Katja Pieweck, mezzo :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Katja Pieweck

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 KulturKontor[Verden(ne)]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mai 15  ElektraDie AufseherinMünchen(SO)Dir.: A Fisch; Prod.: H Wernicke 
 feb-mar 15  Dialogues des CarmelitesMère Marie frHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Lehnhoff 
 feb 15  Le nozze di FigaroMarcellina itHamburg(SO)Dir.: Soltesz; Prod.: Schaaf 
 des 14-jan 15  Il barbiere di SivigliaBerta itHamburg(SO)Dir.: Eschwé; Prod.: Deflo 
 des 14  Hansel und GretelGertrud deHamburg(SO)Dir.: Titus Engel; Prod.: P Beauvais 
 nov 14  FidelioLeonoreHamburg(SO)Dir.: Marcus Bosch; Prod.: Neuenfels 
 okt 14  Jeanne d'Arc au bucherMarguerite frHamburg(SO)Dir.: Simone Young;
 mai-jun 14  ArabellaEine Kartenaufschlägerin deHamburg(SO)Dir.: Soltesz; Prod.: Bechtolf 
 mai 14  LearGonerilHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Karoline Gruber 
 feb-jun 14  Don GiovanniDonna Elvira itHamburg(SO)Dir.: Soltesz; Prod.: Dörrie 
 feb 14  FidelioLeonoreHamburg(SO)Dir.: Märkl; Prod.: Neuenfels 
 des 13-jan 14  LohengrinOrtrudHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Konwitschny 
 des 13  Hansel und GretelGertrud deHamburg(SO)Dir.: Nicholas Carter; Prod.: P Beauvais 
 nov 13  Ariadne auf NaxosPrimadonna/Ariadne deHamburg(SO)Dir.: Axel Kober; Prod.: Stückl 
 aug 13  Die WalkureSiegruneLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 mai 13  Die WalkureSiegrune deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
 mai 13  Das RheingoldFricka deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
 mai 13  Tristan und IsoldeBrangäne deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Berghaus 
 mai 13  LohengrinOrtrudHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Konwitschny 
 apr-mai 13  Die Meistersinger von NurnbergMagdalenaHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Konwitschny 
 jan 13  Rienzi, der letzte der TribunenAdrianoHamburg(SO)Dir.: Simone Young;
 des 12  Hansel und GretelGertrudHamburg(SO)Dir.: Nicholas Carter; Prod.: P Beauvais 
 nov 12-jan 13  Die Zauberflote1. DameHamburg(SO)Dir.: Nicholas Carter / Gregor Bühl; Prod.: A Freyer 
 okt-nov 12  FalstaffAlice Ford itHamburg(SO)Dir.: C Montanaro; Prod.: Marco Arturo Marelli 
 okt 12-mar 13  Don GiovanniDonna Elvira itHamburg(SO)Dir.: Trinks / Soddy; Prod.: Dörrie 
mai-jun 12  Tristan und IsoldeBrangäne deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Berghaus 
feb-mar 12  Die WalkureSiegruneHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
feb 12  La traviataAnnina itHamburg(SO)Dir.: Soddy; Prod.: Abenius 
jan-apr 12  Il barbiere di SivigliaBerta itHamburg(SO)Dir.: Nicholas Carter; Prod.: Deflo 
jan-feb 12  LearGonerilHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Karoline Gruber 
des 11  Hansel und GretelGertrud deHamburg(SO)Dir.: Johannes Fritzsch; Prod.: P Beauvais 
sep 11-mar 12  Die Zauberflote1. DameHamburg(SO)Dir.: J Alber / Csizmadia; Prod.: A Freyer 
sep 11-apr 12  Don GiovanniDonna Elvira itHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Dörrie 
jun 11  PalestrinaErscheinung der Lukrezia deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Stückl 
mar-apr 11  Die WalkureSiegrune deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
mar-apr 11  Das RheingoldFricka deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
feb-apr 11  Eugene OneginLarina ruHamburg(SO)Dir.: Kamensek; Prod.: A Dresen 
des 10  Hansel und GretelGertrudHamburg(SO)Dir.: Soddy; Prod.: P Beauvais 
nov 10-jan 11  Le nozze di FigaroMarcellina itHamburg(SO)Dir.: Alexander Joel; Prod.: Schaaf 
okt 10-apr 11  Gotterdammerung3. Norn deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
sep 10-jun 11  Il barbiere di SivigliaBerta itHamburg(SO)Dir.: Salemkour; Prod.: Deflo 
sep 10-mai 11  La traviataAnnina itHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Abenius 
mai-jun 10  FalstaffAlice FordHamburg(SO)Dir.: Kamensek; Prod.: Marco Arturo Marelli 
mar-mai 10  Le nozze di FigaroMarcellina itHamburg(SO)Dir.: Schneider.cond; Prod.: Schaaf 
feb-mar 10  Il barbiere di SivigliaBerta itHamburg(SO)Dir.: Soddy; Prod.: Deflo 
jan-mar 10  Don GiovanniDonna ElviraHamburg(SO)Dir.: György G Ráth; Prod.: Halmen 
des 09-jan 10  RigolettoGiovanna itHamburg(SO)Dir.: Balázs Kocsár; Prod.: Homoki 
des 09  Hansel und GretelGertrudHamburg(SO)Dir.: Soddy; Prod.: P Beauvais 
okt 09-jul 10  La traviataAnnina itHamburg(SO)Dir.: L Di Martino / Simone Young; Prod.: Abenius 
okt-des 09  Die Zauberflote1. DameHamburg(SO)Dir.: Soddy / Csizmadia; Prod.: A Freyer 
mai 09  OtelloEmilia itHamburg(SO)Dir.: Kamensek; Prod.: August Everding 
mar 09  Dialogues des CarmelitesMère Marie frHamburg(SO)Dir.: Kildea; Prod.: Lehnhoff 
mar 09  Das RheingoldFricka deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
jan-feb 09  ArabellaAdelaide deHamburg(SO)Dir.: C Meister; Prod.: Bechtolf 
des 08-jun 09  Die Meistersinger von NurnbergMagdalenaHamburg(SO)Dir.: Schønwandt; Prod.: Konwitschny 
okt 08-apr 09  Die WalkureSiegruneHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
sep 08-apr 09  FalstaffMeg Page itHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: Marco Arturo Marelli