Christa Mayer, mezzo :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Christa Mayer

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Hilbert[Gen, Verden]
 Molnar[Gen, Verden]
 Opera et Concert[Frankrike, Monaco]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jul-aug 14  Der fliegende HollanderMaryBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: Jan Philipp Gloger 
 apr-jun 14  AlcinaBradamante itDresden(SSO)Dir.: Mühlbach; Prod.: Jan Philipp Gloger 
 feb-mar 14  GuntramEine alte Frau deDresden(SSO)Dir.: Wellber;
 jan-jun 14  Elektra3. Magd deDresden(SSO)Dir.: C Thielemann; Prod.: Barbara Frey 
 des 13-jan 14  Madama ButterflySuzuki itDresden(SSO)Dir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Jahns 
 nov-des 13  Tristan und IsoldeBrangäneDresden(SSO)Dir.: A Fisch; Prod.: Marco Arturo Marelli 
 okt 13  Der RosenkavalierAnnina deDresden(SSO)Dir.: C Thielemann; Prod.: Uwe Eric Laufenberg 
 sep 13  SiegfriedErdaLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 aug 13  Das RheingoldErdaLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 aug 13-jul 14  Der fliegende HollanderMary deDresden(SSO)Dir.: Trinks; Prod.: F Klepper 
 jul-aug 13  Der fliegende HollanderMaryBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: Jan Philipp Gloger 
 jun 13  Gotterdammerung1. Norn deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
 mai 13  SiegfriedErdaHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
 mai 13  Das RheingoldErda deHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: C Guth 
 apr-jun 13  Prinz BusselDie Bärfrau deDresden(SSO)Dir.: Wulff-Woesten; Prod.: Simeonova 
 mar-apr 13  AlcinaBradamante itDresden(SSO)Dir.: Mühlbach; Prod.: Jan Philipp Gloger 
 jan-jun 13  OrlandoOrlandoDresden(SSO)Dir.: Jonathan Darlington; Prod.: Kriegenburg 
 des 12  SiegfriedNoRoleSevilla(Maestranza)Dir.: P Halffter; Prod.: Padrissa / A Aguilera / La Fura dels Baus 
 okt 12-jun 13  Die Zauberflote3. DameDresden(SSO)Dir.: Julia Jones / Mühlbach / Klingele; Prod.: A Freyer 
 okt 12  ConcertNoRoleDresden(SSO)Dir.: Fournillier;
 sep 12  Der fliegende HollanderMaryBarcelona(Liceu)Dir.: Sebastian Weigle;
jul-aug 12  Der fliegende HollanderMaryBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: Jan Philipp Gloger 
apr 12  Die tote StadtBrigittaBilbao(ABAO) Dir.: Stephan Anton Reck; Prod.: Willy Decker 
mar-jun 12  La DirindinaLa DirindinaDresden(SSO)Dir.: Venanzoni;
feb-jun 12  LuluGräfin Geschwitz deDresden(SSO)Dir.: C Meister; Prod.: Herheim 
jan-jul 12  Die Zauberflote3. DameDresden(SSO)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: A Freyer 
okt 11-jul 12  AlcinaBradamante itDresden(SSO)Dir.: Mühlbach; Prod.: Jan Philipp Gloger 
apr-mai 11  L'incoronazione di PoppeaOttavia itDresden(SSO)Dir.: Dubrovsky; Prod.: F Klepper 
mar-jun 11  Die Zauberflote3. Dame deDresden(SSO)Dir.: Luisotti / Klingele; Prod.: A Freyer 
jan-feb 11  Tristan und IsoldeBrangäneDresden(SSO)Dir.: A Fisch; Prod.: Marco Arturo Marelli 
jan 11  IolantaMarta ruDresden(SSO)Dir.: V Jurowski;
okt 10  DaphneGaea deDresden(SSO)Dir.: Wellber; Prod.: Torsten Fischer 
aug 10  GotterdammerungWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 10  SiegfriedErdaBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 10  Das RheingoldErdaBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
mai-jun 10  FalstaffMistress QuicklyHamburg(SO)Dir.: Kamensek; Prod.: Marco Arturo Marelli 
apr 10  ParsifalStimme aus der HöheDresden(SSO)Dir.: A Fisch; Prod.: Theo Adam 
apr 10  Parsifal2. KnappeDresden(SSO)Dir.: A Fisch; Prod.: Theo Adam 
mar 10  GotterdammerungWaltrauteDresden(SSO)Dir.: Luisi; Prod.: Willy Decker 
mar 10  SiegfriedErdaDresden(SSO)Dir.: Luisi; Prod.: Willy Decker 
feb-mar 10  Die WalkureSchwertleiteDresden(SSO)Dir.: Luisi; Prod.: Willy Decker 
feb-mar 10  Das RheingoldErdaDresden(SSO)Dir.: Luisi; Prod.: Willy Decker 
feb 10  Peter GrimesWirtin Auntie enDresden(SSO)Dir.: Paul Daniel; Prod.: S Baumgarten 
feb 10  Orpheus und Eurydike2. FurieBerlin(Konzert)Dir.: Zagrosek; Prod.: Wiegand 
jan-mar 10  Die schweigsame FrauSeine HaushälterinDresden(SSO)Dir.: Schneider.cond; Prod.: Marco Arturo Marelli 
des 09-mai 10  Giulio Cesare in EgittoCorneliaDresden(SSO)Dir.: A de Marchi; Prod.: Jens Daniel Herzog 
nov 09  Die Meistersinger von NurnbergMagdalenaDresden(SSO)Dir.: Luisi; Prod.: C Guth 
okt 09-jan 10  Le nozze di FigaroMarcellinaDresden(SSO)Dir.: Massimo Zanetti; Prod.: Mouchtar-Samorai 
sep 09  Der fliegende HollanderMaryDresden(SSO)Dir.: Perick; Prod.: Wolfgang Wagner 
aug 09-mai 10  Die Zauberflote3. DameDresden(SSO)Dir.: Hans-E Zimmer / Luisi; Prod.: A Freyer 
aug 09  GotterdammerungWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 09  SiegfriedErdaBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 09  Das RheingoldErdaBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jun-jul 09  L'Upupa und der Triumph der SohnesliebeMalikDresden(SSO)Dir.: Lano; Prod.: Lehnhoff 
mai 09  Die SchopfungAltDresden(Fest)Dir.: Ticciati;
apr 09  Peter GrimesAuntie enDresden(SSO)Dir.: Marcus Bosch; Prod.: S Baumgarten 
mar 09  Die Liebe der DanaeLedaDresden(SSO)Dir.: Luisi; Prod.: Günter Krämer 
jan 09  Die tote StadtBrigitta deVenezia(Fenice)Dir.: E Inbal; Prod.: Pier Luigi Pizzi 
des 08-jul 09  Boris GodunovHostess of the Inn ruDresden(SSO)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: Pade 
nov 08-jun 09  Le nozze di FigaroMarcellinaDresden(SSO)Dir.: Massimo Zanetti; Prod.: Mouchtar-Samorai 
aug 08  GotterdammerungWaltrauteBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 08  SiegfriedErdaBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst 
jul-aug 08  Das RheingoldErdaBayreuth(Wagner)Dir.: C Thielemann; Prod.: T Dorst