Lisa Wedekind, mezzosopraano :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Lisa Wedekind

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Inge Tennigkeit

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.lisawedekind.com

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 tou-hei 14  The Rake's ProgressBaba the Turk enMünsterjoht: F Ventura; ohj: Ulrich Peters 
 huh 14  BelshazzarCyrusLuzern(Ostern)joht: M Creed;
 maa-kes 14  The Pirates of PenzanceKate deMünsterjoht: Veselka; ohj: Holger Seitz 
 hel-kes 14  Benvenuto CelliniAscanio frMünsterjoht: Veselka; ohj: A Stiehl 
 mar 13-kes 14  Die Zauberflote2. DameMünsterjoht: F Ventura; ohj: K van Rensburg 
 tou-hei 13  SalomePage des HerodiasMünsterjoht: F Ventura; ohj: G Köhl 
 maa-kes 13  Neues vom TageFrau MMünsterjoht: Vestmann; ohj: Weigner 
 tam-hel 13  Die WalkureSiegrunde deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle; ohj: Nemirova / Hans Walter Richter 
 mar 12-maa 13  Im weissen RoesslJosepha VogelhuberMünsterjoht: Vestmann; ohj: Ulrich Peters 
 lok-mar 12  La traviataFlora itMünsterjoht: Vestmann / F Ventura; ohj: Kresin 
 syy-jou 12  Il barbiere di SivigliaRosina itMünsterjoht: F Ventura / Vestmann; ohj: A Stiehl 
kes 12  Die WalkureSiegrune deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle; ohj: Nemirova 
jou 11-huh 12  Orphee aux enfersVenus deBernjoht: Keilhack / J Pell / E Delamboye / S Dinic; ohj: Laura Scozzi 
jou 11-maa 12  Rusalka3. Waldnymphe csBonnjoht: C Sprenger; ohj: Mark Daniel Hirsch 
lok 11-tam 12  The Rake's ProgressMother GooseBernjoht: S Dinic; ohj: Marc Adam 
lok 11-tam 12  The Rake's ProgressBaba the TurkBernjoht: S Dinic; ohj: Marc Adam 
lok-jou 11  SemeleJuno/Ino enBernjoht: Petrou; ohj: Jakob Peters-Messer 
elo 11  Le RossignolKöchin deKonstanzjoht: Peter Bauer; ohj: Weidner 
tou-kes 11  SemeleJuno / Ino enBernjoht: Petrou; ohj: Jakob Peters-Messer 
huh-kes 11  Rusalka3. Elfe csBonnjoht: Daniel Jakobi; ohj: Mark Daniel Hirsch 
mar 10-hel 11  The Love for Three OrangesClarisse frBernjoht: R Kluttig / Keilhack; ohj: Marc Adam 
lok-mar 10  Die WalkureSiegrune deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle; ohj: Nemirova 
elo 10-tam 11  Le nozze di FigaroMarcellina itFrankfurt(Oper)joht: Hartmut Keil / Erik Nielsen / Y Zorn; ohj: Guillaume Bernardi 
hel-huh 10  Gianni SchicchiLa Ciesca itMagdeburgjoht: Stert; ohj: A Stiehl 
tam-huh 10  CarmenMercédès frMagdeburgjoht: Tali; ohj: Wuss 
lok-jou 09  La clemenza di TitoAnnio itFrankfurt(Oper)joht: Y Zorn / Hartmut Keil; ohj: Loy