Elena Tsallagova, sopran :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Elena Tsallagova

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 IMG Paris[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jun-jul 15  Pelleas et MelisandeMélisande frMünchen(Fest)Dir.: Constantinos Carydis; Prod.: Pohle 
 mar-jul 15  La rondineLisetteBerlin(Deutsche)Dir.: Rizzi-Brignoli; Prod.: Villazón 
 feb 15  Pelleas et MelisandeMélisandeParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Robert Wilson / Frigeni 
 des 14  Der RosenkavalierSophie deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 des 14-jun 15  Die ZauberflotePaminaBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 nov-des 14  FalstaffNannetta itBerlin(Deutsche)Dir.: S Solyom; Prod.: Loy 
 nov 14-mai 15  CarmenMicaëla frBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe / Nicholas Carter / Altinoglu; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 nov 14  The Rape of LucretiaLucia enBerlin(Deutsche)Dir.: Nicholas Carter; Prod.: Fiona Shaw 
 okt 14  Ariadne auf NaxosEchoBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer;
 sep 14  Le nozze di FigaroCherubinoMadrid(Real)Dir.: I Bolton; Prod.: Sagi 
 aug 14  Die ZauberflotePaminaBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Pelkowski 
 apr 14  ParsifalBlumenmädchen deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 mar 14  Die ZauberflotePamina deBerlin(Deutsche)Dir.: McCutcheon; Prod.: Pelkowski 
 mar-jul 14  La bohemeMusetta itParis(Opera)Dir.: Oren; Prod.: Jonathan Miller 
 jan-feb 14  The Cunning Little VixenBystrouska csLilleDir.: Ollu; Prod.: Carsen / Maria Lamont 
 des 13-mai 14  CarmenMicaëlaBerlin(Deutsche)Dir.: Finzi; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 nov 13-apr 14  RigolettoGilda itBerlin(Deutsche)Dir.: Rizzi-Brignoli; Prod.: J Bosse 
 nov 13-jan 14  FalstaffNannetta itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Loy 
 okt 13-mai 14  Die ZauberflotePamina deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 aug 13  L'occasione fa il ladroBerenicePesaroDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: J Ponnelle / Frisell 
 mai-jul 13  FalstaffNannetta itGlyndebourneDir.: Mark Elder; Prod.: Richard Jones / Fahie 
 feb-mar 13  FalstaffNannetta itParis(Opera)Dir.: Oren; Prod.: D Pitoiset 
 des 12  AgrippinaPoppeaOviedoDir.: Bayl; Prod.: Mariame Clément 
 okt-nov 12  AgrippinaPoppeaGentDir.: McCreesh; Prod.: Mariame Clément 
 aug 12  TancrediNoRolePesaroDir.: Zedda;
jun 12  L'incoronazione di PoppeaFortuna/Dama itMadrid(Real)Dir.: S Cambreling; Prod.: Warlikowski 
feb-mar 12  Pelleas et MelisandeMélisande frParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Robert Wilson / Frigeni 
jan 12  Il viaggio a ReimsFollevilleGentDir.: Zedda; Prod.: Mariame Clément 
jan 12  Il viaggio a ReimsCorinnaGentDir.: Zedda; Prod.: Mariame Clément 
des 11  Il viaggio a ReimsFollevilleAntwerpen(Vlaamse)Dir.: Zedda; Prod.: Mariame Clément 
des 11  Il viaggio a ReimsCorinnaAntwerpen(Vlaamse)Dir.: Zedda; Prod.: Mariame Clément 
nov 11  Der ZwergDonna ClaraMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Jarzyna 
aug 11  Il viaggio a ReimsCorinnaPesaroDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Sagi 
mar 11  SiegfriedWaldvogelParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Günter Krämer 
des 10  Ariadne auf NaxosNajade deParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: L Pelly 
okt 10  Medea in CorintoCreusa itMünchen(SO)Dir.: I Bolton; Prod.: Neuenfels 
jul 10  Die schweigsame FrauIsottaMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: Kosky 
jul 10  Don CarlosUna voce dal cielo itMünchen(Fest)Dir.: Marco Armiliato; Prod.: Jürgen Rose 
jul 10  Die Tragodie des TeufelsRumata 1 deMünchen(Fest)Dir.: Eötvös; Prod.: Kovalik 
jun 10  Medea in CorintoCreusaMünchen(Fest)Dir.: I Bolton; Prod.: Neuenfels 
jun 10  Medea in CorintoCreusaMünchen(SO)Dir.: I Bolton; Prod.: Neuenfels 
mai-jun 10  Cosi fan tutteDespina itTokyo(NNT)Dir.: Carignani; Prod.: Michieletto 
apr 10  Palestrina2. EngelstimmeMünchen(SO)Dir.: A Fisch; Prod.: Stückl 
feb-mar 10  Die Tragodie des TeufelsDie Rumata deMünchen(SO)Dir.: Christian Schumann; Prod.: Kovalik 
jan 10  Don CarlosUna voce dal cielo itMünchen(SO)Dir.: Marco Armiliato; Prod.: Jürgen Rose 
des 09  La bohemeMusetta itParis(CE)Dir.: A Fisch;
okt 09-apr 10  Don GiovanniZerlina itMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Stephan Kimmig 
okt 09  FalstaffNannetta itGlyndebourneDir.: Gaffigan / Blunt; Prod.: Richard Jones / Fahie 
jul 09  FalstaffNannetta itMünchen(Fest)Dir.: Luisi; Prod.: E Gramss 
jul 09  NabuccoAnna itMünchen(Fest)Dir.: Carignani; Prod.: Kokkos 
jul 09  Palestrina2. Engelstimme deMünchen(Fest)Dir.: Simone Young; Prod.: Stückl 
jul 09  JenufaKarolka csMünchen(Fest)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Barbara Frey 
jul 09  WertherSophie frMünchen(Fest)Dir.: Bertrand de Billy; Prod.: Jürgen Rose / Franziska Severin 
apr-mai 09  Cosi fan tutteDespina itMünchen(SO)Dir.: I Bolton / Paul Daniel; Prod.: D Dorn 
apr 09  ParsifalKlingsors Zaubermädchen deMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Konwitschny 
apr 09  JenufaKarolka csMünchen(SO)Dir.: Kirill Petrenko; Prod.: Barbara Frey 
mar 09  FalstaffNannetta itMünchen(SO)Dir.: Soltesz / Luisi; Prod.: E Gramss 
feb 09  NabuccoAnna itMünchen(SO)Dir.: Carignani; Prod.: Kokkos 
jan-feb 09  Palestrina2. Engelstimme deMünchen(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Stückl 
nov 08-apr 09  WertherSophie frMünchen(SO)Dir.: Fournillier / Bertrand de Billy / Ion Marin; Prod.: Jürgen Rose 
okt-nov 08  Prodana nevestaEsmeralda csParis(Opera)Dir.: Bělohlávek / Damian Iorio; Prod.: Deflo 
aug 08  Rusalka1. Waldnymphe csSalzburg(Fest)Dir.: Welser-Möst; Prod.: S Morabito