2017/18 > Италия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Италия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Франция
Монако
Швейцария
Австрия
Словения

Италия
 
Хърватия
Малта Гърция

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Carmen (Bizet) 22-24 Sepдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Francesco Saponaro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 Octдир.: José Miguel Pérez-Sierra; прод.: Matteo Mazzoni
Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 6 Octдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 27-29 Octдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat(original), Julien Lubek(original), Giorgia Guerra(revival)
Il borgomastro di Saardam (Donizetti) 24 Nov-2 Decдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Davide Ferrario
Che originali! (Mayr) 25 Nov-3 Decдир.: Gianluca Capuano; прод.: Roberto Catalano
Pigmalione (Donizetti) 25 Nov-3 Decдир.: Gianluca Capuano; прод.: Roberto Catalano
Messa da Requiem in memoria Vincenzo Bellini (concert) (Donizetti) 29 Novдир.: Corrado Rovaris
La Cenerentola (Rossini) 7-9 Decдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Rigoletto (Verdi) 15-17 Decдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Bolzano, Teatro Comunale Bolzano  / 
Die Antilope (Staud) 2-3 Decдир.: Walter Kobéra; прод.: Dominique Mentha
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 17-30 майдир.: Philipp von Steinaecker; прод.: Georg Schmiedleitner
Brescia, Teatro Grande di Brescia  / 
La Cenerentola (Rossini) 29 Sep-1 Octдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 13-15 Octдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 10-12 Novдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 24-26 Novдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-2 Decдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 28-30 Sepдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 3-5 Novдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 23-25 Novдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
La Cenerentola (Rossini) 14-16 Decдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Carmen (Bizet) 19-21 Janдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Cremona, Teatro Ponchielli di Cremona  / 
L'orfeo (Monteverdi) 5-6 майдир.: Ottavio Dantone; прод.: Andrea Cigni
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 8-9 Junдир.: Roberto Perata; прод.: Roberto Catalano
La Cenerentola (Rossini) 6-8 Octдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 19-20 Octдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Carmen (Bizet) 17-19 Novдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Die Zauberflöte (Mozart) 1-3 Decдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 6-10 Decдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Ferrara, Teatro Comunale di Ferrara  / 
La traviata (Verdi) 9-11 Febдир.: Francesco Ommassini; прод.: Alessio Pizzech
Il tabarro (Puccini) 3-4 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 3-4 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 3-4 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Esther (Handel) 20 Aprдир.: Nicola Valentini; прод.: Marco Bellussi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 майдир.: Sergio Alapont; прод.: Francesco Bellotto
Firenze, Opera di Firenze  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-21 Sepдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Fabio Ceresa
La bohème (Puccini) 14-30 Sepдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Bruno Ravella
Tosca (Puccini) 22 Sep-1 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Federico Bertolani
La rondine (Puccini) 17-25 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-26 Octдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Pier Francesco Maestrini
The WAM Game (Mozart) 7 Nov-16 Febдир.: Andrea Basevi; прод.: Manu Lalli
Il giocatore (Cherubini) 18-25 Novдир.: Enrico Lombardi; прод.: Anna Tereshchenko
La sonnambula (Bellini) 18-29 Novдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 19 Nov-2 Decдир.: John Axelrod / Sebastiano Rolli; прод.: Alfredo Corno
Carmen (Bizet) 7-18 Janдир.: Ryan McAdams; прод.: Leo Muscato
La donna di Siviglia (Bizet) 25 Jan-1 Febдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Manu Lalli
La favorite (Donizetti) 22 Feb-3 Marдир.: Fabio Luisi; прод.: Ariel García Valdès
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20-29 Marдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Damiano Michieletto
Alceste (Gluck) 21-30 Marдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Pier Luigi Pizzi
Tutti mi chiamano (Rossini) 19-21 Aprдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Manu Lalli
Cardillac (Hindemith) 5-15 майдир.: Fabio Luisi; прод.: Valerio Binasco
La battaglia di Legnano (Verdi) 22-31 майдир.: Renato Palumbo; прод.: Marco Tullio Giordana
Tenebra di luce (Guarnieri,A) 3-8 Junдир.: Pietro Borgonovo; прод.: Giancarlo Cauteruccio
Quattro Pezzi Sacri (Verdi) 19-23 Junдир.: Zubin Mehta; прод.: Virgilio Sieni
Il prigioniero (Dallapiccola) 19-23 Junдир.: Zubin Mehta; прод.: Virgilio Sieni
La Dafne (Gagliano) 25-29 Junдир.: Federico Maria Sardelli
Macbeth (concert) (Verdi) 11-13 Julдир.: Riccardo Muti
Il trovatore (Verdi) 13-29 Sepдир.: Fabio Luisi; прод.: Francesco Micheli, Francesco Grazzini
Rigoletto (Verdi) 15-29 Sepдир.: Fabio Luisi; прод.: Fancesco Micheli, Silvia Paoli
La traviata (Verdi) 21-29 Sepдир.: Fabio Luisi; прод.: Francesco Micheli
Genova, Opera di Genova  / 
West Side Story (Bernstein) 19-29 Octдир.: Wayne Marshall; прод.: Federico Bellone
Il telefono (Menotti) 25-26 Novдир.: Antonio Tappero Merlo
Waiting (Tariverdiev) 25-26 Novдир.: Dario Bonuccelli; прод.: Mariya Chamkina
Rigoletto (Verdi) 6-29 Decдир.: Francesco Ivan Ciampa / Dorian Wilson; прод.: Rolando Panerai
Norma (Bellini) 24-31 Janдир.: Andrea Battistoni; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Miseria e nobiltà (Tutino) 23 Feb-1 Marдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Rosetta Cucchi
La rondine (Puccini) 21-25 Marдир.: Giuseppe Acquaviva / Alvise Casellati; прод.: Giorgio Gallione
La traviata (Verdi) 2-6 майдир.: Daniel Smith; прод.: Giorgio Gallione
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 май-5 Junдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Lorenzo Mariani
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
Il colore del sole (Gregoretti) 8 Sepдир.: Gabriele Bonolis; прод.: Cristian Taraborrelli
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Rigoletto (Verdi) 12-14 Janдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Kaffeekantate (Bach,JS) 26-28 Janдир.: Federico Amendola; прод.: Alfonso Antoniozzi
Bach Haus (Dall'Ongaro) 26-28 Janдир.: Federico Amendola; прод.: Alfonso Antoniozzi
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 Febдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Matteo Mazzoni
Livorno, Teatro Goldoni  / 
Nabucco (Verdi) 24-26 Novдир.: Marco Severi; прод.: Matteo Anselmi
Iris (Mascagni) 16-17 Decдир.: Daniele Agiman; прод.: Hiroki Ihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 20-21 Janдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 Marдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
Lucca, Teatro del Giglio  / 
La fanciulla del West (Puccini) 18-19 Novдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
La Wally (Catalani) 19-21 Janдир.: Marco Balderi; прод.: Nicola Berloffa
Iris (Mascagni) 10-11 Febдир.: Daniele Agiman; прод.: Iroki Hihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 17 Marдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
Milano, Teatro alla Scala  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-31 Decдир.: Riccardo Chailly; прод.: Mario Martone
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Jan-11 Febдир.: Zubin Mehta; прод.: Cornelius Obonya, Carolin Pienkos
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Feb-4 Marдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Federico Tiezzi
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Feb-17 Marдир.: Michele Mariotti; прод.: John Fulljames, Hofesh Shechter
Don Pasquale (Donizetti) 3-28 Aprдир.: Riccardo Chailly; прод.: Davide Livermore
Francesca da Rimini (Zandonai) 15 Apr-13 майдир.: Fabio Luisi; прод.: David Pountney
Aida (Verdi) 8 май-3 Junдир.: Nello Santi; прод.: Franco Zeffirelli(original), Marco Gandini(revival)
Fierrabras (Schubert) 5-30 Junдир.: Daniel Harding; прод.: Peter Stein
Fidelio (Beethoven) 18 Jun-7 Julдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Deborah Warner
Il pirata (Bellini) 29 Jun-19 Julдир.: Riccardo Frizza; прод.: Christof Loy
Ali Baba (Cherubini) 1-27 Sepдир.: Paolo Carignani; прод.: Liliana Cavani
Ernani (Verdi) 29 Sep-25 Octдир.: Adam Fischer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
La finta giardiniera (Mozart) 8-29 Octдир.: Diego Fasolis; прод.: Frederic Wake-Walker
Elektra (Strauss) 4-29 Novдир.: Christoph von Dohnányi; прод.: Patrice Chéreau
Fin de partie (Kurtag) 15-25 Novдир.: Markus Stenz; прод.: Pierre Audi
Modena, Teatro Comunale di Modena  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 5 Sepдир.: Stefano Ranzani
Il colore del sole (Gregoretti) 27-29 Octдир.: Gabriele Bonolis; прод.: Cristian Taraborrelli
Il trovatore (Verdi) 3-5 Novдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 1-3 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 26-28 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 26-28 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
La fanciulla del West (Puccini) 22-25 Febдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Pulcinella (Stravinsky) 18-19 Novдир.: Maurizio Agostini
La fanciulla del West (Puccini) 9-17 Decдир.: Juraj Valčuha; прод.: Hugo De Ana
La bohème (Puccini) 11-16 Janдир.: Stefano Ranzani; прод.: Mario Pontiggia
My Fair Lady (Loewe) 6-14 Febдир.: Donato Renzetti; прод.: Paul Curran
La traviata (Verdi) 27 Feb-4 Marдир.: Daniel Oren; прод.: Lorenzo Amato
Mosè in Egitto (Rossini) 15-20 Marдир.: Stefano Montanari; прод.: David Pountney
Lady Macbeth del distretto di Mzensk (Shostakovich) 15-22 Aprдир.: Juraj Valčuha; прод.: Martin Kušej
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 11-13 майдир.: Valerio Galli; прод.: Elena Barbalich
La traviata (Verdi) 22 май-6 Junдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Lorenzo Amato
Nabucco (Verdi) 20-27 Junдир.: Nello Santi; прод.: Jean-Paul Scarpitta
Tosca (Puccini) 12-24 Julдир.: Juraj Valčuha; прод.: Leo Muscato
Rigoletto (Verdi) 17-25 Julдир.: Henrik Nánási; прод.: Leo Muscato
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10-14 Octдир.: Gabriele Ferro; прод.: Alessandro Talevi
Siroe re di Persia (Vinci) 3-6 Novдир.: Antonio Florio; прод.: Elena Barbalich
Don Checco (De Giosa) 17-24 Novдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Lorenzo Amato
Novara, Teatro Coccia  / 
Carmen (Bizet) 6-8 Octдир.: Matteo Beltrami; прод.: Sergio Rubini
Delitto e Dovere (Colla) 27 Octдир.: Marco Alibrando; прод.: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
Don Giovanni (Mozart) 15-17 Decдир.: Matthew Aucoin; прод.: Giorgio Ferrara
La vedova allegra (Lehár) 13-14 Janдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Renato Bonajuto, Andrea Merli
Nabucco (Verdi) 23-25 Febдир.: Gianna Fratta; прод.: Pier Luigi Pizzi
Requiem (Mozart) 5+ Aprдир.: Matteo Beltrami
Padova, Teatro Verdi  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 Octдир.: Alberto Veronesi; прод.: Filippo Tonon
La vedova allegra (Lehár) 29-31 Decдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Hugo De Ana
Parma, Teatro Regio di Parma  / 
Jérusalem (Verdi) 28 Sep-20 Octдир.: Daniele Callegari; прод.: Hugo De Ana
La traviata (Verdi) 29 Sep-18 Octдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Andrea Bernard
Stiffelio (Verdi) 30 Sep-21 Octдир.: Guillermo García Calvo; прод.: Graham Vick
Falstaff (Verdi) 1-22 Octдир.: Riccardo Frizza; прод.: Jacopo Spirei
Messa da Requiem (Verdi) 7-19 Octдир.: Daniele Callegari
Il piccolo principe (Melozzi) 6-9 Decдир.: Stefano Franceschini; прод.: Stefano De Luca
Rigoletto (Verdi) 12-21 Janдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Elisabetta Brusa
Roberto Devereux (Donizetti) 15-25 Marдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Alfonso Antoniozzi
La traviata (Verdi) 23-31 Marдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Andrea Bernard
Tosca (Puccini) 27 Apr-6 майдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Joseph Franconi Lee
Macbeth (Verdi) 27 Sep-21 Oct
Un giorno di regno (Verdi) 28 Sep-19 Oct
Il trovatore (Verdi) 29 Sep-20 Oct
Attila (Verdi) 30 Sep-19 Oct
Pavia, Teatro Fraschini di Pavia  / 
L'inganno felice (Rossini) 30 Sepдир.: Jacopo Brusa; прод.: Beppe Soggetti
Rigoletto (Verdi) 3-5 Novдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Ettore Majorana (Vetrano) 16-18 Novдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
La Cenerentola (Rossini) 1-3 Decдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Die Zauberflöte (Mozart) 9-11 Decдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 12-14 Janдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Piacenza, Teatro Municipale di Piacenza  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 13-15 Octдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Leo Nucci, Salvo Piro
Faust (Gounod) 15-17 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 2-4 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 2-4 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 2-4 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
La Cenerentola (Rossini) 16-18 Febдир.: Erina Yashima; прод.: Aldo Tarabella
La Gioconda (Ponchielli) 16-18 Marдир.: Daniele Callegari; прод.: Federico Bertolani
Il corsaro (Verdi) 4-6 майдир.: Matteo Beltrami; прод.: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Pia de'Tolomei (Donizetti) 14-15 Octдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
Il trovatore (Verdi) 10-12 Novдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stefano Vizioli
Il Girello (Melani,J) 3 Decдир.: Carlo Ipata; прод.: Eugenio Monti Colla
Iris (Mascagni) 13-14 Janдир.: Daniele Agiman; прод.: Iroki Hihara
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 Febдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-11 Marдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Stefano Vizioli
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri di Ravenna  / 
Don Giovanni (Mozart) 12-14 Janдир.: Matteo Beltrami; прод.: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
La fanciulla del West (Puccini) 16-18 Febдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
Simon Boccanegra (Verdi) 2-4 Marдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Leo Nucci, Salvo Piro
Reggio Emilia, I Teatri di Reggio Emilia  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 Octдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 7-10 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Simone Derai
Gianni Schicchi (Puccini) 25-27 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Il tabarro (Puccini) 25-27 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 25-27 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
La Gioconda (Ponchielli) 6-8 Aprдир.: Daniele Callegari; прод.: Federico Bertolani
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 12-23 Decдир.: Daniele Gatti; прод.: Damiano Michieletto
I masnadieri (Verdi) 20 Jan-4 Febдир.: Roberto Abbado; прод.: Massimo Popolizio
La sonnambula (Bellini) 18 Feb-3 Marдир.: Speranza Scappucci; прод.: Giorgio Barberio Corsetti
La traviata (Verdi) 24 Feb-4 Marдир.: Pietro Rizzo; прод.: Sofia Coppola
Pagliacci (Leoncavallo) 5-15 Aprдир.: Carlo Rizzi; прод.: Pippo Delbono
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-15 Aprдир.: Carlo Rizzi; прод.: Pippo Delbono
Tosca (Puccini) 7 Apr-18 Novдир.: Jordi Bernàcer / Stefano Ranzani; прод.: Alessandro Talevi
Billy Budd (Britten) 8-15 майдир.: James Conlon; прод.: Deborah Warner
La bohème (Puccini) 14-24 Junдир.: Henrik Nánási / Pietro Rizzo; прод.: Alex Ollé
Die Zauberflöte (Mozart) 9-17 Octдир.: Henrik Nánási; прод.: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Oct-11 Novдир.: Stefano Montanari; прод.: Graham Vick
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
La Doriclea (Stradella) 2 Sepдир.: Andrea De Carlo; прод.: Guillaume Bernardi
Re Ruggero (Szymanowski) 5-9 Octдир.: Antonio Pappano
Vier letzte Lieder (concert) (Strauss) 22 Decдир.: Antonio Pappano
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 26-30 Marдир.: Mikko Franck
Rovigo, Teatro Sociale di Rovigo  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-5 Novдир.: Alessandro Cedrone; прод.: Massimo Pizzi, Gasparon Contarini
Tosca (Puccini) 13-17 Decдир.: Simon Krečič; прод.: Artemio Cabassi
La traviata (Verdi) 16-18 Febдир.: Francesco Ommassini; прод.: Alessio Pizzech
L'italiana in Algeri (Rossini) 24-25 Marдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Stefano Vizioli
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Turandot (Puccini) 13-15 Octдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Filippo Tonon
Brundibár (Krása) 27-28 Octдир.: Andrea Solinas; прод.: Giovanni Scandella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-19 Novдир.: Giulio Plotino; прод.: Giulio Ciabatti
Tosca (Puccini) 8-10 Decдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Giulio Ciabatti
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 11-12 Augпрод.: Giorgio Sangati
Fammi udire la tua voce (Guarnieri,A) 8-10 Sepдир.: Marco Angius; прод.: Federico Grazzini
L'impresario delle Canarie (Sarro) 15-17 Sepдир.: Pierfrancesco Borrelli; прод.: Giorgio Bongiovanni
Carmen (Bizet) 19-30 Sepдир.: Laurent Campellone; прод.: Stefano Monti
Torino, Teatro Regio di Torino  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 10-22 Octдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Claus Guth(original), Arturo Gama(revival)
Falstaff (Verdi) 15-26 Novдир.: Donato Renzetti; прод.: Daniele Abbado, Boris Stetka
Turandot (Puccini) 16-25 Janдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Stefano Poda
Salome (Strauss) 15-25 Febдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Robert Carsen
L'orfeo (Monteverdi) 13-21 Marдир.: Antonio Florio; прод.: Alessio Pizzech
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-25 Marдир.: Alessandro De Marchi; прод.: Vittorio Borrelli
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 17-28 Aprдир.: Michele Mariotti; прод.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Evita (Lloyd Webber) 4-9 майдир.: David Steadman; прод.: Bob Tomson, Bill Kenwright
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 16-27 майдир.: Diego Matheuz; прод.: Ludovic Lagarde
La Voix humaine (Poulenc) 16-27 майдир.: Diego Matheuz; прод.: Ludovic Lagarde
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Jun-6 Julдир.: Speranza Scappucci; прод.: Elena Barbalich
Don Giovanni (Mozart) 27 Jun-7 Julдир.: Daniele Rustioni; прод.: Michele Placido(original), Vittorio Borrelli(revival)
Così fan tutte (Mozart) 28 Jun-8 Julдир.: Diego Fasolis; прод.: Ettore Scola(original), Vittorio Borrelli(revival)
Treviso, Teatro Comunale di Treviso  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 Octдир.: Sergio Alapont; прод.: Francesco Bellotto
Atlas 101 (Mancuso) 17 Novдир.: Giovanni Mancuso; прод.: Chiara Tarabotti
La Cecchina (Piccinni) 15-17 Decдир.: Eddi De Nadai; прод.: Martin Ruis
La traviata (Verdi) 26-30 Janдир.: Francesco Ommassini; прод.: Alessio Pizzech
Trieste, Teatro Verdi di Trieste  / 
Evgenij Onegin (Tchaikovsky,P) 17-25 Novдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Vera Petrova
La prova di un'opera seria (Gnecco) 29 Nov-15 Decдир.: Leonardo Catalanotto; прод.: Carlo Antonio De Lucia
Il trovatore (Verdi) 19-27 Janдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Filippo Tonon
La Fille du régiment (Donizetti) 16-24 Febдир.: Simon Krečič; прод.: Davide Livermore
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-31 Marдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Giulio Ciabatti
Così fan tutte (Mozart) 20-28 Aprдир.: Oleg Caetani; прод.: Giorgio Ferrara
L'italiana in Algeri (Rossini) 25 май-3 Junдир.: George Petrou; прод.: Stefano Vizioli
La traviata (Verdi) 22-30 Junдир.: Pedro Halffter Caro; прод.: Henning Brockhaus
Venezia, La Fenice  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Nov-3 Decдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Gianmaria Aliverta
La traviata (Verdi) 6 Dec-10 Janдир.: Enrico Calesso / Marco Paladin; прод.: Robert Carsen
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 19-27 Janдир.: Gianluca Capuano; прод.: Bepi Morassi
Die lustige Witwe (Lehár) 2-13 Febдир.: Stefano Montanari; прод.: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-18 Febдир.: Stefano Montanari; прод.: Bepi Morassi
Zenobia, regina de' Palmireni (Albinoni) 20-24 Febдир.: Francesco Erle; прод.: Francesco Bellotto
La bohème (Puccini) 16-25 Marдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 6-24 Aprдир.: Manlio Benzi; прод.: Alex Rigola
Orlando furioso (Vivaldi) 13-21 Aprдир.: Diego Fasolis; прод.: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Apr-5 Junдир.: Riccardo Frizza / Sesto Quatrini; прод.: Bepi Morassi
Il signor Bruschino (Rossini) 27 Apr-4 майдир.: Alvise Casellati; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 5 май-1 Junдир.: Francesco Ivan Ciampa / Marco Paladin; прод.: Robert Carsen
Norma (Bellini) 13-19 майдир.: Riccardo Frizza; прод.: Kara Walker
Il regno della luna (Piccinni) 17-19 майдир.: Maurizio Dini Ciacci; прод.: Davide Garattini
Richard III (Battistelli) 29 Jun-7 Julдир.: Tito Ceccherini; прод.: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Aug-30 Octдир.: Gregory Kunde; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 Aug-9 Octдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 31 Aug-29 Sepдир.: Renato Balsadonna; прод.: Alex Rigola
Semiramide (Rossini) 19-27 Octдир.: Riccardo Frizza; прод.: Cecilia Ligorio
Verona, Via dei Mutilati 4  / 
La vedova allegra (Lehár) 17-31 Decдир.: Sergio Alapont; прод.: Gino Landi
Otello (Verdi) 4-11 Febдир.: Antonino Fogliani; прод.: Francesco Micheli
Manon Lescaut (Puccini) 4-11 Marдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Graham Vick
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 Mar-8 Aprдир.: Sesto Quatrini; прод.: Mario Martone
Anna Bolena (Donizetti) 29 Apr-6 майдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Graham Vick
Salome (Strauss) 20-27 майдир.: Michael Balke; прод.: Gabriele Lavia