Maria Grazia Schiavo, σοπράνο :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Maria Grazia Schiavo

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Allegorica[Gen, Κόσμος]

Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 http://www.mariagraziaschiavo.it/
 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Νοέμ 15  La traviataVioletta ValéryNapoliΔΟ: R Palumbo / Maurizio Agostini; Π: Ferzan Ozpetek 
 Οκτ 15  Die ZauberflotePaminaPalermoΔΟ: G Ferro; Π: R Andò 
 Ιούν 15  L'elisir d'amoreAdinaLiègeΔΟ: Bruno Campanella; Π: di Pralafera 
 Μάι 15  Die ZauberfloteNoRoleBolognaΔΟ: M Mariotti; Π: Luigi De Angelis 
 Μάρ-Απρ 15  Lucia di LammermoorLuciaRoma(Opera)ΔΟ: R Abbado; Π: Luca Ronconi 
 Φεβ 15  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeMetzΔΟ: K Zehnder; Π: J Lauwers 
 Δεκ 14  Lucia di LammermoorLuciaVerona(Teatro)ΔΟ: F Carminati; Π: G Ferro 
 Σεπτ 14  La Fille du regimentMariePalermoΔΟ: Pionnier; Π: Crivelli 
 Αύγ 14  Erminia, Tancredi, Polidoro e PastoreErminiaDubrovnikΔΟ: Di Lisa;
 Ιούλ 14  ConcertSopranSalzburg(Fest)ΔΟ: Rousset;
 Ιούλ 14  Don GiovanniDonna AnnaTorino(Regio)ΔΟ: D Callegari; Π: Borrelli 
 Ιαν 14  Die ZauberflotePaminaTorino(Regio)ΔΟ: Arming; Π: R Andò 
 Νοέμ 13  ConcertSopranoLausanneΔΟ: A Florio;
 Οκτ-Νοέμ 13  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeLiègeΔΟ: Rousset; Π: A Arias 
 Μάρ 13  Il marito disperatoGismondaHong Kong(Fest)ΔΟ: Rousset;
 Φεβ 13  Don GiovanniDonna AnnaTorino(Regio)ΔΟ: Hogwood; Π: Placido 
 Οκτ 12  L'Enfant et les sortilegesLe Feu/La Princesse/Le RossignolPalermoΔΟ: Y Abel; Π: Cannito 
 Οκτ 12-Μάι 13  Lucia di LammermoorLuciaSkopjeΔΟ: Balaburski; Π: L Pugliese 
Ιούλ 12  ArtaserseMandaneMartina FrancaΔΟ: Rovaris; Π: Lavia 
Ιούν-Ιούλ 12  Le nozze di FigaroSusannaCagliariΔΟ: Soudant; Π: Jonathan Miller 
Μάι 12  RinaldoAlmirenaFerraraΔΟ: Dantone; Π: Pier Luigi Pizzi 
Απρ 12  RinaldoAlmirenaReggio EmiliaΔΟ: Dantone; Π: Pier Luigi Pizzi 
Απρ 12  RinaldoAlmirenaRavenna(Comunale)ΔΟ: Dantone; Π: Pier Luigi Pizzi 
Φεβ 12  GiustinoArianna itParis(CE)ΔΟ: Molardi;
Δεκ 11  Il marito disperatoGismondaNapoliΔΟ: Rousset; Π: Paolo Rossi 
Σεπτ 11  Giulio Cesare in EgittoCleopatraBremen(Fest)ΔΟ: Dantone;
Ιούλ 11  La Semiramide riconosciutaTamiriBeauneΔΟ: Stefano Montanari;
Ιούν-Ιούλ 11  Lucia di LammermoorLuciaTorino(Regio)ΔΟ: Bruno Campanella; Π: Vick 
Μάι 11  PartenopeRosmiraMurcia(Villegas)ΔΟ: A Florio; Π: Tambascio 
Απρ 11  FarnaceBereniceParis(CE)ΔΟ: Molardi;
Απρ 11  FarnaceBereniceParis(CE)ΔΟ: Molardi;
Απρ 11  ConcertSopranoRoma(Opera)ΔΟ: López-Cobos;
Απρ 11  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanze deRoma(Opera)ΔΟ: G Ferro; Π: Vick 
Μάρ 11  Giulio Cesare in EgittoCleopatraRavenna(Comunale)ΔΟ: Dantone; Π: Pizzech 
Μάρ 11  Giulio Cesare in EgittoCleopatraFerraraΔΟ: Dantone; Π: Pizzech 
Ιαν 11  L'olimpiadeAristeaNapoliΔΟ: Rovaris; Π: R De Simone 
Ιούλ 10  Orfeo ed EuridiceEuridiceGraz(Styriarte)ΔΟ: J Savall;
Μάι 10  Betulia liberataAmital itSalzburg(Pfingsten)ΔΟ: R Muti; Π: M Gandini 
Φεβ 10  FarnaceBerenice itWien(Theater)ΔΟ: Molardi;
Φεβ 10  PartenopeNoRoleSevilla(Maestranza)ΔΟ: A Florio; Π: Tambascio 
Νοέμ 09  Le disgrazie d'amoreVenerePisaΔΟ: Ipata; Π: Medcalf 
Οκτ 09  RinaldoAlmirena itParis(CE)ΔΟ: Dantone;
Αύγ 09  PartenopeRosmiraSantander(Fest)ΔΟ: A Florio; Π: Tambascio 
Ιούλ 09  RinaldoAlmirenaBeauneΔΟ: Dantone;
Ιούλ 09  DemofoonteDirceaRavenna(Fest)ΔΟ: R Muti; Π: Lievi 
Μάι-Ιούν 09  DemofoonteDircea itSalzburg(Pfingsten)ΔΟ: R Muti; Π: Lievi 
Οκτ 08  TolomeoNoRoleBilbao(Arriaga)ΔΟ: Carlos Aragón; Π: Carreres 
Σεπτ 08  AriodanteDalinda itWien(Theater)ΔΟ: Rousset; Π: Hemleb 
Ιούλ 08  Adriano in SiriaSabinaBeauneΔΟ: Dantone;
Ιούλ 08  L'Ottavia restituita al tronoPoppeaBeauneΔΟ: A Florio;
Μάι 08  L'orfeoEuridice, Proserpina, La MúsicaMadrid(Real)ΔΟ: William Christie; Π: Pier Luigi Pizzi 
Μάρ 08  BajazetIdaspeMadrid(Real)ΔΟ: F Biondi;
Μάρ 08  BajazetIdaspeParis(Pleyel)ΔΟ: F Biondi;
Φεβ 08  AlidoroFaustinaReggio EmiliaΔΟ: A Florio; Π: Arturo Cirillo 
Οκτ 07  BajazetIdaspeVenezia(Fenice)ΔΟ: F Biondi;
Αύγ 07  L'Ottavia restituita al tronoPoppeaSan SebastianΔΟ: A Florio; Π: Francisco López 
Μάρ-Απρ 07  La Vergine dei doloriSan GiovanniBruxelles(Monnaie)ΔΟ: Alessandrini; Π: von Wantoch Relowski 
Δεκ 06  Don GiovanniZerlinaValencia(Artes)ΔΟ: Maazel; Π: Jonathan Miller 
Σεπτ 06  Le nozze di DorinaDorinaBayreuth(Barock)ΔΟ: Azzolini; Π: Horstkotte 
Σεπτ 06  La DidoneVenereVenezia(Fenice)ΔΟ: F Biondi;
Ιούλ 06  BajazetIdaspeMontpellier(Fest)ΔΟ: F Biondi; Π: Davide Livermore 
Ιούλ 06  Betulia liberataAmitalBeauneΔΟ: A Florio;
Ιούλ 05  PartenopePartenopeBeauneΔΟ: A Florio;
Ιούν 05  ConcertNoRoleLudwigsburgΔΟ: A Florio;
Ιούλ 04  PartenopeRosmiraBeauneΔΟ: A Florio;
Αύγ 03  StatiraFloralbaBeauneΔΟ: A Florio;