2017/18 > Швейцария 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Швейцария

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Германия
Франция
Монако

Швейцария
 
Лихтенщайн
Австрия
Италия

Basel, Theater Basel  / 

Lucio Silla (Mozart) 14 Sep-27 Novдир.: Erik Nielsen / Björn Huestege; прод.: Hans Neuenfels
Alcina (Handel) 16 Sep-3 Decдир.: Andrea Marcon; прод.: Lydia Steier
Die Blume von Hawaii (Abraham) 28 Sep-19 Janдир.: Jürg Henneberger; прод.: Frank Hilbrich
La traviata (Verdi) 21 Oct-9 Febдир.: Titus Engel; прод.: Daniel Kramer
La Cenerentola (Rossini) 15 Dec-30 Aprдир.: Daniele Squeo; прод.: Antonio Latella
Elektra (Strauss) 12 Jan-23 Aprдир.: Erik Nielsen / Hartmut Keil; прод.: David Bösch
Die Dreigroschenoper (Weill) 8 Feb-21 Junдир.: Johannes Kalitzke; прод.: Dani Levy
Der Goldkäfer (Fujikura) 9-25 Marдир.: Stephen Delaney; прод.: Julia Hölscher
Der Spieler (Prokofiev,S) 10 Mar-17 Junдир.: Modestas Pitrenas / Björn Huestege; прод.: Vasily Barkhatov
The Rake's Progress (Stravinsky) 18 май-24 Junдир.: Kristiina Poska / Ansi Verwey; прод.: Lydia Steier
King Arthur (Purcell) 13 Sep-16 Decдир.: Christopher Moulds; прод.: Stephan Kimmig
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 Sep-11 Novдир.: Erik Nielsen; прод.: Barbora Horáková Joly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Oct-27 Janдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Olivier Py
Ein Käfig voller Narren (Herman) 14 Dec-29 майдир.: Thomas Wise; прод.: Martin G Berger
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 8 Febдир.: Stephen Delaney; прод.: Maria-Magdalena Kwaschik
Diodati. Unendlich (Wertmüller) 21 Feb-8 Aprдир.: Titus Engel; прод.: Lydia Steier
Madama Butterfly (Puccini) 30 Mar-19 Junдир.: Antonello Allemandi; прод.: Vasily Barkhatov
Didone abbandonata (Jommelli) 7-23 Junдир.: Daniela Dolci; прод.: Lotte de Beer
Bern, Konzert Theater Bern  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 10 Sep-26 Decдир.: Hans Christoph Bünger / Zsolt Czetner; прод.: Lisa Katharina Holzberg
Don Giovanni (Mozart) 14 Oct-17 Aprдир.: Kevin John Edusei / Jochem Hochstenbach / Hans Christoph Bünger; прод.: Matthew Wild
Anna Karenina (Hubay) 26 Nov-17 Febдир.: Jochem Hochstenbach; прод.: Adriana Altaras
Alzheim (Dayer) 1 Dec-13 Janдир.: Jochem Hochstenbach; прод.: Ludger Engels
Il trovatore (Verdi) 27 Jan-20 Aprдир.: Jochem Hochstenbach; прод.: Markus Bothe
The Medium (Menotti) 2 Feb-16 майдир.: Anne Hinrichsen; прод.: Alexander Kreuselberg
Die Formel (Rasch) 2 Mar-14 Aprдир.: Jonathan Stockhammer; прод.: Gerd Heinz
Carmen (Bizet) 7 Apr-21 Junдир.: Mario Venzago; прод.: Stephan Märki
Katja Kabanova (Janáček) 19 май-27 Junдир.: Kevin John Edusei; прод.: Florentine Klepper
Das Schloss Dürande (concert) (Schoeck) 31 май-2 Junдир.: Mario Venzago
Love Life (Weill) 31 Aug-11 Sepдир.: Daniel Carter; прод.: Joan Anton Rechi
Requiem (Verdi) 12-13 Sepдир.: Mario Venzago
Alcina (Handel) 14-18 Sepпрод.: Nikolaus Habjan
Così fan tutte (Mozart) 14 Oct-23 Aprдир.: Kevin John Edusei / Hans Christoph Bünger / Zsolt Czetner; прод.: Maximilian von Mayenburg
La bohème (Puccini) 24 Nov-19 майдир.: Ivo Hentschel / Hans Christoph Bünger; прод.: Matthew Wild
Fierrabras (Schubert) 27 Jan-11 Junдир.: Mario Venzago; прод.: Elmar Goerden
Lotario (Handel) 24 Feb-18 Junдир.: Christian Curnyn / Hans Christoph Bünger; прод.: Carlos Wagner
Humanoid (Evers) 14 Mar-20 Aprдир.: Sebastian Schwab / Anne Hinrichsen; прод.: Cordula Däuper
Reigen (Boesmans) 31 Mar-4 Junдир.: Kevin John Edusei / Hans Christoph Bünger; прод.: Markus Bothe
Tristan und Isolde (Wagner) 25 май-30 Junдир.: Kevin John Edusei; прод.: Stephan Märki
Biel, Theater Orchester Biel Solothurn  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 Sep-20 Janдир.: Franco Trinca; прод.: Joël Lauwers
Marie und Robert (Meier) 3 Nov-19 Janдир.: Kaspar Zehnder; прод.: Reto Nickler
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Dec-9 Marдир.: Jérôme Pillement; прод.: Olivier Tambosi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9 Feb-15 Aprдир.: Alexander Mikhailovich Anissimov; прод.: Dieter Kaegi
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 Apr-6 Junдир.: Predrag Gosta; прод.: Francesco Bellotto
La Cenerentola (Rossini) 14 Sep-20 Decдир.: Franco Trinca; прод.: Andrea Bernard
Les Fées du Rhin (Offenbach) 2 Nov-29 Janдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Radames (Eötvös) 14 Dec-26 Febдир.: Yannis Pouspourikas; прод.: Bruno Berger-Gorski
Lohengrin (Sciarrino) 14 Dec-26 Febдир.: Yannis Pouspourikas; прод.: Bruno Berger-Gorski
Madama Butterfly (Puccini) 8 Feb-28 Marдир.: Marco Zambelli; прод.: Louis Désiré
Dido und Aeneas (Purcell) 26 Apr-2 Junдир.: Andreas Reize; прод.: Anna Drescher
Fribourg, Nouvel Opéra Fribourg  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 Dec-14 Janдир.: Laurent Gendre; прод.: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
La Voix humaine (Poulenc) 1 Aug
Moscou Paradis (Shostakovich) 11 Novдир.: Jérôme Kuhn; прод.: Julien Chavaz
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Dec-13 Janдир.: Laurent Gendre; прод.: Joan Mompart
The Importance of Being Earnest (Barry) 30 Apr-2 майдир.: Jérôme Kuhn; прод.: Julien Chavaz
Genève, Grand-Théâtre de Genève  / 
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 27 Augдир.: Teodor Currentzis
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-24 Sepдир.: Jonathan Nott; прод.: Sam Brown
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-25 Sepдир.: Marko Letonja; прод.: Tobias Richter
Figaro Gets a Divorce (Langer) 14-26 Sepдир.: Justin Brown; прод.: David Pountney
Fantasio (Offenbach) 3-20 Novдир.: Gergely Madaras; прод.: Thomas Jolly
Ascanio (concert) (Saint-Saëns) 24-26 Novдир.: Guillaume Tourniaire
Le Baron tzigane (Strauss,J) 15 Dec-6 Janдир.: Stefan Blunier; прод.: Christian Rath
Faust (Gounod) 1-18 Febдир.: Michel Plasson; прод.: Georges Lavaudant
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 25 Feb-3 Marдир.: Ira Levin
Pagliacci (Leoncavallo) 17-29 Marдир.: Alexander Joel; прод.: Serena Sinigaglia
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-29 Marдир.: Alexander Joel; прод.: Emma Dante
King Arthur (Purcell) 26 Apr-9 майдир.: Leonardo García Alarcón; прод.: Marcial Di Fonzo Bo
Don Giovanni (Mozart) 1-17 Junдир.: Stefan Soltesz; прод.: David Bösch
Carmen (Bizet) 10-27 Sepдир.: John Fiore; прод.: Reinhild Hoffmann
The Beggar's Opera (Pepusch) 3-7 Octдир.: William Christie; прод.: Robert Carsen
Boris Godounov (Musorgsky) 28 Oct-15 Novдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Matthias Hartmann
Viva la Mamma (Donizetti) 21-31 Decдир.: Gergely Madaras; прод.: Laurent Pelly, Julien Chavaz
Das Rheingold (Wagner) 12 Feb-12 Marдир.: Georg Fritzsch; прод.: Dieter Dorn
Die Walküre (Wagner) 13 Feb-13 Marдир.: Georg Fritzsch; прод.: Dieter Dorn
Siegfried (Wagner) 15 Feb-15 Marдир.: Georg Fritzsch; прод.: Dieter Dorn
Götterdämmerung (Wagner) 17 Feb-17 Marдир.: Georg Fritzsch; прод.: Dieter Dorn
Il pirata (concert) (Bellini) 22-24 Feb
Médée (Charpentier,M) 3-11 майдир.: Leonardo García Alarcón; прод.: David McVicar
Un ballo in maschera (Verdi) 4-22 Junдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Giancarlo Del Monaco
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Sep-8 Octдир.: Jesús López-Cobos; прод.: Stefano Poda
Amahl et les visiteurs du soir (Menotti) 8-15 Novдир.: Hervé Klopfenstein; прод.: Gérard Demierre
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 22-31 Decдир.: Cyril Diederich; прод.: Emilio Sagi
La sonnambula (Bellini) 9-11 Febдир.: Giampaolo Bisanti
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 Marдир.: Diego Fasolis; прод.: Fabio Ceresa
La donna del lago (Rossini) 22-29 Aprдир.: George Petrou; прод.: Max Emanuel Cencic
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 Junдир.: Stefano Ranzani; прод.: Arnaud Bernard
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 28-30 Sepпрод.: Alex Ollé
Così fan tutte (Mozart) 28 Oct-7 Novдир.: Joshua Weilerstein; прод.: Jean Liermier
Cendrillon (Viardot) 23-28 Novдир.: Didier Puntos; прод.: Gilles Rico
La Chauve-souris (Strauss,J) 21-31 Decдир.: Frank Beermann; прод.: Adriano Sinivia
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 10-13 Janдир.: Christophe Grapperon; прод.: Pierre-André Weitz
Anna Bolena (Donizetti) 3-13 Febдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-24 Marдир.: Frank Beermann; прод.: David Hermann
Orphée et Eurydice (Gluck) 2-12 Junдир.: Diego Fasolis; прод.: Aurélien Bory
Luzern, Luzerner Theater  / 
Le Grand Macabre (Ligeti) 8 Sep-20 Octдир.: Clemens Heil; прод.: Herbert Fritsch
La traviata (Verdi) 13 Sep-5 Febдир.: Clemens Heil; прод.: Benedikt von Peter
Manon (Massenet) 12 Nov-14 Janдир.: Yoel Gamzou; прод.: Marco Štorman
Die Zauberflöte (Mozart) 2-26 Decдир.: Clemens Heil; прод.: Wouter Van Looy
Falstaff (Verdi) 27 Jan-17 Junдир.: Clemens Heil; прод.: Benedikt von Peter
Flow My Tears (Dowland) 2 Mar-8 Aprдир.: Vincent Flückiger; прод.: Wouter Van Looy
Faust-Szenen (Schumann) 24 Mar-17 майдир.: Clemens Heil; прод.: Benedikt von Peter
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Apr-27 майдир.: Rolando Garza Rodríguez; прод.: Benedikt von Peter, Friederike Schubert
Im Amt für Todesangelegenheiten (von Heydenaber) 7 Sep-28 Octдир.: William Kelley / Klaus von Heydenaber; прод.: Viktor Bodó
Kindertotenlieder (adaptation) (Mahler) 8 Sep-5 Octдир.: Clemens Heil; прод.: Benedikt von Peter, Matthew Herbert
Les robots ne connaissent pas le blues (Gaier) 21-29 Sepдир.: Clemens Heil; прод.: Monika Gintersdorfer, Benedikt von Peter
Roméo et Juliette (Gounod) 2 Nov-26 Decдир.: Clemens Heil; прод.: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 13 Jan-8 Junдир.: Clemens Heil; прод.: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 1 Feb-26 майдир.: Clemens Heil; прод.: Benedikt von Peter
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 13 Apr-12 Junдир.: Alexander Sinan Binder; прод.: Lennart Hantke
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Die Gezeichneten (Schreker) 16 Sep-25 Novдир.: Michael Balke; прод.: Antony McDonald
Nabucco (Verdi) 27 Sep-19 Marдир.: Hermes Helfricht / Stéphane Fromageot; прод.: Emilio Sagi, Javier Ulacia
La bohème (Puccini) 21 Oct-4 Marдир.: Hermes Helfricht / Stéphane Fromageot; прод.: Renaud Doucet
On the Town (Bernstein) 9 Dec-30 майдир.: Michael Brandstätter / Stéphane Fromageot; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Der Zaubertrank (Martin,F) 2-16 Febдир.: Hermes Helfricht; прод.: Polly Graham
Fidelio (Beethoven) 15 Mar-16 Junдир.: Otto Tausk / Hermes Helfricht; прод.: Jan Schmidt-Garre
Il pirata (Bellini) 28 Apr-10 Junдир.: Pietro Rizzo; прод.: Ben Baur
Edgar (Puccini) 29 Jun-13 Julдир.: Leo Hussain; прод.: Tobias Kratzer
Die Jahreszeiten (Haydn) 22 Sep-8 Decдир.: Michael Balke / Stéphane Fromageot; прод.: Beate Vollack
Don Carlo (Verdi) 27 Sep-28 Febдир.: Modestas Pitrenas; прод.: Nicola Berloffa
Norma (Bellini) 17 Jan-1 Aprдир.: Michael Balke; прод.: Nicola Berloffa
Die Nachtigall (Stravinsky) 2 Feb-2 Aprдир.: Modestas Pitrenas; прод.: Dirk Schmeding
Der unsterbliche Kaschtschei (Rimsky-Korsakov) 2 Feb-2 Aprдир.: Modestas Pitrenas; прод.: Dirk Schmeding
Cinderella (Davies,PM) 15-30 Marдир.: Stéphane Fromageot; прод.: Holger Liebig
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 Mar-13 Junдир.: Pietro Rizzo / Stéphane Fromageot; прод.: Ulrich Wiggers
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 11 май-15 Junдир.: Karsten Januschke; прод.: Alexander Nerlich
Il trovatore (Verdi) 28 Jun-12 Julдир.: Michael Balke; прод.: Aron Stiehl
Winterthur, Theaterstrasse 4  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22-30 Sepдир.: Dietger Holm; прод.: Clara Kalus
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-17 Decдир.: Oliver von Dohnányi; прод.: Jana Kališová
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 Dec-2 Janдир.: Inga Hilsberg; прод.: Wolfgang Lachnitt
Don Giovanni (Mozart) 1-3 Febдир.: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols / Davide Perniceni; прод.: Lorenzo Fioroni
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 8-11 Marдир.: György Mészáros; прод.: Wolf Widder
La finta giardiniera (Mozart) 5-18 майдир.: Gianluca Capuano; прод.: Tatjana Gürbaca
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Geneviève de Brabant (Offenbach) 8 Sep
The Little Café (Caryll) 21-29 Oct
Marie Stuart (Niedermeyer) 20-27 Octдир.: Kateryna Tereshchenko; прод.: Jordi Vilardaga
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Sep-28 Octдир.: Stanislav Kochanovsky; прод.: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Sep-15 Octдир.: Karina Canellakis; прод.: Tatjana Gürbaca
Salome (Strauss) 28 Sep-15 Octдир.: Ulf Schirmer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-11 Octдир.: Enrique Mazzola; прод.: Cesare Lievi
Tosca (Puccini) 21 Oct-4 Novдир.: Paolo Carignani; прод.: Robert Carsen
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 5-24 Novдир.: Fabio Luisi; прод.: Sebastian Baumgarten
Ronja Räubertochter (Arnecke) 18 Nov-25 Janдир.: Carrie-Ann Matheson; прод.: Marie-Eve Signeyrole
Fidelio (Beethoven) 26 Nov-13 Decдир.: Simone Young; прод.: Andreas Homoki
Der Traum von Dir (Dayer) 2-9 Decдир.: Michael Richter; прод.: Nina Russi
Madama Butterfly (Puccini) 10 Dec-10 Janдир.: Daniele Rustioni; прод.: Ted Huffman
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 16-22 Decдир.: Speranza Scappucci
La fanciulla del West (Puccini) 21 Dec-12 Janдир.: Marco Armiliato; прод.: Barrie Kosky
Le comte Ory (Rossini) 31 Dec-9 Janдир.: Diego Fasolis; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'Heure espagnole (Ravel) 19 Jan-1 Febдир.: Pavel Baleff; прод.: Jan Eßinger
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Jan-1 Febдир.: Pavel Baleff; прод.: Jan Eßinger
Idomeneo (Mozart) 4 Feb-2 Marдир.: Giovanni Antonini; прод.: Jetske Mijnssen
La scala di seta (Rossini) 9-24 Febдир.: Ottavio Dantone; прод.: Damiano Michieletto
Parsifal (Wagner) 25 Feb-11 Marдир.: Simone Young; прод.: Claus Guth
Lunea (Holliger) 4-25 Marдир.: Heinz Holliger; прод.: Andreas Homoki
Der fliegende Holländer (Wagner) 18-31 Marдир.: Markus Poschner; прод.: Andreas Homoki
Maria Stuarda (Donizetti) 8 Apr-12 майдир.: Enrique Mazzola; прод.: David Alden
Luisa Miller (Verdi) 12-29 Aprдир.: Riccardo Frizza; прод.: Damiano Michieletto
Werther (Massenet) 10-29 майдир.: Lorenzo Viotti; прод.: Tatjana Gürbaca
Turandot (Puccini) 19 май-3 Junдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Giancarlo Del Monaco
La forza del destino (Verdi) 27 май-28 Junдир.: Fabio Luisi; прод.: Andreas Homoki
Das Land des Lächelns (Lehár) 10-29 Junдир.: Fabio Luisi; прод.: Andreas Homoki
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Jun-12 Julдир.: Ottavio Dantone; прод.: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1-14 Julдир.: Eun Sun Kim; прод.: Matthias Hartmann
La traviata (Verdi) 6-15 Julдир.: Fabio Luisi; прод.: David Hermann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 22 Sep-3 Marдир.: Thomas Barthel; прод.: Rüdiger Burbach
Die Gezeichneten (Schreker) 23 Sep-23 Octдир.: Vladimir Jurowski / Giedrė Šlekytė; прод.: Barrie Kosky
La verita in cimento (Vivaldi) 25 Sep-4 Octдир.: Ottavio Dantone; прод.: Jan Philipp Gloger
Macbeth (Verdi) 27 Sep-19 Octдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Barrie Kosky
La bohème (Puccini) 29 Sep-14 Octдир.: Speranza Scappucci; прод.: Ole Anders Tandberg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 Oct-3 Novдир.: Riccardo Minasi; прод.: David Hermann
Così fan tutte (Mozart) 4 Nov-1 Decдир.: Cornelius Meister; прод.: Kirill Serebrennikov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 18 Nov-25 Aprдир.: Markus Poschner / Michael Richter / Fabio Luisi; прод.: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 25 Nov-14 Decдир.: Fabio Luisi; прод.: Ted Huffman
Sweeney Todd (Sondheim) 9 Dec-11 Janдир.: David Charles Abell; прод.: Andreas Homoki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16 Dec-1 Febдир.: Pavel Baleff; прод.: Jens Daniel Herzog
Semele (Handel) 31 Dec-8 Janдир.: William Christie; прод.: Robert Carsen
Rigoletto (Verdi) 17 Jan-8 Febдир.: Gustavo Gimeno; прод.: Tatjana Gürbaca
Le Grand Macabre (Ligeti) 3 Feb-2 Marдир.: Fabio Luisi; прод.: Tatjana Gürbaca
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Feb-3 Marдир.: Fabio Luisi; прод.: Sven-Eric Bechtolf
La finta giardiniera (Mozart) 17 Feb-8 Marдир.: Gianluca Capuano; прод.: Tatjana Gürbaca
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Feb-19 Marдир.: Nello Santi; прод.: Damiano Michieletto
Tannhäuser (Wagner) 23 Mar-5 Aprдир.: Axel Kober; прод.: Harry Kupfer
Manon (Massenet) 7 Apr-15 майдир.: Marco Armiliato; прод.: Floris Visser
Il turco in Italia (Rossini) 28 Apr-29 майдир.: Enrique Mazzola; прод.: Jan Philipp Gloger
La sonnambula (concert) (Bellini) 5-12 майдир.: Maurizio Benini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-25 майдир.: Antonino Fogliani; прод.: Johannes Pölzgutter
Hippolyte et Aricie (Rameau) 19 май-14 Junдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Jetske Mijnssen
Norma (Bellini) 2-20 Junдир.: Fabio Luisi; прод.: Robert Wilson
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Jun-6 Julдир.: Ottavio Dantone; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 23 Jun-12 Julдир.: Fabio Luisi; прод.: Andreas Homoki
Last Call (Pelzel) 28 Jun-6 Julдир.: Jonathan Stockhammer; прод.: Isabel Ostermann
La forza del destino (Verdi) 30 Jun-13 Julдир.: Fabio Luisi; прод.: Andreas Homoki
Elektra (Strauss) 7-14 Julдир.: Simone Young; прод.: Martin Kušej