2017/18 > Полша 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Полша

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Швеция Литва
Германия

Полша
 
Беларус
Чешка република Словакия Украйна

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 6-10 Sepдир.: Maciej Figas; прод.: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 Sepдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6-8 Octдир.: Maciej Figas; прод.: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21-24 Octдир.: Piotr Wajrak; прод.: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 Oct-5 Novдир.: Piotr Wajrak; прод.: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 Novдир.: Maciej Figas; прод.: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 Decдир.: Michał Klauza; прод.: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 3-4 Marдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 Marдир.: Piotr Wajrak; прод.: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 Marпрод.: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 Marпрод.: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 Aprпрод.: Wojciech Adamczyk
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 Sepдир.: Bassem Akiki; прод.: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 Sep-25 Novдир.: Bassem Akiki; прод.: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 Sep-9 Decдир.: Jakub Kontz; прод.: Tomasz Konina
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 Sepдир.: Krzysztof Dziewięcki; прод.: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6-8 Octдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Oct-19 Novдир.: Bassem Akiki; прод.: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 Novдир.: Bassem Akiki
The Little Sweep (Britten) 7 Nov-5 Decдир.: Grzegorz Brajner; прод.: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 Novдир.: Tadeusz Kozłowski
Cyganeria (Puccini) 24 Nov-16 Decдир.: Bassem Akiki
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Dec-1 Jan
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Sepдир.: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 Sep-28 Jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-1 Oct
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 Oct
Norma (Bellini) 27-31 Oct
Tannhäuser (Wagner) 17-19 Nov
La bohème (Puccini) 1-3 Dec
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 Jan
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 30 Sep-1 Octдир.: Antoni Wit; прод.: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 Oct-29 Decдир.: Wojciech Rodek; прод.: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 Oct-7 Novдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14-15 Octдир.: Wojciech Rodek; прод.: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21-22 Octдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 Novдир.: Wojciech Rodek; прод.: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 Nov-3 Decдир.: Wojciech Rodek; прод.: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23-26 Novдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14-17 Decдир.: Piotr Wajrak; прод.: Maciej Korwin
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Oct-20 Febдир.: Gabriel Chmura; прод.: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 Oct-29 майдир.: Walter E Gugerbauer; прод.: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 Nov-25 Marдир.: Gabriel Chmura; прод.: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 Nov-11 Janдир.: Grzegorz Wierus; прод.: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Novдир.: Massimiliano Caldi; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 Novдир.: Zbigniew Graca; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 Novдир.: Katarzyna Tomala; прод.: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 Nov-14 Aprдир.: Grzegorz Wierus; прод.: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev) 7 Dec-1 Junдир.: Aleksander Gref; прод.: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 Decдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Jan-24 Aprдир.: Gabriel Chmura; прод.: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Jan-19 майдир.: Gabriel Chmura; прод.: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Jan-5 Junдир.: Katarzyna Tomala; прод.: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 Febдир.: Tomasz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Feb-6 майдир.: Aleksander Gref; прод.: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 Marдир.: Gabriel Chmura; прод.: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 Marдир.: Gabriel Chmura; прод.: Kirsten Dehlholm, Jon Skulberg
Aida (Verdi) 6-8 Aprдир.: Gabriel Chmura; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 Aprдир.: Gabriel Chmura; прод.: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 Junдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 Junдир.: Katarzyna Tomala; прод.: Andriy Zholdak
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17-25 Novдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 Novдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 Decдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 Janдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10-22 Febдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 Febдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 Aprдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Michał Znaniecki
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 Octдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 Octдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 Novпрод.: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 Nov-24 Junпрод.: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 Dec-2 Janдир.: Piotr Staniszewski; прод.: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 Janдир.: Patrick Fournillier; прод.: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Febдир.: Ewa Strusińska; прод.: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 Febдир.: Patrick Fournillier; прод.: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 Febдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 Marдир.: José Maria Florêncio; прод.: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 Marдир.: Benjamin Bayl; прод.: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 Mar-28 Junдир.: Bassem Akiki; прод.: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 Mar-7 Aprдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 Aprдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev) 13-22 майдир.: Kazushi Ono / Bassem Akiki; прод.: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 май-19 Junдир.: Piotr Staniszewski; прод.: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 Junдир.: Keri-Lynn Wilson; прод.: Andrzej Chyra
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 Octдир.: José Maria Florêncio; прод.: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 Octдир.: José Maria Florêncio; прод.: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 Novдир.: Benjamin Bayl; прод.: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 Novдир.: Maksim Walkow; прод.: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 Dec-13 Aprдир.: José Maria Florêncio; прод.: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 Jan
Don Giovanni (Mozart) 25 Jan-10 Mar
Imeneo (Handel) 24-25 Mar
Così fan tutte (Mozart) 6-7 Apr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 Apr
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22-24 Sepдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 Sep-6 Junдир.: Przemysław Fiugajski; прод.: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 Oct-1 Junдир.: Marta Kluczyńska; прод.: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 Oct-16 Marдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Rocc
Carmen (Bizet) 18 Oct-4 майдир.: Tomasz Szreder; прод.: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 Oct-3 Junдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 Nov-17 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Nov-28 Aprдир.: Bassem Akiki; прод.: Georg Rootering
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 Decдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Dec-8 Junдир.: Jarosław Thiel; прод.: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 Dec-7 Janдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 Jan
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 Janдир.: Jakub Chrenowicz; прод.: Helena Kaut-Howson
Oberto (concert) (Verdi) 2-23 Feb
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 Febдир.: Paweł Przytocki; прод.: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-17 Febдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Adam Frontczak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 Feb-19 майдир.: Wojciech Rodek; прод.: Waldemar Zawodziński
Il trovatore (Verdi) 9 Mar-6 майдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 24 Mar-5 майдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski
Król Roger (Szymanowski) 12-14 Aprдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Mariusz Treliński
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 майпрод.: Aron Stiehl
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15-17 Junдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15-17 Junдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 23-24 Jun