Yves Saelens, tenor :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Yves Saelens

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Biografi
Biografi
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Cedelle[Gen]
 Arien[Belgia, Luxembourg, var]
 Alferink[var]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.yvessaelens.com

Kontakt
 ysaelens@compuserve.com
 +32 496 123 453
 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 des 14  L'enfance du ChristLe récitant/CenturionBruxelles(Monnaie)Dir.: Morlot;
 des 14  L'enfance du ChristLe récitant/CenturionAvignonDir.: S Jean;
 okt 14  War RequiemTenorInnsbruck(LT)Dir.: C Büchler;
 jul 14  Caterina CornaroStrozziMontpellier(Fest)Dir.: Carignani;
 jun 14  Die Liebe der DanaeKönige deFrankfurt(Oper)Dir.: Sebastian Weigle;
 jun 14  Die Liebe der Danae2. KönigGarmischDir.: Sebastian Weigle;
 mar 14  Johannes-PassionTenoreEnschedeProd.: Duesing 
 jan-feb 14  The TempestFerdinand enFrankfurt(Oper)Dir.: Sian Edwards; Prod.: Keith Warner 
 nov 13  Don GiovanniDon Ottavio itReimsDir.: Ossonce; Prod.: Oriol Tomas 
 okt 13  Don GiovanniDon Ottavio itToursDir.: Ossonce; Prod.: Oriol Tomas 
jul 13  La VivandiereAndréMontpellier(Fest)Dir.: Davin;
apr 13  ConcertténorParis(Cite)Dir.: Montovani;
mar-apr 13  WozzeckTambourmajorRouenDir.: Roullier; Prod.: Mireille Larroche 
mar 13  WozzeckTambourmajor deLimogesDir.: Roullier; Prod.: Mireille Larroche 
feb 13  WozzeckLe Tambour Major deReimsDir.: Roullier; Prod.: Mireille Larroche 
jan 13  WozzeckLe Tambour-MajorAvignonDir.: Roullier; Prod.: Mireille Larroche 
okt 12  Andreas weentShokoAmsterdam(CG)Dir.: Schønwandt;
sep 12  Das Lied von der ErdetenorAmsterdam(CG)
sep 12  Das Lied von der ErdetenorRotterdam(Dagen)
jul 12  ThereseUn officierMontpellier(Fest)Dir.: Altinoglu;
mar-jun 12  AlcesteAdmetos itLeipzigDir.: Bramall; Prod.: Konwitschny 
mar 12  Idomeneo re di CretaIdomeneo itToursDir.: Ossonce; Prod.: Garichot 
jan-feb 12  SalomeJudenBruxelles(Monnaie)Dir.: C Rizzi; Prod.: Guy Joosten 
des 11  CendrillonLe DoyenBruxelles(Monnaie)Dir.: Altinoglu / S Jean; Prod.: L Pelly 
okt-nov 11  OedipeLaiosBruxelles(Monnaie)Dir.: Hussain; Prod.: A Ollé / Valentina Carrasco 
mai 11  Das Lied von der ErdetenorRotterdam(Dagen)Prod.: de Leeuw 
apr 11  Johannes-PassionTenoreEnschedeDir.: Raphaël Pichon; Prod.: Duesing 
feb 11  LegendeFestus/FritsAmsterdam(NO)Dir.: de Leeuw;
des 10-jan 11  Don GiovanniDon OttavioWeimarDir.: E Mazzola / F Bender; Prod.: Wiegand / Steier 
nov-des 10  AlcesteAdmetos itLeipzigDir.: Carignani; Prod.: Konwitschny 
okt 10  Die sieben TodsundenNoRoleWien(Theater)Dir.: Kobéra; Prod.: J Deschamps 
okt 10  Mahagonny SongspielCharlieWien(Theater)Dir.: Kobéra; Prod.: J Deschamps 
sep 10-jun 11  Die ZauberfloteTaminoLeipzigDir.: W Lacey / Gähres; Prod.: Nürnberger 
jul 10  Wuthering HeightsLintonMontpellier(Fest)Dir.: Altinoglu;
apr-jun 10  AlcesteAdmetos itLeipzigDir.: Stockhammer / G Petrou; Prod.: Konwitschny 
des 09  Opera anthologyMénélasLuxembourgDir.: Davin;
des 09  Opera anthologyMénélasBruxelles(Monnaie)Dir.: Davin;
okt 09  La clemenza di TitoTito itToursDir.: Ossonce; Prod.: Garichot 
sep 09-mai 10  Don GiovanniDon OttavioWeimarDir.: E Mazzola; Prod.: Wiegand 
sep 09  Mahagonny SongspielténorParis(CE)Dir.: Rhorer; Prod.: J Deschamps 
sep 09  Die sieben TodsundenténorParis(CE)Dir.: Rhorer; Prod.: J Deschamps 
jul 09  FriederikeLenzMontpellier(Fest)Dir.: Lawrence Foster;
mai-jun 09  Don GiovanniDon Ottavio itWeimarDir.: E Mazzola; Prod.: Wiegand / Steier 
mar-apr 09  Die Meistersinger von NurnbergKunz VogelgesangBarcelona(Liceu)Dir.: Sebastian Weigle; Prod.: C Guth 
feb 09  Affaire etrangereLe chef de la GardeMontpellier(Operas)Dir.: S Jean; Prod.: Mitou 
nov 08  The Rape of LucretiaMale chorusGentDir.: E Howarth; Prod.: Carlos Wagner 
nov 08  The Rape of LucretiaMale chorusAntwerpen(Vlaamse)Dir.: E Howarth; Prod.: Carlos Wagner 
okt 08  L'Heure espagnoleGonzalveParis(Cite)Dir.: J Casadesus;
sep 08  La Chute de la maison UshertenorAmsterdam(CG)Dir.: Bakels;
jul 08  La EsmeraldaClopinMontpellier(Fest)Dir.: Lawrence Foster;
jul 08  L'infedelta delusaFilippoAix-en-ProvenceDir.: Rhorer; Prod.: Richard Brunel 
mai 08  La traviataAlfredo GermontFrankfurt(Oper)Dir.: Hartmut Keil; Prod.: Axel Corti / Tichonov 
apr 08  Elisabetta, regina d'InghilterraGuglielmoBruxelles(Monnaie)Dir.: Julian Reynolds;
mar 08  Lucia di LammermoorNormannoAmsterdam(CG)Dir.: K Montgomery;
feb 08  La StradaIl MattoGentDir.: Kessels; Prod.: Koeken 
jan-feb 08  La StradaIl MattoAntwerpen(Vlaamse)Dir.: Kessels; Prod.: Koeken 
des 07  WertherSchmidtBruxelles(Monnaie)Dir.: Kazushi Ono; Prod.: Guy Joosten 
des 07  WertherSchmidtBruxelles(Monnaie)Dir.: Kazushi Ono; Prod.: Guy Joosten 
okt-nov 07  Eine florentinische TragodieGuido BardiFrankfurt(Oper)Dir.: Layer; Prod.: Samel 
sep 07  Die ZauberfloteMonostatosMontpellier(Operas)Dir.: H Niquet; Prod.: Scarpitta 
jun 07  Die ZauberfloteMonostatosBruxelles(Monnaie)Dir.: Piers Maxim; Prod.: Kentridge 
apr-mai 07  JenufaSteva BuryaFrankfurt(Oper)Dir.: Arming; Prod.: T Knabe 
mar 07  JenufaNoRole csLuxembourgDir.: Layer; Prod.: Carsen / Maria Lamont 
feb 07  L'Uomo dal Fiore in Boccaun pacifico avventoreBruxelles(Monnaie)Dir.: Davin; Prod.: Dussenne 
feb 07  Monsieur ChoufleuriChrysodule BabylasBruxelles(Monnaie)Dir.: Davin; Prod.: Dussenne 
nov-des 06  La clemenza di TitoTitoFrankfurt(Oper)Dir.: Erik Nielsen; Prod.: Loy 
mai 06  Cosi fan tutteFerrandoLiègeDir.: Fogliani; Prod.: Sireuil 
mar 06  Die ZauberfloteTaminoCaenDir.: Verrot; Prod.: Kentridge 
mar-apr 06  Il viaggio a ReimsIl Cavalier BelfioreFrankfurt(Oper)Dir.: R Böer; Prod.: Duesing 
feb-mar 06  Die ZauberfloteMonostatos deLilleDir.: Verrot; Prod.: Kentridge 
sep 05  Die ZauberfloteMonostatosBruxelles(Monnaie)Dir.: Piers Maxim; Prod.: Kentridge 
jun-jul 05  JenufaSteva BuryaFrankfurt(Oper)Dir.: Shao-Chia Lü; Prod.: T Knabe 
apr-mai 05  Die ZauberfloteMonostatosBruxelles(Monnaie)Dir.: R Jacobs / Piers Maxim; Prod.: Kentridge 
des 04  Il viaggio a ReimsIl Cavalier BelfioreFrankfurt(Oper)Dir.: Maurizio Barbacini; Prod.: Duesing 
sep-okt 04  LuluAlwaFrankfurt(Oper)Dir.: J Debus; Prod.: Richard Jones / Miskimmon 
aug 04  EliogabaloNoRole itInnsbruck(Fest)Dir.: R Jacobs; Prod.: Boussard 
apr 04  Madama ButterflyF B PinkertonCaenDir.: Ossonce; Prod.: Garichot 
mar 04  Der SchatzgraberDer Narr deFrankfurt(Oper)Dir.: J Alber; Prod.: D Alden 
feb 04  Kat'a KabanovaVán'a KudrjasAntwerpen(Vlaamse)Dir.: Layer; Prod.: Carsen 
okt-nov 03  Le Roi ArthusLyonnelBruxelles(Monnaie)Dir.: D Callegari; Prod.: Jocelyn