; Dir Esc: M Leiser / Caurier 
Mar-Jul 09  GotterdammerungWellgunde deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Wilson 
Mar-Abr 09  La fedelta premiataDianaZurich(Oper)Dir: Adam Fischer; Dir Esc: Jens Daniel Herzog 
Nov 08-Jun 09  Die WalkureSiegrune deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Wilson / Gudrun Hartmann 
Set 08-Jun 09  Das RheingoldWellgunde deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Wilson / Gudrun Hartmann