Michael Pflumm, tenor :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Michael Pflumm

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Hollaender-Calix
 JL Artist
 Preuss

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.michaelpflumm.de

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mai-jun 16  Moses und AronEl joven desnudoMadrid(Real)Dir.: Koenings;
 okt-nov 15  Moses und AronDer nackte Jüngling deParis(Opera)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Castellucci 
 apr-jul 15  Moses und AronNackter JünglingBerlin(Komische)Dir.: V Jurowski; Prod.: Kosky 
 mar 15  Der SilberseeLotterieagentBerlin(Konzert)Dir.: Iván Fischer;
 mar 15  Die SchneekoniginKay deBerlin(Komische)Dir.: Spierer; Prod.: A Bondy 
 des 14-jan 15  Des Kaisers neue KleiderJanBerlin(Komische)Dir.: Sandner; Prod.: Steier 
 nov 14-jul 15  West Side StoryTony deBerlin(Komische)Dir.: Poska; Prod.: Kosky / Otto Pichler 
 sep-nov 14  Die ZauberfloteMonostatosBerlin(Komische)Dir.: Henrik Nánási; Prod.: S Andrade / Kosky 
 mai-jun 14  ElektraEin junger Diener itMilano(Scala)Dir.: Esa-Pekka Salonen; Prod.: Chéreau 
 des 13-mai 14  Die Prinzessin auf der ErbseDer Prinz deDusseldorfDir.: C Stöcker; Prod.: Tiedt 
 nov 13-jul 14  West Side StoryToni deBerlin(Komische)Dir.: Schoots; Prod.: Kosky 
 nov 13  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyToby HigginsFreiburgDir.: Johannes Knapp; Prod.: Ryser 
 nov 13  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyJack O'BrienFreiburgDir.: Johannes Knapp; Prod.: Ryser 
 okt 13-feb 14  Des Kaisers neue KleiderJan deBerlin(Komische)Dir.: Sandner; Prod.: Steier 
 sep 13  ElektraEin junger Diener deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Nel 
jun-jul 13  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyToby HigginsFreiburgDir.: Johannes Knapp; Prod.: Ryser 
jun-jul 13  Aufstieg und Fall der Stadt MahagonnyJack O'BrienFreiburgDir.: Johannes Knapp; Prod.: Ryser 
mar-jun 13  Pikovaya DamaTschekalinskyFreiburgDir.: Bollon; Prod.: Höckmayr 
jan-mai 13  Die FledermausGabriel von EisensteinBielefeldDir.: Kalajdzic; Prod.: Malkowsky 
des 12-mai 13  Les contes d'HoffmannAndrès/Cochenille/Franz/Pitichinaccio/Nathanaёl frBielefeldDir.: Gogou; Prod.: Malkowsky 
okt 12-jan 13  SaulJonathan enBielefeldDir.: Kalajdzic; Prod.: J Behr 
sep-des 12  RigolettoBorsa itBielefeldDir.: Kalajdzic; Prod.: Hovenbitzer 
feb-mar 12  Peter GrimesBob Boles enBielefeldDir.: Kalajdzic; Prod.: Malkowsky 
des 11-jan 12  La belle HeleneMenelaus frBielefeldDir.: Laurent Wagner; Prod.: Klimek 
nov 11  Hansel und GretelDie KnusperhexeBielefeldDir.: Witolf Werner; Prod.: J Weigand 
okt 11-mai 12  My Fair LadyFreddy Eynsford-Hill deBaselDir.: David Cowan; Prod.: Ryser 
okt 11  Idomeneo re di CretaArbaceBremen(Theater)Dir.: Poschner; Prod.: Kuntze 
sep-nov 11  PagliacciBeppeBielefeldDir.: Kalajdzic; Prod.: Weigner 
jul-sep 11  PaganiniMarchese Giacomo PimpinelliBad IschlDir.: Praxmarer; Prod.: Leonard Prinsloo 
jun-jul 11  Cosi fan tutteFerrandoDessau(Theater)Dir.: D Carlberg; Prod.: F Lutz 
mai-jun 11  Salome2. Jude deDusseldorfDir.: W Chien; Prod.: Gürbaca 
mai-jul 11  El gato con botasMüllerDusseldorfDir.: Mühlbach; Prod.: Tiedt 
mar-apr 11  El gato con botasMüllerDuisburgDir.: Mühlbach; Prod.: Tiedt 
jan-mar 11  Gianni SchicchiTenorino itDusseldorfDir.: Pitrenas; Prod.: Dietrich Hilsdorf 
jan-mar 11  Gianni SchicchiLiedverkäufer itDusseldorfDir.: Pitrenas; Prod.: Dietrich Hilsdorf 
des 10-jan 11  Die Zauberflote (reduction)TaminoDusseldorfProd.: Klimo 
nov-des 10  Die Frau ohne SchattenDie Stimme des Jünglings deDuisburgDir.: Axel Kober; Prod.: Guy Joosten 
nov 10-feb 11  My Fair LadyFreddy Eynsford-HillBaselDir.: David Cowan; Prod.: Ryser 
nov 10  Robin HoodDanielDusseldorfDir.: Chestnut; Prod.: Tiedt 
sep 10-jan 11  Robin HoodDanielDuisburgDir.: Chestnut; Prod.: Tiedt 
jun-jul 10  Il turco in ItaliaAlbazar itDusseldorfDir.: Mühlbach; Prod.: Tobias Richter 
apr-mai 10  Der unglaubliche SpotzBrummholdDusseldorf
apr 10  Parsifal3. Knappe deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: K Horres 
des 09-jan 10  Robin HoodDanielDusseldorfDir.: Mühlbach / W Chien; Prod.: Tiedt 
des 09  Robin HoodDanielDuisburgDir.: Mühlbach / W Chien; Prod.: Tiedt 
nov-des 09  Salome2. Jude deDusseldorfDir.: M Boder; Prod.: Gürbaca 
sep 09-apr 10  Salome2. Jude deDuisburgDir.: M Boder; Prod.: Gürbaca 
mai-jun 09  From the House of the DeadAlejDusseldorfDir.: J Fiore;
mar-apr 09  Parsifal3. KnappeDuisburgDir.: J Fiore; Prod.: K Horres 
mar-apr 09  Moses und AronEin junger Mann/TenorsoloDusseldorfDir.: W Chien; Prod.: Nel 
jan 09  L'orfeo3. Pastore/1. Spirito itBaselDir.: Marcon; Prod.: J Bosse 
jan-jun 09  Il ritorno d'Ulisse in patriaTelemacoDusseldorfDir.: Stoehr; Prod.: Loy 
sep 08-jun 09  Der ZigeunerbaronOttokarDuisburgDir.: Gabrisch; Prod.: Chris Alexander 
apr 08  The Four Note OperaTenorBaselDir.: Berzonsky; Prod.: Vansk 
feb-mai 08  L'orfeo3. PastoreBaselDir.: Marcon; Prod.: J Bosse 
feb-mai 08  L'orfeo1. SpiritoBaselDir.: Marcon; Prod.: J Bosse 
des 07  Sigurd DragedraeberSigurdBaselDir.: David Cowan; Prod.: Martin Frank 
nov-des 05  The Cunning Little VixenDer Gastwirt PasekFreiburgDir.: Gernot Sahler; Prod.: Leupold