2017/18 > Полша 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Полша

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Швеция Литва
Германия

Полша
 
Беларус
Чешка република Словакия Украйна

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Jan-11 Febдир.: Grzegorz Berniak; прод.: Andrzej Bubień
La bohème (Puccini) 17 Feb-18 Marдир.: Grzegorz Berniak; прод.: Maria Sartova
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Sep-10 Junдир.: Maciej Figas; прод.: Grzegorz Boniecki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-24 Sepдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Cezary Domagała
Rigoletto (Verdi) 6 Oct-13 майдир.: Maciej Figas; прод.: Natalia Babińska
Falstaff (Verdi) 21 Oct-11 Marдир.: Piotr Wajrak; прод.: Maciej Prus
Halka (Moniuszko) 28 Oct-5 Novдир.: Piotr Wajrak; прод.: Natalia Babińska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23-28 Novдир.: Maciej Figas; прод.: Janina Niesobska
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 Decдир.: Michał Klauza; прод.: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 12-15 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Wojciech Adamczyk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27-30 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 27-30 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Andrzej Bubień
La traviata (Verdi) 3-4 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Bodo Igesz
My Fair Lady (Loewe) 8-11 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 17-20 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Kristina Wuss
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-27 Febдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Sławomir Żerdzicki
Manru (Paderewski) 3-4 Marдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
Falstaff (Verdi) 9-11 Marдир.: Piotr Wajrak; прод.: Maciej Prus
The Magic Flute (Mozart) 17-20 Marдир.: Maciej Figas; прод.: Matthias Rebus
La bohème (Puccini) 24-27 Marдир.: Andrzej Knap; прод.: Maciej Prus
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-8 Aprдир.: Marcin Sompoliński; прод.: Wojciech Adamczyk
Rigoletto (Verdi) 11-13 майдир.: Maciej Figas; прод.: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 18-20 майдир.: Maciej Figas; прод.: Marianne Berglöf
L'elisir d'amore (Donizetti) 25-27 майдир.: Piotr Wajrak; прод.: Krzysztof Nazar
Die Fledermaus (Strauss,J) 8-10 Junдир.: Maciej Figas; прод.: Grzegorz Boniecki
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20-23 Sepдир.: Maciej Figas; прод.: Janina Niesobska
The Marriage of Figaro (Mozart) 28-30 Sepдир.: Piotr Wajrak; прод.: Wojciech Adamczyk
Manru (Paderewski) 5-7 Octдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
Awantura w Recco (Małecki) 27 Oct-4 Novдир.: Anna Duczmal-Mróz; прод.: Maciej Wojtyszko, Magdalena Małecka-Wippich
Countess Maritza (Kálmán,E) 22-25 Novдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-9 Decдир.: Maciej Figas; прод.: Sławomir Żerdzicki
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Carmen (concert) (Bizet) 2 Sepдир.: Bassem Akiki; прод.: Wiesław Ochman
Nabucco (Verdi) 17 Sep-25 Novдир.: Bassem Akiki; прод.: Laco Adamik
La forza del destino (Verdi) 23 Sep-9 Decдир.: Jakub Kontz; прод.: Tomasz Konina
Baron cygański (Strauss,J) 24 Sep-9 Febдир.: Krzysztof Dziewięcki; прод.: Henryk Konwiński
Aida (Verdi) 6 Oct-22 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski / Tadeusz Serafin; прод.: Laco Adamik
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Oct-25 Febдир.: Bassem Akiki; прод.: Michał Znaniecki
Madama Butterfly (Puccini) 3 Novдир.: Bassem Akiki; прод.: Henryk Konwiński
The Little Sweep (Britten) 7 Nov-1 Junдир.: Grzegorz Brajner; прод.: Zofia Dowjat
Straszny dwór (Moniuszko) 11 Novдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Wiesław Ochman
Cyganeria (Puccini) 24 Nov-16 Decдир.: Bassem Akiki; прод.: Francesco Bottigliero
Nabucco (Verdi) 25 Nov-4 Marдир.: Bassem Akiki; прод.: Laco Adamik
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Dec-10 Febдир.: Rafał Kłoczko; прод.: Pia Partum
My Fair Lady (Loewe) 12 Jan-19 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 3-8 Mar
Tosca (Puccini) 10 Mar-21 майдир.: Bassem Akiki; прод.: Tadeusz Bradecki
La forza del destino (Verdi) 18-27 Marдир.: Jakub Kontz; прод.: Tomasz Konina
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-27 Aprдир.: Slawomir Chrzanowski; прод.: Henryk Konwiński
Halka (Moniuszko) 25 май-3 Junдир.: Maciej Tomasiewicz; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
La finta giardiniera (Mozart) 15-19 Junдир.: Bassem Akiki; прод.: André Heller-Lopes
Ubu Rex (Penderecki) 16 Sepдир.: Jakub Kontz; прод.: Waldemar Zawodziński
Halka (Moniuszko) 16 Sepдир.: Stephen Ellery; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Sep-14 Octдир.: Bassem Akiki; прод.: Michał Znaniecki
La finta giardiniera (Mozart) 29 Sepдир.: Bassem Akiki; прод.: André Heller-Lopes
Straszny dwór (Moniuszko) 6 Octдир.: Tadeusz Serafin
Madama Butterfly (Puccini) 13 Octдир.: Bassem Akiki; прод.: Henryk Konwiński
Don Desiderio (Poniatowski) 20-29 Octдир.: Jakub Kontz; прод.: Ewelina Pietrowiak
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Sąd Ostateczny (Knittel) 8 Nov-30 Junдир.: Simon Morus; прод.: Paweł Szkotak
Nabucco (Verdi) 19 Jan-19 майдир.: Warcisław Kunc; прод.: Krzysztof Babicki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 Feb-16 Junдир.: Jarosław Szemet; прод.: Tomasz Podsiadły
La traviata (Verdi) 9-10 Marдир.: Tadeusz Wojciechowski; прод.: Karolina Sofulak
La bohème (Puccini) 16 Mar-27 майдир.: Warcisław Kunc; прод.: Karen Stone
Orfeusz w piekle (Offenbach) 12 Apr-10 Junдир.: Warcisław Kunc; прод.: Maria Sartova
Krakow, Opera Krakowska  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Sepдир.: Evgeny Volynskiy
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 24 Sep-28 Jan
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-1 Oct
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-10 Oct
Norma (Bellini) 27-28 Octдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Tannhäuser (Wagner) 17-19 Nov
La bohème (Puccini) 1 Dec-6 майдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 11-14 Jan
La traviata (Verdi) 2-4 Febдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 Febдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
Il turco in Italia (Rossini) 23-25 Febдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Włodzimierz Nurkowski
Don Pasquale (Donizetti) 9 Mar-3 Jun
Pagliacci (Leoncavallo) 24-27 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 24-27 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Włodzimierz Nurkowski
Carmen (Bizet) 6-8 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
Tosca (Puccini) 20-22 Aprдир.: Andrew Straszynski; прод.: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 26-29 майдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Magdalena Łazarkiewicz
Beata (Moniuszko) 16 Sepдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 21-23 Sepдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-7 Octдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Michał Znaniecki
Pagliacci (Leoncavallo) 12-14 Octдир.: Piotr Wajrak; прод.: Włodzimierz Nurkowski
Gianni Schicchi (Puccini) 12-14 Octдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Włodzimierz Nurkowski
Orpheus and Eurydice (Gluck) 20-21 Octдир.: Piotr Wajrak; прод.: Giorgio Madia
Norma (Bellini) 26-28 Octдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Manru (Paderewski) 16-20 Novдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 23-25 Novдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Magdalena Łazarkiewicz
La bohème (Puccini) 30 Nov-2 Decдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Turandot (Puccini) 29 Sep-20 майдир.: Antoni Wit; прод.: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 4 Oct-20 майдир.: Wojciech Rodek; прод.: Artur Hofman
Nabucco (Verdi) 10 Oct-7 Novдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Okopiński
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 14 Oct-9 Febдир.: Wojciech Rodek; прод.: Paweł Szkotak
Madama Butterfly (Puccini) 21 Oct-27 майдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Janina Niesobska
Halka (Moniuszko) 10-28 Novдир.: Wojciech Rodek; прод.: Jarosław Kilian
Don Giovanni (Mozart) 12 Nov-3 Decдир.: Wojciech Rodek; прод.: Maria Sartova
Carmen (Bizet) 23 Nov-8 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
My Fair Lady (Loewe) 14 Dec-14 Febдир.: Piotr Wajrak; прод.: Maciej Korwin
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Jan-6 майдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Giorgio Madia
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 20 Jan-13 Marдир.: Bassem Akiki; прод.: Tomasz Konina
Straszny dwór (Moniuszko) 24-25 Febдир.: Piotr Wajrak; прод.: Krystyna Janda
A Streetcar named Desire (Previn) 21-24 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Maciej Prus
Aida (Verdi) 10 майдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Rigoletto (Verdi) 9-12 Junдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Paolo Bosisio
A Streetcar named Desire (Previn) 29-30 Sepдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Maciej Prus
Nabucco (Verdi) 3 Octдир.: Andrzej Straszyński; прод.: Marek Okopiński
Carmen (Bizet) 5-7 Octдир.: Tadeusz Wojciechowski; прод.: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-17 Octдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Giorgio Madia
Straszny dwór (Moniuszko) 9-11 Novдир.: Piotr Wajrak; прод.: Krystyna Janda
My Fair Lady (Loewe) 14-15 Novдир.: Dariusz Różankiewicz; прод.: Maciej Korwin
Rigoletto (Verdi) 23-24 Novдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Paolo Bosisio
Halka (Moniuszko) 28 Novдир.: Wojciech Rodek; прод.: Jarosław Kilian
Madama Butterfly (Puccini) 2 Decдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Janina Niesobska
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12-13 Decдир.: Bassem Akiki; прод.: Tomasz Konina
Poznan, Teatr Wielki Poznań  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Oct-20 Febдир.: Gabriel Chmura / Adi Bar; прод.: Marcin Bortkiewicz
Carmen (concert) (Bizet) 27 Oct-29 майдир.: Walter E Gugerbauer; прод.: Denis Krief
Macbeth (Verdi) 5 Nov-25 Marдир.: Gabriel Chmura / Tadeusz Kozłowski; прод.: Olivier Fredj
Halka (Moniuszko) 11 Nov-11 Janдир.: Grzegorz Wierus; прод.: Paweł Passini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Novдир.: Massimiliano Caldi; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 Novдир.: Zbigniew Graca; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Figaro Gets a Divorce (Langer) 24-26 Novдир.: Katarzyna Tomala; прод.: David Pountney, Robin Tebbutt
The Angel of the Odd (Coli) 30 Nov-14 Aprдир.: Grzegorz Wierus; прод.: Krzysztof Cicheński
Peter and the Wolf (Prokofiev,S) 7 Dec-1 Junдир.: Aleksander Gref; прод.: Iwona Pasińska
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 8-12 Decдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Robert Bondara
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Jan-24 Aprдир.: Gabriel Chmura / Grzegorz Wierus; прод.: Iwan Wyrypajew
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Jan-19 майдир.: Gabriel Chmura; прод.: Sjaron Minailo
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Jan-5 Junдир.: Katarzyna Tomala; прод.: Krzysztof Cicheński, Krzysztof Szaniecki
Nabucco (Verdi) 4-6 Febдир.: Tomasz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Feb-6 майдир.: Aleksander Gref; прод.: Emil Wesołowski
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-10 Marдир.: Gabriel Chmura; прод.: Michael Sturm
Parsifal (Wagner) 16-18 Marдир.: Gabriel Chmura; прод.: Kirsten Dehlholm
Aida (Verdi) 6-8 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Jenůfa (Janáček) 15-17 Aprдир.: Katarzyna Tomala; прод.: Alvis Hermanis
La traviata (Verdi) 8-10 Junдир.: Walter E Gugerbauer; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
L'elisir d'amore (Donizetti) 17-23 Junдир.: Katarzyna Tomala; прод.: Andriy Zholdak
Juliusz Cezar w Egipcie (concert) (Handel) 22-23 Sepдир.: Paul Esswood
Fiddler on the Roof (Bock) 2 Oct-4 Junдир.: Aleksander Gref
La traviata (Verdi) 7 Octдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
The Magic Flute (Mozart) 13-14 Octдир.: Gabriel Chmura; прод.: Sjaron Minailo
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-7 Aprдир.: Gabriel Chmura / Adi Bar; прод.: Marcin Bortkiewicz
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Nov-31 Marдир.: Katarzyna Tomala; прод.: Andriy Zholdak
Jenůfa (Janáček) 24 Novдир.: Katarzyna Tomala
Peter and the Wolf (Prokofiev,S) 6 Dec-3 Aprдир.: Aleksander Gref
Manru (Paderewski) 15-18 Decдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss
The Angel of the Odd (Coli) 13 Jan-10 Febдир.: Grzegorz Wierus
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 19-26 Janдир.: Gabriel Chmura; прод.: Michael Sturm
Carmen (Bizet) 31 Jan-28 майдир.: Walter E Gugerbauer
Faust (Gounod) 16-20 Febдир.: Gabriel Chmura; прод.: Karolina Sofulak
The Marriage of Figaro (Mozart) 23 Feb-9 Junдир.: Walter E Gugerbauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-5 Marдир.: Katarzyna Tomala
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 Marдир.: Charles Olivieri-Munroe
Nabucco (Verdi) 17 Mar-21 майдир.: Walter E Gugerbauer
Macbeth (Verdi) 12-14 Aprдир.: Gabriel Chmura; прод.: Olivier Fredj
Legenda Bałtyku (Nowowiejski) 26-28 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Robert Bondara
Halka (Moniuszko) 5-7 майдир.: Grzegorz Wierus
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Carmen (Bizet) 17 Nov-25 Marдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Ewelina Pietrowiak
The Turn of the Screw (Britten) 25-26 Novдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Natalia Babińska
Bal maskowy (Verdi) 16-17 Decдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (Puccini) 20-21 Janдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Pia Partum
Così fan tutte (Mozart) 10 Feb-22 Aprдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Jacek Papis
Hrabina Marica (Kálmán,E) 23-25 Febдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 13-15 Aprдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Michał Znaniecki
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 майдир.: Wojciech Semerau-Siemianowski; прод.: Jitka Stokalska
Guru (Petitgirard) 28 Sep-13 Aprдир.: Laurent Petitgirard / Jerzy Wołosiuk; прод.: Damian Cruden
Così fan tutte (Mozart) 13-24 Oct
The Turn of the Screw (Britten) 24-25 Novпрод.: Natalia Babińska
Carmen (Bizet) 15-16 Decпрод.: Ewelina Pietrowiak
The Trial (Glass) 19 Jan-31 Mar
Bal maskowy (Verdi) 26-27 Janпрод.: Waldemar Zawodziński
Crazy For You (Gershwin) 9-17 Feb
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Mar-26 май
Gianni Schicchi (Puccini) 9 Mar-26 май
Hrabina Marica (Kálmán,E) 16-17 Marпрод.: Natalia Babińska
Madama Butterfly (Puccini) 27-28 Aprпрод.: Pia Partum
Warszawa, Polish National Opera  / 
Eros i Psyche (Różycki) 13-19 Octдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Barbara Wysocka
Rigoletto (Verdi) 27-31 Octдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Gilbert Deflo
About the Kingdom of Day and Night (Mozart) 3-9 Novпрод.: Bożena Bujnicka
La Voix humaine (Poulenc) 22 Nov-24 Junпрод.: Maja Kleczewska
Czarodziejski flet (Mozart) 1 Dec-2 Janдир.: Piotr Staniszewski; прод.: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Peleas i Melizanda (Debussy) 21-30 Janдир.: Patrick Fournillier; прод.: Katie Mitchell
Straszny dwór (Moniuszko) 9-10 Febдир.: Ewa Strusińska; прод.: David Pountney
Aida (Verdi) 14-17 Febдир.: Patrick Fournillier; прод.: Roberto Laganà Manoli
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 Febдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 2-4 Marдир.: José Maria Florêncio; прод.: Natalia Korczakowska
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 Marдир.: Benjamin Bayl; прод.: Ivo van Hove
Szalony muezin (Szymanowski) 13 Mar-28 Junдир.: Bassem Akiki; прод.: Natalia Korczakowska
Goplana (Zeleński) 22 Mar-7 Aprдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Janusz Wiśniewski
Turandot (Puccini) 5-10 Aprдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Mariusz Treliński
The Fiery Angel (Prokofiev,S) 13-22 майдир.: Kazushi Ono / Bassem Akiki; прод.: Mariusz Treliński
Madame Butterfly (Puccini) 18 май-19 Junдир.: Piotr Staniszewski; прод.: Mariusz Treliński
Carmen (Bizet) 7-17 Junдир.: Keri-Lynn Wilson; прод.: Andrzej Chyra
Nabucco (Verdi) 14 Sep-10 Marдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss
Manru (Paderewski) 12 Oct-23 Junдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Marek Weiss
Madama Butterfly (Puccini) 19 Oct-7 Decдир.: Carlo Montanaro; прод.: Mariusz Treliński
The Haunted Manor (Moniuszko) 3 Nov-15 майдир.: Grzegorz Nowak; прод.: David Pountney
Król Roger (Szymanowski) 2-11 Decдир.: Grzegorz Nowak; прод.: Mariusz Treliński
The Magic Flute (Mozart) 14 Dec-31 Marдир.: Piotr Staniszewski; прод.: Suzanne Andrade(original), Barrie Kosky(original), Tobias Ribitzki(revival)
Rigoletto (Verdi) 12-20 Janдир.: Patrick Fournillier; прод.: Gilbert Deflo
Carmen (Bizet) 9 Feb-19 Marдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Andrzej Chyra
A Miracle (Stefani) 13-20 Febдир.: Władysław Kłosiewicz; прод.: Jarosław Kilian
Tosca (Puccini) 23 Feb-3 Marдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Barbara Wysocka
Il turco in Italia (Rossini) 7-12 Marпрод.: Christopher Alden, Karolina Sofulak
Die tote Stadt (Korngold) 24-30 Marдир.: Finnegan Downie Dear; прод.: Mariusz Treliński
Billy Budd (Britten) 12-18 Aprдир.: Michał Klauza; прод.: Annilese Miskimmon
Yevgeny Onegin (reduction) (Tchaikovsky,P) 7-18 Junдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Mariusz Treliński
Warszawa, Warsaw Chamber Opera  / 
La Cenerentola (Rossini) 5-8 Octдир.: José Maria Florêncio; прод.: Jitka Stokalska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-15 Octдир.: José Maria Florêncio; прод.: Jitka Stokalska
Armide (Lully) 5-14 Novдир.: Benjamin Bayl; прод.: Deda Cristina Colonna
The Rape of Lucretia (Britten) 17 Novдир.: Maksim Walkow; прод.: Jurij Aleksandrow
Tango (Dobrzyński) 8 Dec-13 Aprдир.: José Maria Florêncio; прод.: Maciej Wojtyszko
Il turco in Italia (Rossini) 10-15 Jan
Don Giovanni (Mozart) 25 Jan-10 Mar
Imeneo (Handel) 24-25 Mar
Così fan tutte (Mozart) 6 Apr-7 Julдир.: Benjamin Bayl; прод.: Marek Weiss
La clemenza di Tito (Mozart) 14 Apr-24 Junдир.: Friedrich Haider / Benjamin Bayl; прод.: Marek Weiss
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20 Apr-11 Julдир.: Marcin Sompoliński; прод.: Jurij Aleksandrow
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 май-27 Junдир.: José Maria Florêncio; прод.: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 18 май-21 Junдир.: Marcin Sompoliński; прод.: Ryszard Peryt
Requiem (concert) (Mozart) 29 Jun-8 Julдир.: Monika Wolińska / Benjamin Bayl
Idomeneo (Mozart) 5 Oct-2 Decдир.: Marcin Sompoliński; прод.: Michał Znaniecki
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 16-18 Nov
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 22 Sep-21 Aprдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 26 Sep-6 Junдир.: Przemysław Fiugajski; прод.: Beata Redo-Dobber
La Cenerentola (Rossini) 5 Oct-1 Junдир.: Marta Kluczyńska; прод.: Irina Brook
Fidelio (Beethoven) 14 Oct-16 Marдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Rocc
Carmen (Bizet) 18 Oct-4 майдир.: Tomasz Szreder / Franck Chastrusse; прод.: Adam Frontczak
Madama Butterfly (Puccini) 25 Oct-3 Junдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Giancarlo Del Monaco
La bohème (Puccini) 3 Nov-17 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 Nov-3 майдир.: Adam Banaszak; прод.: Barbara Wiśniewska
Immanuel Kant (Możdżer) 25 Nov-15 Aprдир.: Przemysław Fiugajski; прод.: Jerzy Lach
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 6-8 Decдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Yuri Alexandrov
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Dec-8 Junдир.: Jarosław Thiel; прод.: Mariusz Treliński
Candide (Bernstein) 30 Dec-22 Febдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 10-14 Janдир.: Piotr Borkowski; прод.: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 24-28 Janдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Helena Kaut-Howson
Oberto (Verdi) 2-23 Febдир.: Paweł Przytocki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 9-11 Febдир.: Paweł Przytocki; прод.: Waldemar Zawodziński
La traviata (Verdi) 15-24 Febдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Adam Frontczak
Il trovatore (Verdi) 9 Mar-5 майдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Andrejs Žagars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 23 Mar-28 Aprдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 12-14 Aprдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Mariusz Treliński
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18-20 майдир.: Wojciech Rodek; прод.: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 25-27 майдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Krystian Lada
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-17 Junдир.: Adam Banaszak; прод.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 13-17 Junдир.: Adam Banaszak; прод.: Waldemar Zawodziński
Das Liebesverbot (Wagner) 29 Jun-1 Julдир.: Volker Perplies
Fidelio (Beethoven) 8 Sep-29 Marдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Rocc
Orpheus and Eurydice (Gluck) 15 Sep-21 Febдир.: Przemysław Fiugajski; прод.: Mariusz Treliński
Oberto (Verdi) 22 Sepдир.: Marta Kluczyńska
Nabucco (Verdi) 29 Sep-26 Febдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Krystian Lada
Eugene Oniegin (Tchaikovsky,P) 4-7 Octдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Yuri Alexandrov
Carmen (Bizet) 10 Oct-17 Marдир.: Jagoda Wyrwińska / Anna Gospodarek; прод.: Adam Frontczak
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 17-18 Octдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Krystian Lada
Król Roger (Szymanowski) 7-9 Novдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Mariusz Treliński
Cracovians and Highlanders (Stefani) 11 Nov-15 майдир.: Adam Banaszak; прод.: Barbara Wiśniewska
La bohème (Puccini) 22 Nov-30 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
La Cenerentola (Rossini) 23 Nov-12 майдир.: Marta Kluczyńska; прод.: Irina Brook
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-17 Janдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Giancarlo Del Monaco
Halka (Moniuszko) 14 Dec-18 майдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Irina Brook
Candide (Bernstein) 5-6 Janдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Hanna Marasz
Fiddler on the Roof (Bock) 9-13 Janпрод.: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 19-20 Janдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Helena Kaut-Howson
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 30 Jan-19 майдир.: Paweł Przytocki; прод.: Waldemar Zawodziński
Don Giovanni (Mozart) 9 Feb-13 Aprдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: André Heller-Lopes
Straszny dwór (Moniuszko) 6-10 Mar
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-16 Marдир.: Wojciech Rodek; прод.: Waldemar Zawodziński
In the Land of the Magic Flute (Mozart) 17 Marдир.: Przemysław Fiugajski; прод.: Beata Redo-Dobber
Boris Godunov (Musorgsky) 21-22 Marдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Waldemar Zawodziński
Faust (Gounod) 6-14 Aprдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Beata Redo-Dobber
Il trovatore (Verdi) 9-11 майдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski; прод.: Andrejs Žagars
La Fille du régiment (Donizetti) 24-26 май
La traviata (Verdi) 14-16 Junдир.: Marcin Nałęcz-Niesiołowski