Vincent Wolfsteiner, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Vincent Wolfsteiner

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Theateragentur Marx[Gen, Maailma]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes-hei 16  WozzeckTambourmajorOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: Loy 
 tou-hei 16  Die WalkureSiegmund deOper Frankfurtjoht: Sebastian Weigle; ohj: V Nemirova 
 maa-huh 16  Il tabarroLuigi itOper Frankfurtjoht: Hrůša; ohj: C Guth / Tetzel 
 tam-maa 16  StiffelioRaffaelleOper Frankfurtjoht: Rhorer; ohj: Benedict Andrews 
 mar 15-huh 16  Der fliegende HollanderErikOper Frankfurtjoht: Bertrand de Billy / Eun Sun Kim; ohj: David Bösch 
 mar 15  Tristan und IsoldeTristanTeatro Comunale di Modenajoht: Marcus Bosch; ohj: Wagemakers 
 lok 15-tam 16  GotterdammerungSiegfriedStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt; ohj: Schmiedleitner 
 huh-kes 15  SiegfriedSiegfriedStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 hel-maa 15  Tristan und IsoldeTristanStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch / P Tilling; ohj: Wagemakers 
 mar-jou 14  OtelloOtello itOper Frankfurtjoht: P Morandi; ohj: Erath 
 syy-jou 14  TurandotCalafStaatstheater Nürnbergjoht: P Tilling; ohj: Bieito 
 huh-hei 14  Die WalkureSiegmundStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 mar 13-maa 14  Das RheingoldLogeStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Schmiedleitner 
 syy 13-tam 14  OtelloOtello itStaatstheater Nürnbergjoht: Guido Johannes Rumstadt; ohj: G Rech 
huh-tou 13  Il tabarroLuigi itStaatsoper Hannoverjoht: Kamensek; ohj: S Baumgarten 
maa-hei 13  Andrea ChenierAndrea Chénier itStaatstheater Nürnbergjoht: Philipp Pointner; ohj: Montavon 
tam 13  A Kingdom for a CowJuan SantosKomische Oper Berlinjoht: Antony Hermus;
mar 12-hel 13  Die Zauberflote1. Geharnischter MannKomische Oper Berlinjoht: Henrik Nánási / Poska; ohj: Kosky / S Andrade 
mar 12-tam 13  Der FreischutzMaxKomische Oper Berlinjoht: Mihkel Kütson; ohj: Bieito 
mar 12-tou 13  Die WalkureSiegmundStaatstheater Darmstadtjoht: M Meister; ohj: Dew 
lok 12-tam 13  Tristan und IsoldeTristanStaatstheater Nürnbergjoht: Marcus Bosch; ohj: Wagemakers 
kes 12  Il tabarroLuigi itStaatsoper Hannoverjoht: Kamensek; ohj: S Baumgarten 
tou-kes 12  Die WalkureSiegmundStaatsoper Hannoverjoht: Kamensek; ohj: Kosky 
maa-hei 12  JenufaLaca Klemen deTiroler Landestheaterjoht: A Rumpf; ohj: Klimek 
tam-hei 12  Der FreischutzMax deKomische Oper Berlinjoht: Patrick Lange; ohj: Bieito 
mar 11-huh 12  Die WalkureSiegmundStaatstheater Darmstadtjoht: Trinks; ohj: Dew 
lok-mar 11  Der fliegende HollanderErikMecklenburgisches Staatstheater Schwerinjoht: Foremny; ohj: Arturo Gama 
kes 11  Die WalkureSiegmundStaatsoper Hannoverjoht: de Veer / Wolfgang Bozic; ohj: Kosky 
kes 11  FidelioFlorestanOpernfestspiele Heidenheimjoht: Marcus Bosch / Hermann Schneider; ohj: Hermann Schneider 
maa-huh 11  WallensteinMax PiccolominiTheater und Philharmonie Thüringenjoht: Troester; ohj: Oldag 
hel 11  WallensteinMax PiccolominiTheater und Philharmonie Thüringenjoht: Troester; ohj: Oldag 
tam-tou 11  CardillacDer OffizierOldenburgisches Staatstheaterjoht: Stert; ohj: Ukena 
syy 10-tam 11  Die WalkureSiegmundTheater Freiburgjoht: Bollon; ohj: Hilbrich