Matti Salminen, Baix :: Calendari 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
Mostrar instruccions
 Artista: Sona semblant a

Matti Salminen

Calendari
Repertori
Fotografies
Biografia
Contacte
Contacte de l'agent
 Allegro[Món(ne)]
 Lore-M Schulz[Món(ne)]
 Opera et Concert[França, Mònaco]
 Stage Door[var(ne)]
 Boris Orlob[var]
 Hilbert[var]


Personal/ altres web
 Suggereiu un afegitó o correcció

 Informació facilitada pel teatre  Debut amb la companyia
 Informació facilitada per l'agent/artista  Debut en el rol
De  / A √ípera  Rol  Lloc 
 Mar 14  Der fliegende HollanderDaland deZurich(Oper)Dir: Trinks; Dir Esc: Homoki 
 Des 13  FidelioRoccoWien(SO)Dir: Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk 
 Ago 13  Don CarlosFilippo II itSalzburg(Fest)Dir: Pappano; Dir Esc: Peter Stein 
 Jun 13  RequiembasseParis(CE)Dir: D Gatti;
 Mai-Jun 13  Tristan und IsoldeKuningas Marke deHelsinki(Opera)Dir: Pinchas Steinberg; Dir Esc: E Linton 
 Mar-Abr 13  ParsifalGurnemanzKölnDir: Markus Stenz; Dir Esc: Padrissa / La Fura dels Baus 
 Mar-Abr 13  Das RheingoldFasoltBerlin(UDL)Dir: Barenboim; Dir Esc: Cassiers 
 Des 12-Jul 13  Der fliegende HollanderDaland deZurich(Oper)Dir: Altinoglu; Dir Esc: Homoki 
 Oct 12  FidelioRocco deParis(CE)Dir: Eivind Gullberg Jensen;
 Oct 12-Gen 13  Don CarlosFilippo II itDresden(SSO)Dir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: E Gramss 
 Set-Oct 12  FidelioRocco deMünchen(SO)Dir: Eivind Gullberg Jensen; Dir Esc: Bieito 
 Ago 12  Tristan und IsoldeMarke deHelsinki(Fest)Dir: Esa-Pekka Salonen; Dir Esc: Sellars 
Jul 12  Der fliegende HollanderDaland deSavonlinnaDir Esc: I Bäckman 
Mar-Abr 12  Don CarlosFillippo II itZurich(Oper)Dir: Zubin Mehta; Dir Esc: Bechtolf 
Gen-Feb 12  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deZurich(Oper)Dir: D Gatti; Dir Esc: H Kupfer 
Oct-Nov 11  Boris GodunovBoris Godunov ruHelsinki(Opera)Dir Esc: Friedrich Meyer-Oertel 
Oct 11  ParsifalGurnemanz deZurich(Oper)Dir: D Gatti; Dir Esc: C Guth 
Set 11  GotterdammerungHagen deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
Set 11  GotterdammerungHagen deHelsinki(Opera)Dir: Segerstam; Dir Esc: Götz Friedrich 
Jun-Jul 11  ParsifalGurnemanz deZurich(Oper)Dir: D Gatti; Dir Esc: C Guth 
Mai 11  Der FreischutzUn ermitàBarcelona(Liceu)Dir: M Boder / R Reimer; Dir Esc: Konwitschny 
Abr 11  ParsifalGurnemanz deHelsinki(Opera)Dir Esc: H Kupfer 
Gen-Mar 11  Robin HoodSheriff fiHelsinki(Opera)Dir: M Franck;
Nov 10  KhovanshchinaFürst Iwan Chowanskij ruHamburg(SO)Dir: Simone Young; Dir Esc: H Kupfer 
Oct 10  Tristan und IsoldeKönig MarkeZurich(Oper)Dir: Haitink; Dir Esc: C Guth 
Set-Oct 10  Der fliegende HollanderDalandParis(Opera)Dir: Schneider.cond; Dir Esc: Willy Decker 
Jun-Jul 10  Der FreischutzKaspar deZurich(Oper)Dir: Schneider.cond; Dir Esc: Berghaus / Gudrun Hartmann 
Jun 10  GotterdammerungHagenKölnDir: Markus Stenz; Dir Esc: Carsen 
Mai-Jun 10  Boris GodunovBoris Godunov ruZurich(Oper)Dir: Fedoseyev; Dir Esc: Klaus Michael Grüber 
Abr-Mai 10  GotterdammerungHagen deBerlin(Deutsche)Dir: Runnicles; Dir Esc: Götz Friedrich 
Abr-Jul 10  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Lehnhoff 
Abr 10  KhovanshchinaFürst Iwan ChowanskijHamburg(SO)Dir: Simone Young; Dir Esc: H Kupfer 
Abr-Jun 10  ParsifalGurnemanzWien(SO)Dir: Schneider.cond / Welser-Möst; Dir Esc: Mielitz 
Mar-Abr 10  Don CarlosFilippo II itKölnDir: Caetani; Dir Esc: Torsten Fischer 
Gen 10  TannhauserHermannMünchen(SO)Dir: Nagano; Dir Esc: D Alden 
Gen 10  Don CarlosFilippo II itMünchen(SO)Dir: Marco Armiliato; Dir Esc: Jürgen Rose 
Nov 09-Mar 10  GotterdammerungHagenWien(SO)Dir: Welser-Möst; Dir Esc: Bechtolf 
Set-Oct 09  Tristan und IsoldeKing MarkeLondon(RO)Dir: Pappano; Dir Esc: Loy 
Set 09-Mai 10  Eugene OneginFürst Gremin ruZurich(Oper)Dir: Fedoseyev; Dir Esc: Grischa Asagaroff 
Jun 09  SiegfriedFafnerValencia(Artes)Dir: Zubin Mehta; Dir Esc: Padrissa / La Fura dels Baus 
Jun 09  Die WalkureHundingValencia(Artes)Dir: Zubin Mehta; Dir Esc: Padrissa / La Fura dels Baus 
Jun 09  Das RheingoldFasoltValencia(Artes)Dir: Zubin Mehta; Dir Esc: Padrissa 
Mai-Jun 09  GotterdammerungHagenValencia(Artes)Dir: Zubin Mehta; Dir Esc: Padrissa 
Mai-Jun 09  Die ZauberfloteSarastro deZurich(Oper)Dir: Rieder; Dir Esc: Kušej 
Abr 09  ParsifalGurnemanzDresden(SSO)Dir: Zagrosek; Dir Esc: Theo Adam 
Mar-Jul 09  GotterdammerungHagen deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Wilson 
Mar-Jul 09  SiegfriedFafner deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Wilson 
Feb 09  Tristan und IsoldeKönig MarkeMilano(Scala)Dir: Barenboim; Dir Esc: Chéreau 
Des 08  Don CarlosFilippo II itWien(SO)Dir: R Palumbo; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi 
Des 08-Gen 09  Don CarlosIl grande inquisitoreMilano(Scala)Dir: D Gatti; Dir Esc: S Braunschweig 
Des 08-Gen 09  Don CarlosFilippo IIMilano(Scala)Dir: D Gatti; Dir Esc: S Braunschweig 
Nov 08-Jun 09  Die WalkureHunding deZurich(Oper)Dir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Wilson / Gudrun Hartmann 
Nov 08-Mai 09  Der fliegende HollanderDaland deMünchen(SO)Dir: C Meister; Dir Esc: Konwitschny 
Oct 08  Boris GodunovBoris Godunov ruHelsinki(Opera)Dir: E Klas; Dir Esc: Friedrich Meyer-Oertel 
Set 08-Mar 09  Der fliegende HollanderDalandBerlin(Deutsche)Dir: Klajner / J Lacombe; Dir Esc: Gürbaca 
Set 08  Don CarlosFilippo IIZurich(Oper)Dir: C Rizzi; Dir Esc: Düggelin