Martin Gurbaľ, bass 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
   Taiteilijat    Martin Gurbaľ,  bass
  Kalenteri
 Alkaen tänään | elokuusta 2012 lähtien

Agentuurin tiedot
 RKM[var(ne)]
 ARSKONCERT


Future performances[UT] Uusi tuotanto
[ c ]  Konsertti
Martin Gurbaľ: Kalenteri
Alkaen Ooppera 
19 syy-7 lok 2017 Tajemství csMalina National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Kružík, ohj:Studený)
Divadlo Antonína Dvořáka
31 elo 2017-6 kes 2018 Nabucco Zaccaria ND Brno (joht:Klecker / Kyzlink, ohj:Selmeczi)
Mahenovo divadlo
elo 2017 Rusalka Vodník Jihočeského divadelního festivalu, Český Krumlov (joht:De Rose / Peschík, ohj:Heřman)
kes 2017 Il barbiere di Siviglia [UT] czDon Basilio National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Ivanović, ohj:Havelka)
huh-kes 2017 Tajemství [UT] czMalina National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Kružík, ohj:Studený)
huh 2017 Rusalka [UT] Vodník Slezské divadlo, Opava (joht:Šedivý, ohj:Racek)
hel-kes 2017 La traviata Grenvil National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker, ohj:Or)
hel-huh 2017 The Rape of Lucretia [UT] enCollatinus National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Sedlický / Vrabec, ohj:Nekvasil)
hel-huh 2017 Le convenienze ed inconvenienze teatrali [UT] itAgata National Theatre Prague, Praha (joht:Dovico / Bubák, ohj:Vizváry)
hel-huh 2017 Andrea Chénier Pietro Fléville National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Teepen, ohj:Krejčí)
jou 2016-tou 2017 Der Sturm [UT] czStefano National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Sedlický / Šedivý, ohj:Nekvasil)
mar 2016-tam 2017 Roberto Devereux Sir Gualtiero Raleigh National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Šrubař / Teepen, ohj:Gábor)
lok-jou 2016 Hamlet Claudius National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Klecker / Švec, ohj:Lipus)
lok 2016-tou 2017 La clemenza di Tito [UT] Publio National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Kružík, ohj:SKUTR)
syy 2016-huh 2017 The Brandenburgers in Bohemia Kmet National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Prášil, ohj:Nekvasil)
kes 2016 The Brandenburgers in Bohemia [UT] Old man National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker / Prášil, ohj:Nekvasil)
maa-huh 2016 Anna Bolena Enrico VIII National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Žídek, ohj:Krejčí)
maa-kes 2016 Hamlet [UT] Polonius National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner, ohj:Lipus)
hel-huh 2016 Maria Stuarda Giorgio Talbot National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Prášil, ohj:Keprtová)
tam 2016 Čertova stěna Beneš National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Klecker, ohj:Nekvasil)
jou 2015-tou 2016 Roberto Devereux [UT] Sir Gualtiero Raleigh National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Šrubař, ohj:Gábor)
lok 2015-huh 2016 Nabucco Zaccaria National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Žídek, ohj:Tarant)
lok 2015-tou 2016 The Fiery Angel Inquisitor National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Kučera, ohj:Nekvasil)
lok 2015-maa 2016 Così fan tutte Don Alfonso Theatre of the Estates, Praha (joht:Jindra / Chalupecký, ohj:Čičvák)
syy-jou 2015 Prodaná nevěsta Kecal National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Šrubař, ohj:Racek)
syy 2015-maa 2016 Andrea Chénier Pietro Fléville National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Teepen / Šrubař, ohj:Krejčí)
elo 2015 Rusalka Vodník Jihočeského divadelního festivalu, Český Krumlov (joht:De Rose / Peschík, ohj:Heřman)
kes 2015-maa 2016 Andrea Chénier [UT] Pietro Fléville National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Müller / Teepen, ohj:Krejčí)
tou 2015 Filoktétés [UT] Heracles National Moravian-Silesian Theatre, Praha (joht:Ivanović, ohj:Nekvasil)
maa-huh 2015 Anna Bolena Jindřich VIII National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:von Dohnányi / Žídek, ohj:Krejčí)
hel-kes 2015 The Fiery Angel [UT] ruInquisitor National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Kučera, ohj:Nekvasil)
jou 2014-hel 2015 Nabucco Zaccaria National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Žídek, ohj:Tarant)
jou 2014-kes 2015 Maria Stuarda [UT] itGiorgio Talbot National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Prášil, ohj:Keprtová)
jou 2014-maa 2015 I vespri siciliani Giovanni da Procida ND Brno (joht:Kyzlink / Olos, ohj:Adamik)
mar 2014 The Excursions of Mr Broucek Sakristán Janáček Brno International Festival (joht:Jindra, ohj:Kukučka, Trpišovský)
mar-jou 2014 Nabucco Zaccaria Slezské divadlo, Opava (joht:Hanák, ohj:Andělová-Pletichová)
mar 2014-kes 2015 Nabucco Zaccaria ND Brno (joht:Klecker / Kyzlink, ohj:Selmeczi)
mar 2014 Ernani Don Ruy Gomez de Silva National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Šrubař, ohj:Chudovský)
lok-mar 2014 Genoveva Balthasar National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Olivieri-Munroe / Žídek, ohj:Glaser)
lok 2014-maa 2015 La traviata Grenvil National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Němcová, ohj:Or)
lok 2014-tou 2015 The Excursions of Mr Broucek [UT] csSakristán National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Šrubař, ohj:Kukučka, Trpišovský)
lok 2014-tou 2015 Čertova stěna Beneš National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Prášil, ohj:Nekvasil)
syy 2014-tam 2015 Yevgeny Onegin Prince Gremin Slezské divadlo, Opava (joht:Chromčák, ohj:Cukr)
elo 2014-kes 2015 Così fan tutte Don Alfonso Stavovské divadlo, Praha (joht:Jindra / Chalupecký, ohj:Čičvák)
kes 2014 Čertova stěna Beneš Smetana Opera Festival, Litomysl (joht:Jindra, ohj:Nekvasil)
kes 2014-tou 2015 Čertova stěna [UT] Beneš National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra, ohj:Nekvasil)
huh 2014 Die Schöpfung Raphäel/ Adam ND Brno (joht:Richter / Olos, ohj:Scholz)
huh 2014-maa 2015 La traviata itGrenvil National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Chalupecký, ohj:Or)
maa 2014 Requiem [ c ] basso Slezské divadlo, Opava (joht:Chromčák)
hel-mar 2014 Genoveva [UT] Balthasar National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Olivieri-Munroe / Žídek, ohj:Glaser)
hel-kes 2014 Yevgeny Onegin [UT] Prince Gremin Slezské divadlo, Opava (joht:Chromčák, ohj:Cukr)
tam 2014-hel 2015 Nabucco itZaccaria National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Žídek, ohj:Tarant)
jou 2013 Jenůfa Rychtár Štátne divadlo Košice (joht:Dohovič / Jindra, ohj:Tarant)
jou 2013-kes 2014 Mirandolina Markýz di Forlimpopoli National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Ivanović, ohj:Nekvasil)
mar-jou 2013 Prodaná nevěsta csKecal National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Šrubař, ohj:Racek)
mar 2013-tou 2014 Aida Ramfis ND Brno (joht:Kyzlink / Feranec, ohj:Věžník)
mar 2013-kes 2014 Prodaná nevěsta Kecal ND Brno (joht:Vronský / Klecker / Kyzlink, ohj:Havelka)
lok-mar 2013 La Wally itStromminger National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Šrubař, ohj:Klemens)
lok 2013-kes 2014 Nabucco itZaccaria Slezské divadlo, Opava (joht:Hanák, ohj:Andělová-Pletichová)
lok 2013-mar 2014 Ernani itDon Ruy Gomez de Silva National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Šrubař, ohj:Chudovský)
lok 2013-kes 2014 I vespri siciliani Giovanni da Procida ND Brno (joht:Kyzlink / Olos, ohj:Adamik)
lok 2013-tou 2014 Yevgeny Onegin Prince Gremin ND Brno (joht:Kyzlink, ohj:Kaloč)
lok 2013-hel 2014 A Midsummer Night's Dream Theseus ND Brno (joht:Klecker, ohj:Meluzín)
lok 2013-hel 2014 A Midsummer Night's Dream Theseus ND Brno (joht:Klecker, ohj:Meluzín)
syy-mar 2013 Kát'a Kabanová csSavel Dikoy National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra, ohj:Nekvasil)
syy 2013-kes 2014 Così fan tutte itDon Alfonso Stavovské divadlo, Praha (joht:Jindra / Chalupecký, ohj:Čičvák)
syy 2013-tou 2014 Anna Bolena itEnrico VIII National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:von Dohnányi / Žídek, ohj:Krejčí)
kes 2013 Anna Bolena [UT] Enrico VIII National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:von Dohnányi / Šrubař, ohj:Krejčí)
tam-huh 2013 Roméo et Juliette Frère Laurent National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Brauner / Žídek, ohj:Gábor)
tam-maa 2013 Die Schöpfung Raphäel/ Adam ND Brno (joht:Richter / Olos, ohj:Scholz)
tam-tou 2013 I vespri siciliani [UT] itGiovanni da Procida ND Brno (joht:Kyzlink / Olos, ohj:Adamík)
jou 2012-huh 2013 La bohème Colline National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Šrubař, ohj:Studený)
jou 2012-maa 2013 Yevgeny Onegin Prince Gremin ND Brno (joht:Kyzlink, ohj:Kaloč)
mar 2012-kes 2013 Jenůfa Rychtár Štátne divadlo Košice (joht:Dohovič / Jindra, ohj:Tarant)
mar 2012-tou 2013 Kát'a Kabanová [UT] Savel Dikoy National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Žídek, ohj:Nekvasil)
lok 2012-tou 2013 Aida Ramfis ND Brno (joht:Kyzlink, ohj:Věžník)
lok 2012-kes 2013 Prodaná nevěsta Kecal ND Brno (joht:Vronský / Kyzlink, ohj:Havelka)
lok 2012-tou 2013 Nabucco [UT] Zaccaria Slezské divadlo, Opava (joht:Hanák, ohj:Andělová-Pletichová)
lok 2012-tam 2013 Armida Hydraot National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Šrubař, ohj:Nekvasil)
syy 2012-huh 2013 Così fan tutte Don Alfonso Stavovské divadlo, Praha (joht:Jindra / Chalupecký, ohj:Čičvák)
syy 2012-hel 2013 La Wally [UT] Stromminger National Moravian-Silesian Theatre, Ostrava (joht:Jindra / Šrubař, ohj:Klemens)

 Permalink: operabase.com/a/Martin_Gurbaľ/11729/fi