Matti Salminen, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Matti Salminen

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Allegro[Verden(ne)]
 Lore-M Schulz[Verden(ne)]
 Opera et Concert[Frankrike, Monaco]
 Stage Door[var(ne)]
 Boris Orlob[var]
 Hilbert[var]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 feb-mar 15  AidaNoRole itMilano(Scala)Dir.: Maazel; Prod.: Peter Stein 
 jan-feb 15  Tristan und IsoldeKönig Marke deZurich(Oper)Dir.: Bělohlávek; Prod.: C Guth 
 sep-okt 14  Boris GodunovBoris Godunov ruHelsinki(Opera)Dir.: Güttler; Prod.: Friedrich Meyer-Oertel 
 mar 14  Der fliegende HollanderDaland deZurich(Oper)Dir.: Trinks; Prod.: Homoki 
 des 13  FidelioRoccoWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk 
 aug 13  Don CarlosFilippo II itSalzburg(Fest)Dir.: Pappano; Prod.: Peter Stein 
 jun 13  RequiembasseParis(CE)Dir.: D Gatti;
 mai-jun 13  Tristan und IsoldeKuningas Marke deHelsinki(Opera)Dir.: Pinchas Steinberg; Prod.: E Linton 
 mar-apr 13  ParsifalGurnemanzKölnDir.: Markus Stenz; Prod.: Padrissa / La Fura dels Baus 
 mar-apr 13  Das RheingoldFasoltBerlin(UDL)Dir.: Barenboim; Prod.: Cassiers 
 des 12-jul 13  Der fliegende HollanderDaland deZurich(Oper)Dir.: Altinoglu; Prod.: Homoki 
 okt 12  FidelioRocco deParis(CE)Dir.: Eivind Gullberg Jensen;
 okt 12-jan 13  Don CarlosFilippo II itDresden(SSO)Dir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: E Gramss 
 sep-okt 12  FidelioRocco deMünchen(SO)Dir.: Eivind Gullberg Jensen; Prod.: Bieito 
 aug 12  Tristan und IsoldeMarke deHelsinki(Fest)Dir.: Esa-Pekka Salonen; Prod.: Sellars 
jul 12  Der fliegende HollanderDaland deSavonlinnaProd.: I Bäckman 
mar-apr 12  Don CarlosFillippo II itZurich(Oper)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: Bechtolf 
jan-feb 12  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deZurich(Oper)Dir.: D Gatti; Prod.: H Kupfer 
okt-nov 11  Boris GodunovBoris Godunov ruHelsinki(Opera)Prod.: Friedrich Meyer-Oertel 
okt 11  ParsifalGurnemanz deZurich(Oper)Dir.: D Gatti; Prod.: C Guth 
sep 11  GotterdammerungHagen deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep 11  GotterdammerungHagen deHelsinki(Opera)Dir.: Segerstam; Prod.: Götz Friedrich 
jun-jul 11  ParsifalGurnemanz deZurich(Oper)Dir.: D Gatti; Prod.: C Guth 
mai 11  Der FreischutzUn ermitàBarcelona(Liceu)Dir.: M Boder / R Reimer; Prod.: Konwitschny 
apr 11  ParsifalGurnemanz deHelsinki(Opera)Prod.: H Kupfer 
jan-mar 11  Robin HoodSheriff fiHelsinki(Opera)Dir.: M Franck;
nov 10  KhovanshchinaFürst Iwan Chowanskij ruHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: H Kupfer 
okt 10  Tristan und IsoldeKönig MarkeZurich(Oper)Dir.: Haitink; Prod.: C Guth 
sep-okt 10  Der fliegende HollanderDalandParis(Opera)Dir.: Schneider.cond; Prod.: Willy Decker 
jun-jul 10  Der FreischutzKaspar deZurich(Oper)Dir.: Schneider.cond; Prod.: Berghaus / Gudrun Hartmann 
jun 10  GotterdammerungHagenKölnDir.: Markus Stenz; Prod.: Carsen 
mai-jun 10  Boris GodunovBoris Godunov ruZurich(Oper)Dir.: Fedoseyev; Prod.: Klaus Michael Grüber 
apr-mai 10  GotterdammerungHagen deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
apr-jul 10  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deZurich(Oper)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Lehnhoff 
apr 10  KhovanshchinaFürst Iwan ChowanskijHamburg(SO)Dir.: Simone Young; Prod.: H Kupfer 
apr-jun 10  ParsifalGurnemanzWien(SO)Dir.: Schneider.cond / Welser-Möst; Prod.: Mielitz 
mar-apr 10  Don CarlosFilippo II itKölnDir.: Caetani; Prod.: Torsten Fischer 
jan 10  TannhauserHermannMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: D Alden 
jan 10  Don CarlosFilippo II itMünchen(SO)Dir.: Marco Armiliato; Prod.: Jürgen Rose 
nov 09-mar 10  GotterdammerungHagenWien(SO)Dir.: Welser-Möst; Prod.: Bechtolf 
sep-okt 09  Tristan und IsoldeKing MarkeLondon(RO)Dir.: Pappano; Prod.: Loy 
sep 09-mai 10  Eugene OneginFürst Gremin ruZurich(Oper)Dir.: Fedoseyev; Prod.: Grischa Asagaroff 
jun 09  SiegfriedFafnerValencia(Artes)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: Padrissa / La Fura dels Baus 
jun 09  Die WalkureHundingValencia(Artes)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: Padrissa / La Fura dels Baus 
jun 09  Das RheingoldFasoltValencia(Artes)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: Padrissa 
mai-jun 09  GotterdammerungHagenValencia(Artes)Dir.: Zubin Mehta; Prod.: Padrissa 
mai-jun 09  Die ZauberfloteSarastro deZurich(Oper)Dir.: Rieder; Prod.: Kušej 
apr 09  ParsifalGurnemanzDresden(SSO)Dir.: Zagrosek; Prod.: Theo Adam 
mar-jul 09  GotterdammerungHagen deZurich(Oper)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Robert Wilson 
mar-jul 09  SiegfriedFafner deZurich(Oper)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Robert Wilson 
feb 09  Tristan und IsoldeKönig MarkeMilano(Scala)Dir.: Barenboim; Prod.: Chéreau 
des 08  Don CarlosFilippo II itWien(SO)Dir.: R Palumbo; Prod.: Pier Luigi Pizzi 
des 08-jan 09  Don CarlosIl grande inquisitoreMilano(Scala)Dir.: D Gatti; Prod.: S Braunschweig 
des 08-jan 09  Don CarlosFilippo IIMilano(Scala)Dir.: D Gatti; Prod.: S Braunschweig 
nov 08-jun 09  Die WalkureHunding deZurich(Oper)Dir.: Philippe Jordan; Prod.: Robert Wilson / Gudrun Hartmann 
nov 08-mai 09  Der fliegende HollanderDaland deMünchen(SO)Dir.: C Meister; Prod.: Konwitschny 
okt 08  Boris GodunovBoris Godunov ruHelsinki(Opera)Dir.: E Klas; Prod.: Friedrich Meyer-Oertel 
sep 08-mar 09  Der fliegende HollanderDalandBerlin(Deutsche)Dir.: Klajner / J Lacombe; Prod.: Gürbaca 
sep 08  Don CarlosFilippo IIZurich(Oper)Dir.: C Rizzi; Prod.: Düggelin