René Pape, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

René Pape

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Böttger[Gen, Verden]
 IMG Paris[Frankrike]
 IMG Italia[Italia]
 Rayfield Allied[Storbritannia]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.renepape.com

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jul 15  Don CarlosFilippo II itMünchen(Fest)Dir.: A Fisch; Prod.: Jürgen Rose 
 jul 15  Tristan und IsoldeKönig MarkeMünchen(Fest)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Konwitschny 
 jun 15  RecitalBassBerlin(UDL)
 jun 15  RecitalBassZurich(Oper)
 mar-apr 15  ParsifalGurnemanz deBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Tcherniakov 
 feb 15  MacbethBanco itBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Mussbach 
 jan 15  RecitalLa Coruna(Palacio)
 des 14  Die ZauberfloteSarastroMünchen(SO)Dir.: D Ettinger / A Fisch; Prod.: August Everding / Lehberger 
 nov-des 14  FaustMéphistophélès frBerlin(UDL)Dir.: Hussain; Prod.: Wiegand 
 okt 14-mai 15  Die ZauberfloteSarastroBerlin(UDL)Dir.: Soltesz / Sebastian Weigle; Prod.: August Everding 
 okt-des 14  Tristan und IsoldeKönig MarkeBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: H Kupfer 
 okt-nov 14  Die ZauberfloteSarastroNew York(Met)Dir.: Adam Fischer; Prod.: Taymor 
 sep-okt 14  MacbethBancoNew York(Met)Dir.: Luisi; Prod.: Adrian Noble 
 aug 14  Tristan und IsoldeEl Rey MarkeBuenos Aires(Colon)Dir.: Barenboim;
 jul 14  FidelioRoccoVerbierDir.: Minkowski;
 mai-jun 14  ElektraOrest itMilano(Scala)Dir.: Esa-Pekka Salonen; Prod.: Chéreau 
 mai 14  Don CarlosFilippo II itBerlin(UDL)Dir.: Massimo Zanetti; Prod.: Himmelmann 
 apr 14  TannhauserLandgraf HermannBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Sasha Waltz 
 feb-mar 14  Don CarlosFilippo II itZurich(Oper)Dir.: Luisi; Prod.: Bechtolf 
 jan-jun 14  ElektraOrest deDresden(SSO)Dir.: C Thielemann; Prod.: Barbara Frey 
 nov-des 13  ParsifalGurnemanz deLondon(RO)Dir.: Pappano; Prod.: S Langridge 
 nov 13-mar 14  Die ZauberfloteSarastroBerlin(UDL)Dir.: Märtig; Prod.: August Everding 
 okt 13  Don CarlosFilippo IIMilano(Scala)Dir.: Luisi / d'Espinosa; Prod.: S Braunschweig 
 sep 13  RequiemBasBucuresti(Fest)Dir.: Pappano;
 jul 13  Don CarlosFilippo II itMünchen(Fest)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: Jürgen Rose 
 jul 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: Konwitschny 
 jun 13  Die WalkureWotanMilano(Scala)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
 mai 13  The Dream of GerontiusBassDresden(Fest)Dir.: Kreile;
 mai 13  ConcertNoRoleSt Petersburg(Mariinsky)Dir.: Gergiev;
 mar-apr 13  Das RheingoldWotanBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
 mar 13  Tristan und IsoldeKönig Marke deMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Konwitschny 
 feb-mar 13  ParsifalGurnemanz deNew York(Met)Dir.: D Gatti / A Fisch; Prod.: François Girard 
 des 12  LohengrinHeinrich der VoglerMilano(Scala)Dir.: Barenboim; Prod.: C Guth 
 nov 12-mai 13  Die ZauberfloteSarastroBerlin(UDL)Dir.: Soddy / Salemkour; Prod.: August Everding 
 okt-nov 12  Don CarlosFilippo II itBerlin(UDL)Dir.: Massimo Zanetti; Prod.: Himmelmann 
 okt 12-apr 13  Die WalkureWotan deBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
 sep 12  Don CarlosFilippo IIWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: D Abbado 
jun 12  Don CarlosFilippo IIWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: D Abbado 
apr 12  Die WalkureWotanBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
mar 12  Das RheingoldWotanBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
mar 12  Tristan und IsoldeKönig MarkeBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: H Kupfer 
feb 12  RecitalBarcelona(Liceu)
feb 12  RecitalBasseGenève(Opera)
jan 12  Don CarlosFilippo II itMünchen(SO)Dir.: A Fisch; Prod.: Jürgen Rose 
nov 11-jan 12  FaustMéphistophélèsNew York(Met)Dir.: Nézet-Séguin / Pierre Vallet; Prod.: McAnuff 
sep-okt 11  FaustMéphistophélèsLondon(RO)Dir.: Pidò; Prod.: McVicar / Blakeley 
jul 11  Tristan und IsoldeKönig MarkeMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: Konwitschny 
jul 11  RecitalbasseVerbier
jun 11  Don CarlosFilippo IITokyo(NHK)Dir.: Luisi;
jun 11  Don CarlosFilippo IINagoyaDir.: Luisi;
mai 11  PaulusBassDresden(Fest)Dir.: Rademann;
mai 11  Don CarlosFilippo IIBerlin(UDL)Dir.: Massimo Zanetti; Prod.: Himmelmann 
jan 11  RecitalLos Angeles(Opera)
des 10-mai 11  Die ZauberfloteSarastroBerlin(UDL)Dir.: Soddy / Salemkour; Prod.: August Everding 
okt 10-mar 11  Boris GodunovBoris GodunovNew York(Met)Dir.: Gergiev / Smelkov; Prod.: Peter Stein 
aug 10  ElektraOrest deSalzburg(Fest)Dir.: D Gatti; Prod.: Lehnhoff 
jul 10  Don CarlosFilippo II itMünchen(Fest)Dir.: Marco Armiliato; Prod.: Jürgen Rose 
jun-jul 10  Boris GodunovBoris GodunovDresden(SSO)Dir.: Lano / Sebastian Weigle; Prod.: Pade 
jun 10  RecitalBassDresden(SSO)
mai 10  Das RheingoldWotanMilano(Scala)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
mar-jun 10  Eugene OneginFürst Gremin ruBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: A Freyer 
feb-mar 10  FaustMéphistophélès frBerlin(UDL)Dir.: Altinoglu; Prod.: Wiegand 
feb 10  EliasEliasBarcelona(Liceu)Dir.: Ros-Marbà;
okt-nov 09  FaustMéphistophélès frChicago(Opera)Dir.: Andrew Davis; Prod.: F Corsaro 
aug 09-apr 10  Tristan und IsoldeKönig Marke itBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: H Kupfer 
jul 09  Don GiovanniLeporelloVerbierDir.: Honeck;
jul 09  RequiembassTel AvivDir.: Barenboim;
jun 09  RecitalBassFrankfurt(Oper)
jun 09  RequiembassoRoma(S.Cecilia)Dir.: Barenboim;
jun 09  ParsifalNoRoleSt Petersburg(White)
jun 09  RecitalbassDresden(Fest)
mai 09  Don GiovanniLeporelloWien(SO)Dir.: Constantinos Carydis; Prod.: R De Simone 
apr-mai 09  Die WalkureHundingNew York(Met)Dir.: James Levine; Prod.: Otto Schenk 
apr 09  LohengrinHeinrich der VoglerBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Herheim 
mar-mai 09  Das RheingoldFasoltNew York(Met)Dir.: James Levine; Prod.: Otto Schenk 
mar 09  ParsifalGurnemanz deBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Eichinger 
feb 09  FaustMéphistophélès frBerlin(UDL)Dir.: Altinoglu; Prod.: Wiegand 
jan 09  RequiembassoRoma(S.Cecilia)Dir.: Pappano;
des 08-jul 09  Die ZauberfloteSarastroBerlin(UDL)Dir.: D Ettinger / Salemkour / Beermann; Prod.: August Everding 
des 08-jul 09  Boris GodunovBoris Godunov ruDresden(SSO)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Pade 
nov-des 08  Tristan und IsoldeKing MarkeNew York(Met)Dir.: Barenboim; Prod.: D Dorn 
nov 08  ElijahbassoRoma(S.Cecilia)Dir.: K Masur;
sep-okt 08  Eugene OneginFürst Gremin ruBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: A Freyer 
sep-okt 08  Don CarlosFilippo IIOslo(DNO)Dir.: Guidarini; Prod.: Hytner 
aug 08  FaustMephistophélèsOrangeDir.: M Plasson; Prod.: Nicolas Joël