Albert Pesendorfer, bas :: Kalendarz 
*Strona ogólna     >Operabase Professional 
Pokaż wskazówki
 Artysta: Brzmienie zbliżone

Albert Pesendorfer

Kalendarz
Repertuar
Zdjęćie
Biografia
Kontakt
Kontakt z agencją
 Opera4u[Gen, Świat]
 Alferink[var(ne)]
 Vladarski

Strona internetowa osobista lub inna
 http://www.albert-pesendorfer.com

 Informacja z teatru   Debiut z zespołem
 Informacja z agencji / od artysty  Debiut w roli
od  / do Opera  Rola  Miejsce 
 IV-V 15  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: Marco Arturo Marelli 
 III 15  Geschichten aus dem Wiener WaldZauberkönig deWien(Theater)D: HK Gruber; R: Sturminger 
 III 15  Eugene OneginFürst Gremin ruBerlin(Deutsche)D: Altinoglu; R: Götz Friedrich 
 II-V 15  Die WalkureHunding deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies / Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg 
 II-V 15  GotterdammerungHagen deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies / Ingensand; R: Uwe Eric Laufenberg 
 XII 14-IV 15  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: K Holten 
 XII 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: Götz Friedrich 
 XII 14-IV 15  TurandotTimur itBerlin(Deutsche)D: Repušić; R: Fioroni 
 XII 14-VI 15  Die ZauberfloteSarastroBerlin(Deutsche)D: Gnann / Nicholas Carter; R: Günter Krämer 
 IX 14  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminMünchen(SO)D: Trinks; R: Martin Duncan 
 VIII 14  L'Hirondelle inattendueDie Stimme vom Himmel frBregenz(Fest)D: Korsten; R: Stollwitzer 
 VII-VIII 14  Die ZauberfloteSarastroBregenz(Fest)D: Patrick Summers / Hartmut Keil; R: Pountney 
 VII-VIII 14  Geschichten aus dem Wiener WaldZauberkönig deBregenz(Fest)D: HK Gruber; R: Sturminger 
 VI 14  GotterdammerungHagenBudapest(Mupa)D: dám Fischer; R: Hartmut Schörghofer 
 V-VI 14  Billy BuddMr Flint enBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: D Alden 
 V 14  Tristan und IsoldeKönig Marke deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: Vick 
 IV-VII 14  Die WalkureHundingNürnbergD: Marcus Bosch; R: Schmiedleitner 
 IV 14  ParsifalTiturel deBerlin(Deutsche)D: Axel Kober; R: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 III-VI 14  Die WalkureHunding deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies / Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg 
 III-VI 14  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)D: Layer; R: Roland Schwab 
 II 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deLuxembourgD: Soltesz; R: Christoph Waltz 
 I 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deGentD: D Jurowski; R: Christoph Waltz 
 XII 13  Der RosenkavalierBaron Ochs deAntwerpen(Vlaamse)D: D Jurowski / Philipp Pointner; R: Christoph Waltz 
 X-XI 13  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: Marco Arturo Marelli 
 X 13-VII 14  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsHannoverD: Kamensek; R: Olivier Tambosi 
 X 13-V 14  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)D: Repušić / Gnann; R: Günter Krämer 
 X-XI 13  MacbethBanco itBerlin(Deutsche)D: Arrivabeni; R: Carsen 
 IX 13-I 14  SiegfriedAlberich deBerlin(Deutsche)D: Rattle; R: Götz Friedrich 
 IX 13  Der Ring an 1 AbendBassLinz(Bruckner)D: Dennis Russell Davies;
 IX 13-I 14  Das RheingoldFafner deBerlin(Deutsche)D: Rattle / Runnicles; R: Götz Friedrich 
 IX 13  Don CarlosFilippo IIErfurt(Theater)D: Manlio Benzi; R: Poda 
 VII-VIII 13  Die ZauberfloteSarastroBregenz(Fest)D: Patrick Summers / Hartmut Keil; R: Pountney 
 VI 13  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsHannoverD: Kamensek; R: von Peter 
 IV 13  RigolettoSparafucile itBerlin(Deutsche)D: Heras-Casado / Gnann; R: J Bosse 
 III-IV 13  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: Götz Friedrich 
 II-III 13  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: K Holten 
 II-V 13  LohengrinHeinrich der VoglerWiesbadenD: Hamar / Bollon; R: Kirsten Harms 
 I-II 13  Peter GrimesHobson enBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: D Alden 
 I 13  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)D: G Calvo; R: Roland Schwab 
 XII 12-III 13  TannhauserLandgraf Hermann deBerlin(Deutsche)D: U Schirmer; R: Kirsten Harms 
 XII 12-IV 13  The Love for Three OrangesKönig Treff frBerlin(Deutsche)D: Sloane; R: Carsen 
 XI 12-V 13  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)D: Gnann / Repušić; R: Günter Krämer 
 X 12-IV 13  ParsifalTiturel deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; R: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 IX 12-V 13  ParsifalGurnemanzLubeckD: Brogli-Sacher; R: Pilavachi 
VI 12  SiegfriedFafnerHannoverD: Wolfgang Bozic; R: Kosky 
VI 12  Das RheingoldFasoltHannoverD: Kamensek; R: Kosky 
V-VI 12  GotterdammerungHagenHannoverD: Wolfgang Bozic; R: Kosky 
V-VI 12  Die WalkureHundingHannoverD: Kamensek; R: Kosky 
IV-V 12  LohengrinHeinrich der VoglerWiesbadenD: Piollet; R: Kirsten Harms 
IV 12  ParsifalGurnemanz deBudapest(SO)D: Eschenbach; R: Mikó 
III-V 12  Die Teufel von LoudunVater RangierHannoverD: Klingele; R: Kovalik 
II-III 12  Der RosenkavalierBaron OchsWiesbadenD: Piollet; R: R Ackermann 
II-III 12  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminHannoverD: Repušić; R: Kerkhof 
I 12  TannhauserHermannHannoverD: Repušić; R: Himmelmann 
I-V 12  Der FreischutzKaspar deErfurt(Theater)D: Gugerbauer; R: Horwitz 
XI 11-I 12  Der RosenkavalierBaron Ochs deEssenD: Soltesz; R: Anselm Weber 
X 11-I 12  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsNürnbergD: Marcus Bosch; R: Mouchtar-Samorai 
VIII-IX 11  Die ZauberfloteSarastroErfurt(Domstufen)D: Gugerbauer; R: Montavon 
VI 11  Die WalkureHundingHannoverD: de Veer / Wolfgang Bozic; R: Kosky 
VI-VII 11  OtelloLodovico itHannoverD: Jahbom Koo; R: Nicolas Brieger 
VI-VII 11  GotterdammerungHagenHannoverD: Wolfgang Bozic; R: Kosky 
IV-VI 11  SiegfriedFafnerHannoverD: Wolfgang Bozic; R: Kosky 
III 11  Der RosenkavalierBaron OchsWiesbadenD: Piollet; R: R Ackermann 
III-IV 11  TurandotTimur itHannoverD: Wolf.cond / Mario de Rose; R: Thomas Bischoff 
I-V 11  FalstaffSir John Falstaff itHannoverD: Repušić; R: Olivier Tambosi 
XII 10-II 11  Die ZauberfloteSarastroHannoverD: Gregor Bühl; R: Stöppler 
X-XI 10  Der RosenkavalierBaron OchsHannoverD: Wolfgang Bozic / de Veer; R: Nel 
X 10-VI 11  Das RheingoldFasoltHannoverD: de Veer / Wolfgang Bozic; R: Kosky 
X 10  FidelioDon FernandoLinz(Bruckner)D: Dennis Russell Davies;
IX 10-VII 11  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminHannoverD: Repušić; R: Kerkhof 
IX-X 10  Die Meistersinger von NurnbergHans Sachs deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies; R: Olivier Tambosi 
VII-VIII 10  Die ZauberfloteSarastroSt MargarethenD: Schoots / Wolfgang Gröhs / J Hattori; R: Waba