Nikolay Borchev, baryton :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Nikolay Borchev

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Opern-Agentur[Gen, Verden]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.borchev.com

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jul 15  Die schweigsame FrauDer BarbierMünchen(Fest)Dir.: P Halffter; Prod.: Kosky 
 apr-mai 15  Emma und EginhardEginhardBerlin(UDL)Dir.: R Jacobs; Prod.: Höckmayr 
 nov-des 14  Il turco in ItaliaProsdocimoMünchen(SO)Dir.: Arrivabeni; Prod.: Loy 
 nov 14  SolarisKris KelvinKölnDir.: Zagrosek; Prod.: Kinmonth 
 sep-okt 14  Die schweigsame FrauDer BarbierMünchen(SO)Dir.: P Halffter; Prod.: Kosky 
 apr 14  La finta giardinieraRobertoDijon(Opera)Dir.: Haïm; Prod.: D Lescot 
 mar 14  La finta giardinieraRoberto itLilleDir.: Haïm; Prod.: D Lescot 
 jan 14  Cosi fan tutteGuglielmo itWien(SO)Dir.: Patrick Lange; Prod.: R De Simone 
 des 13-jun 14  La cenerentolaDandiniWien(SO)Dir.: Güttler / López-Cobos; Prod.: Bechtolf 
 nov 13-jun 14  Die ZauberflotePapagenoWien(SO)Dir.: Eschenbach / Trin; Prod.: Caurier / M Leiser 
 sep 13-mar 14  Il barbiere di SivigliaFigaro itWien(SO)Dir.: Güttler / G Calvo / Soltesz; Prod.: Bletschacher / Günther Rennert 
jul-aug 13  Don PasqualeDottor Malatesta itGlyndebourneDir.: E Mazzola; Prod.: Mariame Clément 
mai 13  La petite messe solennelleBassbaritonLuxembourgDir.: Nicholas Jenkins; Prod.: Hümpel 
apr 13  Beatrice et BenedictClaudio frWien(Theater)Dir.: Hussain; Prod.: K Holten 
feb-jun 13  L'AfricaineNélusko frChemnitzDir.: Beermann / A Bihlmaier; Prod.: Jakob Peters-Messer 
okt 12-jun 13  Il barbiere di SivigliaFigaroWien(SO)Dir.: Chichon / Güttler / Jean-Christophe Spinosi / G Calvo; Prod.: Günther Rennert / Bletschacher 
okt 12  AriodanteLurcanioBaselDir.: Marcon; Prod.: S Pucher 
sep-okt 12  KonigskinderDer Spielmann deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: David Bösch 
sep 12-mar 13  L'elisir d'amoreBelcoreWien(SO)Dir.: G Calvo / Y Abel; Prod.: Otto Schenk 
aug-sep 12  Europeras I and IIBaritoneRuhrProd.: H Goebbels 
jul 12  La petite messe solennelleBassBregenz(Fest)Dir.: Nicholas Jenkins; Prod.: Hümpel 
jul 12  La cenerentolaDandini itMünchen(Fest)Dir.: Allemandi; Prod.: J Ponnelle 
jun 12  L'orfeoOrfeoEssenDir.: Hengelbrock;
jun 12  L'orfeoOrfeo itParis(CE)Dir.: Hengelbrock;
jun 12  L'orfeoOrfeoFreiburgDir.: Hengelbrock;
mai-jun 12  La cenerentolaDandini itMünchen(SO)Dir.: Allemandi; Prod.: J Ponnelle 
mai 12  AriodanteNoRole itBaselDir.: Marcon; Prod.: S Pucher 
apr 12  La petite messe solennelleBasseParis(Comique)Dir.: Nicholas Jenkins; Prod.: Hümpel 
apr 12  La petite messe solennelleBasseDijon(Opera)
feb 12  Ariadne auf NaxosHarlekinBaden-Baden(Fest)Dir.: C Thielemann; Prod.: Arlaud 
jan-feb 12  Cosi fan tutteGuglielmoLondon(RO)Dir.: Colin Davis; Prod.: Jonathan Miller / H Fehr 
des 11  Die FledermausDr. FalkeMünchen(SO)Dir.: Carignani; Prod.: L Haußmann / Lehberger 
des 11  Ariadne auf NaxosHarlekinValencia(Artes)Dir.: R Chailly;
nov 11-jun 12  Cosi fan tutteGuglielmo itMünchen(SO)Dir.: M Wigglesworth; Prod.: D Dorn 
nov 11  L'Enfant et les sortilegesDie Standuhr / Der Kater frMünchen(SO)Prod.: Jarzyna 
nov 11  L'Enfant et les sortilegesDie Standuhr / Der Kater frMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Jarzyna 
okt 11-apr 12  Il barbiere di SivigliaFigaro itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / E Mazzola; Prod.: Thalbach 
okt 11  CarmenMoralès frMünchen(SO)Dir.: D Ettinger; Prod.: L Wertmüller 
okt 11  Ariadne auf NaxosHarlekinMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Carsen 
okt 11  La petite messe solennelleBassErfurt(Theater)Dir.: Nicholas Jenkins; Prod.: Hümpel 
okt 11  Roberto DevereuxEin Page Robertos itTokyo(BK)Dir.: F Haider; Prod.: Loy 
sep 11-mar 12  Il barbiere di SivigliaFigaroSt Gallen(Theater)Dir.: Klieme / Carnall / S Fromageot; Prod.: A Stiehl 
sep 11-feb 12  Roberto DevereuxEin Page Robertos itMünchen(SO)Dir.: F Haider; Prod.: Loy 
jul 11  L'Enfant et les sortilegesDie Standuhr / Der Kater frMünchen(Fest)Dir.: Nagano;
jul 11  Ariadne auf NaxosHarlekinMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: Carsen 
jul 11  Saint Francois d'AssiseFrère Léon frMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: H Nitsch 
mai-jun 11  Il barbiere di SivigliaFigaroSt Gallen(Theater)Dir.: Carnall; Prod.: A Stiehl 
feb-mar 11  L'Enfant et les sortilegesDie Standuhr / Der Kater frMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Jarzyna 
feb 11  CarmenMoralèsMünchen(SO)Dir.: D Ettinger; Prod.: L Wertmüller 
jan 11  Ariadne auf NaxosHarlekinMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Carsen 
jan 11  Die Tragodie des TeufelsDer LMünchen(SO)Dir.: Eötvös / Christopher Ward / Christian Schumann; Prod.: Kovalik 
des 10-jul 11  L'elisir d'amoreBelcoreMünchen(SO)Dir.: Justin Brown / Valcuha; Prod.: David Bösch 
des 10-feb 11  Pikovaya DamaFürst JeletzkijBaselDir.: Feltz; Prod.: David Hermann 
okt 10  Ariadne auf NaxosHarlekinWien(Theater)Dir.: Bertrand de Billy; Prod.: H Kupfer 
okt 10-mar 11  Il barbiere di SivigliaFigaro itMünchen(SO)Dir.: Christopher Ward / Marco Armiliato; Prod.: Soleri 
sep-des 10  Die ZauberflotePapagenoMünchen(SO)Dir.: Soddy / Altinoglu; Prod.: August Everding / Lehberger