2017/18 > Обединено кралство 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Обединено кралство

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Ирландия

Обединено кралство
 
Нидерландия
Франция Белгия

Cardiff, Music Theatre Wales  / 

The Golden Dragon (Eötvös) 22 Sepдир.: Geoffrey Paterson; прод.: Michael McCarthy
Cardiff, Welsh National Opera  / 
Khovanshchina (Musorgsky) 23 Sep-7 Octдир.: Tomáš Hanus; прод.: David Pountney, Benjamin Davis
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Sep-13 Octдир.: Ainars Rubikis; прод.: James Macdonald(original), Caroline Chaney(revival)
From the House of the Dead (Janáček) 8-12 Octдир.: Tomáš Hanus; прод.: David Pountney, Caroline Clegg
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Octдир.: James Southall; прод.: John Copley(original), Sarah Crisp(revival)
La forza del destino (Verdi) 2-17 Febдир.: Carlo Rizzi / NN; прод.: David Pountney
Tosca (Puccini) 9-23 Febдир.: Carlo Rizzi / Timothy Burke; прод.: Michael Blakemore
Don Giovanni (Mozart) 22-24 Febдир.: James Southall; прод.: John Caird(original), Caroline Chaney(revival)
Glasgow, Scottish Opera  / 
La traviata (Verdi) 19 Oct-2 Decдир.: David Parry / Dane Lam; прод.: David McVicar, Marie Lambert
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 29 Oct
The Fiery Angel (concert) (Prokofiev) 3 Decдир.: Mikhail Agrest; прод.: Max Hoehn
Flight (Dove) 17-24 Febдир.: Stuart Stratford; прод.: Stephen Barlow
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22-28 Marдир.: Brad Cohen; прод.: Antony McDonald
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Apr-5 майдир.: Stuart Stratford; прод.: Oliver Mears
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 6 майдир.: Stuart Stratford
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 6 майдир.: Stuart Stratford
Leeds, Opera North  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Sep-21 Octдир.: Tobias Ringborg; прод.: Charles Edwards
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 Sep-28 Octдир.: Martin André; прод.: Annabel Arden
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27 Sep-21 Octдир.: Tobias Ringborg; прод.: Karolina Sofulak
Trial by Jury (Sullivan,A) 27 Sep-27 Octдир.: Oliver Rundell; прод.: John Savournin
Osud (Janáček) 11-20 Octдир.: Martin André; прод.: Annabel Arden
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-21 Octдир.: Tobias Ringborg; прод.: Matthew Eberhardt
Madama Butterfly (Puccini) 19 Jan-28 Febдир.: Martin Pickard; прод.: Tim Albery
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb-2 Marдир.: Richard Farnes; прод.: Tim Albery
Don Giovanni (Mozart) 17 Feb-3 Marдир.: Christoph Altstaedt; прод.: Alessandro Talevi
Salome (concert) (Strauss) 19-25 Aprдир.: Aleksandar Markovic
Kiss me, Kate (Porter) 23-26 Aprдир.: James Holmes; прод.: Jo Davies
London, English National Opera (ENO)  / 
Aida (Verdi) 28 Sep-2 Decдир.: Keri-Lynn Wilson / Christian Baldini; прод.: Phelim McDermott
The Barber of Seville (Rossini) 5-30 Octдир.: Hilary Griffiths; прод.: Jonathan Miller(original), Peter Relton(revival)
Rodelinda (Handel) 26 Oct-15 Novдир.: Christian Curnyn; прод.: Richard Jones(original), Donna Stirrup(revival)
Marnie (Muhly) 18 Nov-3 Decдир.: Martyn Brabbins; прод.: Michael Mayer
Satyagraha (Glass) 1-27 Febдир.: Karen Kamensek; прод.: Phelim McDermott / Julian Crouch
Iolanthe (Sullivan,A) 13 Feb-7 Aprдир.: Timothy Henty / Chris Hopkins; прод.: Cal McCrystal
A Midsummer Night's Dream (Britten) 1-15 Marдир.: Alexander Soddy; прод.: Robert Carsen
La traviata (Verdi) 16 Mar-13 Aprдир.: Leo McFall / Toby Purser; прод.: Daniel Kramer
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Mar-14 Aprдир.: Martyn Brabbins / Matthew Kofi Waldren; прод.: Fiona Shaw
London, Royal Academy Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-25 Novдир.: Gareth Hancock; прод.: Christopher Cowell
London, Royal Opera  / 
La bohème (Puccini) 11 Sep-20 Julдир.: Antonio Pappano / Paul Wynne Griffiths / Nicola Luisotti; прод.: Richard Jones
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Sep-14 Octдир.: Julia Jones / Richard Hetherington; прод.: David McVicar
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 12 Oct-4 Novдир.: Maurizio Benini; прод.: Stefan Herheim
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Oct-27 Novдир.: Michele Mariotti; прод.: Katie Mitchell
La Tragédie de Carmen (Bizet) 3-14 Novдир.: James Hendry; прод.: Gerard Jones
Semiramide (Rossini) 19 Nov-16 Decдир.: Antonio Pappano / Christopher Willis; прод.: David Alden
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Nov-13 Janдир.: Daniel Oren; прод.: Damiano Michieletto
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Nov-13 Janдир.: Daniel Oren; прод.: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 14 Dec-16 Janдир.: Alexander Joel; прод.: David McVicar
Salome (Strauss) 8-30 Janдир.: Henrik Nánási; прод.: David McVicar
The Return of Ulysses (Monteverdi) 10-21 Janдир.: Christian Curnyn; прод.: John Fulljames
Tosca (Puccini) 15 Jan-3 Marдир.: Dan Ettinger / Plácido Domingo; прод.: Jonathan Kent
Carmen (Bizet) 6 Feb-16 Marдир.: Jakub Hrůša; прод.: Barrie Kosky
From the House of the Dead (Janáček) 7-24 Marдир.: Mark Wigglesworth; прод.: Krzysztof Warlikowski
Macbeth (Verdi) 25 Mar-10 Aprдир.: Antonio Pappano; прод.: Phyllida Lloyd
Coraline (Turnage) 27 Mar-7 Aprдир.: Sian Edwards; прод.: Aletta Collins
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12-27 Aprдир.: Antonio Pappano; прод.: Richard Jones
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 10-26 майдир.: George Benjamin; прод.: Katie Mitchell
Lohengrin (Wagner) 7 Jun-1 Julдир.: Andris Nelsons; прод.: David Alden
Don Giovanni (Mozart) 29 Jun-17 Julдир.: Marc Minkowski; прод.: Kasper Holten
Falstaff (Verdi) 7-21 Julдир.: Nicola Luisotti; прод.: Robert Carsen
L'Ange de Nisida (Donizetti) 18-21 Julдир.: Mark Elder
Das Rheingold (Wagner) 24 Sep-26 Octдир.: Antonio Pappano; прод.: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 26 Sep-28 Octдир.: Antonio Pappano; прод.: Keith Warner
Siegfried (Wagner) 29 Sep-31 Octдир.: Antonio Pappano; прод.: Keith Warner
Götterdämmerung (Wagner) 1 Oct-2 Novдир.: Antonio Pappano; прод.: Keith Warner
Manchester, Royal Northern College of Music (RNCM)  / 
Cendrillon (Massenet) 8-16 Decдир.: Martin André; прод.: Olivia Fuchs