Mirco Palazzi, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Mirco Palazzi

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 MCDomani[Gen, Verden]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.mircopalazzi.it

Kontakt
 impallomeni@mcdomani.com
 Mobile: +39 338 3113790
 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 des 14-jan 15  Maria StuardaTalbotBarcelona(Liceu)Dir.: Maurizio Benini; Prod.: Caurier / M Leiser 
 okt-nov 14  Le nozze di FigaroFigaro itDallasDir.: Villaume; Prod.: K Moriarty 
 aug 14  Guillaume TellGualtiero itEdinburgh(Fest)Dir.: Noseda;
 aug 14  La petite messe solennellebassoPesaroDir.: Zedda;
 jul 14  Il viaggio a ReimsLord SydneyWildbadDir.: Fogliani;
 mai 14  Guillaume TellGualtiero Fürst itTorino(Regio)Dir.: Noseda; Prod.: Vick 
 apr 14  Stabat MaterBassoVerona(Teatro)Dir.: Stefano Montanari;
 mar-apr 14  Maometto IIMaometto IIRoma(Opera)Dir.: R Abbado; Prod.: Pier Luigi Pizzi 
 feb-mar 14  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itVenezia(Fenice)Dir.: G Rigon; Prod.: Morassi 
 feb 14  L'italiana in AlgeriMustafàVerona(Teatro)Dir.: Lanzillotta; Prod.: Pier Luigi Pizzi 
 des 13  Stabat MaterbassoTokyo(BK)Dir.: Noseda;
 nov 13  RequiembassoTokyo(Suntory)Dir.: Noseda;
 nov 13  La Damnation de FaustMephistophelesLondon(Barbican)Dir.: Gergiev;
 okt 13  RigolettoSparafucilePadovaDir.: Bisanti; Prod.: Poda 
 sep 13  Lucrezia BorgiaAlfonso I d'EstePadovaDir.: Pasqualetti; Prod.: Ciabatti 
 sep 13  Il trovatoreFerrandoAmsterdam(CG)Dir.: Andretta;
 mai 13  RequiemBassAntwerpen(Vlaamse)Dir.: D Jurowski;
 mai 13  RequiemBassGentDir.: D Jurowski;
 mar-apr 13  Maria StuardaTalbotBilbao(ABAO)Dir.: Perez Sierra; Prod.: Poda 
 mar 13  Matthaus-PassionbassoRoma(S.Cecilia)Dir.: Pappano;
 feb 13  Don GiovanniLeporelloTorino(Regio)Dir.: Hogwood; Prod.: Placido 
 nov 12  Maria StuardaTalbotRovigoDir.: S Rolli; Prod.: Bertolani 
 nov 12  MacbethBancoJesi(Teatro)Dir.: Bisanti; Prod.: Henning Brockhaus 
 okt 12  Maria StuardaTalbot itBergamoDir.: S Rolli; Prod.: Bertolani 
 aug 12  TancrediNoRolePesaroDir.: Zedda;
 aug 12  Ciro in BabiloniaNoRolePesaroDir.: Will Crutchfield; Prod.: Davide Livermore 
jun-jul 12  La Damnation de FaustMéphistophélèsSt Gallen(Fest)Dir.: Rouland; Prod.: Carlos Wagner 
apr 12  La gazza ladraGottardoVerona(Teatro)Dir.: G Rigon; Prod.: Michieletto 
jan 12  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentRovigoDir.: Francesco Rosa; Prod.: Poda 
jan 12  Il viaggio a ReimsLord SidneyFirenze(Comunale)Dir.: Daniele Rustioni; Prod.: M Gandini 
des 11-jan 12  Linda di ChamounixIl PrefettoBarcelona(Liceu)Dir.: Marco Armiliato; Prod.: Sagi 
nov 11  Lucia di LammermoorRaimondo Bidebent itWashington(WO)Dir.: Auguin; Prod.: D Alden 
sep-okt 11  Il barbiere di SivigliaDon Basilio itVenezia(Fenice)Dir.: A Battistoni / G Rigon; Prod.: Morassi 
jul 11  Stabat MaterBassWildbadDir.: Fogliani;
jun 11  Stabat MaterbasseParis(Saint-Denis)Dir.: Myung Whun Chung;
mai-jun 11  Lucia di LammermoorRaimondo Bidebent itVenezia(Fenice)Dir.: Fogliani; Prod.: John Doyle 
mar 11  Maria StuardaTalbotAthens(Megaron)Dir.: Bonynge;
feb 11  Il trovatoreFerrandoKölnDir.: Markus Stenz;
jan 11  L'italiana in AlgeriMustafàBilbao(ABAO)Dir.: M Mariotti; Prod.: Sagi 
okt-nov 10  Don GiovanniLeporelloDallas Dir.: N Moldoveanu; Prod.: J Pascoe 
aug 10  Stabat MaterNoRolePesaroDir.: M Mariotti;
aug 10  Demetrio e PolibioPolibioPesaroDir.: Rovaris; Prod.: Davide Livermore 
jun-jul 10  Il diluvio universaleNoèSt Gallen(Fest)Dir.: Fogliani; Prod.: Levant 
mai 10  Maria StuardaTalbotPalermoDir.: F Carminati; Prod.: Krief 
apr 10  RequiembassoVenezia(Fenice)Dir.: Altinoglu;
mar 10  Caterina CornaroMocenigoAmsterdam(CG)Dir.: D Parry;
jan-feb 10  Don GiovanniMasettoMilano(Scala)Dir.: Langrée; Prod.: Mussbach 
des 09  Guillaume TellWalter FurstAmsterdam(CG)Dir.: P Olmi;
nov 09  OtelloElmiroTokyo(Orchard)Dir.: Gustav Kuhn; Prod.: G Del Monaco 
sep 09  Il viaggio a ReimsLord SidneyRoma(S.Cecilia)Dir.: Nagano;
aug 09  La petite messe solennelleNoRolePesaroDir.: Zedda;
aug 09  ZelmiraLeucippoPesaroDir.: R Abbado; Prod.: Giorgio Barberio Corsetti 
jul 09  L'elisir d'amoreDulcamara itSolothurnDir.: Croci;
jun 09  Lucrezia BorgiaAlfonso d'EsteLiègeDir.: Arrivabeni;
mai-jun 09  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentAvignonDir.: Guingal; Prod.: Bélier-Garcia 
apr-mai 09  Maria StuardaTalbot itVenezia(Fenice)Dir.: Bruno Campanella; Prod.: Krief 
feb 09  L'incoronazione di PoppeaSenecaBarcelona(Liceu)Dir.: Bicket; Prod.: D Alden 
nov 08  La petite messe solennellebassLondon(Barbican)Dir.: R Chailly;
apr-mai 08  La clemenza di TitoNoRoleBariDir.: Güttler; Prod.: Pagliaro 
okt 07  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentCremonaDir.: Manlio Benzi; Prod.: Kaegi 
okt 07  Lucia di LammermoorNoRoleComoDir.: Manlio Benzi; Prod.: Kaegi 
sep 07  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentPaviaDir.: Manlio Benzi; Prod.: Kaegi 
aug 07  OtelloElmiroPesaroDir.: R Palumbo; Prod.: G Del Monaco 
mar-apr 07  Giulio Cesare in EgittoAchillaGenovaDir.: Fasolis; Prod.: H Wernicke / Björn Jensen 
nov-des 06  Lucia di LammermoorRaimondo BidebentBarcelona(Liceu)Dir.: Stefan Anton Reck; Prod.: Carsen 
okt-nov 06  Don GiovanniLeporelloSantiagoDir.: Rani Calderon; Prod.: Hampe 
apr-jun 06  La forza del destinoPadre Guardiano itBernDir.: Maurizio Barbacini / S Dinic; Prod.: V Kiljunen 
aug 05  Adelaide di BorgognaBerengario itEdinburgh(Fest)Dir.: Carella;
mai 05  I puritaniSir GiorgioAvignonDir.: Balderi; Prod.: C Roubaud 
apr 05  La petite messe solennelleNoRoleFirenze(Comunale)
jan-feb 05  Il trovatoreFerrandoBussetoDir.: Rizzi-Brignoli; Prod.: Pier Francesco Maestrini 
nov 04  La sonnambulaConte RodolfoCataniaDir.: Ranzani; Prod.: Vela 
feb-mar 04  Il trovatoreFerrandoNapoliDir.: G Ferro; Prod.: Tiezzi 
nov 03  SemiramideOroeTorino(Regio)Dir.: Frizza; Prod.: Kaegi 
aug 03  ZelmiraLeucippo itEdinburgh(Fest)Dir.: Maurizio Benini;