2017/18 > Германия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Германия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Дания Швеция
Нидерландия
Белгия
Люксембург

Германия
 
Полша
Чешка република
Франция Швейцария Австрия

Aachen, Theater Aachen  / 

L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 Sep-19 Janдир.: Justus Thorau; прод.: Jarg Pataki
Anatevka (Bock) 17 Oct-7 Janдир.: Karl Shymanovitz; прод.: Ewa Teilmans
Katja Kabanowa (Janáček) 12 Nov-23 Febдир.: Justus Thorau; прод.: Tibor Torell
La traviata (Verdi) 10 Dec-14 Junдир.: Karl Shymanovitz; прод.: Ewa Teilmans
Don Giovanni (Mozart) 11 Feb-7 Julдир.: Justus Thorau; прод.: Joan Anton Rechi
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 Apr-1 Junдир.: Justus Thorau; прод.: Ute M Engelhardt
Das schlaue Füchslein (Janáček) 30 Jun-12 Julдир.: Herbert Görtz; прод.: Tamara Heimbrock
Annaberg-Buchholz, Winterstein-Theater Annaberg  / 
Saison in Salzburg (Raymond) 24 Sep-30 Decдир.: Dieter Klug; прод.: Urs Alexander Schleiff
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 29 Oct-25 Decдир.: Dieter Klug; прод.: Ingolf Huhn
Peter Pan (Wecker) 16 Nov-27 Decдир.: Dieter Klug; прод.: Birgit Eckenweber
Der Obersteiger (Zeller,C) 8 Dec-9 Marдир.: Dieter Klug; прод.: Ingolf Huhn
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 Jan-23 Marдир.: Naoshi Takahashi; прод.: Tamara Korber
Gianni Schicchi (Puccini) 21 Jan-23 Marдир.: Naoshi Takahashi; прод.: Tamara Korber
Blossom Time (Romberg) 18 Mar-20 Apr
Martha (Flotow) 29 Apr-13 май
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Der Freischütz (Weber) 1 Oct-10 Febдир.: Domonkos Héja; прод.: Hinrich Horstkotte
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 9 Dec-7 Junдир.: Lancelot Fuhry; прод.: Martin G Berger
Prima Donna (Wainwright) 3 Feb-14 Junдир.: Lancelot Fuhry; прод.: Hans Peter Cloos
La forza del destino (Verdi) 24 Mar-25 майдир.: Domonkos Héja; прод.: André Bücker
Solaris (Fujikura) 18 май-16 Junдир.: Lancelot Fuhry; прод.: Dirk Schmeding
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Leonore (concert) (Beethoven) 3 Novдир.: René Jacobs
La bohème (Puccini) 10-12 Novдир.: Teodor Currentzis; прод.: Philipp Himmelmann
Der Messias (Handel) 17 Decдир.: Robert King
Parsifal (Wagner) 24 Mar-2 Aprдир.: Simon Rattle; прод.: Dieter Dorn
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 25 Mar-1 Aprдир.: Simon Rössler
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 18 майдир.: Valery Gergiev
Die Zauberflöte (Mozart) 8-14 Julдир.: Yannick Nézet-Séguin
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-23 Julдир.: Valery Gergiev; прод.: Isabelle Partiot-Pieri
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Frau Luna (Lincke) 12 Jan-4 Mar
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
La traviata (Verdi) 30 Aug-19 майдир.: Ido Arad / Carlo Montanaro; прод.: Götz Friedrich
Die Zauberflöte (Mozart) 31 Aug-14 Junдир.: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; прод.: Günter Krämer
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Sep-18 Octдир.: Donald Runnicles / Marcus Bosch / John Fiore; прод.: Christian Spuck
Lohengrin (Wagner) 10 Sep-17 Decдир.: Donald Runnicles / Axel Kober; прод.: Kasper Holten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 Sepдир.: Ivan Repušić; прод.: Filippo Sanjust
Aida (Verdi) 23 Sep-7 Octдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Benedikt von Peter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Oct-13 Janдир.: Ido Arad / Nikolas Maximilian Nägele; прод.: Katharina Thalbach
L'Invisible (Reimann) 8-31 Octдир.: Donald Runnicles; прод.: Vasily Barkhatov
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14-28 Octдир.: Nicholas Carter; прод.: Robert Carsen
Elektra (Strauss) 19-30 Octдир.: Donald Runnicles; прод.: Kirsten Harms
Tosca (Puccini) 21 Oct-24 Marдир.: Giampaolo Bisanti / John Fiore; прод.: Boleslaw Barlog
Nabucco (Verdi) 29 Oct-24 майдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Keith Warner
Tannhäuser (Wagner) 11 Nov-8 Aprдир.: Michael Boder / Donald Runnicles; прод.: Kirsten Harms
Le prophète (Meyerbeer) 26 Nov-7 Janдир.: Enrique Mazzola; прод.: Olivier Py
Das Märchen von der Zauberflöte (Mozart) 6-12 Decдир.: Kevin McCutcheon; прод.: Gerlinde Pelkowski
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10-28 Decдир.: Nicholas Carter; прод.: Götz Friedrich
La bohème (Puccini) 20 Dec-2 Janдир.: Nicholas Carter; прод.: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 20 Jan-16 Junдир.: Ivan Repušić; прод.: Ole Anders Tandberg
Così fan tutte (Mozart) 26 Jan-17 Febдир.: Nicholas Milton; прод.: Robert Borgmann
Salome (Strauss) 28 Jan-3 Febдир.: Evan Rogister; прод.: Claus Guth
Der Troubadour (Verdi) 11 Feb-12 майдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Hans Neuenfels
L'arlesiana (concert) (Cilea) 21-24 Febдир.: Paolo Arrivabeni
Madama Butterfly (Puccini) 25 Feb-10 Marдир.: Carlo Rizzi; прод.: Pier Luigi Samaritani
Turandot (Puccini) 3-17 Marдир.: Alexander Vedernikov; прод.: Lorenzo Fioroni
Das Wunder der Heliane (Korngold) 18 Mar-6 Aprдир.: Marc Albrecht; прод.: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Mar-13 Aprдир.: Stefano Ranzani; прод.: David Pountney
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Mar-13 Aprдир.: Stefano Ranzani; прод.: David Pountney
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7-20 Aprдир.: Donald Runnicles; прод.: Ole Anders Tandberg
Don Giovanni (Mozart) 15-29 Aprдир.: Ido Arad; прод.: Roland Schwab
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Apr-8 Junдир.: Donald Runnicles / Nikolas Maximilian Nägele; прод.: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 3-17 майдир.: Guillermo García Calvo; прод.: Jan Bosse
Ein Maskenball (Verdi) 6-13 майдир.: Donald Runnicles; прод.: Götz Friedrich
Don Carlos (Verdi) 18-27 майдир.: Donald Runnicles / Ido Arad; прод.: Marco Arturo Marelli
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 28-31 майдир.: Francesco Ivan Ciampa
Il viaggio a Reims (Rossini) 15 Jun-5 Julдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jan Bosse
Faust (Gounod) 23 Jun-6 Julдир.: Jacques Lacombe; прод.: Philipp Stölzl
La Gioconda (Ponchielli) 28 Jun-7 Julдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Filippo Sanjust
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 10 Sep-28 Janдир.: Jordan de Souza; прод.: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 23 Sep-4 Novдир.: Adam Benzwi; прод.: Barrie Kosky
Die Bremer Stadtmusikanten (Sendil) 24 Sep-26 Decдир.: Ivo Hentschel; прод.: Tobias Ribitzki
Die schöne Helena (Offenbach) 1 Oct-25 Decдир.: Stefan Soltesz; прод.: Barrie Kosky
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Oct-12 Julдир.: Jordan de Souza; прод.: Barrie Kosky
Satyagraha (Glass) 27 Oct-10 Novдир.: Jonathan Stockhammer; прод.: Sidi Larbi Cherkaoui
Anatevka (Bock) 3 Dec-15 Julдир.: Koen Schoots; прод.: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Dec-20 Janдир.: Ivo Hentschel / Jordan de Souza; прод.: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Don Giovanni (Mozart) 6 Jan-9 Marдир.: Anthony Bramall / Ivo Hentschel; прод.: Herbert Fritsch
Die Gezeichneten (Schreker) 21 Jan-11 Julдир.: Stefan Soltesz; прод.: Calixto Bieito
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 25 Jan-17 Aprдир.: Ivo Hentschel; прод.: Christian von Götz
Die Perlen der Cleopatra (Straus) 31 Jan-30 Marдир.: Adam Benzwi; прод.: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 9 Feb-20 Marдир.: Konrad Junghänel; прод.: Stefan Herheim
Blaubart (Offenbach) 17 Mar-13 Julдир.: Clemens Flick; прод.: Stefan Herheim
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Mar-19 майдир.: Jordan de Souza; прод.: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Apr-21 майдир.: Maurizio Barbacini; прод.: Kirill Serebrennikov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13 Apr-4 майдир.: Ivo Hentschel; прод.: Calixto Bieito
Semele (Handel) 12 май-10 Julдир.: Konrad Junghänel; прод.: Laura Scozzi
My Fair Lady (Loewe) 2 Jun-7 Julдир.: Peter Christian Feigel; прод.: Andreas Homoki
Die Nase (Shostakovich) 16 Jun-14 Julдир.: Gabriel Feltz; прод.: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 23 Jun-8 Julдир.: Aziz Shokhakimov; прод.: Sebastian Baumgarten
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 5 Marдир.: Felix Krieger; прод.: Thilo Reinhardt
Ein deutsches Requiem (Brahms) 31 Marдир.: Michael Sanderling
Berlin, Staatsoper Unter den Linden  / 
Szenen aus Goethes Faust (Schumann) 3 Oct-17 Decдир.: Daniel Barenboim; прод.: Jürgen Flimm
Rivale (Ronchetti) 8-22 Octдир.: Max Renne; прод.: Isabel Ostermann
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 24 Nov-20 Decдир.: Adrian Heger; прод.: Marcin Lakomicki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-29 Decдир.: Sebastian Weigle; прод.: Achim Freyer
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9 Dec-14 Julдир.: Diego Fasolis; прод.: Eva-Maria Höckmayr
La bohème (Puccini) 22 Dec-17 Janдир.: Julien Salemkour; прод.: Lindy Hume
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Dec-12 Aprдир.: Julien Salemkour / Daniel Cohen; прод.: August Everding
Don Giovanni (Mozart) 7 Jan-2 Febдир.: Alessandro De Marchi; прод.: Claus Guth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 Janдир.: Eun Sun Kim; прод.: Hans Neuenfels
La traviata (Verdi) 28 Jan-3 Junдир.: Massimo Zanetti / Domingo Hindoyan; прод.: Dieter Dorn
Sommertag (Brass) 10 Feb-3 Marдир.: Max Renne; прод.: Eva-Maria Weiss
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Feb-18 Marдир.: Daniel Barenboim; прод.: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 4-17 Marдир.: Zubin Mehta; прод.: Hans Neuenfels
Falstaff (Verdi) 25 Mar-1 Aprдир.: Daniel Barenboim; прод.: Mario Martone
Parsifal (Wagner) 30 Mar-2 Aprдир.: Daniel Barenboim; прод.: Dmitri Tcherniakov
The Turn of the Screw (Britten) 8-22 Aprдир.: Daniel Cohen; прод.: Claus Guth
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-28 Aprдир.: Victorien Vanoosten; прод.: Wim Wenders
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Apr-24 майдир.: Daniel Cohen; прод.: Ruth Berghaus
King Arthur (Purcell) 6-21 майдир.: René Jacobs; прод.: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 май-14 Junдир.: Daniel Barenboim; прод.: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 2-16 Junдир.: Simone Young; прод.: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Macbeth (Verdi) 17 Jun-2 Julдир.: Daniel Barenboim; прод.: Harry Kupfer
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 Jun-6 Julдир.: Domingo Hindoyan; прод.: Jürgen Flimm
Ti vedo, ti sento, mi perdo (Sciarrino) 7-15 Julдир.: Maxime Pascal; прод.: Jürgen Flimm
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Otello (Verdi) 7 Oct-25 Marдир.: Alexander Kalajdzic; прод.: Paul-Georg Dittrich
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Oct-26 Decдир.: Alexander Kalajdzic / Gregor Rot; прод.: Andrea Schwalbach
Werther (Massenet) 2 Dec-18 Marдир.: Alexander Kalajdzic; прод.: Alexander Charim
Benzin (Rezniček) 13 Jan-8 Aprдир.: Gregor Rot; прод.: Cordula Däuper
Das Rheingold (Wagner) 3 Mar-6 майдир.: Alexander Kalajdzic; прод.: Mizgin Bilmen
Anne und Zef (Krüs) 20 Marдир.: Wilko Jordens
Orlando paladino (Haydn) 27 Apr-5 Julдир.: Merijn van Driesten; прод.: Julia Hölscher
Jakob Lenz (Rihm) 9 Jun-7 Julдир.: Gregor Rot; прод.: Nadja Loschky
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Penthesilea (Schoeck) 15 Oct-14 Decдир.: Dirk Kaftan; прод.: Peter Konwitschny
Carmen (Bizet) 5 Nov-20 Aprдир.: Jacques Lacombe; прод.: Carlos Wagner
Geisterritter (Reynolds) 3 Dec-4 Marдир.: Daniel Mayr; прод.: Erik Petersen
Madama Butterfly (Puccini) 8 Dec-13 Janдир.: Stephan Zilias; прод.: Mark Daniel Hirsch
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Jan-18 Febдир.: Jacques Lacombe; прод.: Mark Daniel Hirsch
Il tabarro (Puccini) 1 Jan-18 Febдир.: Jacques Lacombe; прод.: Mark Daniel Hirsch
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Jan-30 Junдир.: Dirk Kaftan; прод.: Aron Stiehl
Echnaton (Glass) 11 Mar-28 Junдир.: Stephan Zilias; прод.: Laura Scozzi
La traviata (Verdi) 24 Mar-21 майдир.: Dirk Kaftan; прод.: Andreas Homoki
I due Foscari (Verdi) 6 май-12 Julдир.: Will Humburg; прод.: Philipp Kochheim
Turandot (Puccini) 27 май-22 Junдир.: Stephan Zilias; прод.: Silviu Purcărete
Oberst Chabert (Waltershausen) 17 Jun-13 Julдир.: Jacques Lacombe; прод.: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 1+ Sep
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Octпрод.: Josef Ernst Köpplinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 3 Nov
Pagliacci (Leoncavallo) 3 Nov
Iwein (Eggert) 5 Apr
La forza del destino (Verdi) 3 май
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 12 Octдир.: Saessak Shin; прод.: Winfried Schneider
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-14 Janдир.: Ivo Hentschel; прод.: Steffen Piontek
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 23-24 Marдир.: Alexanders Merzyn; прод.: Klaus Seiffert
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Don Carlo (Verdi) 9 Sep-2 Febдир.: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; прод.: Andrea Moses
Werther (Massenet) 22 Sep-22 Decдир.: Iván López Reynoso / Samuel Emanuel; прод.: Benjamin Prins
Tosca (Puccini) 1 Oct-7 Decдир.: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; прод.: Roland Schwab
Rivale (Ronchetti) 29 Oct-27 Junдир.: Max Renne; прод.: Isabel Ostermann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-26 Decдир.: Iván López Reynoso / Christopher Lichtenstein; прод.: Brigitte Fassbaender
Europeras I and II (Cage) 25 Nov-24 Junдир.: Christopher Lichtenstein; прод.: Isabel Ostermann
How to Kill Your Mother. Projekt Elektra (Salvatori) 26 Nov-23 Janдир.: Samuel Emanuel; прод.: Till Kleine-Möller
Die sieben Todsünden (Weill) 12 Jan-22 Junдир.: Iván López Reynoso; прод.: Aniara Amos
La porta della legge (Sciarrino) 12 Jan-22 Junдир.: Iván López Reynoso; прод.: Aniara Amos
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Feb-11 майдир.: Srboljub Dinić / Iván López Reynoso; прод.: Jürgen Flimm
Elektra (Strauss) 16 Mar-1 Jun
Elektra (Strauss) 16 Mar-1 Junдир.: Srboljub Dinić; прод.: Adriana Altaras
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 11 Apr-3 Junдир.: Günther Albers; прод.: Isabel Ostermann
La Voix humaine (Poulenc) 11 Apr-3 Junдир.: Günther Albers; прод.: Isabel Ostermann
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 19-31 майдир.: Iván López Reynoso; прод.: Neco Çelik
Bremen, Theater Bremen  / 
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 Sep-12 Janдир.: Yoel Gamzou; прод.: Armin Petras
Candide (Bernstein) 14 Oct-1 Aprдир.: Christopher Ward; прод.: Marco Štorman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Oct-8 Decдир.: Olof Boman; прод.: Michael Talke
Rusalka (Dvořák,A) 11 Nov-20 Janдир.: Hartmut Keil / Winston Dan Vogel; прод.: Anna-Sophie Mahler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 Decдир.: Israel Gursky; прод.: Alexander Riemenschneider
Die Zauberflöte (Mozart) 16-30 Decпрод.: Chris Alexander
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Jan-27 Aprдир.: Olof Boman / Israel Gursky; прод.: Paul-Georg Dittrich
Wahlverwandtschaften (Kürstner) 24 Febдир.: Clemens Heil; прод.: Stephan Kimmig
Die Fledermaus (Strauss,J) 31+ Marдир.: Yoel Gamzou; прод.: Felix Rothenhäusler
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 май-28 Junдир.: Hartmut Keil; прод.: Michael Talke
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-9 Decдир.: Marc Niemann; прод.: Andrzej Woron
Fidelio (Beethoven) 25+ Decдир.: Marc Niemann; прод.: Robert Lehmeier
Frau Luna (Lincke) 3+ Febдир.: Hartmut Brüsch; прод.: Holger Seitz
Der Konsul (Menotti) 17+ Marдир.: Marc Niemann; прод.: Matthias Oldag
Der Liebestrank (Donizetti) 28+ Aprдир.: Ektoras Tartanis; прод.: Ansgar Weigner
Der Untermieter (Tate) 2+ Junдир.: Ektoras Tartanis; прод.: Sam Brown
Chemnitz, Theater Chemnitz  / 
Hochzeit mit Hindernissen (Morrison,G) 16 Sep-19 майдир.: Jakob Brenner; прод.: Stefan Huber
Chess (Andersson,BT) 29 Sep-20 майдир.: Jakob Brenner; прод.: Thomas Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Sep-19 Janдир.: Felix Bender; прод.: Paul Esterházy
9. Sinfonie (concert) (Beethoven) 3 Octдир.: Clemens Schuldt
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 6 Oct-1 Marдир.: Felix Bender; прод.: Helen Malkowsky
Emil und die Detektive (Schubring) 14 Oct-18 майдир.: Jakob Brenner; прод.: Michael Schilhan
Turandot (Puccini) 22 Oct-28 Decдир.: Felix Bender; прод.: Hinrich Horstkotte
Non(n)sens (Goggin) 28 Oct-21 майдир.: Jakob Brenner; прод.: Matthias Winter
Ein Maskenball (Verdi) 2 Dec-10 майдир.: Guillermo García Calvo / Stefan Politzka; прод.: Arila Siegert
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-25 Decдир.: Guillermo García Calvo / Felix Bender / Stefan Politzka; прод.: Steffen Piontek
9. Sinfonie (Beethoven) 31 Decдир.: Felix Bender
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 13 Jan-10 Marдир.: Felix Bender; прод.: Helen Malkowsky
Rinaldo (Handel) 20 Jan-9 майдир.: Felix Bender; прод.: Kobie van Rensburg
Das Rheingold (Wagner) 3 Feb-28 Aprдир.: Guillermo García Calvo / Felix Bender; прод.: Verena Stoiber
Tannhäuser (Wagner) 4 Mar-1 Aprдир.: Gerrit Prießnitz; прод.: Michael Heinicke
Der Sängerkrieg der Heidehasen (Wilhelm) 23 Mar-26 майдир.: Jakob Brenner; прод.: Jasna Žarić
Die Walküre (Wagner) 24 Mar-27 майдир.: Felix Bender / Guillermo García Calvo; прод.: Monique Wagemakers
Parsifal (Wagner) 30 Mar-29 Aprдир.: Guillermo García Calvo; прод.: John Dew
Don Pasquale (Donizetti) 12 май-15 Junдир.: Stefan Politzka; прод.: Nils Braun
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-16 Junдир.: Guillermo García Calvo; прод.: Johannes Pölzgutter
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 Sep-18 Janдир.: Johannes Braun; прод.: Susanne Lietzow
Tosca (Puccini) 30 Sep-28 Janдир.: Roland Kluttig; прод.: Hans Walter Richter
Das Land des Lächelns (Lehár) 2 Dec-1 Aprдир.: Johannes Braun; прод.: Magdalena Fuchsberger
Das Land des Lächelns (Lehár) 5 Dec-1 Aprдир.: Johannes Braun; прод.: Magdalena Fuchsberger
La Cenerentola (Rossini) 3 Feb-29 Marдир.: Johannes Braun; прод.: Ansgar Weigner
High Society (Porter) 24 Feb-8 Julдир.: Roland Fister; прод.: Matthias Straub
Rusalka (Dvořák,A) 22 Apr-27 Junдир.: Roland Kluttig; прод.: Tobias Heyder
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22 Jun-11 Julдир.: Roland Kluttig; прод.: Konstanze Lauterbach
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Sugar (Styne) 1 Sep-1 Janдир.: Ivo Hentschel; прод.: Klaus Seiffert
Turandot (Puccini) 23 Sep-10 Junдир.: Evan Christ; прод.: Martin Schüler
Wozzeck (Berg) 1 Oct-5 Novдир.: Evan Christ; прод.: Christiane Lutz
Ritter Blaubart (Offenbach) 16 Nov-13 майдир.: Ivo Hentschel; прод.: Steffen Piontek
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-29 Decдир.: Ivo Hentschel; прод.: Martin Schüler
Sekretärinnen (Wittenbrink) 26 Jan-2 Junдир.: Frank Bernard; прод.: Thomas Weber-Schallauer
Don Carlos (Verdi) 4 Feb-14 Aprдир.: Evan Christ; прод.: Martin Schüler
Don Giovanni (Mozart) 24 Feb-7 Junдир.: Evan Christ; прод.: Martin Schüler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Mar-16 Junдир.: Evan Christ; прод.: Matthias Oldag
Macbeth (Verdi) 21 Apr-26 Junдир.: Evan Christ; прод.: Martin Schüler
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 23 Jun-7 Jul
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Sep-10 Febдир.: Will Humburg / Michael Nündel; прод.: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 Sep-27 Decдир.: Will Humburg; прод.: Eva-Maria Höckmayr
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 29 Oct-8 Aprдир.: Rubén Dubrovsky / Michael Nündel; прод.: Emmanuelle Bastet
Schubert's Winterreise (Zender) 11 Nov-13 Jan
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Dec-8 Junдир.: Michael Nündel; прод.: Nicole Claudia Weber
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Jan-20 майдир.: Will Humburg; прод.: Dirk Schmeding
Die Sache Makropulos (Janáček) 10 Mar-10 майдир.: Will Humburg / Michael Nündel; прод.: Eva-Maria Höckmayr
Così fan tutte (Mozart) 19 май-16 Junдир.: Michael Nündel; прод.: Dietrich Hilsdorf
Die Dreigroschenoper (Weill) 31 май-20 Junдир.: Michael Nündel; прод.: Marco Štorman
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Otello (Verdi) 16 Sep-24 Marдир.: Markus L Frank; прод.: Roman Hovenbitzer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Sep-22 Decдир.: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; прод.: Holger Potocki
A Santa Lucia (Tasca) 29 Sep-22 Decдир.: Markus L Frank / Wolfgang Kluge; прод.: Holger Potocki
Lady Hamilton (Künneke) 22 Oct-31 Decдир.: Elisa Gogou; прод.: Johannes Weigand
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 Oct-14 Aprдир.: Elisa Gogou; прод.: Benjamin Prins
Lady Hamilton (Künneke) 26 Nov-31 Dec
Kiss me, Kate (Porter) 19 Jan-10 Junдир.: Wolfgang Kluge; прод.: Johannes Weigand
Die Dreigroschenoper (Weill) 2 Mar-1 Junдир.: Markus L Frank; прод.: Ezio Toffolutti
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 27 Apr-16 Junдир.: Markus L Frank; прод.: Hinrich Horstkotte
Fürst Igor (concert) (Borodin) 25 май-2 Junдир.: Elisa Gogou
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 8-23 Junдир.: Markus L Frank; прод.: Matthias Oldag
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Sep-3 Marдир.: Lutz Rademacher; прод.: Kay Metzger
Elegie für junge Liebende (Henze) 4 Oct-25 Novдир.: Lutz Rademacher; прод.: Kay Metzger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 7 Oct-23 Febдир.: György Mészáros; прод.: Wolf Widder
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Oct-4 Febдир.: György Mészáros; прод.: Guta G N Rau
Dracula (Wildhorn) 1 Dec-14 Junдир.: Mathias Mönius; прод.: Lars Helmer
Powder her face (Adès) 9 Feb-7 Aprдир.: Lutz Rademacher; прод.: Christian Poewe
Tosca (Puccini) 13 Apr-22 Junдир.: Lutz Rademacher; прод.: Ernö Weil
Così fan tutte (Mozart) 1-8 Jun
Dortmund, Theater Dortmund  / 
Arabella (Strauss) 24 Sep-26 Novдир.: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; прод.: Jens Daniel Herzog
La traviata (Verdi) 6 Oct-28 Decдир.: Motonori Kobayashi / Ingo Martin Stadtmüller; прод.: Tina Lanik
Wunderland (Schreier) 22 Oct-6 Marдир.: Ingo Martin Stadtmüller; прод.: Ilaria Lanzino
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Dec-28 Janдир.: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; прод.: Tina Lanik
Frau Luna (Lincke) 13 Jan-30 майдир.: Philipp Armbruster / Ingo Martin Stadtmüller; прод.: Erik Petersen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Jan-8 Junдир.: Gabriel Feltz / Motonori Kobayashi; прод.: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Mar-10 Junдир.: Motonori Kobayashi; прод.: Jens Daniel Herzog
Die Schneekönigin (Lange) 8 Apr-3 Junдир.: Ingo Martin Stadtmüller; прод.: Johannes Schmid
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Sep-28 Decдир.: Andreas Schüller; прод.: Arne Böge
Wonderful Town (Bernstein) 13 Sep-15 Aprдир.: Peter Christian Feigel; прод.: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Sep-16 майдир.: Andreas Schüller; прод.: Axel Köhler
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Sep-31 Decдир.: Andreas Schüller; прод.: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 3 Nov-14 Janдир.: Christian Garbosnik; прод.: Winfried Schneider
Das Märchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-9 Febдир.: Andreas Schüller; прод.: Arne Böge
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-23 Decдир.: Andreas Schüller; прод.: Jasmin Solfaghari
Frau Luna (Lincke) 27 Jan-6 Julдир.: Andreas Schüller; прод.: Andy Hallwaxx
Candide (Bernstein) 3 Mar-8 Julдир.: Andreas Schüller; прод.: Winfried Schneider
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Mar-19 майдир.: Peter Christian Feigel; прод.: Radek Stopka
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Apr-17 Junдир.: Andreas Schüller; прод.: Peter Kube
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 Apr-13 Julдир.: Christian Garbosnik; прод.: Sebastian Ritschel
Ein Käfig voller Narren (Herman) 9 май-10 Junдир.: Christian Garbosnik; прод.: Andreas Gergen
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Jun-15 Julдир.: Peter Christian Feigel; прод.: Axel Köhler
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 26 Aug-12 Octдир.: Ivan Repušić / Domingo Hindoyan; прод.: Andreas Homoki
La bohème (Puccini) 27 Aug-16 Junдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Aug-27 майдир.: Moritz Gnann / Stefan Klingele / Christoph Gedschold; прод.: Achim Freyer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-23 Sepдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Sep-2 Aprдир.: Alessandro De Marchi / Jonathan Darlington; прод.: Grischa Asagaroff
Trouble in Tahiti (Bernstein) 30 Sep-14 Octдир.: Franz Brochhagen; прод.: Manfred Weiss
Carmen (Bizet) 2 Oct-7 Julдир.: Antonino Fogliani / Alejo Pérez / Daniele Callegari; прод.: Axel Köhler
Les troyens (Berlioz) 3 Oct-3 Novдир.: John Fiore; прод.: Lydia Steier
Salome (Strauss) 4-17 Octдир.: Omer Meir Wellber; прод.: Michael Schulz
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 Oct-13 Novдир.: Christopher Moulds; прод.: Michiel Dijkema
Schneewitte (Joneleit) 25 Oct-19 Novдир.: Clemens Jüngling; прод.: Andrea Kramer
Götterdämmerung (Wagner) 29 Oct-4 Febдир.: Christian Thielemann; прод.: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 12 Nov-8 Junдир.: Lorenzo Viotti / Eun Sun Kim / Francesco Lanzillotta; прод.: Nikolaus Lehnhoff
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Nov-6 Aprдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Dietrich Hilsdorf
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 2-13 Decдир.: Johannes Wulff-Woesten; прод.: Christiane Lutz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9-26 Decдир.: Moritz Gnann; прод.: Katharina Thalbach
Die tote Stadt (Korngold) 16 Dec-2 Febдир.: Jeffrey Tate; прод.: David Bösch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 19-27 Decдир.: Omer Meir Wellber; прод.: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-12 Janдир.: Marius Stieghorst; прод.: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 13-29 Janдир.: Christian Thielemann; прод.: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 14-30 Janдир.: Christian Thielemann; прод.: Willy Decker
Siegfried (Wagner) 18 Jan-1 Febдир.: Christian Thielemann; прод.: Willy Decker
Der Freischütz (Weber) 10 Feb-5 Marдир.: Alexander Soddy / Christoph Gedschold; прод.: Axel Köhler
Der fliegende Holländer (Wagner) 11 Feb-2 Julдир.: Asher Fisch; прод.: Florentine Klepper
Otello (Verdi) 3 Mar-30 Aprдир.: Stefano Ranzani / Daniele Callegari; прод.: Vincent Boussard
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Mar-1 Aprдир.: Antonello Allemandi; прод.: Michael Schulz
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Mar-19 Junдир.: Ido Arad; прод.: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 22 Apr-3 майдир.: Christian Thielemann; прод.: Johannes Schaaf
La forza del destino (Verdi) 28 Apr-19 майдир.: Mark Wigglesworth; прод.: Keith Warner
Fidelio (Beethoven) 4-17 майдир.: Adam Fischer; прод.: Christine Mielitz
Alles Schwindel (Spoliansky) 9-20 Junдир.: Max Renne; прод.: Malte C Lachmann
Don Giovanni (Mozart) 17-23 Junдир.: Jonathan Darlington; прод.: Andreas Kriegenburg
Il prigioniero (Dallapiccola) 30 Jun-11 Julдир.: NN; прод.: Elisabeth Stöppler
Oedipus rex (Stravinsky) 30 Jun-11 Julдир.: Erik Nielsen; прод.: Elisabeth Stöppler
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
La Cenerentola (Rossini) 17 Sep-15 Aprдир.: Antonino Fogliani; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Turandot (Puccini) 23 Sep-1 Octдир.: Aziz Shokhakimov; прод.: Huan-Hsiung Li
Gullivers Reise (Resch) 3 Oct-11 Julдир.: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; прод.: Marcelo Diaz
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Oct-17 Junдир.: Axel Kober / Christoph Stöcker; прод.: Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Suor Angelica (Puccini) 5 Oct-8 Novдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 5 Oct-8 Novдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 5 Oct-8 Novдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Oct-12 Junдир.: Antonino Fogliani / Axel Kober; прод.: András Fricsay
Wozzeck (Berg) 20 Oct-26 Novдир.: Axel Kober; прод.: Stefan Herheim
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Oct-10 Decдир.: Antonino Fogliani / Wen-Pin Chien; прод.: Christof Loy
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Oct-3 Novдир.: David Crescenzi / Stefan Klingele; прод.: Michael Hampe
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Oct-18 Janдир.: David Crescenzi / Antonino Fogliani; прод.: Christof Loy
Das Rheingold (Wagner) 4 Nov-23 майдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov-13 Julдир.: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; прод.: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-14 Janдир.: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut / Wen-Pin Chien / Axel Kober; прод.: Esther Mertel, Andreas Meyer-Hanno
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Dec-16 Junдир.: Lukas Beikircher; прод.: Guy Joosten
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 19 Dec-11 Febдир.: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; прод.: Jens Daniel Herzog
Tosca (Puccini) 30 Dec-9 Janдир.: Wen-Pin Chien / Aziz Shokhakimov; прод.: Dietrich Hilsdorf
Don Pasquale (Donizetti) 3 Jan-1 Julдир.: Wen-Pin Chien / Jesse Wong / Jonathan Brandani; прод.: Rolando Villazón
Un ballo in maschera (Verdi) 7-21 Janдир.: Lukas Beikircher / Aziz Shokhakimov; прод.: Stein Winge
Madama Butterfly (Puccini) 20-30 Janдир.: David Crescenzi / Antonino Fogliani / Aziz Shokhakimov; прод.: Joan Anton Rechi
Die Walküre (Wagner) 28 Jan-31 Marдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 4 Feb-3 Julдир.: Jesse Wong; прод.: Philipp Westerbarkei
Aida (Verdi) 17 Feb-22 Junдир.: Wen-Pin Chien; прод.: Philipp Himmelmann
Don Pasquale (Donizetti) 22 Feb-2 Junдир.: Wen-Pin Chien / Jesse Wong; прод.: Rolando Villazón
Rigoletto (Verdi) 23 Feb-31 майдир.: Lukas Beikircher; прод.: David Hermann
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 9 Mar-21 майдир.: Marc Piollet; прод.: Suzanne Andrade, Esme Appleton
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 Mar-9 майдир.: Lukas Beikircher / Stefan Klingele; прод.: Dietrich Hilsdorf
Siegfried (Wagner) 7 Apr-10 майдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-29 Aprдир.: Antonino Fogliani; прод.: Christof Loy
Pagliacci (Leoncavallo) 7-29 Aprдир.: Antonino Fogliani; прод.: Christof Loy
Ariadne (Martinů) 22 Apr-20 майдир.: Jesse Wong; прод.: Kinga Szilágyi
Pygmalion (Donizetti) 22 Apr-20 майдир.: Ville Enckelmann; прод.: Volker Böhm
Peter Grimes (Britten) 6-8 майдир.: Wen-Pin Chien; прод.: Immo Karaman
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 май-23 Junдир.: Axel Kober; прод.: Otto Schenk
Die Walküre (Wagner) 31 май-24 Junдир.: Axel Kober; прод.: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 Jun-4 Julдир.: Aziz Shokhakimov; прод.: Adolf Dresen
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 30 Nov-11 Febдир.: Mario Hartmuth; прод.: Lars Wernecke
Così fan tutte (Mozart) 5 май-8 Junдир.: Mario Hartmuth; прод.: Anthony Pilavachi
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Der Troubadour (Verdi) 10-27 Augдир.: Samuel Bächli; прод.: Jürgen R Weber
Pariser Leben (Offenbach) 2-14 Sepдир.: Peter Leipold; прод.: Samuel Bächli
Roméo et Juliette (Gounod) 17 Sep-18 Octдир.: Samuel Bächli; прод.: Federico Grazzini
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Sep-31 Marдир.: Joana Mallwitz; прод.: Sandra Leupold
Orpheus und Eurydike (Gluck) 6 Oct-27 Decдир.: Zoi Tsokanou; прод.: Ester Ambrosino
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Oct-19 Decдир.: Peter Leipold; прод.: Lutz Schwarz
Medea (Cherubini) 11 Nov-21 Decдир.: Samuel Bächli; прод.: Guy Montavon
Die lustige Witwe (Lehár) 16 Dec-23 Marдир.: Joana Mallwitz; прод.: Axel Köhler
West Side Story (Bernstein) 5 Jan-21 Febдир.: Zoi Tsokanou; прод.: Pascale-Sabine Chevroton
La Calisto (Cavalli) 1 Mar-12 майдир.: Zoi Tsokanou; прод.: Samuel Bächli
Der fliegende Holländer (Wagner) 17 Mar-20 майпрод.: Guy Montavon
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 18 Apr-17 майдир.: Ralph Neubert; прод.: Fernando Blumenthal
Agnes von Hohenstaufen (Spontini) 1-10 Junдир.: Zoi Tsokanou; прод.: Marc Adam
Carmen (Bizet) 3-26 Augдир.: Samuel Bächli; прод.: Guy Montavon
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Oct-18 Janдир.: Tomáš Netopil / Johannes Witt; прод.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Rigoletto (Verdi) 21 Oct-19 Novдир.: Matteo Beltrami; прод.: Frank Hilbrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Nov-7 Janдир.: Friedrich Haider / Johannes Witt; прод.: Marie-Helen Joël
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-9 Decдир.: Friedrich Haider; прод.: Ezio Toffolutti
Il trovatore (Verdi) 2 Dec-9 Junдир.: Giacomo Sagripanti / Friedrich Haider; прод.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La bohème (Puccini) 8 Dec-5 Janдир.: Friedrich Haider; прод.: Silviu Purcărete
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-11 Febдир.: Johannes Witt; прод.: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 19 Jan-2 Marдир.: Friedrich Haider; прод.: Tobias Hoheisel, Imogen Kogge
Turandot (Puccini) 2 Feb-1 Aprдир.: Ed Spanjaard; прод.: Tilman Knabe
Hans Heiling (Marschner) 24 Feb-22 Junдир.: Frank Beermann; прод.: Andreas Baesler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4 Mar-6 Aprдир.: Tomáš Netopil; прод.: Jetske Mijnssen
Salome (Strauss) 31 Mar-1 Julдир.: Tomáš Netopil; прод.: Mariame Clément
Lohengrin (Wagner) 8 Apr-6 майдир.: Tomáš Netopil; прод.: Tatjana Gürbaca
La traviata (Verdi) 21 Apr-26 майдир.: Friedrich Haider; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Madama Butterfly (Puccini) 5 май-24 Junдир.: Giuseppe Finzi; прод.: Tilman Knabe
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 3 Jun-13 Julдир.: Johannes Witt; прод.: Bruno Klimek
Die Walküre (Wagner) 30 Jun-8 Julдир.: Tomáš Netopil; прод.: Dietrich Hilsdorf
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 4 Nov-28 Janдир.: Peter Sommerer; прод.: Peter Grisebach
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Jan-31 Marдир.: Peter Sommerer; прод.: Markus Hertel
Pagliacci (Leoncavallo) 20 Jan-31 Marдир.: Peter Sommerer; прод.: Markus Hertel
Madame Pompadour (Fall) 10 Mar-21 Jun
Le Grand Macabre (Ligeti) 5 май-29 Junдир.: Peter Sommerer; прод.: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Aug-26 Decдир.: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; прод.: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 10 Sep-13 Janдир.: Jader Bignamini; прод.: David Bösch
Vanessa (Barber) 15 Sep-5 Octдир.: Rasmus Baumann; прод.: Katharina Thoma
Rinaldo (Handel) 16 Sep-3 Octдир.: Simone Di Felice; прод.: Ted Huffman
Peter Grimes (Britten) 8-27 Octдир.: Sebastian Weigle; прод.: Keith Warner
Dido and Aeneas (Purcell) 13 Oct-4 Novдир.: Karsten Januschke; прод.: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 13 Oct-4 Novдир.: Karsten Januschke; прод.: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Oct-19 Novдир.: Sebastian Weigle / Nikolai Petersen; прод.: Dorothea Kirschbaum
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 23-30 Oct
Der Mieter (Herrmann,A) 12 Nov-7 Decдир.: Kazushi Ono / Karsten Januschke; прод.: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-1 Janдир.: Rory Macdonald / Nikolai Petersen; прод.: Christof Loy
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 26 Nov-16 Decдир.: Stefan Soltesz; прод.: Jens Daniel Herzog
Werther (Massenet) 8 Dec-7 Janдир.: Lorenzo Viotti; прод.: Willy Decker
Capriccio (Strauss) 14 Jan-18 Febдир.: Sebastian Weigle; прод.: Brigitte Fassbaender
Iwan Sussanin (Glinka) 19-27 Janдир.: Justin Brown; прод.: Harry Kupfer
Enrico (Trojahn) 21 Jan-4 Febдир.: Roland Böer; прод.: Tobias Heyder
Roberto Devereux (Donizetti) 2-4 Febдир.: Giuliano Carella
Rigoletto (Verdi) 3 Feb-8 Marдир.: Alexander Prior / Simone Di Felice; прод.: Hendrik Müller
L'Africaine (Meyerbeer) 20 Feb-2 Aprдир.: Antonello Manacorda; прод.: Tobias Kratzer
Il serpente di bronzo (Zelenka) 22 Feb-5 Marдир.: Franck Ollu; прод.: Corinna Tetzel
A Wintery Spring (Haddad) 22 Feb-5 Marдир.: Franck Ollu; прод.: Corinna Tetzel
Die Passagierin (Weinberg) 3-30 Marдир.: Leo Hussain; прод.: Anselm Weber
La Cenerentola (Rossini) 10 Mar-14 Aprдир.: Vlad Iftinca; прод.: Keith Warner
Aus einem Totenhaus (Janáček) 1-29 Aprдир.: Tito Ceccherini; прод.: David Hermann
Das Rheingold (Wagner) 13 Apr-6 майдир.: Sebastian Weigle; прод.: Vera Nemirova
La sonnambula (Bellini) 20 Apr-12 майдир.: Eun Sun Kim; прод.: Tina Lanik
Die lustige Witwe (Lehár) 13 май-25 Junдир.: Joana Mallwitz; прод.: Claus Guth
Billy Budd (Britten) 19 май-9 Junдир.: Erik Nielsen; прод.: Richard Jones
Adriana Lecouvreur (Cilea) 26 май-24 Junдир.: Steven Sloane; прод.: Vincent Boussard
Norma (Bellini) 10-27 Junдир.: Antonino Fogliani; прод.: Sigrid Strøm Reibo
Freiberg, Mittelsächsisches Theater  / 
Anatevka (Bock) 8 Sep-29 Decдир.: Alexander Livenson; прод.: Arila Siegert
Romeo und Julia (Bellini) 11-15 Octдир.: Juheon Han; прод.: Ralf-Peter Schulze
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Nov-8 майдир.: Raoul Grüneis; прод.: Judica Semler
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 25 Nov-27 Decдир.: Raoul Grüneis; прод.: Ralf-Peter Schulze
Arabella (Strauss) 19 Jan-6 Febдир.: Raoul Grüneis; прод.: Judica Semler
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Oct-25 Marдир.: Fabrice Bollon; прод.: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Love Life (Weill) 9 Dec-6 Aprдир.: James Holmes; прод.: Joan Anton Rechi
Katja Kabanowa (Janáček) 27 Jan-2 Junдир.: Fabrice Bollon; прод.: Tilman Knabe
Angels in America (Eötvös) 10 Mar-3 Junдир.: Daniel Carter; прод.: Ingo Kerkhof
La bohème (Puccini) 21 Apr-20 Julдир.: Daniel Carter; прод.: Frank Hilbrich
Coraline (Turnage) 9 Jun-21 Julдир.: Fabrice Bollon; прод.: Aletta Collins
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Tosca (Puccini) 31 Octдир.: Roland Kluttig; прод.: Hans Walter Richter
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 27 Janдир.: Elisa Gogou; прод.: Benjamin Prins
Jenůfa (Janáček) 22 Marдир.: Martin Doubravský; прод.: Linda Keprtová
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 майдир.: Miloš Formáček; прод.: Rudolf Pfister
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-24 Sepдир.: Giuliano Betta; прод.: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Sep-5 Janдир.: Yura Yang / Thomas Rimes; прод.: Michiel Dijkema
Mathis der Maler (Hindemith) 28 Oct-30 Decдир.: Rasmus Baumann / Alexander Binder; прод.: Michael Schulz
Der Messias (Handel) 16-31 Decдир.: Askan Geisler
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 23 Decдир.: Heribert Feckler; прод.: Michael Schulz
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jan-29 Aprдир.: Rasmus Baumann; прод.: Ben Baur
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Feb-7 Julдир.: Thomas Rimes; прод.: Rahel Thiel
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 31 Mar-31 майдир.: Stefan Malzew; прод.: Dominique Horwitz
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 май-7 Julдир.: Thomas Rimes / Yura Yang; прод.: Michael Schulz
Nabucco (Verdi) 16 Jun-8 Julпрод.: Sonja Trebes
Gera, Theater und Philharmonie Thüringen  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 24 Sep-28 Novдир.: Thomas Wicklein; прод.: Michael Wallner
Rigoletto (Verdi) 6 Oct-13 Janдир.: Laurent Wagner; прод.: Kay Kuntze
Der Freischütz (Weber) 8-14 Octдир.: Laurent Wagner; прод.: Bruno Berger-Gorski
Don Pasquale (Donizetti) 20 Oct-28 Janдир.: Laurent Wagner; прод.: Axel Köhler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 12 Nov-8 Decдир.: Takahiro Nagasaki; прод.: Roland Schwab
Saul in Ein Dor (Tal) 19 Nov-21 Janдир.: Laurent Wagner; прод.: Michael Dissmeier
Die Jugend Abrahams (Gnessin) 19 Nov-21 Janдир.: Laurent Wagner; прод.: Michael Dissmeier
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 Feb-2 Aprдир.: Takahiro Nagasaki; прод.: Kobie van Rensburg
Weiße Rose (Zimmermann,U) 10 Feb-24 Aprдир.: Takahiro Nagasaki; прод.: Juliane Stephan
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Feb-2 Aprдир.: Takahiro Nagasaki; прод.: Juliane Stephan
Oedipe (Enescu) 13 Apr-18 майдир.: Laurent Wagner; прод.: Kay Kuntze
Mazepa (Tchaikovsky,P) 29 Apr-4 майдир.: Laurent Wagner; прод.: Kay Kuntze
Die verkaufte Braut (Smetana) 27 май-17 Junдир.: Takahiro Nagasaki; прод.: Kay Kuntze
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Don Giovanni (Mozart) 16 Sep-25 Febдир.: Michael Hofstetter; прод.: Wolfgang Hofmann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 21 Sep-18 Febдир.: Wolfgang Wels; прод.: Wolfgang Hofmann
Ein Herbstmanöver (Kálmán,E) 28 Oct-24 Junдир.: Michael Hofstetter; прод.: Balázs Kovalik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Dec-26 майдир.: Michael Hofstetter; прод.: Hans Hollmann
La forza del destino (Verdi) 3 Mar-7 Aprдир.: Michael Hofstetter
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 24 Mar-29 Junдир.: Jan Hoffmann; прод.: Cathérine Miville
Goerlitz, Gerhart-Hauptmann-Theater  / 
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 7 Oct-26 майдир.: Ulrich Kern; прод.: Steffen Piontek
Der Konsul (Menotti) 18 Nov-8 Aprдир.: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; прод.: Dorotty Szalma
Frau Luna (Lincke) 12 Jan-4 Marдир.: Albert Seidl; прод.: Steffen Piontek
Tannhäuser (Wagner) 17 Mar-27 майдир.: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; прод.: François De Carpentries
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Apr-1 Junдир.: Ulrich Kern; прод.: Birgit Scherzer
Hagen, Theater Hagen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 Sep-16 Decдир.: Mihhail Gerts; прод.: Beverly Blankenship, Rebecca Blankenship
Tosca (Puccini) 28 Oct-11 Marдир.: Joseph Trafton; прод.: Roman Hovenbitzer
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 5 Nov-9 Janдир.: Andrey Doynikov; прод.: Corinna Jarosch
Frau Luna (Lincke) 2 Dec-20 майдир.: Rodrigo Tomillo; прод.: Holger Potocki
Ritter Roland (Haydn) 3 Feb-3 Junдир.: Joseph Trafton; прод.: Dominik Wilgenbus
Aida (concert) (Verdi) 3 Mar-5 Jul
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Mar-24 Junдир.: Joseph Trafton; прод.: Mascha Pörzgen
Everest (Talbot) 5 май-1 Julдир.: Joseph Trafton
Kiss me, Kate (Porter) 16 Jun-8 Jul
Halle, Oper Halle  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26-30 Augдир.: Kay Stromberg; прод.: Michael McCaffery
Der Freischütz (Weber) 27 Aug-1 Octдир.: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; прод.: Christian Schuller
Fidelio (Beethoven) 15 Sep-5 Janдир.: Christopher Sprenger; прод.: Florian Lutz
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Sep-14 Octдир.: Josep Caballé Domenech / Christopher Sprenger; прод.: Florian Lutz
Jephtha (Handel) 20 Oct-24 Novдир.: Christoph Spering; прод.: Tatjana Gürbaca
Luther (Strasnoy) 22-23 Octдир.: Michael Wendeberg; прод.: Andreas Morell
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 1-8 Novдир.: Michael Wendeberg
María de Buenos Aires (Piazzolla) 26 Nov-12 Janдир.: Christopher Sprenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-22 Decдир.: Michael Wendeberg / Christopher Sprenger; прод.: Matthias Hüstebeck
Aida (Verdi) 20 Jan-20 Aprдир.: Josep Caballé Domenech; прод.: Michael von zur Mühlen
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 Feb-17 Junпрод.: Henriette Hörnigk
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Mar-24 Junдир.: Josep Caballé Domenech; прод.: Martin Miotk
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Mar-25 майдир.: Josep Caballé Domenech; прод.: Ulrich Peters
Tosca (Puccini) 18 Mar-23 Junдир.: Josep Caballé Domenech / Michael Wendeberg; прод.: Jochen Biganzoli
Mein Staat als Freund und Geliebte (Kreidler) 27 Apr-22 Junдир.: Christopher Sprenger; прод.: Johannes Kreidler
Così fan tutte (Mozart) 20-21 майдир.: Kay Stromberg; прод.: Axel Köhler
Berenice (Handel) 27 май-7 Jun
Jephta (Handel) 1-10 Junдир.: Christoph Spering; прод.: Tatjana Gürbaca
Jephtha (Handel) 1-10 Junдир.: Christoph Spering; прод.: Tatjana Gürbaca
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
La gazzetta (Rossini) 6 Oct-24 Junдир.: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; прод.: Alfonso Romero Mora
La rondine (Puccini) 15 Dec-26 майдир.: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; прод.: Ini Gerath
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 9-18 Febдир.: Ulrich Windfuhr
Orlando furioso (Vivaldi) 23+ Febдир.: Ettore Prandi / Martynas Stakionis; прод.: Andreas Franz
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Parsifal (Wagner) 16 Sep-3 Octдир.: Kent Nagano; прод.: Achim Freyer, Sebastian Bauer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Sep-12 Octдир.: Josep Caballé Domenech; прод.: Giancarlo Del Monaco
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Sep-12 Octдир.: Josep Caballé Domenech; прод.: Giancarlo Del Monaco
Der Freischütz (Weber) 1-13 Octдир.: Christof Perick / Christoph Gedschold; прод.: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 6 Oct-22 Marдир.: Christoph Gedschold; прод.: Johannes Erath
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Oct-2 Novдир.: Christoph Gedschold; прод.: Claus Guth
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 29 Oct-11 Novдир.: Václav Luks; прод.: Willy Decker(original), Jan Eßinger(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 12 Nov-16 Marдир.: Kent Nagano; прод.: Vincent Boussard
Isoldes Abendbrot (Marthaler) 18-26 Novдир.: Bendix Dethleffsen; прод.: Christoph Marthaler
Wozzeck (Berg) 19 Nov-1 Decдир.: Kent Nagano; прод.: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-10 майдир.: Adrian Müller; прод.: Jette Steckel
La bohème (Puccini) 2-19 Decдир.: Stefano Ranzani; прод.: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-27 Decдир.: Adrian Müller; прод.: Peter Beauvais
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 20 Dec-1 Janдир.: Alessandro De Marchi
La belle Hélène (Offenbach) 25 Dec-19 Janдир.: Nathan Brock; прод.: Renaud Doucet
Die Walküre (Wagner) 7-20 Janдир.: Kent Nagano; прод.: Claus Guth
Lulu (Berg) 27 Jan-8 Febдир.: Kent Nagano; прод.: Christoph Marthaler
Fidelio (Beethoven) 28 Jan-9 майдир.: Kent Nagano; прод.: Georges Delnon
Stilles Meer (Hosokawa) 31 Jan-7 Febдир.: Kent Nagano; прод.: Oriza Hirata
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-28 Febдир.: Anthony Kent; прод.: Anja Krietsch
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-22 Febдир.: Christoph Gedschold; прод.: Adolf Dresen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-17 Febдир.: Carlo Rizzari; прод.: Gilbert Deflo
Der fliegende Holländer (Wagner) 13 Feb-2 Marдир.: Johannes Fritzsch; прод.: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 23 Feb-10 Marдир.: Carlo Rizzari; прод.: Andreas Homoki
Senza sangue (Eötvös) 25 Feb-9 Marдир.: Peter Eötvös; прод.: Dmitri Tcherniakov
Messa da Requiem (Verdi) 11-31 Marдир.: Kevin John Edusei; прод.: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 21 Mar-17 Aprдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Robert Carsen
Aida (Verdi) 25 Mar-14 Aprдир.: Renato Palumbo; прод.: Guy Joosten
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Mar-9 Aprдир.: Peter Eötvös; прод.: Dmitri Tcherniakov
I.th.Ak.A. (Penderbayne) 6-19 Aprпрод.: Paul-Georg Dittrich
Faust (Gounod) 15-28 Aprдир.: Christopher Ward; прод.: Andreas Homoki
Das Rheingold (Wagner) 18-29 майдир.: Christof Perick; прод.: Claus Guth
Frankenstein (Dvorak,J) 20-27 майдир.: Johannes Harneit; прод.: Philipp Stölzl, Philipp Krenn
Benjamin (Ruzicka) 3-16 Junдир.: Peter Ruzicka; прод.: Yona Kim
Otello (Verdi) 5-20 Junдир.: Paolo Carignani; прод.: Calixto Bieito
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-21 Junдир.: Nathan Brock; прод.: Stefan Herheim
Miriways (Telemann) 29 Jun-7 Julдир.: Volker Krafft; прод.: Holger Liebig
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Der Junge Lord (Henze) 2 Sep-19 Octдир.: Mark Rohde; прод.: Bernd Mottl
La traviata (Verdi) 3 Sep-11 Octдир.: Gregor Bühl; прод.: Benedikt von Peter
Oh, wie schön ist Panama (Hanke) 14 Sep-6 Decдир.: Cameron Burns; прод.: Tobias Ribitzki
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 Sep-14 Febдир.: Daniel Klein / Cameron Burns; прод.: Tobias Ribitzki
West Side Story (Bernstein) 29 Sep-1 Aprдир.: Joseph Olefirowicz / Mark Rohde; прод.: Matthias Davids
Der fliegende Holländer (Wagner) 30 Sep-23 Novдир.: Ivan Repušić / Mark Rohde; прод.: Bernd Mottl
Manon Lescaut (Puccini) 18 Oct-12 Janдир.: Valtteri Rauhalammi; прод.: Olivier Tambosi
Wilhelm Tell (concert) (Rossini) 31 Oct-6 Janдир.: Alessandro De Marchi
Salome (Strauss) 18 Nov-3 Febдир.: Ivan Repušić; прод.: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2-30 Decдир.: Marc Albrecht / Cameron Burns / Daniel Klein / Siegmund Weinmeister; прод.: Steffen Tiggeler
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Jan-19 майдир.: Valtteri Rauhalammi; прод.: Frank Hilbrich
Don Carlos (Verdi) 28 Jan-18 Febдир.: Mark Rohde; прод.: Christof Nel
Der Freischütz (Weber) 6 Mar-1 майдир.: Valtteri Rauhalammi; прод.: Kay Voges
Candide (Bernstein) 14 Mar-27 Aprдир.: Cameron Burns; прод.: Matthias Davids
Aida (Verdi) 14 Apr-29 Junдир.: Ivan Repušić; прод.: Kay Voges
Die verkaufte Braut (Smetana) 6 май-26 Junдир.: Daniel Klein; прод.: Martin G Berger
Dialoge der Karmeliterinnen (Poulenc) 2-28 Junдир.: Valtteri Rauhalammi; прод.: Dietrich Hilsdorf
Die Reise nach Reims (Rossini) 12-27 Junдир.: Gregor Bühl; прод.: Matthias Davids
Heidelberg, Theater und Orchester Heidelberg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Sep-30 Decдир.: Olivier Pols; прод.: Maximilian von Mayenburg
Don Giovanni (Mozart) 21 Oct-21 майдир.: Elias Grandy; прод.: Lorenzo Fioroni
Mitridate (Porpora) 29 Nov-9 Febдир.: Felice Venanzoni / Davide Perniceni; прод.: Jacopo Spirei
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-25 Decдир.: Dietger Holm; прод.: Clara Kalus
Don Pasquale (Donizetti) 26 Jan-8 Junдир.: Davide Perniceni; прод.: Andrea Schwalbach
Faust (Gounod) 16 Mar-30 Junдир.: Elias Grandy; прод.: Martin G Berger
Writing to Vermeer (Andriessen) 13 май-9 Junдир.: Dietger Holm; прод.: Johannes von Matuschka
Anatevka (Bock) 22+ Junдир.: Olivier Pols
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Der Freischütz (Weber) 18 Oct-12 Novдир.: Domonkos Héja; прод.: Hinrich Horstkotte
La clemenza di Tito (Mozart) 2-27 Febдир.: Gianluca Capuano; прод.: Patrick Kinmonth
La Cenerentola (Rossini) 19 Apr-7 Junпрод.: Urs Häberli
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 23 Sep-12 Junдир.: Florian Ziemen; прод.: Hans Hollmann
Der Freischütz (Weber) 3 Oct-8 Aprдир.: Werner Seitzer; прод.: Dominik Wilgenbus
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 Oct-28 Decдир.: Achim Falkenhausen; прод.: Frank-Bernd Gottschalk
Die verkaufte Braut (Smetana) 22 Oct-17 Decдир.: Gabriel Venzago; прод.: Guillermo Amaya
Orpheus (Telemann) 2 Dec-17 майдир.: Florian Ziemen; прод.: Sigrid T'Hooft
Adelia (Donizetti) 10 Mar-1 Junдир.: Florian Ziemen; прод.: Guillermo Amaya
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 28 Mar-25 майдир.: Sergei Kiselev; прод.: Thomas Barthol
Die Blume von Hawaii (Abraham) 5 май-18 Junдир.: Florian Ziemen / Gabriel Venzago; прод.: Hans Walter Richter
Hof, Theater Hof  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Sep-19 Novдир.: Walter E Gugerbauer; прод.: Reinhardt Friese
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 22 Dec-29 Janдир.: Walter E Gugerbauer; прод.: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Dec
Ein Traumspiel (Reimann) 17 Mar-11 майдир.: Walter E Gugerbauer; прод.: Lothar Krause
Alcina (Handel) 16 Jun-15 Julдир.: Daniel Spaw; прод.: Hinrich Horstkotte
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 Sep-25 Decдир.: Uwe Sandner; прод.: Kerstin Maria Pöhler
Anatevka (Bock) 23 Sep-18 Novдир.: Gad Kadosh / Frank Kersting; прод.: Anatol Preissler
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Oct-4 Febдир.: Anton Legkii; прод.: Sebastian Welker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Nov-28 Decдир.: Daniel Spaw / Johannes Witt / Olivier Pols; прод.: Andreas Bronkalla
La Cenerentola (Rossini) 10 Feb-29 Marдир.: Anton Legkii; прод.: Urs Häberli
The Rake's Progress (Stravinsky) 24 Mar-22 Junдир.: Uwe Sandner; прод.: Tilman Gersch
Sweeney Todd (Sondheim) 5+ майдир.: Uwe Sandner; прод.: Axel Stöcker
Die Welt auf dem Monde (Haydn) 6 май-23 Junпрод.: Lilly Lee
El gato montés (Penella) 26 май-9 Junдир.: Rodrigo Tomillo; прод.: Alfonso Romero Mora
Karlsruhe, Badisches Staatstheater Karlsruhe  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 20 Sep-1 Decдир.: Daniele Squeo; прод.: Jacopo Spirei
Adriana Lecouvreur (Cilea) 22 Sep-16 Janдир.: Johannes Willig / Daniele Squeo; прод.: Katharina Thoma
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Sep-12 Janдир.: Gianluca Capuano / Dominic Limburg; прод.: Patrick Kinmonth
Götterdämmerung (Wagner) 15 Oct-12 майдир.: Justin Brown; прод.: Tobias Kratzer
La traviata (Verdi) 19 Oct-13 Janдир.: Johannes Willig; прод.: Achim Thorwald
Siegfried (Wagner) 3 Dec-10 майдир.: Justin Brown; прод.: Thorleifur Örn Arnarsson
Lustigen Nibelungen (Straus) 15 Dec-21 Julдир.: Dominic Limburg; прод.: Johannes Pölzgutter
Lustigen Nibelungen (Straus) 16 Dec-21 Julдир.: Dominic Limburg; прод.: Johannes Pölzgutter
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Jan-12 Junдир.: Ulrich Wagner; прод.: Ulrich Peters
Simon Boccanegra (Verdi) 20 Jan-7 Julдир.: Johannes Willig; прод.: David Hermann
Gold! (Evers) 27 Janпрод.: Anja Kühnhold
Das Rheingold (Wagner) 3 Feb-5 майдир.: Justin Brown; прод.: David Hermann
Roméo et Juliette (Gounod) 11 Feb-23 Junдир.: Daniele Squeo
Alcina (Handel) 16-27 Febдир.: Andreas Spering; прод.: James Darrah
Semele (Handel) 23-28 Febдир.: Christopher Moulds; прод.: Floris Visser
Wahnfried (Dorman) 23 Mar-8 майдир.: Justin Brown; прод.: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 29 Mar-31 майдир.: Justin Brown; прод.: Yuval Sharon
Anna Bolena (Donizetti) 3 Jun-14 Julдир.: Daniele Squeo; прод.: Irina Brown
Lucio Silla (Mozart) 8-19 Jul
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Andrea Chénier (Giordano) 9 Sep-14 Janдир.: Francesco Angelico / Alexander Hannemann; прод.: Michael Schulz
Antigona (Traetta) 15 Sep-5 Janдир.: Jörg Halubek; прод.: Stephan Müller
La bohème (Puccini) 30 Sep-25 Decдир.: Francesco Angelico; прод.: Philipp Kochheim
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Oct-3 Junдир.: Anja Bihlmaier / Xin Tan; прод.: Sonja Trebes
Venus and Adonis (concert) (Blow) 28 Oct-6 Novдир.: Jörg Halubek
Lucio Silla (Mozart) 9 Dec-17 Marдир.: Jörg Halubek; прод.: Stephan Müller
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dec-6 Janдир.: Deniola Kuraja; прод.: Elmar Gehlen
West Side Story (Bernstein) 20 Jan-20 Junдир.: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja; прод.: Philipp Rosendahl
Jenůfa (Janáček) 10 Feb-21 Junдир.: Francesco Angelico; прод.: Markus Dietz
The Rakes Progress (Stravinsky) 24 Mar-7 Junдир.: Alexander Hannemann; прод.: Paul Esterházy
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Apr-8 Junпрод.: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 26 май-23 Junдир.: Constantin Trinks; прод.: Stephan Müller
Eloise (Jenkins) 9-21 Junдир.: Maria Radzikhovskiy; прод.: Janis Knorr
Kiel, Theater Kiel  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 15 Oct-11 Aprдир.: Daniel Carlberg; прод.: Fabio Ceresa
My Fair Lady (Loewe) 20 Oct-28 Dec
Arabella (Strauss) 9 Dec-16 майдир.: Georg Fritzsch; прод.: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 14 Jan-17 Jun
Ein Maskenball (Verdi) 27 Jan-10 Junдир.: Daniel Carlberg; прод.: Pier Francesco Maestrini
Götterdämmerung (Wagner) 10 Mar-1 Julдир.: Georg Fritzsch; прод.: Daniel Karasek
Das Rheingold (Wagner) 23 Mar-26 Jun
Die Walküre (Wagner) 14 Apr-27 Jun
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 28 Apr-8 Julдир.: Daniel Carlberg; прод.: Valentina Carrasco
Aleko (Rakhmaninov) 28 Apr-8 Julдир.: Daniel Carlberg; прод.: Valentina Carrasco
Rigoletto (Verdi) 3-11 май
Siegfried (Wagner) 26-29 май
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
La bohème (Puccini) 16 Sep-28 Decдир.: Enrico Delamboye; прод.: Bettina Geyer
Ball im Savoy (Abraham) 28 Oct-18 Marдир.: Daniel Spogis; прод.: Ansgar Weigner
Tosca (concert) (Puccini) 2-25 Decдир.: Enrico Delamboye
My Fair Lady (Loewe) 16-30 Decдир.: Daniel Spogis; прод.: Anja Nicklich
Der fliegende Holländer (Wagner) 20 Jan-15 Aprдир.: Mino Marani; прод.: Markus Dietze
Das schlaue Füchslein (Janáček) 3 Mar-21 майдир.: Enrico Delamboye; прод.: Alexander von Pfeil
Der goldene Drache (Eötvös) 19 май-23 Junдир.: Mino Marani; прод.: Elmar Goerden
Köln, Oper Köln  / 
Tannhäuser (Wagner) 24 Sep-1 Novдир.: François-Xavier Roth; прод.: Patrick Kinmonth
La traviata (Verdi) 15 Oct-3 Decдир.: Matthias Foremny; прод.: Benjamin Schad
Das Rheingold für Kinder (Wagner) 5-29 Novдир.: Rainer Mühlbach; прод.: Brigitta Gillessen
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Nov-31 Decдир.: Marcus Bosch; прод.: Petra Luisa Meyer
Rigoletto (Verdi) 17 Dec-7 Janдир.: Gabriel Feltz / Gabriel Feltz; прод.: Katharina Thalbach
Carmina Burana (Orff) 23-30 Decдир.: Leo Hussain
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-19 Janдир.: Rainer Mühlbach; прод.: Elena Tzavara
Don Giovanni (Mozart) 18 Feb-3 Marдир.: Nicholas Collon; прод.: Emmanuelle Bastet
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24 Feb-10 Marдир.: Rainer Mühlbach; прод.: Eike Ecker
Manon (Massenet) 4 Mar-2 Aprдир.: Claude Schnitzler; прод.: Johannes Erath
Gli uccellatori (Gassmann) 18 Mar-7 Aprдир.: Gianluca Capuano; прод.: Jean Renshaw
Mosè in Egitto (Rossini) 8-28 Aprдир.: David Parry; прод.: Lotte de Beer
Die Soldaten (Zimmermann,B) 29 Apr-19 майдир.: François-Xavier Roth; прод.: Carlus Padrissa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 май-3 Junдир.: Rubén Dubrovsky; прод.: Emmanuelle Bastet
The Rape of Lucretia (Britten) 20 май-9 Junдир.: Rainer Mühlbach; прод.: Kai Anne Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 31 май-4 Julдир.: Will Humburg; прод.: Dietrich Hilsdorf
Pollicino (Henze) 23-30 Junдир.: Rainer Mühlbach; прод.: Saskia Kuhlmann
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 Jun-15 Julдир.: Gianluca Capuano; прод.: Renaud Doucet
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Princess Nefertiti (Dostal) 10 Sep-31 Decдир.: Stefan Klingele; прод.: Franziska Severin
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Sep-26 Decдир.: Tobias Engeli; прод.: Volker Vogel
Lobgesang (Mendelssohn) 23 Sep-3 Octдир.: Christoph Gedschold
My Fair Lady (Loewe) 24 Sep-18 майдир.: Stefan Klingele; прод.: Karl Zugowski
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Sep-27 Aprдир.: Christoph Gedschold / José Miguel Escandi / Marius Stieghorst / Daniel Huppert; прод.: Ralf Nürnberger
Don Carlo (Verdi) 30 Sep-24 Febдир.: Anthony Bramall / Felix Bender; прод.: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 1 Oct-26 Janдир.: Marcus Bosch / Andrea Sanguineti / Tobias Engeli / Christoph Gedschold; прод.: Michiel Dijkema
Knusper, Knupser, Knäuschen (Humperdinck) 4 Oct-23 Febдир.: Christian Hornef; прод.: Gundula Nowack
Der Freischütz (Weber) 7 Oct-28 Junдир.: Marcus Bosch; прод.: Christian von Götz
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Oct-21 Janдир.: Matthias Foremny; прод.: Gil Mehmert
Die grosse Sünderin (Künneke) 14 Oct-11 Febдир.: Stefan Klingele; прод.: Alexandra Frankmann
Salome (Strauss) 14 Oct-10 Marдир.: Ulf Schirmer; прод.: Aron Stiehl
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 22 Oct-17 Junдир.: Tobias Engeli; прод.: Cusch Jung
Johannes-Passion (Bach,JS) 27 Oct-10 Junдир.: Paul Jeremy Goodwin
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-1 Aprдир.: Anthony Bramall; прод.: Katharina Thalbach
La Cenerentola (Rossini) 8 Dec-9 Marдир.: Anthony Bramall / Laurent Wagner; прод.: Lindy Hume
Rusalka (Dvořák,A) 9 Dec-1 Junдир.: Christoph Gedschold; прод.: Michiel Dijkema
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-21 Decдир.: Matthias Foremny; прод.: Birgit Eckenweber
Madama Butterfly (Puccini) 12 Dec-18 Marдир.: Christoph Gedschold; прод.: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Dec-1 Aprдир.: Stefan Klingele; прод.: Volker Vogel
Turandot (Puccini) 17 Dec-23 Junдир.: Matthias Foremny; прод.: Balázs Kovalik
Das Rheingold (Wagner) 6 Jan-10 майдир.: Ulf Schirmer; прод.: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 7 Jan-11 майдир.: Ulf Schirmer; прод.: Rosamund Gilmore
Siegfried (Wagner) 13 Jan-12 майдир.: Ulf Schirmer; прод.: Rosamund Gilmore
Götterdämmerung (Wagner) 14 Jan-13 майдир.: Ulf Schirmer; прод.: Rosamund Gilmore
Der Rebell des Königs (Gounod) 20 Jan-20 Junдир.: David Reiland; прод.: Anthony Pilavachi
Freischütz für Kinder (Weber) 3 Feb-29 Aprдир.: Stefan Klingele; прод.: Jasmin Solfaghari
Nabucco (Verdi) 9-25 Febдир.: Marius Stieghorst / Daniel Huppert; прод.: Dietrich Hilsdorf
Zar und Zimmermann (Lortzing) 17 Feb-18 Marдир.: Stefan Klingele; прод.: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 23 Feb-22 Junдир.: Andrea Sanguineti / José Miguel Escandi; прод.: Andreas Homoki
Sekretärinnen (Wittenbrink) 3 Mar-13 майдир.: Susanne Fiedler; прод.: Anna Evans
Tannhäuser (Wagner) 17 Mar-27 майдир.: Ulf Schirmer / Christoph Gedschold; прод.: Katharina Wagner
Parsifal (Wagner) 30 Marдир.: Anthony Bramall; прод.: Roland Aeschlimann
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 7 Apr-9 Junдир.: Christoph Gedschold; прод.: Philipp J Neumann
Pagliacci (Leoncavallo) 7 Apr-9 Junдир.: Christoph Gedschold; прод.: Philipp J Neumann
Casanova (Lortzing) 2-30 Junдир.: Stefan Klingele; прод.: Cusch Jung
Lulu (Berg) 16 Jun-1 Julдир.: Ulf Schirmer; прод.: Lotte de Beer
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Orfeo 2.0 (concert) (Toni) 23 Sepдир.: Massimiliano Toni
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 9 Sep-24 Marдир.: Andreas Wolf; прод.: Clara Kalus
Carmina Burana (Orff) 9 Sep-24 Marдир.: Andreas Wolf; прод.: Clara Kalus
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sep-25 Decдир.: Ryusuke Numajiri; прод.: Aniara Amos
Ariodante (Handel) 17 Sep-23 Novдир.: Panagiotis Papadopoulos; прод.: Wolf Widder
Der ferne Klang (Schreker) 21 Oct-15 Aprдир.: Andreas Wolf; прод.: Jochen Biganzoli
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 Dec-5 Aprдир.: Ludwig Pflanz / Ulrich Stöcker; прод.: Michael Wallner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 Decдир.: Adrian Pavlov; прод.: Herbert Adler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Jan-16 Junдир.: Ryusuke Numajiri; прод.: Pier Francesco Maestrini, Joshua Held
Luci mie traditrici (Sciarrino) 16 Mar-24 Junдир.: Dietger Holm; прод.: Sandra Leupold
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Apr-15 Junдир.: Andreas Wolf; прод.: Tom Ryser
Otello (Verdi) 1-17 Jun
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Sep-6 Janдир.: Thomas Dorsch; прод.: Michael Sturm
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Sep-24 Febдир.: Urich Stöcker; прод.: Christian Firmbach
Sugar (Styne) 11 Nov-27 майдир.: Ulrich Stöcker; прод.: Olaf Schmidt
Carmen (Bizet) 3 Mar-23 майдир.: Thomas Dorsch; прод.: Hajo Fouquet
Wiener Blut (Strauss,J) 16-26 Junдир.: Ulrich Stöcker; прод.: Hajo Fouquet
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Rusalka (Dvořák,A) 9 Sep-29 Decдир.: Pawel Poplawski; прод.: Stephen Lawless
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 19 Oct-12 Novдир.: Anna Grinberg; прод.: Sebastian Gruner
Aida (Verdi) 21 Oct-8 Aprдир.: Svetoslav Borisov; прод.: Oliver Mears
Der kleine Horrorladen (Menken) 11 Nov-9 майдир.: Damian Omansen; прод.: Ulrich Wiggers
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 19 Nov-25 Marдир.: Svetoslav Borisov / Kimbo Ishii; прод.: Otto Pichler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dec-6 Janдир.: Svetoslav Borisov; прод.: Karen Stone
Dantons Tod (Einem) 20 Jan-21 Aprдир.: Kimbo Ishii; прод.: Karen Stone
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Feb-1 Junдир.: Svetoslav Borisov; прод.: Erik Petersen
Tosca (Puccini) 17 Feb-19 майдир.: Kimbo Ishii / Svetoslav Borisov; прод.: Karen Stone
Richard Löwenherz (Handel) 10-17 Marдир.: David Stern; прод.: Michael McCarthy
Powder her face (Adès) 31 Mar-25 майдир.: Hans Rotman; прод.: Magdalena Fuchsberger
Salome (Strauss) 5 май-3 Junдир.: Kimbo Ishii; прод.: Ulrich Schulz
Die Entführung aus dem Serail für Kinder (Mozart) 1-12 Junдир.: Pawel Poplawski; прод.: Sebastian Gruner
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 15 Jun-8 Julдир.: Damian Omansen; прод.: Sebastian Ritschel
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Saul (Handel) 9 Sep-19 Janдир.: Andreas Spering; прод.: Lydia Steier
La bohème (Puccini) 15 Sep-21 Decдир.: Paul-Johannes Kirschner / Hermann Bäumer; прод.: Monique Wagemakers
La cage aux folles (Herman) 14 Oct-16 Junдир.: Paul-Johannes Kirschner; прод.: Christopher Tölle
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 Oct-27 Novдир.: Hermann Bäumer; прод.: Niklaus Helbling
La clemenza di Tito (Mozart) 27 Jan-11 майдир.: Samuel Hogarth; прод.: Katrin Sedlbauer
Don Carlos (Verdi) 17+ Marдир.: Hermann Bäumer; прод.: Elisabeth Stöppler
Don Carlo (Verdi) 17 Mar-27 майдир.: Hermann Bäumer / Hossein Pishkar; прод.: Elisabeth Stöppler
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 17 Sep-5 Janдир.: Benjamin Reiners; прод.: Markus Dietz
Ein Maskenball (Verdi) 20 Sep-25 Novдир.: Benjamin Reiners; прод.: Werner Schroeter
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 Sep-11 Novдир.: Wolfgang Wengenroth
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 6 Oct-8 Julдир.: Matthew Toogood; прод.: Thomas Fiedler, Jan Dvořák
Norma (Bellini) 14 Oct-12 Janдир.: Benjamin Reiners; прод.: Markus Bothe
Aschenputtel (Rossini) 1 Nov-8 Aprдир.: Attilio Cremonesi / Matthew Toogood; прод.: Cordula Däuper
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Nov-18 Febдир.: Alexander Soddy; прод.: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Nov-15 Aprдир.: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; прод.: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-15 Aprдир.: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; прод.: Roland Velte
Fidelio (Beethoven) 9 Dec-21 майдир.: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; прод.: Roger Vontobel
Aida (Verdi) 14 Dec-10 Febдир.: Alexander Soddy / Matthew Toogood; прод.: Roger Vontobel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-28 Janдир.: Matthew Toogood / Wolfgang Wengenroth; прод.: Wolfgang Blum
Turandot (Puccini) 18 Jan-30 Aprдир.: Benjamin Reiners / Alexander Soddy; прод.: Regula Gerber
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 25 Jan-18 майдир.: Benjamin Reiners
Hercules (Handel) 3 Feb-12 майдир.: Bernhard Forck; прод.: Nigel Lowery
Ernani (Verdi) 24 Feb-1 Julдир.: Benjamin Reiners; прод.: Yona Kim
My Fair Lady (Loewe) 3 Mar-6 Julдир.: Matthew Toogood; прод.: Helmut Baumann, Jürg Burth
Pelleas und Melisande (Debussy) 25 Mar-12 майдир.: Lorenzo di Toro; прод.: Luise Kautz
Parsifal (Wagner) 30 Mar-31 майдир.: Alexander Soddy; прод.: Hans Schüler
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 12 Apr-6 Junдир.: Jörg Halubek; прод.: Lorenzo Fioroni
Tannhäuser (Wagner) 21 Apr-14 Junдир.: Alexander Soddy; прод.: Chris Alexander
La traviata (Verdi) 19 май-22 Julдир.: Alexander Soddy / Wolfgang Wengenroth; прод.: Achim Freyer
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Jun-23 Julдир.: Benjamin Reiners; прод.: Joachim Schloemer
Don Giovanni (Mozart) 14-26 Julдир.: Alexander Soddy; прод.: Ekaterina Vasileva
Meiningen, Meininger Staatstheater  / 
Tosca (Puccini) 8 Sep-20 майдир.: Chin-Chao Lin; прод.: Ansgar Haag
Evita (Lloyd Webber) 14 Sep-10 майдир.: Mario Hartmuth / Martin Wettges; прод.: Kurt Josef Schildknecht
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sep-1 Decдир.: Chin-Chao Lin / Martin Wettges; прод.: Christian Poewe
Le Grand Macabre (Ligeti) 29-30 Sepдир.: Philippe Bach; прод.: Herbert Fritsch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Oct-20 Janдир.: Philippe Bach / Mario Hartmuth; прод.: Ansgar Haag
Così fan tutte (Mozart) 17 Nov-3 Marдир.: Mario Hartmuth; прод.: Anthony Pilavachi
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Dec-21 майдир.: Mario Hartmuth / Martin Wettges; прод.: Wolfgang Dosch
Julie (Boesmans) 25 Jan-24 Marдир.: Mario Hartmuth; прод.: Lars Wernecke
Carmina Burana (Orff) 23 Feb-29 Junдир.: Philippe Bach; прод.: Ivar Thomas van Urk
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 Apr-5 Julдир.: Philippe Bach; прод.: Aldona Farrugia
Tannhäuser (Wagner) 27 Apr-23 Junдир.: Philippe Bach; прод.: Ansgar Haag
Tannhäuser (Wagner) 3-23 Junдир.: Philippe Bach; прод.: Ansgar Haag
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 15-27 Junдир.: Chin-Chao Lin; прод.: Lars Wernecke
Mönchengladbach, Theater Krefeld und Mönchengladbach  / 
Die Faschingsfee (Kálmán,E) 23 Sep-16 Febдир.: Diego Martin Etxebarria; прод.: Carsten Süss
Der seltsame Fall des Claus Grünberg (Monteverdi) 24 Sep-3 Decдир.: Yorgos Ziavras; прод.: Kobie van Rensburg
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 Sep-13 Decдир.: Werner Ehrhardt / Michael Preiser; прод.: Jakob Peters-Messer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Oct-27 Decдир.: Mihkel Kütson; прод.: Hinrich Horstkotte
Der Konsul (Menotti) 21 Oct-12 Janдир.: Diego Martin Etxebarria; прод.: Katja Bening
Hamlet (Thomas,A) 25 Nov-7 Febдир.: Mihkel Kütson; прод.: Helen Malkowsky
My Fair Lady (Loewe) 17 Dec-21 Aprдир.: Andreas Fellner; прод.: Roland Hüve
Lohengrin (Wagner) 20 Jan-25 Marдир.: Mihkel Kütson; прод.: Robert Lehmeier
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 31 Jan-3 Marдир.: Michael Preiser; прод.: Robert Nemack
Lend Me a Tenor (Carroll) 10 Mar-8 Julдир.: Andreas Fellner; прод.: Ansgar Weigner
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Apr-10 Junдир.: Mihkel Kütson; прод.: François De Carpentries
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Apr-10 Junдир.: Mihkel Kütson; прод.: François De Carpentries
Nabucco (Verdi) 23 Jun-15 Julдир.: Diego Martin Etxebarria; прод.: Roman Hovenbitzer
München, Bayerische Staatsoper  / 
Così fan tutte (Mozart) 29 Sep-6 Octдир.: Constantin Trinks; прод.: Dieter Dorn
Il turco in Italia (Rossini) 13-18 Octдир.: Antonello Allemandi; прод.: Christof Loy
Carmen (Bizet) 21-27 Octдир.: Omer Meir Wellber; прод.: Lina Wertmüller
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Oct-10 Novдир.: Constantinos Carydis; прод.: Christof Loy
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 29 Oct-5 Novдир.: Oksana Lyniv; прод.: Harry Kupfer
Tosca (Puccini) 8-17 Novдир.: Daniele Callegari; прод.: Luc Bondy
Die schweigsame Frau (Strauss) 12-24 Novдир.: Stefan Soltesz; прод.: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Nov-3 Decдир.: Bertrand de Billy; прод.: Dmitri Tcherniakov
Andrea Chénier (Giordano) 29 Nov-8 Decдир.: Marco Armiliato; прод.: Philipp Stölzl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-15 Decдир.: Antonino Fogliani; прод.: Barbara Wysocka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-21 Decдир.: Eun Sun Kim; прод.: Richard Jones
Il tabarro (Puccini) 17 Dec-1 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Lotte de Beer
Suor Angelica (Puccini) 17 Dec-1 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Lotte de Beer
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Dec-1 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Lotte de Beer
La bohème (Puccini) 25 Dec-4 Janдир.: Alexander Soddy; прод.: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-6 Janдир.: Friedrich Haider; прод.: Helmut Lehberger(original), Leander Haußmann(original), Andreas Weirich(revival)
Das Rheingold (Wagner) 11-13 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Andreas Kriegenburg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-17 Janдир.: Ivor Bolton; прод.: Martin Duncan, Ultz
Die Walküre (Wagner) 19-22 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Andreas Kriegenburg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-28 Janдир.: Keri-Lynn Wilson; прод.: Ferruccio Soleri
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 Janдир.: Daniele Callegari; прод.: Wolf Busse
Siegfried (Wagner) 31 Jan-3 Febдир.: Kirill Petrenko; прод.: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 8-11 Febдир.: Kirill Petrenko; прод.: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-18 Febдир.: Stefano Ranzani; прод.: David Bösch
Carmen (Bizet) 16-21 Febдир.: Karel Mark Chichon; прод.: Lina Wertmüller
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Feb-4 Marдир.: Asher Fisch; прод.: Johannes Erath
La favorite (Donizetti) 25 Feb-3 Marдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Amélie Niermeyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-21 Marдир.: Kirill Petrenko; прод.: Otto Schenk
La Cenerentola (Rossini) 10-16 Marдир.: Francesco Angelico; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 11-25 Marдир.: Omer Meir Wellber; прод.: Antú Romero Nunes
Così fan tutte (Mozart) 24-29 Marдир.: Constantin Trinks; прод.: Dieter Dorn
La Calisto (Cavalli) 31 Mar-9 Aprдир.: Christopher Moulds; прод.: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 1-8 Aprдир.: Lothar Koenigs; прод.: Robert Carsen
Macbeth (Verdi) 7-13 Aprдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Martin Kušej
Lucrezia Borgia (Donizetti) 27 Apr-7 майдир.: Friedrich Haider; прод.: Christof Loy
Mefistofele (Boito) 29 Apr-6 майдир.: Omer Meir Wellber; прод.: Roland Schwab
Die Gezeichneten (Schreker) 12-19 майдир.: Markus Stenz; прод.: Krzysztof Warlikowski
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 майдир.: Antonino Fogliani; прод.: Barbara Wysocka
Aus einem Totenhaus (Janáček) 21 май-8 Junдир.: Simone Young; прод.: Frank Castorf
Semiramide (Rossini) 2-10 Junдир.: Riccardo Frizza; прод.: David Alden
Arabella (Strauss) 16-22 Junдир.: Constantin Trinks; прод.: Andreas Dresen
Rigoletto (Verdi) 17-24 Junдир.: Daniele Callegari; прод.: Arpad Schilling
München, Gärtnerplatztheater  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 19 Oct-18 Novдир.: Anthony Bramall; прод.: Josef Ernst Köpplinger
La Cenerentola (Rossini) 28 Oct-22 Novдир.: Michael Brandstätter; прод.: Brigitte Fassbaender
Martha (Flotow) 11-29 Novдир.: Andreas Kowalewitz; прод.: Loriot
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 2 Dec-10 Janдир.: Anthony Bramall; прод.: Peter Kertz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 29 Dec-27 майдир.: Karsten Januschke; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Jan-2 Junдир.: Michael Brandstätter; прод.: Georg Schmiedleitner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 27 Jan-10 Febдир.: Oleg Ptashnikov; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Feb-10 майдир.: Michael Brandstätter; прод.: Rosamund Gilmore
Maria Stuarda (Donizetti) 22 Mar-31 майдир.: Anthony Bramall; прод.: Michael Sturminger
Don Pasquale (Donizetti) 29 Apr-18 майдир.: Michael Brandstätter; прод.: Brigitte Fassbaender
Im weißen Rößl (Benatzky) 12-23 майдир.: Michael Brandstätter; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Don Giovanni (Mozart) 19 май-10 Julдир.: Anthony Bramall; прод.: Herbert Föttinger
Der tapfere Soldat (Straus) 14 Jun-8 Julдир.: Anthony Bramall; прод.: Peter Konwitschny
Semele (Handel) 24 Jun-6 Julпрод.: Karoline Gruber
Münster, Theater Münster  / 
Don Carlo (Verdi) 7 Oct-2 Febдир.: Golo Berg; прод.: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 29 Oct-28 Decдир.: Stefan Veselka; прод.: Andreas Beuermann
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dec-13 майдир.: Stefan Veselka; прод.: Mareike Zimmermann
Angels in America (Eötvös) 24 Feb-18 Aprдир.: Golo Berg; прод.: Carlos Wagner
Cendrillon (Massenet) 14 Apr-6 Julдир.: Stefan Veselka; прод.: Roman Hovenbitzer
Don Giovanni (Mozart) 26 май-13 Julдир.: Golo Berg; прод.: Christian von Götz
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Xerxes (Handel) 23 Sep-1 Octдир.: Jörg Pitschmann; прод.: Kornelia Repschläger
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 30 Sep-2 Febдир.: Panagiotis Papadopoulos; прод.: Stephan Brauer
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 Octдир.: Daniel Stratievsky; прод.: Birgit Kronshage
Fidelio (Beethoven) 21 Oct-20 Aprдир.: Sebastian Tewinkel; прод.: Jürgen Pöckel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Nov-26 Decдир.: Sebastian Tewinkel; прод.: Manfred Straube
Don Pasquale (Donizetti) 20 Jan-29 Marдир.: Panagiotis Papadopoulos; прод.: Magdalena Fuchsberger
Pagliacci (Leoncavallo) 24 Mar-1 Junдир.: Panagiotis Papadopoulos; прод.: Peter Lotschak
Il mondo della luna (Haydn) 28 Apr-21 майдир.: Daniel Stratievsky; прод.: Jürgen Pöckel
Wie einst im Mai (Kollo) 6-29 Julдир.: Panagiotis Papadopoulos; прод.: Reinhardt Friese
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Otello (Verdi) 29 Sep-12 Janдир.: Michael Helmrath; прод.: Anette Leistenschneider
Zar und Zimmermann (Lortzing) 14 Oct-25 Feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-10 Nov
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 Jan-24 Marдир.: Michael Helmrath; прод.: Katharina Thoma
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Apr-27 майдир.: Henning Ehlert; прод.: Gernot Kranner
La traviata (Verdi) 15 Jun-14 Jul
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Norma (Bellini) 22 Sep-9 Octдир.: Marcus Bosch; прод.: Stéphane Braunschweig
My Fair Lady (Loewe) 1-22 Octдир.: Andreas Paetzold; прод.: Thomas Enzinger
Les troyens (Berlioz) 8 Oct-26 Novдир.: Marcus Bosch; прод.: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 20 Oct-26 Decдир.: Marcus Bosch / Volker Hiemeyer; прод.: Alexandra Szemerédy
Die lustige Witwe (Lehár) 5 Nov-24 Febдир.: Guido Johannes Rumstadt / Andreas Paetzold / Tarmo Vaask; прод.: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-23 Janдир.: Guido Johannes Rumstadt; прод.: Laura Scozzi
Otello (Verdi) 14 Jan-23 Febдир.: Guido Johannes Rumstadt / Marcus Bosch; прод.: Gabriele Rech
Carmen (Bizet) 27 Jan-6 майдир.: Volker Hiemeyer / Esteban Domínguez Gonzalvo; прод.: Laurent Laffargue
Idomeneo (Mozart) 17 Feb-28 Aprдир.: Marcus Bosch; прод.: David Bösch
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 Mar-23 Aprдир.: Marcus Bosch; прод.: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 7 Apr-20 Julдир.: Marcus Bosch; прод.: Peter Konwitschny
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 май-15 Julдир.: Volker Hiemeyer; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Die Ruckkehr des Odysseus (Monteverdi) 3 Jun-18 Julдир.: Wolfgang Katschner; прод.: Mariame Clément
Tosca (Puccini) 15 Jun-19 Julдир.: Volker Hiemeyer; прод.: Jens Daniel Herzog
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Carmen (Bizet) 20 Aug-6 Janдир.: Carlos Vázquez; прод.: Robert Lehmeier
Die Walküre (Wagner) 9 Sep-19 Novдир.: Hendrik Vestmann; прод.: Paul Esterházy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Oct-8 Aprдир.: Vito Cristofaro; прод.: Kateryna Sokolova
Siroé (Hasse) 2 Dec-5 Aprдир.: Wolfgang Katschner; прод.: Jakob Peters-Messer
Jesus Christ Superstar (Lloyd Webber) 9 Dec-1 Jul
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dec-7 Janдир.: Felix Pätzold; прод.: Michael Moxham
Sweeney Todd (Sondheim) 21 Dec-28 Janдир.: Carlos Vázquez; прод.: Michael Moxham
Rigoletto (Verdi) 10 Feb-17 майдир.: Vito Cristofaro; прод.: Hinrich Horstkotte
Maria (Statkowski) 17 Mar-19 майдир.: Hendrik Vestmann; прод.: Andrea Schwalbach
La Cenerentola (Rossini) 5-20 майдир.: Vito Cristofaro; прод.: Axel Köhler
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
The Addams Family (Lippa) 24 Aug-5 Decдир.: An-Hoon Song; прод.: Felix Seiler
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Sep-14 Decдир.: Daniel Inbal; прод.: Alexander May
Rigoletto (Verdi) 30 Sep-27 майдир.: Andreas Hotz; прод.: Adriana Altaras
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 25 Nov-10 Aprдир.: Daniel Inbal; прод.: Sonja Trebes
Antigona (Traetta) 20 Jan-25 майдир.: Andreas Hotz; прод.: Floris Visser
Apollo und Hyacinth (Mozart) 10 Marдир.: Daniel Inbal; прод.: Jan Friedrich Eggers
Chaplin (Curtis) 10 Mar-3 Junдир.: An-Hoon Song; прод.: Christian von Götz
San Paolo (Corbett) 28 Apr-20 Junдир.: Daniel Inbal; прод.: Alexander May
Doktor Faust (Busoni) 16-29 Junдир.: Andreas Hotz; прод.: Andrea Schwalbach
Passau, Landestheater Niederbayern  / 
Die Welt auf dem Mond (Haydn) 23 Sep-26 Janдир.: Margherita Colombo; прод.: Aron Stiehl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Oct-29 Decдир.: Basil H E Coleman; прод.: Johannes Reitmeier
Operetta anthology (Lortzing) 28 Oct-31 Decдир.: Margherita Colombo; прод.: Margit Gilch
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Dec-23 Marдир.: Basil H E Coleman; прод.: Stefan Tilch
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 3 Feb-16 Junдир.: Margherita Colombo; прод.: Stephen Medcalf
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 Apr-25 майдир.: Basil H E Coleman; прод.: Roland Schwab
Der fliegende Holländer (Wagner) 22 Jun-14 Julдир.: Basil H E Coleman; прод.: Johannes Reitmeier
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Sep-14 Janдир.: Markus Huber; прод.: Thomas Münstermann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 Nov-8 Aprпрод.: Guido Markowitz, Kerstin Steeb
Der Bettelstudent (Millöcker) 22 Dec-11 Julпрод.: Wolfgang Lachnitt
Endstation Sehnsucht (Previn) 10 Feb-3 Julдир.: Tobias Leppert; прод.: Tobias Materna
Der Silbersee (Weill) 5 май-5 Julдир.: Markus Huber; прод.: Thomas Münstermann
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 Sep-20 Janдир.: Lutz de Veer; прод.: Hinrich Horstkotte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Sep-20 Janдир.: Lutz de Veer; прод.: Hinrich Horstkotte
Ein Käfig voller Narren (Herman) 21 Oct-31 Marдир.: Vladimir Yaskorski; прод.: Wolfgang Dosch
Der Opernball (Heuberger) 17 Nov-25 майдир.: Martin Eckenweber; прод.: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die schöne Galathée (Suppé) 25 Nov-10 Aprдир.: Matthias Spindler; прод.: Wolfgang Dosch
Der Barbier von Bagdad (Cornelius) 12 Jan-19 майдир.: Maxim Böckelmann; прод.: Jürgen Pöckel
L'orfeo (Monteverdi) 31 Jan-9 Junдир.: Leo Siberski; прод.: Jürgen Pöckel
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 май-2 Junдир.: Leo Siberski; прод.: Thilo Reinhardt
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Sepдир.: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; прод.: Manuel Schöbel
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Sep-2 Marдир.: Florian Merz / Hans-Peter Preu; прод.: Wolfgang Dosch
La traviata (Verdi) 21 Oct-21 Aprдир.: Hans-Peter Preu; прод.: Hinrich Horstkotte
Company (Sondheim) 27 Oct-26 Decдир.: Hans-Peter Preu; прод.: Sebastian Ritschel
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 31 Mar-6 Aprдир.: Jan Michael Horstmann; прод.: Manuel Schöbel
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 Sep-29 Decдир.: Tom Woods / Anton Zapf; прод.: Uwe Schwarz
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Sep-20 Janдир.: Tom Woods; прод.: Matthias Reichwald
The Producers (Brooks) 3 Oct-16 Decдир.: Alistair Lilley; прод.: Dominik Wilgenbus
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 28 Oct-3 Julдир.: Levente Török; прод.: Aron Stiehl
Messe in h-Moll (Bach,JS) 9 Dec-3 Junдир.: Alistair Lilley; прод.: Jochen Biganzoli
Die Banalität der Liebe (Milch-Sheriff) 27 Jan-12 Julдир.: Tom Woods; прод.: Itay Tiran
Cabaret (Kander) 17 Mar-30 майдир.: Alistair Lilley; прод.: Johannes Pölzgutter
Edgar (Puccini) 28 Apr-18 Julпрод.: Hendrik Müller
Don Giovanni (Mozart) 16 Jun-19 Julпрод.: Matthias Reichwald
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Aschenputtel (Rossini) 29 Sep-2 Febдир.: Manfred Hermann Lehner; прод.: Anja Nicklich
Zar und Zimmermann (Lortzing) 21 Oct-21 Decдир.: Gerrit Prießnitz / Hans-Christoph Borck; прод.: Anja Nicklich
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 1 Dec-5 Janдир.: Volker Plangg; прод.: Stephan Brauer
Ein Käfig voller Narren (Herman) 27 Jan-24 Marдир.: Volker Plangg; прод.: Stephan Brauer
Der Freischütz (Weber) 30 Mar-15 Aprдир.: Manfred Hermann Lehner; прод.: Hans-Joachim Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 3 Jun-20 Julдир.: Hans-Christoph Borck; прод.: Peter Lotschak
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Guillaume Tell (Rossini) 10 Sep-2 Decдир.: Sébastien Rouland; прод.: Roland Schwab
Gold! (Evers) 1 Oct-26 Dec
La bohème (Puccini) 21 Oct-30 Marдир.: Nicholas Milton; прод.: Tobias Heyder
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Nov-30 Decдир.: Stefan Neubert; прод.: Andreas Gergen
My Fair Lady (Loewe) 9 Dec-22 Aprдир.: Stefan Neubert; прод.: Thomas Winter
Der Sturm (Martin,F) 27 Jan-25 Marдир.: Roger Epple; прод.: Lorenzo Fioroni
Solaris (Obst) 8-17 Marдир.: Christopher Ward; прод.: Hermann Schneider
Croesus (Keiser) 13-22 Apr
Salome (Strauss) 14 Apr-21 Junдир.: Nicholas Milton; прод.: Jakob Peters-Messer
Così fan tutte (Mozart) 11 май-19 Junдир.: Stefan Neubert; прод.: Jean Renshaw
Nabucco (Verdi) 9-23 Junдир.: Christopher Ward; прод.: Maximilian von Mayenburg
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater Schwerin  / 
Otello (Verdi) 13 Oct-1 Aprдир.: Daniel Huppert; прод.: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 19 Oct-31 Marдир.: Gregor Rot / Martin Schelhaas; прод.: Toni Burkhardt
Margarethe (Gounod) 3 Nov-2 Febдир.: Gregor Rot; прод.: Toni Burkhardt
Peter Grimes (Britten) 12 Nov-12 Janдир.: Daniel Huppert; прод.: Toni Burkhardt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dec-6 Janдир.: Martin Schelhaas; прод.: Toni Burkhardt
Der glückliche Prinz (Böhmer) 9 Decдир.: Martin Schelhaas; прод.: Nele Tippelmann
Neues vom Tage (Hindemith) 4-30 майпрод.: Toni Burkhardt
Tosca (Puccini) 22 Jun-28 Julдир.: Daniel Huppert; прод.: Toni Burkhardt
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Me and My Girl (Gay) 7 Octдир.: Harish Shankar; прод.: Kai Link
Ein Maskenball (Verdi) 22 Oct-11 Novдир.: Florian Csizmadia; прод.: Host Kupich
A Streetcar named Desire (Previn) 25 Novдир.: Florian Csizmadia; прод.: Horst Kupich
Tosca (Puccini) 23 Marдир.: Florian Csizmadia; прод.: Susanne Knapp
Die Zauberflöte (Mozart) 12 майдир.: Harish Shankar; прод.: Horst Kupich
Stuttgart, Oper Stuttgart  / 
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 Sep-31 Octдир.: Frank Beermann; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Tod in Venedig (Britten) 23 Sep-5 Julдир.: Marco Comin; прод.: Demis Volpi
La Cenerentola (Rossini) 24 Sep-1 Novдир.: Maurizio Barbacini; прод.: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 25 Sep-9 Janдир.: Domingo Hindoyan / Giuliano Carella; прод.: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Oct-14 Janдир.: Georg Fritzsch / Willem Wentzel; прод.: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Oct-1 Decдир.: Uwe Sandner; прод.: Nigel Lowery
Madama Butterfly (Puccini) 2-25 Novдир.: Roberto Rizzi-Brignoli / Timo Handschuh; прод.: Monique Wagemakers
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-2 Febдир.: Willem Wentzel; прод.: Andrea Moses
Medea (Cherubini) 3 Dec-3 Febдир.: Alejo Pérez; прод.: Peter Konwitschny
Ariodante (Handel) 17 Dec-20 Marдир.: Giuliano Carella; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 Dec-27 Janдир.: Hans Christoph Bünger; прод.: Armin Petras
La sonnambula (Bellini) 28 Jan-19 Marдир.: Michele Gamba; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Jan-14 Aprдир.: Roland Kluttig; прод.: Peter Konwitschny
Fidelio (Beethoven) 4 Feb-25 Julдир.: Sylvain Cambreling; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Parsifal (Wagner) 25 Feb-2 Aprдир.: Sylvain Cambreling; прод.: Calixto Bieito
Don Pasquale (Donizetti) 25 Mar-2 Junдир.: Giuliano Carella / Marco Comin; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Mar-15 Aprдир.: Ilan Volkov; прод.: Herbert Wernicke
Faust (Gounod) 8 Apr-1 Junдир.: Marc Soustrot; прод.: Frank Castorf
Der Gefangene (Dallapiccola) 24 Apr-25 Junдир.: Franck Ollu; прод.: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 24 Apr-25 Junдир.: Franck Ollu; прод.: Andrea Breth
Der Freischütz (Weber) 2 май-14 Junдир.: Daniele Rustioni / Timo Handschuh; прод.: Achim Freyer
Wunderzaichen (Andre,M) 13 май-10 Junдир.: Sylvain Cambreling; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Erdbeben.Träume. (Hosokawa) 1-23 Julдир.: Sylvain Cambreling; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
I puritani (Bellini) 12-24 Julдир.: Manlio Benzi; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 17 Sepдир.: Jochen Schaaf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 Oct-20 Janдир.: Victor Puhl; прод.: Thilo Reinhardt
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dec-29 Marдир.: Wouter Padberg; прод.: Wolfgang Dosch
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3 Feb-31 Marдир.: Wouter Padberg; прод.: Andreas Rosar
Into the Woods (Sondheim) 24+ Marдир.: Malte Kühn; прод.: Dean Wilmington
Krach bei Bach (Bohm) 7+ Apr
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ майпрод.: Heinz Lukas-Kindermann
Ulm, Theater Ulm  / 
Faust (Gounod) 28 Sep-30 Novдир.: Joongbae Jee; прод.: Matthias Kaiser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 9 Nov-8 Marдир.: Timo Handschuh; прод.: Benjamin Künzel
Nabucco (Verdi) 21 Dec-11 Aprдир.: Joongbae Jee; прод.: Nilufar K Münzing
Elektra (Strauss) 8 Feb-6 Junдир.: Timo Handschuh; прод.: Matthias Kaiser
Motezuma (Vivaldi) 29 Mar-7 Julдир.: Michael Weiger; прод.: Antje Schupp
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Candide (Bernstein) 3 Sep-12 Janдир.: Dominik Beykirch; прод.: Martin G Berger
Requiem (concert) (Verdi) 8 Sepдир.: Kirill Karabits
Fidelio (Beethoven) 17 Sep-2 Decдир.: Stefan Lano; прод.: Hasko Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Sep-23 Decдир.: Stefan Lano; прод.: Nina Gühlstorff
Otello (Verdi) 19 Oct-21 Janдир.: Dominik Beykirch; прод.: Nina Gühlstorff
Dido und Aeneas (Purcell) 16 Nov-20 Decдир.: Dominik Beykirch; прод.: Corinna von Rad
My Fair Lady (Loewe) 14 Dec-18 Janдир.: Dominik Beykirch; прод.: Anthony Pilavachi
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 27 Jan-3 Febдир.: Kirill Karabits / Stefan Lano; прод.: Michael Talke
Tannhäuser (Wagner) 14 Apr-23 Junдир.: Kirill Karabits / Dominik Beykirch; прод.: Maximilian von Mayenburg
Wiesbaden, Hessisches Staatstheater Wiesbaden  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 27 Aug-13 Octдир.: Patrick Lange; прод.: Carsten Kochan
Der Liebestrank (Donizetti) 10 Sep-26 майдир.: Daniela Musca; прод.: Jim Lucassen
Schönerland (Eichberg) 16 Sep-25 Octдир.: Albert Horne; прод.: Johanna Wehner
Götterdämmerung (Wagner) 24 Sep-21 майдир.: Alexander Joel; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Schubert's Winterreise (Zender) 7 Oct-29 Decдир.: Benjamin Schneider
Manon (Massenet) 28 Oct-15 Decдир.: Jochen Rieder; прод.: Bernd Mottl
Tannhäuser (Wagner) 19 Nov-30 Junдир.: Patrick Lange; прод.: Uwe Eric Laufenberg
La bohème (Puccini) 1-26 Decдир.: Albert Horne; прод.: Thorleifur Örn Arnarsson
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Dec-24 Junдир.: Konrad Junghänel; прод.: Carsten Kochan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20-31 Decдир.: Christoph Stiller; прод.: Beka Savić
Norma (Bellini) 12 Jan-9 Febдир.: Daniela Musca; прод.: Gabriele Rech
Così fan tutte (Mozart) 21 Jan-9 Marдир.: Konrad Junghänel; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Jephta (Handel) 4 Feb-15 Aprдир.: Konrad Junghänel; прод.: Achim Freyer, Sebastian Sommer
Otello (Verdi) 18 Feb-1 майдир.: Daniela Musca; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Arabella (Strauss) 11 Mar-22 майдир.: Patrick Lange; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 Mar-19 майдир.: Patrick Lange; прод.: Michiel Dijkema(original), Magdalena Weingut(revival)
Katja Kabanowa (Janáček) 7 Apr-9 Junдир.: Philipp Pointner; прод.: Matthew Wild
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Apr-10 Junдир.: Patrick Lange; прод.: Beka Savić
Don Giovanni (Mozart) 17-29 Junдир.: Konrad Junghänel; прод.: Nicolas Brieger
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Götterdämmerung (Wagner) 16 Sep-15 Decдир.: Johannes Pell; прод.: Jay Scheib
Rigoletto (Verdi) 23 Sep-2 Decдир.: Johannes Pell; прод.: Timofej Kuljabin
My Fair Lady (Loewe) 22 Oct-25 Marдир.: Michael Cook; прод.: Cusch Jung
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Dec-8 Aprдир.: Julia Jones; прод.: Denis Krief
Juliette (Martinů) 3 Mar-17 Junдир.: Johannes Pell; прод.: Inga Levant
Das Labyrinth (Dove) 17-23 Marдир.: Markus Baisch; прод.: Marie-Eve Signeyrole
La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina (Caccini,F) 20 Apr-14 Julдир.: Felice Velanzoni; прод.: Benjamin David
Carmen (Bizet) 1-15 Julдир.: Julia Jones
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Così fan tutte (Mozart) 7 Oct-27 Janдир.: Enrico Calesso / Alexis Agrafiotis; прод.: Martina Veh
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 31 Oct-25 Marдир.: Enrico Calesso; прод.: Anna Vita
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 2 Dec-22 Aprдир.: Marie Jacquot; прод.: Marcel Keller
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 20 Jan-7 Julдир.: Enrico Calesso; прод.: Matthew Ferraro
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Mar-28 Junдир.: Marie Jacquot; прод.: Markus Trabusch
Nixon in China (Adams) 19 май-18 Julдир.: Enrico Calesso; прод.: Tomo Sugao