Yuri Alexandrov, διευθυντής ορχήστρας :: Πρόγραμμα 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
Εμφάνιση οδηγιών
 Καλλιτέχνης: Με ομόηχα

Yuri Alexandrov

Πρόγραμμα
Ρεπερτόριο
Φωτογραφίες
Βιογραφία
Επικοινωνία
Στοιχεία ατζέντη
 Δεν παρέχονται πληροφορίες


Προσωπικοί και άλλοι ιστότοποι
 Προτείνετε προσθήκη ή διόρθωση

 Πληροφορίες από το θέατρο όπερας  Ντεμπούτο με τον συγκεκριμένο θίασο
 Πληροφορίες από τον αντζέντη/καλλιτέχνη  Ντεμπούτο στον συγκεκριμένο ρόλο
Από  / Έως Όπερα  Ρόλος  Τόπος 
 Απρ 15  Madama ButterflyΠαραγωγόςPetrozavodsk
 Μάρ 15  La traviataΠαραγωγόςPetrozavodsk
 Ιαν-Απρ 15  Eugene OneginΠαραγωγόςPetrozavodsk
 Δεκ 14-Απρ 15  Khovanshchinasets ruSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Gergiev; Π: Yuri Laptev 
 Δεκ 14  CherevichkiΠαραγωγόςCagliariΔΟ: Renzetti;
 Νοέμ 14-Φεβ 15  AidaΠαραγωγόςKazanΔΟ: M Boemi;
 Νοέμ 14-Μάρ 15  NosΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Gergiev;
 Νοέμ 14  Semyon KotkoΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)
 Νοέμ 14-Μάι 15  Prince IgorΠαραγωγόςRostov
 Οκτ 14-Μάρ 15  Ball im SavoyΠαραγωγόςRostov
 Οκτ 14-Μάρ 15  Madama ButterflyΠαραγωγόςRostov
 Οκτ 14-Μάρ 15  ToscaΠαραγωγόςSamaraΔΟ: Anissimov.cond;
 Σεπτ 14-Ιαν 15  Le nozze di FigaroΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Gugkaev / Sinkevich;
 Σεπτ 14-Απρ 15  Prince IgorΠαραγωγόςSamaraΔΟ: V Kovalenko;
 Σεπτ 14-Φεβ 15  AidaΠαραγωγόςSamaraΔΟ: Anissimov.cond;
 Ιούν 14  La bohemeΠαραγωγόςAstanaΔΟ: Mukhitdinov;
 Ιούν 14  Il barbiere di SivigliaΠαραγωγόςPetrozavodskΔΟ: Sinkevich;
 Μάρ-Ιούν 14  ToscaΠαραγωγόςSamaraΔΟ: Anissimov.cond;
 Δεκ 13  Semyon KotkoΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)
 Νοέμ 13-Μάρ 14  Pikovaya DamaΠαραγωγόςMoscow(Novaya)ΔΟ: Alexandru Samoilă;
 Νοέμ 13-Ιούν 14  Madama ButterflyΠαραγωγόςRostovΔΟ: Lyall;
 Νοέμ 13  NosΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Smelkov;
 Νοέμ 13-Μάρ 14  La traviataΠαραγωγόςPetrozavodskΔΟ: Inkov;
 Νοέμ 13  L'elisir d'amoreΠαραγωγόςSamaraΔΟ: V Kovalenko / Kulikov;
 Νοέμ 13-Ιούν 14  Birzhan i SaraΠαραγωγόςAstanaΔΟ: Mukhitdinov;
 Νοέμ 13-Μάι 14  Prince IgorΠαραγωγόςRostovΔΟ: Valery Voronin;
 Οκτ-Νοέμ 13  PagliacciΠαραγωγόςBeograd(MCO)ΔΟ: Stanko Jovanović;
 Οκτ 13-Ιούν 14  Ball im SavoyΠαραγωγόςRostovΔΟ: Shakuro;
 Οκτ 13-Απρ 14  Madama ButterflyΠαραγωγόςPetrozavodsk
 Οκτ 13-Ιούν 14  Eugene OneginΠαραγωγόςPetrozavodskΔΟ: Inkov;
 Οκτ 13-Αύγ 14  Le nozze di FigaroΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Agrest / Gugkaev;
 Οκτ 13-Φεβ 14  CarmenΠαραγωγόςPetrozavodskΔΟ: Inkov;
 Οκτ 13  Prince IgorΠαραγωγόςTel AvivΔΟ: Latham-Koenig / Y Samoilov;
 Σεπτ 13-Μάρ 14  Prince IgorΠαραγωγόςSamaraΔΟ: Benkogenov;
 Σεπτ 13-Απρ 14  AidaΠαραγωγόςSamaraΔΟ: Anissimov.cond;
 Σεπτ 13-Ιούν 14  L'elisir d'amoreΠαραγωγόςMoscow(Novaya)ΔΟ: Dmitry Volosnikov;
 Αύγ 13  Le nozze di FigaroΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)
Μάι 13  Boris GodunovΠαραγωγόςSt Petersburg(Chamber)
Απρ 13  NosΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)
Απρ-Ιούλ 13  Le nozze di FigaroΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Sinkevich / Noseda / Agrest;
Απρ 13  Semyon KotkoΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)
Φεβ-Μάι 13  Prince IgorΠαραγωγόςMoscow(Novaya)ΔΟ: E Samoilov;
Σεπτ 12-Μάι 13  L'elisir d'amoreΠαραγωγόςMoscow(Novaya)ΔΟ: Dmitry Volosnikov;
Σεπτ 12-Μάι 13  Prince IgorΠαραγωγόςMoscow(Novaya)ΔΟ: E Samoilov / Valitov;
Μάι 12  Ball im SavoyΠαραγωγόςRostovΔΟ: Shakuro;
Μάι 12  Madama ButterflyΠαραγωγόςRostovΔΟ: Lyall;
Μάι 12  Prince IgorΠαραγωγόςBydgoszczΔΟ: E Samoilov / Valitov;
Φεβ 12  Lucia di LammermoorΠαραγωγόςSt Petersburg(Chamber)
Ιαν-Μάι 12  Prince IgorΠαραγωγόςMoscow(Novaya)ΔΟ: E Samoilov;
Ιαν-Φεβ 12  Madama ButterflyΠαραγωγόςSt Petersburg(Chamber)
Ιαν-Φεβ 12  Don GiovanniΠαραγωγόςSt Petersburg(Chamber)
Ιαν-Φεβ 12  Eugene OneginΠαραγωγόςSt Petersburg(Chamber)
Ιαν-Φεβ 12  La belle HeleneΠαραγωγόςSt Petersburg(Chamber)
Δεκ 11-Ιούν 12  Le nozze di FigaroΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: Tatarnikov / Sinkevich;
Ιαν-Φεβ 11  La traviataΠαραγωγόςBeograd(MCO)ΔΟ: Stanko Jovanović;
Οκτ 10  Don CarlosΠαραγωγόςSt Petersburg(Mariinsky)ΔΟ: L Di Martino;