Thomas Blondelle, Tenor :: Calendari 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
Mostrar instruccions
 Artista: Sona semblant a

Thomas Blondelle

Calendari
Repertori
Fotografies
Biografia
Contacte
Contacte de l'agent
 Artista International[Gen, Món]

Personal/ altres web
 http://www.thomasblondelle.com

 Informació facilitada pel teatre  Debut amb la companyia
 Informació facilitada per l'agent/artista  Debut en el rol
De  / A √ípera  Rol  Lloc 
 Mai-Jun 15  The Love for Three OrangesDer PrinzBerlin(Deutsche)Dir: Sloane; Dir Esc: Carsen 
 Abr-Mai 15  Romeo et JulietteTenor frBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: S Waltz 
 Gen-Feb 15  Lady Macbeth of MtsenskSinowij Borissowitsch Ismailow ruBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Tandberg 
 Des 14-Feb 15  TannhauserWalther von der Vogelweide deBerlin(Deutsche)Dir: Axel Kober / Runnicles; Dir Esc: Kirsten Harms 
 Des 14-Jun 15  Die ZauberfloteTaminoBerlin(Deutsche)Dir: Gnann / Nicholas Carter; Dir Esc: Günter Krämer 
 Nov-Des 14  FalstaffDr Cajus itBerlin(Deutsche)Dir: S Solyom; Dir Esc: Loy 
 Nov 14  The Rape of LucretiaMale Chorus enBerlin(Deutsche)Dir: Nicholas Carter; Dir Esc: Fiona Shaw 
 Oct 14  Ariadne auf NaxosDer TanzmeisterBerlin(Deutsche)Dir: U Schirmer;
 Jul 14  Silent NightNikolaus SprinkCincinnatiDir: Abell; Dir Esc: Simonson 
 Mai-Jun 14  Billy BuddDer Neuling enBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: D Alden 
 Mar-Jun 14  Don GiovanniDon Ottavio itBerlin(Deutsche)Dir: Layer; Dir Esc: Roland Schwab 
 Mar-Mai 14  Lucia di LammermoorNormannoBerlin(Deutsche)Dir: G Calvo / Repušić; Dir Esc: Sanjust 
 Gen-Feb 14  Der fliegende HollanderErikStrasbourg(Opera)Dir: Marko Letonja; Dir Esc: Nicolas Brieger 
 Nov 13-Gen 14  FalstaffDr Cajus itBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Loy 
 Oct 13-Mai 14  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir: Repušić / Gnann; Dir Esc: Günter Krämer 
 Oct-Nov 13  MacbethMacduff itBerlin(Deutsche)Dir: Arrivabeni; Dir Esc: Carsen 
 Set 13-Gen 14  Das RheingoldFroh deBerlin(Deutsche)Dir: Rattle / Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
 Set-Des 13  NabuccoIsmaele itBerlin(Deutsche)Dir: A Battistoni / Spaulding; Dir Esc: Keith Warner 
 Ago 13  Das RheingoldFrohLuzern(Fest)Dir: Jonathan Nott;
 Ago 13  TannhauserWalther von der Vogelweide deLondon(Proms)Dir: Runnicles;
 Jul 13  Ariadne auf NaxosDer Tanzmeister deMünchen(Fest)Dir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Carsen 
 Jun 13  AttilaUldino itBerlin(Deutsche)Dir: Pinchas Steinberg;
 Jun 13  Die Meistersinger von NurnbergDavidAmsterdam(NO)Dir: Marc Albrecht; Dir Esc: D Alden 
 Mai 13  Der fliegende HollanderGeorgBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles;
 Mar-Abr 13  Die Meistersinger von NurnbergDavid deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
 Gen-Feb 13  Peter GrimesBob Boles enBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: D Alden 
 Gen 13  Don GiovanniDon Ottavio itBerlin(Deutsche)Dir: G Calvo; Dir Esc: Roland Schwab 
 Gen 13  Das RheingoldFrohMünchen(SO)Dir: Nagano; Dir Esc: Kriegenburg 
 Des 12-Gen 13  Lucia di LammermoorLord Arturo Bucklaw itBerlin(Deutsche)Dir: G Calvo; Dir Esc: Sanjust 
 Des 12-Abr 13  The Love for Three OrangesDer Prinz frBerlin(Deutsche)Dir: Sloane; Dir Esc: Carsen 
 Nov 12-Abr 13  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir: J Lacombe / Spaulding; Dir Esc: P Beauvais / Schuhmacher 
 Nov 12-Mai 13  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir: Gnann / Repušić; Dir Esc: Günter Krämer 
Jul 12  Das RheingoldFroh deMünchen(Fest)Dir: Nagano; Dir Esc: Kriegenburg 
Jun 12  Il trovatoreRuiz itBerlin(Deutsche)Dir: A Battistoni;
Mai 12  I due FoscariBarbarigo itBerlin(Deutsche)Dir: Rizzi-Brignoli;
Mar 12  MacbethMacduffBerlin(Deutsche)Dir: Repušić; Dir Esc: Carsen 
Mar 12  CandideAlchimist / Großinquisitor / Sultan Achmed / Crook enBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles;
Feb 12  Das RheingoldFrohMünchen(SO)Dir: Nagano; Dir Esc: Kriegenburg 
Gen-Jun 12  La traviataGastone itBerlin(Deutsche)Dir: Rogister / Erik Nielsen; Dir Esc: Götz Friedrich 
Des 11  Die FledermausGabriel von EinsenteinBraunschweigDir: Menskes; Dir Esc: Enzinger 
Nov 11-Jun 12  Lucia di LammermoorNormanno itBerlin(Deutsche)Dir: G Calvo / Rizzi-Brignoli; Dir Esc: Sanjust 
Nov 11-Jun 12  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir: Foremny / Keast / Rogister; Dir Esc: Günter Krämer 
Oct-Des 11  TannhauserWalther von der Vogelweide deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Kirsten Harms 
Oct 11  Ariadne auf NaxosDer TanzmeisterMünchen(SO)Dir: Nagano; Dir Esc: Carsen 
Set 11  Das RheingoldFroh deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
Set-Nov 11  Wiener BlutBalduin Graf Zedlau itWien(Volk)Dir: Eschwé / G Prießnitz; Dir Esc: Enzinger 
Ago 11  ZaideTenorSchleswig-HolsteinDir: L Hager; Dir Esc: Karasek 
Jun-Jul 11  MacbethMalcolm itBerlin(Deutsche)Dir: Maurizio Benini; Dir Esc: Carsen 
Abr-Jul 11  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir: Rogister; Dir Esc: Schuhmacher 
Mar-Abr 11  Ariadne auf NaxosDer Tanzmeister deBerlin(Deutsche)Dir: J Lacombe; Dir Esc: Carsen 
Feb-Abr 11  OtelloCassio itBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Kriegenburg 
Feb 11  Dialogues des CarmelitesChevalier de la Force frBerlin(Deutsche)Dir: Y Abel; Dir Esc: Günter Krämer 
Gen-Feb 11  Marie VictoireL'Abbé frBerlin(Deutsche)Dir: M Jurowski; Dir Esc: Schaaf 
Gen-Abr 11  Die Liebe der DanaeMerkur deBerlin(Deutsche)Dir: Litton; Dir Esc: Kirsten Harms 
Nov 10-Mar 11  Die FledermausGabriel von EinsteinBraunschweigDir: Menskes; Dir Esc: Enzinger 
Nov 10-Mai 11  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir: Rogister / Foremny; Dir Esc: Günter Krämer 
Oct-Nov 10  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaSt. Michael deBerlin(Deutsche)Dir: U Schirmer; Dir Esc: A Mahler / C Hegemann / Schuhmacher 
Set 10-Jun 11  ToscaSpoletta itBerlin(Deutsche)Dir: Alexander Joel; Dir Esc: Barlog 
Mai-Jun 10  OtelloCassio itBerlin(Deutsche)Dir: Carignani; Dir Esc: Kriegenburg 
Mai 10  NabuccoIsmaele itBerlin(Deutsche)Dir: J Fiore; Dir Esc: Neuenfels 
Abr 10  Das RheingoldFroh deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
Feb-Mar 10  Der RosenkavalierEin Tierhändler deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
Feb 10  Die Meistersinger von NurnbergKunz Vogelsang deBerlin(Deutsche)Dir: Stefan Anton Reck; Dir Esc: Götz Friedrich 
Gen-Feb 10  Lohengrin2. Brabantischer Edler deBerlin(Deutsche)Dir: Schønwandt; Dir Esc: Götz Friedrich 
Set 09  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteBraunschweigDir: Georg Mark; Dir Esc: Mariame Clément 
Set 09-Jul 10  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir: Campellone / Y Abel; Dir Esc: Schuhmacher 
Set 09-Feb 10  La traviataGastone itBerlin(Deutsche)Dir: Marko Letonja; Dir Esc: Götz Friedrich 
Set 09-Abr 10  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir: Foremny / Rogister; Dir Esc: Günter Krämer 
Set 09-Abr 10  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir: Foremny / Rogister; Dir Esc: Günter Krämer 
Abr 09  Marie VictoireL'Abbé frBerlin(Deutsche)Dir: M Jurowski; Dir Esc: Katharina Wagner 
Mar-Jul 09  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir: Y Abel; Dir Esc: Jürgen Gosch 
Feb 09  OtelloCassioBraunschweigDir: Alexander Joel; Dir Esc: Kerstin Maria Pöhler 
Gen-Jun 09  ToscaSpoletta itBerlin(Deutsche)Dir: Villaume / Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Barlog 
Des 08-Feb 09  Die CsardasfurstinEdwin RonaldBraunschweigDir: Beckedorf; Dir Esc: Enzinger 
Des 08-Feb 09  Die Entfuhrung aus dem SerailBelmonteBraunschweigDir: Georg Mark; Dir Esc: Mariame Clément 
Nov 08-Mai 09  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir: Y Abel / Marco Armiliato; Dir Esc: Götz Friedrich 
Oct 08  Fruhlings ErwachenMelchior GaborStrasbourg(Opera)Dir: Klajner; Dir Esc: Boussard 
Set 08-Mai 09  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir: T Rösner / Foremny / Zagrosek; Dir Esc: Günter Krämer