Johannes Preissinger, tenor :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Johannes Preissinger

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 ZAV-KV Koeln[Tyskland Østerrike Sveits(ne)]
 Thornborrow

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.johannes-preissinger.de

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mai-jun 14  LohengrinBrabantische Edle deDuisburgDir.: Axel Kober; Prod.: Hartmannshenn 
 mar 14  Der Ring an 1 AbendMimeDusseldorfDir.: Axel Kober;
 mar-apr 14  Der Ring an 1 AbendMimeDuisburgDir.: Axel Kober;
 mar 14  Der RosenkavalierWirt deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Otto Schenk 
 jan-feb 14  LohengrinBrabantische Edle deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Hartmannshenn 
 des 13-jun 14  Die ZauberfloteMonostatos deDuisburgDir.: Axel Kober / W Chien; Prod.: Kosky 
 okt-des 13  CarmenLe Remendado frDusseldorfDir.: W Chien; Prod.: Carlos Wagner 
 mai-jun 13  Der fliegende HollanderSteuermann deDusseldorfDir.: Piollet; Prod.: A Dresen 
 mai-jun 13  TannhauserHeinrich der Schreiber deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Kosminski 
 mai 13  Salome1. Jude deDuisburgDir.: Georg Fritzsch / W Chien; Prod.: Gürbaca 
 mar 13  FalstaffBardolfo itDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Hampe 
 des 12-mai 13  CarmenLe Remendado frDuisburgDir.: Altstaedt / Ralf Lange; Prod.: Carlos Wagner 
 des 12-jun 13  Die Frau ohne SchattenDer Bucklige deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Guy Joosten 
 des 12-jun 13  Le nozze di FigaroDon Curzio itDuisburgDir.: Axel Kober / Altstaedt / Ralf Lange; Prod.: Hampe 
 nov 12-mar 13  CarmenLe Remendado frDusseldorfDir.: Altstaedt / Ralf Lange / Bayl; Prod.: Carlos Wagner 
 nov 12-apr 13  Die Entfuhrung aus dem SerailPedrillo deDusseldorfDir.: W Chien / Chestnut; Prod.: Fricsay 
 nov 12-mar 13  Salome1. Jude deDusseldorfDir.: Georg Fritzsch / W Chien; Prod.: Gürbaca 
jun 12  SiegfriedMimeHannoverDir.: Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
jun-jul 12  Salome1. Jude deDuisburgDir.: Klingele; Prod.: Gürbaca 
apr-jun 12  Die Frau ohne SchattenDer Bucklige deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Guy Joosten 
feb-mar 12  Die ZauberfloteMonostatosDuisburgDir.: C Stöcker; Prod.: Klimo 
feb-mar 12  PagliacciBeppeDusseldorfDir.: E Dovico; Prod.: Loy 
jan-feb 12  SalomeJudenBruxelles(Monnaie)Dir.: C Rizzi; Prod.: Guy Joosten 
des 11-feb 12  Die Entfuhrung aus dem SerailPedrilloDuisburgDir.: W Koloseus; Prod.: Fricsay 
des 11-jul 12  CarmenLe RemendadoDusseldorfDir.: Axel Kober / Altstaedt / Ralf Lange; Prod.: Carlos Wagner 
nov-des 11  Die ZauberfloteMonostatosDuisburgDir.: W Koloseus; Prod.: Loy 
okt 11-jun 12  CarmenLe RemendadoDuisburgDir.: Axel Kober / Altstaedt; Prod.: Carlos Wagner 
sep-nov 11  Die ZauberfloteMonostatosDusseldorfDir.: C Stöcker; Prod.: Klimo 
jul 11  FalstaffBardolfo itDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Hampe 
mai-jun 11  Salome1. Jude deDusseldorfDir.: W Chien; Prod.: Gürbaca 
mai-jun 11  Parsifal3. Knappe deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: K Horres 
apr-jun 11  SiegfriedMimeHannoverDir.: Wolfgang Bozic; Prod.: Kosky 
apr-mai 11  Der fliegende HollanderSteuermann deDuisburgDir.: Georg Fritzsch; Prod.: A Dresen 
jan-mar 11  Gianni SchicchiTinca itDusseldorfDir.: Pitrenas; Prod.: Dietrich Hilsdorf 
des 10-jan 11  Die ZauberfloteMonostatosDusseldorfDir.: W Koloseus; Prod.: Loy 
nov-des 10  Die ZauberfloteMonostatosDuisburgDir.: W Koloseus; Prod.: Loy 
nov 10  Robin HoodAlan von DaleDusseldorfDir.: Chestnut; Prod.: Tiedt 
okt-des 10  Der fliegende HollanderSteuermann deDusseldorfDir.: Georg Fritzsch; Prod.: A Dresen 
okt-nov 10  Die Entfuhrung aus dem SerailPedrilloDusseldorfDir.: Mühlbach; Prod.: Fricsay 
sep 10-mar 11  Die Entfuhrung aus dem SerailPedrilloDuisburgDir.: Mühlbach; Prod.: Fricsay 
sep 10-jan 11  Robin HoodAlan von DaleDuisburgDir.: Chestnut; Prod.: Tiedt 
jun-jul 10  Les contes d'HoffmannNathanael/Spalanzani frDuisburgDir.: W Chien; Prod.: Loy 
jun-jul 10  PagliacciBeppe itDusseldorfDir.: Bellincampi; Prod.: Loy 
des 09-jan 10  Robin HoodAlan von DaleDusseldorfDir.: Mühlbach / W Chien; Prod.: Tiedt 
des 09  PagliacciBeppe itDuisburgDir.: Bellincampi; Prod.: Loy 
des 09-jan 10  Hansel und GretelDie KnusperhexeDuisburgDir.: W Chien; Prod.: Meyer-Hanno 
des 09  Robin HoodAlan von DaleDuisburgDir.: Mühlbach / W Chien; Prod.: Tiedt 
nov-des 09  Hansel und GretelDie KnusperhexeDusseldorfDir.: W Chien; Prod.: Meyer-Hanno 
nov 09-apr 10  The Fall of the House of UsherRoderick UsherMönchengladbachDir.: Duryea; Prod.: Tombeil 
nov-des 09  Les contes d'HoffmannNathanael/Spalanzani frDusseldorfDir.: W Chien; Prod.: Loy 
nov-des 09  Salome1. Jude deDusseldorfDir.: M Boder; Prod.: Gürbaca 
sep 09-apr 10  Salome1. Jude deDuisburgDir.: M Boder; Prod.: Gürbaca 
mai-jun 09  CapriccioMonsieur TaupeKölnDir.: Markus Stenz; Prod.: von Götz 
mai-jun 09  The Fall of the House of UsherRoderick UsherKrefeldDir.: Duryea; Prod.: Tombeil 
mar-mai 09  Tristan und IsoldeEin HirtKölnDir.: Markus Stenz; Prod.: Pountney 
feb-apr 09  Salome4. JudeKölnDir.: E Dovico; Prod.: Thalbach 
okt-des 08  Die FledermausDr. BlindKölnDir.: E Dovico; Prod.: Lohner 
sep 08-mar 09  Die ZauberfloteMonostatosKölnDir.: Markus Stenz / E Delamboye; Prod.: Peer Boysen