2017/18 > Австрия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Австрия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Германия Чешка република Словакия
Лихтенщайн
Швейцария

Австрия
 
Унгария
Италия Словения Хърватия

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 Febдир.: Karsten Januschke; прод.: Michael Schachermaier
Fidelio (Beethoven) 1 Febдир.: Karsten Januschke; прод.: Henry Arnold
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Sep-3 Junдир.: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; прод.: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Oct-26 Decдир.: Marius Burkert; прод.: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 Marдир.: Marco Comin / Marcus Merkel; прод.: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 Marдир.: Marius Burkert / Marcus Merkel; прод.: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 Decдир.: Marcus Merkel; прод.: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Dec-25 Aprдир.: Oksana Lyniv / Robin Engelen; прод.: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 Janдир.: Stacey Bartsch; прод.: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Mar-22 Aprдир.: Roland Kluttig / Marius Burkert; прод.: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Mar-8 Aprдир.: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Apr-10 Junдир.: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; прод.: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 майдир.: Susanne Scholz; прод.: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 май-8 Junдир.: Leonhard Garms; прод.: Christoph Zauner
Antigone. Und kein Ende (Troiani) 27 май-8 Junдир.: Leonhard Garms; прод.: Christoph Zauner
Konjiki Yasha (Yokokawa) 27 май-8 Junдир.: Leonhard Garms; прод.: Christoph Zauner
Rizomas y Madrigueras (Martínez M) 27 май-8 Junдир.: Leonhard Garms; прод.: Christoph Zauner
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 Junдир.: Marcus Merkel; прод.: Rainer Vierlinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Sep-16 Junдир.: Oksana Lyniv; прод.: Lorenzo Fioroni
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Sep-16 Junдир.: Oksana Lyniv; прод.: Lorenzo Fioroni
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 Oct-20 Decдир.: Marcus Merkel; прод.: Axel Köhler(original), Christian Thausing(revival)
Kiss me, Kate (Porter) 20 Oct-13 Aprдир.: Marcus Merkel / Marius Burkert; прод.: Lee Blakeley
Salome (Strauss) 10 Nov-8 Febдир.: Oksana Lyniv / Marius Burkert; прод.: Florentine Klepper
Polnische Hochzeit (Beer) 8 Dec-24 Marдир.: Marius Burkert / Marcus Merkel; прод.: Sebastian Ritschel
Martha (Flotow) 12 Jan-11 Aprдир.: Robin Engelen / Marius Burkert; прод.: Peter Lund
König Roger (Szymanowski) 14 Feb-4 майдир.: Roland Kluttig / Robin Engelen; прод.: Holger Müller-Brandes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Mar-14 Junдир.: Andrea Sanguineti / Marcus Merkel; прод.: Verena Stoiber
Mario und der Zauberer (Oliver) 2-13 Aprдир.: Marcus Merkel; прод.: Christian Thausing
Oberon (concert) (Weber) 9-23 майдир.: Oksana Lyniv
Tosca (Puccini) 16 май-13 Junдир.: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; прод.: Alexander Schulin(original), Christian Thausing(revival)
Gold! (Evers) 17 май-4 Jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Sep-26 Decдир.: Seokwon Hong; прод.: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Sep-8 Novдир.: Oliver Imig; прод.: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 Febдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 Febдир.: Francesco Rosa / Seokwon Hong; прод.: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Dec-21 Marдир.: Seokwon Hong; прод.: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Feb-7 Junдир.: Uwe Sandner; прод.: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Mar-5 Julдир.: Seokwon Hong; прод.: Anette Leistenschneider
Gold! (Evers) 6 май-29 Junпрод.: Mareike Zimmermann
Rienzi (Wagner) 19 май-7 Julдир.: Lukas Beikircher; прод.: Johannes Reitmeier
Souvenir (Temperley) 3 Jun-8 Julпрод.: Dale Albright
Carmen (Bizet) 21 Sep-29 Decдир.: Andrea Sanguineti; прод.: Laurence Dale
West Side Story (Bernstein) 3 Oct-29 Marдир.: Seokwon Hong; прод.: Enrique Gasa Valga
Gold! (Evers) 11 Octдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Mareike Zimmermann
The Fall of the House of Usher (Glass) 10 Nov-4 Janдир.: Seokwon Hong; прод.: Johannes Reitmeier
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Nov-23 Marдир.: Francesco Rosa; прод.: Thilo Reinhardt
Hello, Dolly! (Herman) 15 Dec-3 Aprдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Stefan Tilch
Liliom (Doderer) 22 Feb-22 Aprдир.: Stefan Klingele; прод.: Johannes Reitmeier
Mignon (Thomas,A) 6 Apr-22 Junдир.: Seokwon Hong; прод.: Helen Malkowsky
Chicago (Kander) 18 май-7 Julдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Enrique Gasa Valga
Don Giovanni (Mozart) 15 Jun-6 Julпрод.: Kurt Josef Schildknecht
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Sep-14 Novдир.: Giedrė Šlekytė; прод.: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 Decдир.: Lorenzo Viotti; прод.: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Dec-10 Febдир.: Giedrė Šlekytė; прод.: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Mar-14 Aprдир.: Kristiina Poska; прод.: Immo Karaman
Mutter Courage und ihre Kinder (Dessau) 18 Mar-8 майдир.: Boris Fiala; прод.: Bernd Liepold-Mosser
Der Zauberer von Oz (Arlen) 17 Apr-2 Junдир.: Günter Wallner / Mitsugu Hoshino; прод.: Aron Stiehl
Rusalka (Dvořák,A) 13 Sep-20 Octдир.: Nicholas Carter; прод.: Eva-Maria Höckmayr
La clemenza di Tito (Mozart) 8 Nov-19 Decдир.: Nicholas Carter; прод.: Marco Štorman
La bohème (Puccini) 20 Dec-25 Janдир.: Lorenzo Viotti; прод.: Florian Scholz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 Feb-16 Marдир.: Nicholas Carter; прод.: Eric Ruf, Laurent Delvert
Koma (Haas,Georg) 28 Mar-15 майдир.: Bas Wiegers; прод.: Immo Karaman
Evita (Lloyd Webber) 2 май-8 Junдир.: Mitsugu Hoshino; прод.: Aron Stiehl
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Sep-2 Octдир.: Anne Marie Dragosits; прод.: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Sep-17 Febдир.: Markus Poschner / Marc Reibel; прод.: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 Marдир.: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; прод.: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Dec-29 Junдир.: Marc Reibel; прод.: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-12 Janдир.: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; прод.: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Feb-24 Aprдир.: Markus Poschner; прод.: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Feb-21 Marдир.: Takeshi Moriuchi; прод.: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Mar-28 майдир.: Martin Braun / Marc Reibel; прод.: Hermann Schneider
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Apr-28 Junдир.: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; прод.: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 май-6 Julдир.: Roland Böer; прод.: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Jun-6 Julдир.: Takeshi Moriuchi / Marc Reibel; прод.: François De Carpentries
Tristan und Isolde (Wagner) 15 Sep-10 Febдир.: Markus Poschner; прод.: Heiner Müller
Die Wand (Diendorfer) 16 Sep-18 Octдир.: Jinie Ka; прод.: Eva-Maria Melbye
Simon (Stäbler) 30 Sepпрод.: Gregor Horres
La clemenza di Tito (Mozart) 2 Nov-7 Aprдир.: Martin Braun; прод.: François De Carpentries
The Transposed Heads (Glanville-Hicks) 24 Novдир.: Leslie Suganandarajah; прод.: Gregor Horres
Der Vogelhändler (Zeller,C) 9 Dec-4 Julдир.: Marc Reibel; прод.: Karl Absenger
Elektra (Strauss) 19 Jan-26 Aprдир.: Markus Poschner; прод.: Michael Schulz
Winterreise (Schubert) 20 Jan-24 Febпрод.: Hermann Schneider
Penthesilea (Schoeck) 2 Mar-5 Julдир.: Leslie Suganandarajah; прод.: Peter Konwitschny
Polnische Hochzeit (Beer) 16 Mar-28 Aprдир.: Martin Braun; прод.: Gregor Horres
Médée (Cherubini) 4 май-28 Junдир.: Bruno Weil; прод.: Guy Montavon
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Sep-13 Janдир.: Adrian Kelly; прод.: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Oct-7 Aprдир.: Robin Davis; прод.: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Oct-21 Novдир.: Dennis Russell Davies; прод.: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Jan-30 майдир.: Adrian Kelly; прод.: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Apr-15 майдир.: Robin Davis; прод.: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 май-10 Junдир.: Wolfgang Götz; прод.: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 Novдир.: Walter Kobéra; прод.: Dominique Mentha
Radames (Eötvös) 14-18 Junдир.: Walter Kobéra / Anna Sushon; прод.: Leonard Prinsloo
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 Junдир.: Walter Kobéra / Anna Sushon; прод.: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 Sepдир.: Marco Armiliato; прод.: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 Sepдир.: Adam Fischer; прод.: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Sep-7 майдир.: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; прод.: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 Sepдир.: Michael Güttler; прод.: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Sep-25 Novдир.: Simone Young; прод.: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Sep-2 Octдир.: James Gaffigan; прод.: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Sep-6 Octдир.: Eivind Gullberg Jensen; прод.: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 Octдир.: Simone Young; прод.: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Oct-20 Janдир.: Sascha Goetzel; прод.: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 Octдир.: Daniel Harding; прод.: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 Octдир.: Tomáš Hanus; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Oct-12 Janдир.: Jesús López-Cobos; прод.: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Oct-11 майдир.: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; прод.: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Oct-2 Novдир.: Evelino Pidò; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 Novдир.: Graeme Jenkins; прод.: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 Novдир.: Jesús López-Cobos / Graeme Jenkins; прод.: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 Novдир.: Evelino Pidò; прод.: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 Novдир.: Jonathan Darlington; прод.: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 Novдир.: Jeffrey Tate; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 майдир.: Evelino Pidò; прод.: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 Decдир.: Simone Young; прод.: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 Decдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 Decдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 Decдир.: Adam Fischer; прод.: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 Decдир.: Patrick Lange; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 Decдир.: Adam Fischer; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Dec-2 Janдир.: Patrick Lange; прод.: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 Janдир.: Cornelius Meister; прод.: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 Janдир.: Evelino Pidò; прод.: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 Janдир.: Evelino Pidò; прод.: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 Janдир.: Jean-Christophe Spinosi; прод.: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25 Jan-2 Febдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 9 Febдир.: Michael Güttler
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 Febдир.: Sascha Goetzel; прод.: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 Febдир.: Jean-Christophe Spinosi; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Feb-8 Marдир.: William Christie; прод.: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Feb-3 Marдир.: Louis Langrée; прод.: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Feb-5 Marдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 Marдир.: Graeme Jenkins; прод.: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 Marдир.: Speranza Scappucci; прод.: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 Marдир.: Ramón Tebar; прод.: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Mar-9 Aprдир.: Susanna Mälkki; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 29 Mar-5 Aprдир.: Semyon Bychkov; прод.: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 Aprдир.: Adam Fischer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 Aprдир.: Adam Fischer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 Aprдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 Aprдир.: Adam Fischer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 Aprдир.: Adam Fischer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 Aprдир.: Adam Fischer; прод.: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Apr-2 майдир.: Marco Armiliato; прод.: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Apr-1 майдир.: Evelino Pidò; прод.: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 майдир.: Evelino Pidò; прод.: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 майдир.: Marco Armiliato; прод.: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 майдир.: Michael Boder; прод.: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 май-1 Junдир.: Marco Armiliato; прод.: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 май-10 Junдир.: Marco Armiliato; прод.: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 Junдир.: Tomáš Netopil; прод.: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 Junдир.: Marco Armiliato; прод.: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 Junдир.: Sebastian Weigle; прод.: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 Junдир.: James Conlon; прод.: David McVicar
Carmen (Bizet) 6-12 Sepдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Franco Zeffirelli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-13 Sepдир.: Patrick Lange; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Der Freischütz (Weber) 8-14 Sepдир.: Sebastian Weigle; прод.: Christian Rath
La traviata (Verdi) 16 Sep-4 Febдир.: Evelino Pidò / Marco Armiliato; прод.: Jean-François Sivadier
Werther (Massenet) 22-28 Sepдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Andrei Serban
Don Pasquale (Donizetti) 29 Sep-14 Junдир.: Evelino Pidò / Enrique Mazzola; прод.: Irina Brook
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Oct-21 майдир.: Jean-Christophe Spinosi / Michael Güttler / Evelino Pidò; прод.: Günther Rennert
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 Octдир.: Louis Langrée; прод.: Falk Richter
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Oct-9 Marдир.: Sascha Goetzel / Sascha Goetzel; прод.: Jean-Louis Martinoty
Les Troyens (Berlioz) 14 Oct-4 Novдир.: Alain Altinoglu; прод.: David McVicar
Elektra (Strauss) 16-25 Octдир.: Michael Boder; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Lohengrin (Wagner) 23 Oct-7 Novдир.: Simone Young; прод.: Andreas Homoki
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Oct-3 Novдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Oct-25 Junдир.: Speranza Scappucci / Marco Armiliato / Guillermo García Calvo; прод.: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 6 Nov-7 Decдир.: Jonathan Darlington / Jader Bignamini; прод.: Josef Gielen
Don Giovanni (Mozart) 14 Nov-17 Marдир.: Adam Fischer / Antonello Manacorda; прод.: Jean-Louis Martinoty
Rusalka (Dvořák,A) 15-22 Novдир.: Eivind Gullberg Jensen; прод.: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 23 Nov-15 Aprдир.: Speranza Scappucci; прод.: Franco Zeffirelli
La Cenerentola (Rossini) 25 Nov-6 Febдир.: Jean-Christophe Spinosi / Speranza Scappucci; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 6-12 Decдир.: Paolo Carignani; прод.: Günter Krämer
Die Weiden (Staud) 8-20 Decдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Andrea Moses
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13-23 Decдир.: Axel Kober; прод.: Adrian Noble
Die Zauberflöte (Mozart) 15-30 Decдир.: Adam Fischer; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 Janдир.: Sascha Goetzel; прод.: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 6 Jan-31 майдир.: Frédéric Chaslin / Marco Armiliato; прод.: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 8 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 12 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 14 Jan-23 Junдир.: Evelino Pidò / Marco Armiliato; прод.: Margarethe Wallmann
Siegfried (Wagner) 16 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 20 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 23-30 Janдир.: James Conlon; прод.: David McVicar
Arabella (Strauss) 2-8 Febдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-21 Febдир.: Evelino Pidò; прод.: Laurent Pelly
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 16-22 Febдир.: Tomáš Netopil; прод.: Kasper Holten
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 1 Marдир.: Michael Güttler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-23 Marдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Pagliacci (Leoncavallo) 11-23 Marдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 21-30 Marдир.: Adam Fischer; прод.: Otto Schenk
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Mar-1 Aprдир.: Philippe Auguin; прод.: Peter Stein
Orest (Trojahn) 31 Mar-13 Aprдир.: Michael Boder; прод.: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 6-16 Aprдир.: Domingo Hindoyan; прод.: Marco Arturo Marelli
Parsifal (Wagner) 18-24 Aprдир.: Valery Gergiev; прод.: Alvis Hermanis
Salome (Strauss) 22-28 Aprдир.: Michael Boder; прод.: Boleslaw Barlog
Fidelio (Beethoven) 23 Apr-2 майдир.: Adam Fischer; прод.: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 1-16 майдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Pierre Audi
Macbeth (Verdi) 5-14 майдир.: James Conlon; прод.: Christian Rath
Dantons Tod (Einem) 22-29 майдир.: Michael Boder; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 май-10 Junдир.: Christian Thielemann; прод.: Vincent Huguet
Manon (Massenet) 1-13 Junдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Andrei Serban
Aida (Verdi) 19-29 Junдир.: Marco Armiliato; прод.: Nicolas Joël
Otello (Verdi) 20-30 Junдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Adrian Noble
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 Sepдир.: René Jacobs; прод.: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 Sepдир.: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Sep-10 Octдир.: Markellos Chryssicos; прод.: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 Octдир.: Leo Hussain; прод.: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Oct-12 Decдир.: Tscho Theissing; прод.: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 Octдир.: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 Decдир.: Constantin Trinks; прод.: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 Decдир.: Constantin Trinks; прод.: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 Decдир.: Constantin Trinks; прод.: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 Decдир.: Laurence Equilbey; прод.: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 Janдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 Janдир.: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 Janдир.: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Feb-9 Marдир.: Thomas Guggeis / Claire Levacher; прод.: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 Febдир.: Laurence Cummings; прод.: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 Febдир.: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 Marдир.: Michael Boder; прод.: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 Marдир.: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Mar-2 Aprдир.: Walter Kobéra; прод.: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 Marдир.: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 Aprдир.: Antonello Manacorda; прод.: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 Aprдир.: Martin Haselböck
Così fan tutte (Mozart) 15 май-12 Junдир.: Stefan Vladar / Raphael Schlusselberg; прод.: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 15-26 Sepдир.: Stefan Gottfried; прод.: Tatjana Gürbaca
Gismondo (concert) (Vinci) 25 Sepдир.: Martyna Pastuszka
Die Zauberinsel (Purcell) 29 Sep-19 Octдир.: Markellos Chryssicos; прод.: Jean Renshaw
Guillaume Tell (Rossini) 13-27 Octдир.: Diego Matheuz; прод.: Torsten Fischer
Serse (concert) (Handel) 22 Octдир.: Maxim Emelyanychev
Teseo (Handel) 14-25 Novдир.: René Jacobs; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Tarare (concert) (Salieri) 24 Novдир.: Christophe Rousset
Don Carlos (reduction) (Verdi) 28 Nov-27 Decдир.: Matteo Pais; прод.: Sébastien Dutrieux
Euryanthe (Weber) 12-31 Decдир.: Constantin Trinks; прод.: Christof Loy
The Messiah (concert) (Handel) 16 Dec
King Arthur (Purcell) 17-30 Janдир.: Stefan Gottfried; прод.: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Peter Schmoll (concert) (Weber) 23 Janдир.: Roberto Paternostro
Elias (Mendelssohn) 16-27 Febдир.: Jukka-Pekka Saraste; прод.: Calixto Bieito
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 21 Febдир.: Evgeny Brazhnik
Undine (concert) (Tchaikovsky,P) 22 Febдир.: Evgeny Brazhnik
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 22 Febдир.: Evgeny Brazhnik
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 Feb-15 Marдир.: Raphael Schluesselberg; прод.: Barbora Horáková Joly
Olympia (Offenbach) 26 Feb-15 Marдир.: Raphael Schluesselberg; прод.: Barbora Horáková Joly
Die Jungfrau von Orleans (Tchaikovsky,P) 16-27 Marдир.: Oksana Lyniv; прод.: Lotte de Beer
Der Freischütz (concert) (Weber) 22 Marдир.: Laurence Equilbey
Orlando furioso (concert) (Vivaldi) 26 Marдир.: George Petrou
Orlando (Handel) 14-28 Aprдир.: Giovanni Antonini; прод.: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 27 Aprдир.: Jean-Christophe Spinosi
Candide (Bernstein) 30 Apr-20 майдир.: Benjamin Bayl; прод.: NN
Oberon (Weber) 13-19 майдир.: Thomas Guggeis; прод.: Nikolaus Habjan
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 Sepдир.: Guido Mancusi; прод.: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Sep-9 Junдир.: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Wolfram-Maria Märtig / Guido Mancusi / Andreas Schüller; прод.: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sep-29 Junдир.: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz / Thomas Rösner / Alexander Joel / Alfred Eschwé; прод.: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Sep-16 Octдир.: Wolfram-Maria Märtig; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Oct-11 Decдир.: Jac van Steen / Felix Lemke; прод.: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Oct-2 Decдир.: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; прод.: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 Aprдир.: Guido Mancusi / Christoph Huber; прод.: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 Decдир.: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dec-7 Janдир.: Christof Perick; прод.: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 21 Dec-19 Janдир.: Michael Tomaschek; прод.: Robert Herzl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Dec-31 Janдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 Janдир.: Anja Bihlmaier; прод.: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Jan-9 Febдир.: Thomas Rösner / Wolfram-Maria Märtig; прод.: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Jan-1 майдир.: Wolfram-Maria Märtig; прод.: Renaud Doucet
Vivaldi - Die fünfte Jahreszeit (Kolonovits) 27 Jan-1 Marдир.: Christian Kolonovitz; прод.: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 17 Feb-24 Marдир.: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner; прод.: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Feb-14 Marдир.: Nicholas Milton / Wolfram-Maria Märtig; прод.: Hans Gratzer
Carousel (Rodgers) 15 Mar-22 Aprдир.: Joseph Olefirowicz / Ansi Verwey; прод.: Henry Mason
Rusalka (Dvořák,A) 25 Mar-23 Aprдир.: Alfred Eschwé; прод.: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Mar-21 майдир.: Alfred Eschwé / Karsten Januschke; прод.: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Apr-2 майдир.: Wolfram-Maria Märtig; прод.: Christoph Zauner
Der Zauberer von Oz (Arlen) 29 Apr-8 Junдир.: Wolfram-Maria Märtig; прод.: Henry Mason
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 майдир.: Gerrit Prießnitz; прод.: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 Junдир.: Andreas Schüller; прод.: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-21 Junдир.: Joseph Olefirowicz; прод.: Matthias Davids
La Wally (Catalani) 17-27 Junдир.: Marc Piollet; прод.: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Sep-31 майдир.: Gerrit Prießnitz / Alfred Eschwé; прод.: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Sep-1 Junдир.: Wolfram-Maria Märtig; прод.: Helmuth Lohner
Gasparone (Millöcker) 4 Sep-2 Novдир.: Andreas Schüller; прод.: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 7-19 Sepдир.: Joseph Olefirowicz; прод.: Matthias Davids
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 16 Sep-26 Decдир.: Alfred Eschwé / Laszlo Gyüker; прод.: Peter Lund
Zar und Zimmermann (Lortzing) 13 Oct-2 Decдир.: Christof Perick; прод.: Hinrich Horstkotte
Der Mantel (Puccini) 27 Oct-29 Janдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Oct-29 Janдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 3 Nov-19 Decпрод.: Axel Köhler
Die Räuber (Verdi) 4-7 Decпрод.: Alexander Schulin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dec-6 Janпрод.: Karl Dönch
Wonderful Town (Bernstein) 9 Dec-11 Marдир.: James Holmes; прод.: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 20 Dec-2 Janпрод.: Achim Freyer
My Fair Lady (Loewe) 30 Dec-11 Aprпрод.: Robert Herzl
Pinocchio (Valtinoni) 8 Jan-30 Junпрод.: Philipp M Krenn
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1-17 Febпрод.: Hinrich Horstkotte
Der Mann von La Mancha (Leigh) 3 Feb-13 Marпрод.: Olivier Tambosi
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 10-25 Febдир.: Joseph Olefirowicz
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Mar-2 Aprдир.: Marc Piollet; прод.: Aron Stiehl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 15 Mar-8 Aprпрод.: Peter Lund
Meine Schwester und ich (Benatzky) 6 Apr-13 майдир.: Guido Mancusi; прод.: Robert Meyer
The Sound of Music (Rodgers) 13 Apr-21 майпрод.: Renaud Doucet
Powder Her Face (Adès) 13-28 Aprдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Martin G Berger
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Apr-7 майпрод.: Renaud Doucet
Carousel (Rodgers) 20 май-28 Junпрод.: Henry Mason
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 2-25 Junпрод.: Helmut Baumann
La traviata (Verdi) 5-23 Junпрод.: Hans Gratzer