Miloslav Podskalský :: Skema 
*Officiel hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruktioner
 Kunstner: Lyder ligesom

Miloslav Podskalský

Skema
Repertoire
Fotos
Biografi
Kontakt
Kontaktinformationer på ledelsen
 Information ikke tilgængelig


Personlige/andre hjemmesider
 Forslag til tilføjelser eller rettelser

 Information fra Operahuset  Debut i operaensemblet
 Information fra agenten/kunstneren  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 Okt 14-Maj 15  LibuseLutobor z Dobroslavského ChlumcePraha(Narodni)D: Robert Jindra; D: Petr Novotný 
 Sep 14-Apr 15  RusalkaWater GoblinPraha(Narodni)D: J Kyzlink / Zbyněk Müller; D: Jiří Heřman 
 Aug 14-Jun 15  Don GiovanniIl CommendatorePraha(Estates)D: Chalupecký / Švec; D: Kukučka / Trpišovský 
 Okt 13-Maj 14  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)D: J Kyzlink / Zbyněk Müller; D: Jiří Heřman 
 Sep 13-Maj 14  LibuseLutobor of Dobroslavský Chlumec csPraha(Narodni)D: Netopil / Chalupecký; D: Petr Novotný 
 Sep 13-Maj 14  JakobinCount Vilém of Harasov csPraha(Narodni)D: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; D: Jiří Heřman 
 Sep 13-Jun 14  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)D: Lenárd / Švec / Chalupecký; D: Magdalena Švecová 
 Sep 13-Jun 14  Die ZauberfloteSarastro csPraha(Estates)D: Chalupecký / Švec; D: Radok 
 Sep 13-Jun 14  Die ZauberfloteDer Sprecher csPraha(Estates)D: Chalupecký / Švec; D: Radok 
 Sep 13-Jun 14  AidaIl re itPraha(Narodni)D: Zbyněk Müller / J Kyzlink; D: Steffen Piontek 
 Aug 13-Jun 14  Don GiovanniComtur itPraha(Estates)D: Netopil / Chalupecký / Švec; D: Kukučka / Trpišovský 
Jun 13  JakobinVilém csLitomyslD: Zbyněk Müller; D: Jiří Heřman 
Okt 12-Jun 13  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)D: Lenárd / Švec / Chalupecký; D: Magdalena Švecová 
Okt 12-Maj 13  LibuseLutobor of Dobroslavský ChlumecPraha(Narodni)D: Netopil / Chalupecký; D: Petr Novotný 
Sep 12-Jun 13  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)D: Hrusa / Zbyněk Müller / J Kyzlink; D: Jiří Heřman 
Sep 12-Jun 13  La traviataMarchese D'ObignyPraha(Narodni)D: Chalupecký / J Kyzlink; D: Jana Kališová 
Sep 12-Jun 13  JakobinCount Vilém of HarasovPraha(Narodni)D: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; D: Jiří Heřman 
Aug 12-Jun 13  Don GiovanniComturPraha(Estates)D: Netopil / Švec / Chalupecký; D: Kukučka / Trpišovský 
Aug 12-Jun 13  Die ZauberfloteSarastroPraha(Estates)D: Chalupecký / Švec; D: Radok 
Aug 12-Jun 13  Die ZauberfloteDer SprecherPraha(Estates)D: Chalupecký / Švec; D: Radok 
Jun 12  Don GiovanniComturPraha(Estates)D: Netopil / Švec; D: Skutr 
Okt 11-Maj 12  LibuseLutobor of Dobroslavský ChlumecPraha(Narodni)D: Netopil; D: Petr Novotný 
Okt 11-Jun 12  JakobinCount Vilém of HarasovPraha(Narodni)D: Netopil / Zbyněk Müller; D: Jiří Heřman 
Sep 11-Maj 12  Die ZauberfloteSarastro/SpeakerPraha(Estates)D: Švec / Chalupecký; D: Radok 
Sep 11-Maj 12  Prodana nevestaMíchaPraha(Narodni)D: Lenárd / Švec; D: Magdalena Švecová 
Sep 11-Maj 12  La traviataMarchese D'ObignyPraha(Narodni)D: Lenárd; D: Jana Kališová 
Sep 11-Jun 12  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)D: Zbyněk Müller; D: Jiří Heřman 
Sep-Dec 11  AidaIl rePraha(Narodni)D: Zbyněk Müller; D: Steffen Piontek 
Aug-Dec 11  Don GiovanniComtur itPraha(Estates)D: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; D: Václav Kašlík / J Nekvasil 
Dec 10-Apr 11  Die ZauberfloteSarastro csPraha(Estates)D: Švec; D: Radok 
Okt 10-Maj 11  LibuseLutobor of Dobroslavský Chlumec csPraha(Narodni)D: Oliver von Dohnányi; D: Petr Novotný 
Sep 10-Apr 11  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)D: Lenárd / Švec; D: Magdalena Švecová 
Sep 10-Jun 11  AidaIl rePraha(Narodni)D: Zbyněk Müller; D: Steffen Piontek 
Sep 10-Jan 11  La traviataMarqius d'Obigny itPraha(Narodni)D: Lenárd; D: Jana Kališová 
Sep 10-Jun 11  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)D: Hrusa / Zbyněk Müller; D: Jiří Heřman 
Sep 10-Apr 11  Don GiovanniIl Commendatore itPraha(Estates)D: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; D: Václav Kašlík / J Nekvasil