2017/18 > Чешка република 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Чешка република

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Полша
Германия

Чешка република
 
Австрия Словакия
Унгария

Brno, ND Brno  / 

Nabucco (Verdi) 31 Aug-6 Junдир.: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; прод.: György Selmeczi
The Devil and Kate (Dvořák,A) 9 Sep-22 Junдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 12 Sep-10 майдир.: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; прод.: Lenka Flory
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Sep-20 Junдир.: Pavel Šnajdr; прод.: Jiří Adámek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Oct-21 Aprдир.: Ondrej Olos; прод.: Magdalena Švecová
Powder her face (Adès) 2 Nov-25 Aprдир.: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; прод.: Tomáš Studený
The Kiss (Smetana) 10 Nov-27 Aprдир.: Jakub Klecker; прод.: Linda Keprtová
Carmen (Bizet) 1 Dec-3 Marдир.: Ondrej Olos / Robert Kružík; прод.: Tomáš Pilař
Faust (Gounod) 16 Dec-27 майдир.: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; прод.: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 3-7 Janдир.: Ondrej Olos / Marko Ivanović; прод.: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 5-21 Janдир.: Jaroslav Kyzlink / Pavel Šnajdr; прод.: Zbyněk Srba
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-10 Febдир.: Ondrej Olos; прод.: Sandro Santillo
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17 Feb-8 Aprдир.: Robert Kružík; прод.: Martin Glaser
Puss in Boots (Teml) 23 Mar-27 Junдир.: Valeria Maťašová; прод.: Marek Mokoš
Così fan tutte (Mozart) 18 май-8 Junдир.: Jakub Klecker; прод.: Anna Petrželková
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 2-6 Augдир.: Mario De Rose; прод.: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Rusalka (Dvořák,A) 9-13 Augдир.: Mario De Rose / Martin Peschík; прод.: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 20 Oct-8 Marдир.: Mario De Rose; прод.: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Das Land des Lächelns (Lehár) 7 Nov-18 Decдир.: Jan Bubák; прод.: Dagmar Hlubková
The Mikado (Sullivan,A) 15 Nov-10 Marдир.: Martin Peschík; прод.: Dominik Beneš
Il trovatore (Verdi) 25 Nov-28 Marдир.: Mario De Rose; прод.: Tomáš Studený
Jenůfa (Janáček) 19 Jan-5 Marдир.: Mario De Rose; прод.: Tomáš Studený
L'occasione fa il ladro (Rossini) 17 Febдир.: Martin Peschík; прод.: Tomáš Studený
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Jenůfa (Janáček) 5 Sep-17 Marдир.: Martin Doubravský; прод.: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 14 Sep-7 Febдир.: Martin Doubravský; прод.: Oldřich Kříž
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 22 Sep-28 Febдир.: Martin Doubravský; прод.: Linda Keprtová
Thaïs (Massenet) 4 Oct-12 Novдир.: Martin Doubravský; прод.: Linda Keprtová
Aida (Verdi) 27 Oct-29 Decдир.: Martin Doubravský; прод.: Michael Tarant
Netopýr (Strauss,J) 3 Novдир.: František Babický; прод.: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 17 Nov-17 Decдир.: František Babický; прод.: Martin Otava
The Two Widows (Smetana) 15 Dec-30 Janдир.: Robert Jindra; прод.: Jan Antonín Pitínský
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Jan-31 Marдир.: František Babický; прод.: Luděk Golat
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 1 Febдир.: Tvrtko Karlovič; прод.: Oldřich Kříž
My Fair Lady (Loewe) 15 Feb-29 Marдир.: Martin Doubravský; прод.: Jan Kříž
Veselé paničky Windsorské (Nicolai) 24 Febдир.: František Babický; прод.: Stano Slovák
La bohème (Puccini) 9-28 Marдир.: Martin Doubravský; прод.: Linda Keprtová
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
The Greek Passion (Martinů) 11 Sep-3 Aprдир.: Petr Šumník / Tomáš Hanák; прод.: Jan Antonín Pitínský
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 Sep-11 Marдир.: Tomáš Hanák / Miloslav Oswald; прод.: Dagmar Hlubková
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sep-11 Febдир.: Miloslav Oswald / Petr Šumník; прод.: Roman Vencl, Michaela Doleželová
La bohème (Puccini) 21 Sep-26 Janдир.: Miloslav Oswald / Petr Šumník; прод.: Andrea Hlinková
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 Sep-29 Marдир.: Petr Šumník; прод.: Dagmar Hlubková
Vinobraní (Nedbal) 6 Oct-15 Janдир.: Tomáš Hanák Petr Šumník; прод.: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Miss Serafinka's Pearls (Piskáček) 11 Oct-12 Janдир.: Petr Šumník / Tomáš Hanák; прод.: Dagmar Hlubková
Rigoletto (Verdi) 20 Oct-7 Marдир.: Petr Šumník / Miloslav Oswald; прод.: Andrea Hlinková
Ernani (Verdi) 15 Dec-18 Aprдир.: Lubomíra Hellová; прод.: Karla Štaubertová
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jan-1 Aprдир.: Tomáš Hanák; прод.: Zbyněk Brabec
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Cikánský baron (Strauss,J) 4 Oct-5 Janдир.: Petr Šumník; прод.: Dana Dinková
Rusalka (Dvořák,A) 7 Oct-7 Decдир.: Marek Šedivý; прод.: Ilja Racek
Falstaff (Verdi) 21 Oct-11 Janдир.: Marek Šedivý; прод.: Lubor Cukr
Hraběnka Marica (Kálmán,E) 31 Oct-9 Decдир.: Marek Prášil; прод.: Dagmar Hlubková
Arizona Lady (Kálmán,E) 16 Dec-13 Febдир.: Petr Šumník; прод.: Dominik Beneš
Ifigénie na Tauridě (Gluck) 18-22 Febдир.: Vojtěch Spurný; прод.: Lubor Cukr
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22+ Aprдир.: Marek Šedivý; прод.: Jana Andělová Pletichová
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Sep-10 майдир.: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; прод.: Ondřej Havelka
The Secret (Smetana) 19 Sep-7 Octдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Tomáš Studený
Zob, Zob, Zoban!!! (Schiffauer) 24 Sep-22 Decдир.: Adam Sedlický; прод.: Václav Klemens
Otello (Verdi) 19 Oct-20 Aprдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Ivan Krejčí
Hamlet (Thomas,A) 28 Oct-11 Novдир.: Tomáš Brauner / Jakub Klecker / David Švec; прод.: Radovan Lipus
The Bartered Bride (Smetana) 29 Oct-25 Marдир.: Robert Kružík / Jan Šrubař; прод.: Ilja Racek
Iphigénie en Aulide (Gluck) 14 Dec-15 Junдир.: Zdeněk Klauda / František Macek; прод.: Michał Znaniecki
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 8 Mar-9 Junдир.: Jakub Klecker / Sander Teepen; прод.: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 3 май-17 Junдир.: Robert Kružík / Adam Sedlický; прод.: Bohuslava Kráčmarová
The Rape of Lucretia (Britten) 17-19 майдир.: Ondřej Vrabec / Adam Sedlický; прод.: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 Sep-11 Marдир.: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; прод.: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 5 Sep-16 Febдир.: Norbert Baxa; прод.: Martin Otava
La vie parisienne (Offenbach) 6 Sep-24 Marдир.: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; прод.: Zbyněk Brabec
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 Sep-28 Decдир.: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; прод.: Zbyněk Brabec
Madama Butterfly (Puccini) 26 Sep-25 Janдир.: Norbert Baxa; прод.: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Sep-1 Novдир.: Norbert Baxa; прод.: Tomáš Pilař
Jakub Jan Ryba (Kubička) 14 Oct-31 Marдир.: Jiří Štrunc / Jakub Zicha; прод.: Tomáš Pilař
Libuse (Smetana) 16 Novдир.: Oliver von Dohnányi / Jiří Štrunc; прод.: Martin Otava, Tomáš Pilař
West Side Story (Bernstein) 6 Dec-20 Marдир.: Dalibor Bárta / Kryštof Marek; прод.: Jerome Robbins
Hamlet (Thomas,A) 20 Jan-30 Marдир.: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; прод.: Martin Otava
Sweeney Todd (Sondheim) 27 Jan-18 Marдир.: Jiří Petrdlík / Dalibor Bárta; прод.: Lumír Olšovský
Bezauberndes Fräulein (Benatzky) 24+ Feb
Fiddler on the Roof (Bock) 10-13 Marдир.: Kryštof Marek / Pavel Kantořík
Praha, National Theatre Prague  / 
Aida (Verdi) 26 Aug-11 Aprдир.: Andreas Sebastian Weiser / Richard Hein; прод.: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 27 Aug-10 майдир.: Martin Leginus / Jiří Štrunc; прод.: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 1 Sep-30 Junдир.: Jan Chalupecký / David Švec; прод.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Tosca (Puccini) 1 Sep-17 Junдир.: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; прод.: Arnaud Bernard
Lohengrin (Wagner) 2 Sep-10 Junдир.: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; прод.: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-22 Sepдир.: Jan Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; прод.: Josef Průdek
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Sep-2 Junдир.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; прод.: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 8 Sep-19 Junдир.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Tomáš Brauner; прод.: Jana Kališová
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 Sep-10 Aprдир.: Jan Chalupecký; прод.: Michal Caban
Rusalka (Dvořák,A) 13 Sep-14 Junдир.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; прод.: Jiří Heřman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Sep-30 Decдир.: Enrico Dovico / Tomáš Brauner; прод.: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 27 Sep-18 Novдир.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; прод.: Magdalena Švecová
Juliette (Martinů) 29 Sep-16 Marдир.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; прод.: Zuzana Gilhuus
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Oct-23 Junдир.: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; прод.: Dominik Beneš
La Cenerentola (Rossini) 12 Oct-17 майдир.: Jan Kučera / David Švec; прод.: Enikő Eszenyi
Der Mond (Orff) 22 Oct-3 Decдир.: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; прод.: Jiří Nekvasil
Die Kluge (Orff) 22 Oct-3 Decдир.: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; прод.: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 24 Oct-8 майдир.: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; прод.: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 27-29 Octдир.: Plácido Domingo; прод.: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 Oct-8 майдир.: Robert Jindra; прод.: Ondřej Havelka
Carmen (Bizet) 30 Oct-12 Junдир.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; прод.: Jozef Bednárik
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 3 Nov-6 Junдир.: Enrico Dovico / Jan Bubák; прод.: Radim Vizváry
The Devil and Kate (Dvořák,A) 5 Nov-12 майдир.: Jan Chalupecký; прод.: Marián Chudovský
Rusalka (Dvořák,A) 20 Nov-7 майдир.: Jiří Štrunc / Andreas Sebastian Weiser; прод.: Zdeněk Troška
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Nov-26 Febдир.: Richard Hein; прод.: Martin Otava
Její pastorkyňa (Janáček) 1-29 Decдир.: Robert Jindra / Jaroslav Kyzlink; прод.: Jiří Nekvasil
Don Hrabal (Stedron) 14 Dec-6 Febдир.: Jan Chalupecký; прод.: Linda Keprtová
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Dec-21 Janдир.: David Švec; прод.: Joël Lauwers
Andrea Chénier (Giordano) 19 Dec-4 майдир.: Petr Kofroň / Jan Chalupecký; прод.: Michal Dočekal
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Dec-29 майдир.: Richard Hein / Jiří Štrunc; прод.: Matěj Forman
Billy Budd (Britten) 18 Jan-27 Aprдир.: Christopher Ward; прод.: Daniel Špinar
Mefistofele (Boito) 1 Feb-5 Julдир.: Marco Guidarini / Richard Hein; прод.: Ivan Krejčí
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Feb-13 Junдир.: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; прод.: Magdalena Švecová
Turandot (Puccini) 20 Feb-24 Junдир.: Enrico Dovico / Richard Hein; прод.: Václav Věžník
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 22 Mar-29 майдир.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; прод.: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 7 Apr-13 майдир.: Petr Kofroň; прод.: Michal Dočekal
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 10-14 майдир.: Marc Minkowski
Werther (Massenet) 7-26 Junдир.: Petr Kofroň / Jan Bubák; прод.: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Nabucco (Verdi) 28 Jun-3 Julдир.: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; прод.: José Cura
Libuse (Smetana) 13 Sepдир.: Jaroslav Kyzlink; прод.: Jan Burian
Fidelio (Beethoven) 22 Sep-24 Aprдир.: Andreas S Weiser; прод.: Vera Nemirova
Jonny spielt auf (Krenek) 24 Jan-20 Mar
The Classical Style (Stucky) 4 Apr-28 майдир.: David Švec; прод.: Alice Nellis
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 Apr-28 майдир.: David Švec; прод.: Alice Nellis
Tramvestie (Wajsar) 18 Apr-23 Junпрод.: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 16 май-6 Jun
Dalibor (Smetana) 27 Jun-4 Jul
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 12 Sep-16 Novдир.: Milan Kaňák; прод.: Zbyněk Brabec
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 21 Sepдир.: Miloš Formáček; прод.: Andrea Hlinková
La traviata (Verdi) 15 Oct-13 Marдир.: Miloš Formáček; прод.: Martin Dubovic
Das Land des Lächelns (Lehár) 21 Octдир.: Miloš Formáček; прод.: Andrea Hlinková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 Novдир.: Milan Kaňák / Miloš Formáček; прод.: Zbyněk Brabec
Der Vogelhändler (Zeller,C) 22 Dec-18 Marдир.: Milan Kaňák, Jan Snítil; прод.: Michal Lieberzeit
Kouzelná flétna (Mozart) 16 Feb-27 Marдир.: Miloš Formáček / Jan Snítil; прод.: Martin Otava