2017/18 > Русия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Русия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Финландия
Естония
Латвия
Беларус

Русия
 
Съединени щати
Украйна
Грузия
Азербайджан
Казахстан Япония

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 Aug
La traviata (concert) (Verdi) 19 Oct-5 Novдир.: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov
Otello (Verdi) 8 Dec
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 Sep
Silva (Kálmán,E) 29 Sep-17 Dec
Aida (Verdi) 7 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Oct-16 Nov
Carmen (Bizet) 15 Oct
Countess Maritza (Kálmán,E) 19-23 Oct
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Oct
La traviata (Verdi) 29 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Nov
Il trovatore (Verdi) 12 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18-19 Nov
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Sep-15 Dec
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Sep-12 Dec
Carmen (Bizet) 21 Sep-2 Jan
Rusalka (Dvořák,A) 23 Sep-4 Janдир.: Oliver von Dohnányi; прод.: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 Sep-29 Dec
La bohème (Puccini) 29 Sep-7 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 3 Oct
Satyagraha (Glass) 6 Oct-16 Nov
Die Passagierin (Weinberg) 10 Oct-14 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Oct-6 Dec
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Oct-28 Dec
Prince Igor (Borodin) 21 Oct-8 Dec
Le comte Ory (Rossini) 24 Oct-5 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Oct-23 Novдир.: Vladislav Karklin; прод.: Dieter Kaegi
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Oct
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 Nov
Turandot (Puccini) 17 Nov
Aida (Verdi) 23 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Dec
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 Sep
Rigoletto (Verdi) 25 Sep
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 Oct
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Oct-20 Dec
La bohème (Puccini) 6 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Nov
Jalil (Zhiganov) 15 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 6 Dec
Turandot (Puccini) 10 Dec
La traviata (Verdi) 15 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 Dec
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 Sep
La Fille du régiment (Donizetti) 22 Sep-2 Dec
Tosca (Puccini) 23 Sep
Medea (Cherubini) 29 Sep
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Oct
Viva la Mamma (Donizetti) 19 Oct
Prince Igor (Borodin) 20 Oct-20 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 22 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 Oct
La traviata (Verdi) 9 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Dec
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 Dec-4 Jan
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Sep-26 Novдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Sep-4 Febдир.: William Lacey; прод.: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 Sep-14 Janдир.: Michał Klauza; прод.: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 Sepдир.: Pavel Klinichev; прод.: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5-8 Octдир.: Michał Klauza; прод.: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 Octдир.: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18-26 Octдир.: Andrea Marcon; прод.: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 Oct-28 Janдир.: Anton Grishanin; прод.: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 Nov-21 Janдир.: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; прод.: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8-11 Novдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15-19 Novдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 Novдир.: Alexei Bogorad; прод.: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28-29 Novдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 Decдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5-6 Decдир.: Anton Grishanin; прод.: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13-15 Decдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Alexander Titel
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 Dec-7 Janдир.: Anton Grishanin; прод.: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 Dec-4 Janдир.: Anton Grishanin; прод.: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15-18 Janдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Rimas Tuminas
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15-18 Febдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 Febдир.: William Lacey; прод.: David Alden
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Sep-5 Dec
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Sep-21 Dec
Leonora (Beethoven) 27 Sep
La Voix humaine (Poulenc) 28 Sep
Don Giovanni (Mozart) 4 Oct-1 Dec
The Nose (Shostakovich) 11 Oct
Il turco in Italia (Rossini) 13 Oct-17 Dec
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18-19 Oct
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 Oct-2 Dec
Pimpinone (Telemann) 20 Oct-2 Dec
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 Oct-1 Nov
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Nov
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26-31 Dec
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Sep-6 Oct
Edible Fairytales (Bronner) 8 Oct-12 Novдир.: Alevtina Ioffe; прод.: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 Oct
The Nightingale (Stravinsky) 14+ Octдир.: Alevtina Ioffe; прод.: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19-21 Sep
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-14 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 Novпрод.: Alexander Petrov
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 Aug-18 Marдир.: Oliver Díaz; прод.: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 Sep
Turandot (Puccini) 14-24 Sep
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 21 Sep-7 Marдир.: Viktoria Unghuryanu
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 30 Sep-1 Oct
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 5-8 Oct
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 Oct
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 Oct-5 Nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1-2 Nov
Rasputin (Reise) 11-12 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24-26 Nov
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-14 Decдир.: Vladimir Fedoseyev; прод.: Dmitry Bertman
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 17 Dec-28 Janдир.: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; прод.: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26 Dec-14 Janдир.: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 Janдир.: Evgeny Brazhnik
La serva padrona (Pergolesi) 1 Feb-24 Marдир.: Valery Kiryanov; прод.: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1 Feb-24 Marдир.: Valery Kiryanov; прод.: Ilya Ilyin
The Human Voice (Poulenc) 2 Feb-25 Marдир.: Valery Kiryanov; прод.: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 Febдир.: Valery Kiryanov
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 17-18 Febдир.: Viktoria Unghuryanu
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 Febдир.: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 Marдир.: Konstantin Khvatynez; прод.: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 Marдир.: Vladimir Ponkin; прод.: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-31 Marдир.: Evgeny Brazhnik; прод.: Dmitry Bertman
Chaadsky (Manotskov) 20-22 Apr
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 Aug-1 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Aug-12 Dec
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 Aug-19 Dec
Il trovatore (Verdi) 24 Aug-28 Jan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Aug-2 Dec
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 Sep-2 Dec
Rigoletto (Verdi) 4 Sep-23 Jan
Die Passagierin (Weinberg) 11 Sep-30 Oct
Faust (Gounod) 18 Sep-6 Dec
La traviata (Verdi) 21 Sep-8 Dec
La bohème (Puccini) 25 Sep-8 Nov
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 Oct-24 Dec
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Oct-31 Jan
Norma (Bellini) 20-21 Oct
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 Oct
Lohengrin (Wagner) 11 Nov
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Nov-23 Dec
La Cenerentola (Rossini) 19 Nov-27 Jan
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov
Nabucco (Verdi) 29 Nov-3 Feb
Salome (Strauss) 9 Dec
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Dec
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18-20 Jan
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Sep-6 Decдир.: Alexander Lazarev; прод.: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 Sep-27 Janдир.: Evgeny Brazhnik; прод.: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Sep-7 Janдир.: Felix Korobov / Maria Maximchuk; прод.: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 Oct-11 Decдир.: Alexander Lazarev; прод.: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 Oct-5 Janдир.: Vyacheslav Volich; прод.: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Oct-21 Janдир.: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; прод.: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Oct-21 Decдир.: Evgeny Brazhnik; прод.: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 Oct-8 Febдир.: Vyacheslav Volich; прод.: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 Oct-10 Febдир.: Evgeny Brazhnik; прод.: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Oct-8 Janдир.: Felix Korobov; прод.: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 Oct-3 Febдир.: Felix Korobov; прод.: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29+ Octдир.: Timur Zangiev; прод.: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 Oct-4 Janдир.: Timur Zangiev; прод.: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 Nov-4 Febдир.: Vyacheslav Volich; прод.: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 Nov-25 Janдир.: Felix Korobov; прод.: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11-12 Novдир.: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; прод.: Tatiana Mitkaleva
Ariane (Martinů) 17+ Novдир.: Maria Maximchuk; прод.: Ekaterina Vasilyova
La Favola d'Orfeo (Casella) 17+ Novдир.: Maria Maximchuk; прод.: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29-30 Novдир.: Alexander Lazarev; прод.: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 Dec-9 Febдир.: Felix Korobov / Timur Zangiev; прод.: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27+ Decдир.: Timur Zangiev; прод.: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 Janдир.: Felix Korobov; прод.: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 Janдир.: Felix Korobov; прод.: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 Feb-2 Marдир.: Evgeny Brazhnik; прод.: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-23 майдир.: Philipp Chizhevskiy; прод.: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 Junдир.: Felix Korobov; прод.: Kama Ginkas
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 Sep-3 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Sep-18 Nov
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Oct-25 Nov
My Fair Lady (Loewe) 15 Oct-11 Nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Oct
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 Oct-23 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Sep-24 Decдир.: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; прод.: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 Sep-12 Decдир.: Dmitri Jurowski; прод.: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 Sep-5 Novдир.: Dmitri Jurowski; прод.: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Sep-1 Decдир.: Dmitri Jurowski; прод.: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 Oct-10 Decдир.: Dmitri Jurowski; прод.: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Oct-14 Decдир.: Valentin Uryupin; прод.: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 Oct-24 Novдир.: Dmitri Jurowski; прод.: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Oct-28 Novдир.: Dmitri Jurowski; прод.: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 Oct-7 Decдир.: Evgeny Volynskiy; прод.: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 Oct-26 Novдир.: Evgeny Volynskiy; прод.: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 Decдир.: Dmitry Korchak
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Sep-28 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Sep
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 Sep
Cléopâtre (Massenet) 27 Sep
La traviata (Verdi) 14-15 Oct
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 Oct
Prince Igor (Borodin) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 Dec
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Sep-4 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Oct-29 Dec
Carmen (Bizet) 8 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Oct-22 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Oct
Silva (Kalman,E) 1 Nov
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Nov
La traviata (Verdi) 17 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Dec
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Sep-3 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Oct
Faust (Gounod) 15 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 Oct
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 Oct
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 Oct
Prince Igor (Borodin) 4 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov
Carmen (Bizet) 9 Dec
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Dec
Madama Butterfly (Puccini) 17 Dec
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 Sep-12 Dec
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Sep
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Sep-21 Nov
Tosca (Puccini) 24 Sep
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 Sep
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Oct
Silvia (Kálmán,E) 3 Oct-27 Dec
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Oct-26 Dec
La traviata (Verdi) 8 Oct
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 Oct
The Telephone (Menotti) 13 Oct-1 Dec
La serva padrona (Pergolesi) 13 Oct-1 Dec
Rigoletto (Verdi) 8 Nov
Prince Igor (Borodin) 12 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Dec
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Dec
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 Oct-10 Dec
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Oct-7 Dec
Un ballo in maschera (Verdi) 7 Oct
La traviata (Verdi) 10 Oct
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 Oct
Don Giovanni (Mozart) 17 Oct
Prince Igor (Borodin) 19 Oct
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Oct-21 Dec
Oresteia (Taneyev) 24 Oct-12 Dec
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Oct
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 Nov-4 Jan
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 15 Dec
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Dec
Silva (Kálmán,E) 8 Jan
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Sepдир.: Alexander Goikhman / Robert Luter; прод.: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 Sep-6 Decдир.: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Sep-12 Novдир.: Alexander Goikhman; прод.: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Sep-6 Octдир.: Alexander Goikhman; прод.: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Sep-9 Decдир.: Alexander Goikhman; прод.: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 Sep-25 Novдир.: Alexander Goikhman / Robert Luter; прод.: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 Oct-29 Decдир.: Alexander Goikhman; прод.: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 Oct-10 Decдир.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 Octдир.: Robert Luter; прод.: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 14 Octдир.: Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 Octдир.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 Oct-30 Decдир.: Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct-17 Novдир.: Robert Luter / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Oct-3 Decдир.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 Novдир.: Alexander Goikhman / Robert Luter; прод.: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 Novдир.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Novдир.: Alexander Goikhman; прод.: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 Novдир.: Alexander Goikhman / Robert Luter; прод.: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Decдир.: Robert Luter / Alexander Goikhman; прод.: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 Decдир.: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Decдир.: Robert Luter / Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 28 Decдир.: Maxim Valkov; прод.: Yuri Alexandrov
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 13 Sepдир.: Christian Knapp; прод.: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 Sep-12 майдир.: Renat Salavatov; прод.: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 Sepдир.: Vasiliy Valitov; прод.: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 Sep-23 Febдир.: Pavel Smelkov; прод.: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 Sepдир.: Christian Knapp; прод.: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3-10 Octдир.: Boris Gruzin; прод.: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 Octдир.: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 Octдир.: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 Oct-19 майдир.: Christian Knapp; прод.: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 Oct-13 майдир.: Boris Gruzin; прод.: Irkin Gabitov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 Oct-6 Marдир.: Pavel Smelkov; прод.: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 Octдир.: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 Oct-1 Marдир.: Michael Güttler / Valery Gergiev; прод.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Die Walküre (Wagner) 20 Oct-2 Marдир.: Michael Güttler / Valery Gergiev; прод.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 Oct-3 Marдир.: Michael Güttler / Valery Gergiev; прод.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 Oct-20 майдир.: Pavel Petrenko; прод.: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 Oct-3 Marдир.: Michael Güttler / Valery Gergiev; прод.: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 Oct-10 Febдир.: Christian Knapp; прод.: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Octдир.: Christian Knapp; прод.: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 Oct-2 Febдир.: Mikhail Sinkevich; прод.: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 Oct-20 Aprдир.: Christian Knapp; прод.: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 Octдир.: Mikhail Sinkevich; прод.: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Novдир.: Renat Salavatov; прод.: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 Novдир.: Christian Knapp
La forza del destino (Verdi) 4 Nov-16 Marдир.: Christian Knapp; прод.: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-11 Aprдир.: Zaurbek Gugkaev; прод.: Alain Maratrat
Aida (Verdi) 12 Novдир.: Christian Knapp; прод.: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 Nov-26 Aprдир.: Christian Knapp; прод.: Yannis Kokkos
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 Nov-11 Aprдир.: Pavel Smelkov; прод.: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 Novдир.: Zaurbek Gugkaev
Il trovatore (Verdi) 19 Novдир.: Mikhail Sinkevich; прод.: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 Novдир.: Alexander Anisimov
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 Novдир.: Pavel Smelkov; прод.: Michael Sturminger
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Novдир.: Michael Güttler; прод.: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 Nov-4 майдир.: Vladislav Karklin; прод.: Claudia Solti
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2-30 Decпрод.: Alexei Stepanyuk
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Decпрод.: Dmitri Tcherniakov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6-7 Decпрод.: Alexei Stepanyuk
Attila (Verdi) 8 Dec-3 майпрод.: Arturo Gama
Fedora (concert) (Giordano) 8 Dec
Le Rossignol (Stravinsky) 9 Dec-20 майпрод.: Alexander Petrov
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Decпрод.: Yuri Alexandrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 Dec-7 Janпрод.: Alexei Stepanyuk
Pagliacci (Leoncavallo) 11 Decпрод.: Isabelle Partiot-Pieri
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Dec-14 Marпрод.: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 Dec
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 Dec
The Gambler (Prokofiev) 20 Decпрод.: Temur Chkheidze
Macbeth (Verdi) 9 Jan-8 майпрод.: David McVicar
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 Jan
The Nose (Shostakovich) 10 Jan-21 Febпрод.: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 Janпрод.: Viktor Vysotsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 Janпрод.: Alexander Maskalin
The Lefthander (Shchedrin) 30 Jan-5 Aprдир.: Valery Gergiev; прод.: Alexei Stepanyuk
Faust (Gounod) 31 Jan-27 Marпрод.: Isabella Bywater
La favorita (concert) (Donizetti) 1 Feb
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 11 Febпрод.: Alexander Petrov
Così fan tutte (Mozart) 14 Febпрод.: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 Febпрод.: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 Feb
Requiem (Verdi) 22 Febпрод.: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 Febпрод.: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 Feb
La bohème (Puccini) 2 Marпрод.: Ian Judge
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 Mar
La scala di seta (Rossini) 2 Mar
Der Idiot (Weinberg) 9 Mar-17 Aprпрод.: Alexei Stepanyuk
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 Marпрод.: Yuri Alexandrov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 17 Marпрод.: Lotfi Mansouri
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 Marпрод.: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20-21 Marпрод.: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 Marпрод.: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 Mar
Turandot (Puccini) 23 Marпрод.: Charles Roubaud
Not Love Alone (Shchedrin) 23 Marдир.: Valery Gergiev; прод.: Alexander Kuzin
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 Apr
Khovanshchina (Musorgsky) 4 Aprпрод.: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 10 Aprпрод.: Dmitri Tcherniakov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 12 Aprпрод.: Anna Matison
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Aprпрод.: Andrei Konchalovsky
Dead Souls (Shchedrin) 14 Aprпрод.: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 Aprпрод.: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 Aprпрод.: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 Aprпрод.: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 Apr
Les troyens (Berlioz) 15 майпрод.: Yannis Kokkos
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 майпрод.: Alain Maratrat
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 майпрод.: Alexei Stepanyuk
White Nights (Butsko) 8 Junпрод.: Alexei Stepanyuk
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Sep-11 Marдир.: Mikhail Tatarnikov; прод.: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Sep-20 Aprдир.: Roland Böer
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct-5 Decдир.: Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 Oct-24 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Oct-27 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Oct-27 Apr
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Oct-8 Aprдир.: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov; прод.: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Oct
Manon Lescaut (Puccini) 27 Oct-31 Mar
La Cenerentola (Rossini) 29 Oct-23 Dec
La traviata (Verdi) 29 Oct-6 Apr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 Oct-17 Feb
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Nov-17 Apr
La bohème (Puccini) 26 Nov-14 Aprдир.: Mikhail Tatarnikov; прод.: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 Dec
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Dec-11 Apr
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Mar
The Giant (Prokofiev) 21 Apr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 Sep
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 Oct
Carmen (Bizet) 15 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Oct
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Oct
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 Oct
Rigoletto (Verdi) 2 Nov
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 Nov
Silva (Kalman,E) 11 Nov
Prince Igor (Borodin) 16 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 Sep-17 Novдир.: Leonid Korchmar; прод.: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 Sep
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct
Tosca (Puccini) 13 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 15 Nov
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Sep-19 Nov
Don Giovanni (Mozart) 27 Sep-29 Nov
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Sep-24 Nov
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Oct-30 Nov
Il trovatore (Verdi) 12 Oct
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Oct
Silvia (Kálmán,E) 20 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-20 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 Oct
Un ballo in maschera (Verdi) 17 Nov
Turandot (Puccini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 25 Nov
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 Sep
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Oct
Carmen (Bizet) 28 Oct-20 Jan
La traviata (Verdi) 9 Nov
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 Nov
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 Dec-25 Jan
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Jan-25 Feb