2011/12 > Швейцария 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2011/12 > Швейцария

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Германия
Франция
Монако

Швейцария
 
Лихтенщайн
Австрия
Италия

Basel, Theater Basel  / 

Wozzeck (Berg) 17 Sep-3 Janдир.: Dennis Russell Davies / Gabriel Feltz; прод.: Elmar Goerden
Rusalka (Dvořák,A) 22 Oct-11 Febдир.: Giuliano Betta; прод.: Jurate Vansk
My Fair Lady (Loewe) 29 Oct-28 майдир.: David Cowan; прод.: Tom Ryser
Lo stimolatore cardiaco (Marthaler) 25 Nov-9 Aprдир.: Bendix Dethleffsen / Giuliano Betta; прод.: Christoph Marthaler
Carmen (Bizet) 18 Dec-17 Junдир.: Gabriel Feltz / Giuliano Betta; прод.: Calixto Bieito
La vida breve (Falla) 17 Feb-30 Marдир.: Rolando Garza; прод.: Ulrike Jühe
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Mar-27 Aprдир.: Gabriel Feltz; прод.: Elmar Goerden
Ariodante (Handel) 13+ майдир.: Andrea Marcon; прод.: Stefan Pucher
Bern, Stadttheater Bern  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 Sep-28 Decдир.: Srboljub Dinic / Dorian Keilhack; прод.: Dieter Kaegi
Der Wunsch, Indianer zu werden (Dick) 10-15 Sepдир.: Titus Engel; прод.: Leo Dick, Tassilo Tesche
Semele (Handel) 1 Oct-3 Decдир.: George Petrou; прод.: Jakob Peters-Messer
The Rake's Progress (Stravinsky) 15 Oct-18 Janдир.: Srboljub Dinic; прод.: Marc Adam
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 29 Dec-22 Aprдир.: Dorian Keilhack / Johannes Pell / Enrico Delamboye / Srboljub Dinic; прод.: Laura Scozzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Jan-16 майдир.: Srboljub Dinic / Kevin John Edusei / Walter E Gugerbauer; прод.: Kay Kuntze
Così fan tutte (Mozart) 11 Mar-20 Junдир.: Judith Kubitz; прод.: Daniel Karasek
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Antigona (Myslivecek) 10 Sep-14 Aprдир.: Moritz Caffier; прод.: Andreas Rosar
Don Giovanni (Mozart) 28 Oct-29 Aprдир.: Franco Trinca; прод.: Gerd Heinz
La belle Hélène (Offenbach) 16 Dec-18 Marдир.: Harald Siegel; прод.: Vincent Tavernier
I puritani (Bellini) 2 Mar-3 Aprдир.: Franco Trinca; прод.: Georg Rootering
Zar und Zimmermann (Lortzing) 20 Apr-8 Junдир.: Harald Siegel; прод.: Beat Wyrsch
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Madame Butterfly (Puccini) 26 Jan-7 Febдир.: Laurent Gendre; прод.: Olivier Desbordes, Patrice Gouron
Genève, Grand Théâtre  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-22 Sepдир.: John Fiore; прод.: John Dew
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16-27 Novдир.: Jonathan Darlington; прод.: Mira Bartov
Le comte Ory (Rossini) 18-31 Decдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Giancarlo Del Monaco
Richard III (Battistelli) 22 Jan-1 Febдир.: Zoltan Pesko; прод.: Robert Carsen
Le Devin du village (Rousseau) 27-31 Janдир.: Jean-Marie Curti; прод.: Ivo Guerra
La serva padrona (Pergolesi) 27-31 Janдир.: Jean-Marie Curti; прод.: Ivo Guerra
Juliette (Martinů) 24 Feb-5 Marдир.: Jirí Belohlávek; прод.: Richard Jones
Der Rosenkavalier (Strauss) 29 Mar-12 Aprдир.: Jiri Kout; прод.: Otto Schenk
Mignon (Thomas,A) 9-20 майдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Jean-Louis Benoît
Macbeth (Verdi) 13-26 Junдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Christof Loy
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Norma (Bellini) 28 Oct-2 Novдир.: Roberto Rizzi Brignoli; прод.: Massimo Gasparon
Farnace (Vivaldi) 11 Decдир.: Diego Fasolis
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 26 Dec-2 Janдир.: Cyril Diederich; прод.: Omar Porras
Alcina (Handel) 19-26 Febдир.: Ottavio Dantone; прод.: Marco Santi
Falstaff (Verdi) 23-28 Marдир.: Nir Kabaretti; прод.: Arnaud Bernard
Croquefer (Offenbach) 15-17 Junдир.: Philippe Béran; прод.: Eric Vigié
M Choufleuri (Offenbach) 15-17 Junдир.: Philippe Béran; прод.: Eric Vigié
Luzern, Luzerner Theater  / 
La Périchole (Offenbach) 3 Sep-15 Octдир.: Mark Foster; прод.: Andreas Herrmann
A Midsummer Night's Dream (Britten) 9 Sep-15 Octдир.: Howard Arman / Michael Wendeberg; прод.: Alexander Schulin
West Side Story (Bernstein) 14 Sep-27 майдир.: Rick Stengårds; прод.: Tatjana Gürbaca
Im weißen Rößl (Benatzky) 30 Oct-12 майдир.: Howard Arman / Michael Wendeberg / Lev Vernik; прод.: Dominique Mentha
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Dec-25 Marдир.: James Gaffigan; прод.: Susanne Øglænd
The Stolen Smells (Wills) 29 Jan-18 Marдир.: Simon Wills; прод.: Dominique Mentha
The Beggar's Opera (Britten) 15+ Febдир.: Andrew Dunscombe; прод.: Christine Cyris
Le Toreador (Adam,A) 31 Mar-19 майдир.: Florian Pestell; прод.: Johannes Pölzgutter
Noahs Flut (Britten) 25 Apr-5 майдир.: Howard Arman; прод.: Dominique Mentha
Orlando (Handel) 25 май-17 Junдир.: Michael Wendeberg; прод.: Eva-Maria Höckmayr
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Manon (Massenet) 7 Sep-11 Decдир.: David Stern / Jeremy Carnall; прод.: Jan Schmidt-Garre
Der Tod und das Madchen (Zwicker) 17 Sep-2 Novдир.: Jonathan Stockhammer; прод.: Nicola Raab
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Sep-15 Marдир.: Stefan Klieme / Jeremy Carnall / Stéphane Fromageot; прод.: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Nov-30 Decдир.: Jeremy Carnall; прод.: Hansjörg Hack
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Dec-2 Junдир.: Jeremy Carnall; прод.: Bernd Mottl
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Jan-12 Aprдир.: Henrik Nánási; прод.: Jim Lucassen
The Fairy Queen (Purcell) 10 Mar-6 Junдир.: Robert Howarth; прод.: Johannes Schmid
Das Herz bebt im Stillen (Schubert) 20 Marдир.: Michael Vogel; прод.: Serge Honegger
Salome (Strauss) 5 май-6 Junдир.: Modestas Pitrenas; прод.: Vincent Boussard
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
The Bear (Walton) 19-23 Octдир.: Charl de Villiers; прод.: Matthias Flückiger
O mon bel inconnu (Hahn) 19-27 Oct
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Les pêcheurs de perles (Bizet) 4-9 Sepдир.: Carlo Rizzi; прод.: Jens-Daniel Herzog
La scala di seta (Rossini) 7-17 Sepдир.: Zsolt Hamar; прод.: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 11 Sep-1 майдир.: Nello Santi; прод.: Gilbert Deflo
Die Nase (Shostakovich) 17 Sep-8 Octдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Peter Stein
Parsifal (Wagner) 2 Octдир.: Daniele Gatti; прод.: Claus Guth
La fanciulla del West (Puccini) 7-21 Octдир.: Carlo Rizzi; прод.: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Oct-10 Novдир.: Nello Santi; прод.: Cesare Lievi
Otello (Verdi) 20 Oct-24 Junдир.: Daniele Gatti; прод.: Graham Vick
Don Pasquale (Donizetti) 28 Oct-5 Novдир.: Nello Santi; прод.: Grischa Asagaroff
Die Stadt der Blinden (Schreier) 12 Nov-4 Decдир.: Zsolt Hamar; прод.: Stephan Müller
Turandot (Puccini) 18 Nov-1 Febдир.: Massimo Zanetti; прод.: Giancarlo del Monaco
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-16 Decдир.: David Zinman; прод.: Grischa Asagaroff
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 4 Dec-24 Junдир.: Thomas Barthel; прод.: Ulrich Peter
Palestrina (Pfitzner) 10 Dec-12 Janдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Jens-Daniel Herzog
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-17 Decдир.: Nello Santi; прод.: Grischa Asagaroff
I pazzi per progetto (Donizetti) 27 Dec-3 Junдир.: Paolo Carignani; прод.: Martin Kusej
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 27 Dec-3 Junдир.: Paolo Carignani; прод.: Martin Kusej
Le comte Ory (Rossini) 31 Dec-15 Janдир.: Muhai Tang; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 22 Jan-18 Febдир.: Daniele Gatti; прод.: Harry Kupfer
Otello (Rossini) 10 Feb-6 Marдир.: Muhai Tang; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 Febдир.: Peter Schneider.cond; прод.: Claus Guth
Don Carlos (Verdi) 4 Mar-9 Aprдир.: Zubin Mehta; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Mar-3 Julдир.: Carlo Rizzi; прод.: Giancarlo del Monaco
Così fan tutte (Mozart) 9-23 Marдир.: Theodor Guschlbauer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 14 Mar-4 Julдир.: Zsolt Hamar / Placido Domingo; прод.: Matthias Hartmann
Ein Sommernachtstraum (Britten) 31 Mar-15 Aprдир.: Thomas Barthel; прод.: Gudrun Hartmann
Guillaume Tell (Rossini) 1-20 Aprдир.: Gianluigi Gelmetti; прод.: Adrian Marthaler
Prince Igor (Borodin) 15-29 Aprдир.: Vladimir Fedoseyev; прод.: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 18-24 Aprдир.: Peter Schneider.cond; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Il re pastore (Mozart) 5-17 майдир.: William Christie; прод.: Grischa Asagaroff
Poliuto (Donizetti) 6 май-9 Junдир.: Nello Santi; прод.: Damiano Michieletto
Un ballo in maschera (Verdi) 17-31 майдир.: Nello Santi; прод.: David Pountney
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 26 май-7 Julдир.: Adam Fischer; прод.: Thomas Langhoff
Mathis der Maler (Hindemith) 16 Jun-5 Julдир.: Daniele Gatti; прод.: Matthias Hartmann
Salome (Strauss) 17-22 Junдир.: Christoph von Dohnányi; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 30 Jun-8 Julдир.: Daniele Gatti; прод.: Sven-Eric Bechtolf