Miloslav Podskalský :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Miloslav Podskalský

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Ei tietoja kannassa


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 syy 14-huh 15  RusalkaWater GoblinPraha(Narodni)joht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 elo 14-kes 15  Don GiovanniIl CommendatorePraha(Estates)joht: Chalupecký / Švec; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 lok 13-tou 14  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)joht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 syy 13-tou 14  LibuseLutobor of Dobroslavský Chlumec csPraha(Narodni)joht: Netopil / Chalupecký; ohj: Petr Novotný 
 syy 13-tou 14  JakobinCount Vilém of Harasov csPraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; ohj: Jiří Heřman 
 syy 13-kes 14  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)joht: Lenárd / Švec / Chalupecký; ohj: Magdalena Švecová 
 syy 13-kes 14  Die ZauberfloteSarastro csPraha(Estates)joht: Chalupecký / Švec; ohj: Radok 
 syy 13-kes 14  Die ZauberfloteDer Sprecher csPraha(Estates)joht: Chalupecký / Švec; ohj: Radok 
 syy 13-kes 14  AidaIl re itPraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Steffen Piontek 
 elo 13-kes 14  Don GiovanniComtur itPraha(Estates)joht: Netopil / Chalupecký / Švec; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 kes 13  JakobinVilém csLitomysljoht: Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 lok 12-kes 13  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)joht: Lenárd / Švec / Chalupecký; ohj: Magdalena Švecová 
 lok 12-tou 13  LibuseLutobor of Dobroslavský ChlumecPraha(Narodni)joht: Netopil / Chalupecký; ohj: Petr Novotný 
 syy 12-kes 13  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)joht: Hrusa / Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Jiří Heřman 
 syy 12-kes 13  La traviataMarchese D'ObignyPraha(Narodni)joht: Chalupecký / J Kyzlink; ohj: Jana Kališová 
 syy 12-kes 13  JakobinCount Vilém of HarasovPraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; ohj: Jiří Heřman 
 elo 12-kes 13  Don GiovanniComturPraha(Estates)joht: Netopil / Švec / Chalupecký; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 elo 12-kes 13  Die ZauberfloteSarastroPraha(Estates)joht: Chalupecký / Švec; ohj: Radok 
 elo 12-kes 13  Die ZauberfloteDer SprecherPraha(Estates)joht: Chalupecký / Švec; ohj: Radok 
kes 12  Don GiovanniComturPraha(Estates)joht: Netopil / Švec; ohj: Skutr 
lok 11-tou 12  LibuseLutobor of Dobroslavský ChlumecPraha(Narodni)joht: Netopil; ohj: Petr Novotný 
lok 11-kes 12  JakobinCount Vilém of HarasovPraha(Narodni)joht: Netopil / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 11-tou 12  Die ZauberfloteSarastro/SpeakerPraha(Estates)joht: Švec / Chalupecký; ohj: Radok 
syy 11-tou 12  Prodana nevestaMíchaPraha(Narodni)joht: Lenárd / Švec; ohj: Magdalena Švecová 
syy 11-tou 12  La traviataMarchese D'ObignyPraha(Narodni)joht: Lenárd; ohj: Jana Kališová 
syy 11-kes 12  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy-jou 11  AidaIl rePraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller; ohj: Steffen Piontek 
elo-jou 11  Don GiovanniComtur itPraha(Estates)joht: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Václav Kašlík / J Nekvasil 
jou 10-huh 11  Die ZauberfloteSarastro csPraha(Estates)joht: Švec; ohj: Radok 
lok 10-tou 11  LibuseLutobor of Dobroslavský Chlumec csPraha(Narodni)joht: Oliver von Dohnányi; ohj: Petr Novotný 
syy 10-huh 11  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)joht: Lenárd / Švec; ohj: Magdalena Švecová 
syy 10-kes 11  AidaIl rePraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller; ohj: Steffen Piontek 
syy 10-tam 11  La traviataMarqius d'Obigny itPraha(Narodni)joht: Lenárd; ohj: Jana Kališová 
syy 10-kes 11  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)joht: Hrusa / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 10-huh 11  Don GiovanniIl Commendatore itPraha(Estates)joht: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Václav Kašlík / J Nekvasil 
jou 09-tou 10  Die ZauberfloteSarastro / The Speaker csPraha(Estates)joht: Švec; ohj: Radok 
mar 09  Salome1. NazarenePraha(Narodni)joht: Netopil;
lok 09-tou 10  LibuseLutobor of Dobroslavský Chlumec csPraha(Narodni)joht: Oliver von Dohnányi; ohj: Petr Novotný 
lok 09-hel 10  Eugene OneginGremin ruPraha(Narodni)joht: J Fiore; ohj: A Serban 
syy 09-huh 10  AidaIl rePraha(Narodni)joht: Zbyněk Müller; ohj: Steffen Piontek 
syy 09-tou 10  Prodana nevestaMícha csPraha(Narodni)joht: Lenárd / Švec; ohj: Magdalena Švecová 
syy 09-tou 10  La traviataMarqius d'Aubigny itPraha(Narodni)joht: Lenárd; ohj: Jana Kališová 
syy 09-tou 10  Don GiovanniIl Commendatore itPraha(Estates)joht: Zbyněk Müller / Robert Jindra; ohj: Václav Kašlík / J Nekvasil 
syy 09-tou 10  RusalkaWater Goblin csPraha(Narodni)joht: Hrusa / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
tou-kes 09  RusalkaWater SpritePraha(Narodni)joht: Hrusa; ohj: Jiří Heřman 
lok 08-tou 09  LibuseLutobor of Dobroslavský ChlumecPraha(Narodni)joht: Oliver von Dohnányi; ohj: Petr Novotný 
syy-mar 08  Die ZauberfloteSarastro/SpeakerPraha(Estates)joht: Švec; ohj: Radok 
syy 08-kes 09  Prodana nevestaMíchaPraha(Narodni)joht: Lenárd; ohj: Magdalena Švecová 
syy 08-kes 09  Don GiovanniComturPraha(Estates)joht: Zbyněk Müller / Robert Jindra; ohj: Václav Kašlík / J Nekvasil 
syy 08-kes 09  La traviataMarqius d'AubignyPraha(Narodni)joht: Lenárd; ohj: Jana Kališová 
syy 08-kes 09  La traviataMarkýz d'AubignyPraha(Narodni)joht: Lenárd; ohj: Jana Kališová