Roman Hovenbitzer, ohjaus :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Roman Hovenbitzer

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Ei tietoja kannassa

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.roman-hovenbitzer.de

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 huh 16  Lucia di LammermoorOhjausTheatre Vanemuine, Tartujoht: P Mägi;
 tam-tou 16  Jonny spielt aufOhjausTheater Hagenjoht: Florian Ludwig;
 syy-jou 15  Peter GrimesOhjausBühnen Krefeld und Mönchengladbachjoht: Mihkel Kütson;
 tou-kes 15  Peter GrimesOhjausBühnen Krefeld und Mönchengladbachjoht: Mihkel Kütson;
 maa-tou 15  VanessaOhjausTheater Hagenjoht: Florian Ludwig;
tou-kes 14  Ariadne auf NaxosOhjausTheater Kieljoht: Georg Fritzsch;
maa 14  LohengrinOhjausHong Kong Arts Festivaljoht: J Hämäläinen;
jou 13-kes 14  EsclarmondeOhjausAnhaltisches Theater Dessaujoht: D Carlberg / W Kluge;
mar 13-tou 14  Die oberen ZehntausendOhjausStadttheater Giessenjoht: Ziemen;
syy-mar 13  Maria StuardaOhjausTheatre Vanemuine, Tartujoht: Sirp;
hei 13  LohengrinOhjausSavonlinna Opera Festivaljoht: J Hämäläinen;
tou-kes 13  EsclarmondeOhjausAnhaltisches Theater Dessaujoht: D Carlberg;
maa-kes 13  I MediciOhjausTheater Erfurtjoht: Meena;
tam-hei 13  La Grande-Duchesse de GerolsteinOhjausTheater Hagenjoht: Müller-Gabriel;
mar 12-tam 13  La bohemeOhjausAnhaltisches Theater Dessaujoht: Antony Hermus;
lok-mar 12  Maria StuardaOhjausTheatre Vanemuine, Tartujoht: Sirp;
lok-mar 12  Maria StuardaOhjausTheatre Vanemuine, Tartujoht: Sirp;
syy-jou 12  RigolettoOhjausTheater Bielefeldjoht: Kalajdzic;
tam-kes 12  Alessandro StradellaOhjausStadttheater Giessenjoht: Jan Hoffmann;
mar 11-tou 12  La bohemeOhjausAnhaltisches Theater Dessaujoht: Antony Hermus;
lok 11-hel 12  Maria StuardaOhjausTheatre Vanemuine, Tartujoht: Sirp;
hei 11  LohengrinOhjausSavonlinna Opera Festivaljoht: Auguin;
tou 11  Maria StuardaOhjausTheatre Vanemuine, Tartujoht: Mihkel Kütson / Sirp;
maa-hei 11  RusalkaOhjausTheater Kieljoht: Willig;
tam-tou 11  Un ballo in mascheraOhjausTheater Hagenjoht: Florian Ludwig;
syy-mar 10  Die Grossmutige TomyrisOhjausStadttheater Giessenjoht: Michael Schneider;