2011/12 > Àustria 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Àustria

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya República Txeca Eslovàquia
Liechtenstein
Suïssa

Àustria
 
Hongria
Itàlia Eslovènia Croàcia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Faust (Gounod) 22 Oct-25 NovDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Pollicino (Henze) 19 Nov-11 DesDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Christa Ertl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Des-11 FebDir: László Gyükér; Dir Esc: Alexandra Frankmann
Sweet Charity (Coleman) 14 Gen-25 MarDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Ricarda R Ludigkeit
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 18 Feb-31 MarDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 30 Set-11 NovDir: Boris Fiala / Andreas Hamza; Dir Esc: Alexander Kubelka
Der Liebestrank (Donizetti) 14 Feb-4 MarDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Alexander Kubelka
Dido und Aeneas (Purcell) 31 Mar-16 MaiDir: Benjamin Lack; Dir Esc: Paul Lerchbaumer
Graz, Grazer Oper  / 
Otello (Verdi) 1 Oct-15 DesDir: Johannes Fritzsch; Dir Esc: Stephen Lawless
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 Nov-10 FebDir: Tecwyn Evans; Dir Esc: Peter Konwitschny
Das kleine Gespenst (Soyka) 20 Nov-11 DesDir Esc: Jewgenij Sitochin
Ein Walzertraum (Straus) 7 Des-1 AbrDir: Marius Burkert; Dir Esc: Michael Schilhan
Elektra (Strauss) 21 Gen-13 MaiDir: Johannes Fritzsch; Dir Esc: Johannes Erath
Gigi (Loewe) 2 Mar-22 JunDir: Marius Burkert; Dir Esc: Matthias Davids
Maria Stuarda (Donizetti) 30 Mar-29 JunDir: Gaetano d'Espinosa; Dir Esc: Stefano Poda
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-19 MaiDir: Massimo Parise; Dir Esc: Elisabeth Kassal
Carmen (Bizet) 3-27 JunDir: Johannes Fritzsch; Dir Esc: Stefan Herheim
Der Mann von La Mancha (Leigh) 24 Jun-15 JulDir: Michael Brandstätter; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Lohengrin (Wagner) 25 Set-28 GenDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: David Prins
Les Miserables (Schoenberg,C) 18 Oct-13 GenDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Pierre Wyss
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 Nov-18 MarDir: Christoph Altstaedt; Dir Esc: Peer Boysen
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 Nov-29 GenDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Marina Wandruschka
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Des-19 MaiDir: Florian Erdl; Dir Esc: Thomas Enzinger
Falstaff (Verdi) 5 Feb-8 JulDir: Christoph Poppen; Dir Esc: Brigitte Fassbaender
Jenůfa (Janáček) 24 Mar-4 JulDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Bruno Klimek
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Abr-16 JunDir: Francesco Angelico
Shylock! (Kanyar) 5 Mai-6 JulDir: Stephan Kanyar; Dir Esc: Pierre Wyss
Der dritte Polizist (Bramböck) 6+ MaiDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Doris Happl
Albert Herring (Britten) 9 Jun-5 JulDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Brigitte Fassbaender
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Set-5 NovDir: Peter Marschik; Dir Esc: Torsten Fischer
My Fair Lady (Loewe) 15 Des-24 FebDir: John Owen Edwards; Dir Esc: Josef E Köpplinger
Der Evangelimann (Kienzl) 9 Feb-9 MarDir: Michael Brandstätter; Dir Esc: Josef E Köpplinger
West Side Story (Bernstein) 29 Mar-24 MaiDir: Peter Marschik; Dir Esc: Josef E Köpplinger
Tosca (Puccini) 3-31 MaiDir: Peter Marschik; Dir Esc: Stefano Poda
West Side Story (Bernstein) 26 Jul-4 Ago
My Fair Lady (Loewe) 8-18 Ago
Linz, Landestheater Linz  / 
La bohème (Puccini) 17 Set-26 JunDir: Daniel Linton-France / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Rainer Mennicken
Il trovatore (Verdi) 2 Oct-16 NovDir: Dante Anzolini / Ingo Ingensand / Marc Reibel; Dir Esc: Andreas Baesler
Gräfin Mariza (Kálmán) 29 Oct-13 JunDir: Marc Reibel / Sigurd Hennemann / Borys Sitarski; Dir Esc: Olivier Tambosi
Maria Stuarda (Donizetti) 10 Des-28 AbrDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Dir Esc: Olivier Tambosi
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 30 Des-2 MarDir: Marc Reibel / Borys Sitarski; Dir Esc: Markus Tschubert
Così fan tutte (Mozart) 4 Feb-24 MaiDir: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; Dir Esc: Andreas Baesler
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 24 Mar-4 JulDir: Dante Anzolini; Dir Esc: Roland Schwab
Nijinskys Tagebuch (Glanert) 9-26 AbrDir: Ingo Ingensand / Sigurd Hennemann; Dir Esc: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Mai-15 JunDir: Dennis Russell Davies; Dir Esc: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 25 Set-1 JunDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Marco Dott
The Sound of Music (Rodgers) 23 Oct-26 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen
La cenerentola (Rossini) 7 Des-20 AbrDir: Leo Hussain; Dir Esc: Carl Philip von Maldeghem
Imeneo (Handel) 5 Feb-20 MarDir: Matthew Halls; Dir Esc: Nina Kühner
La traviata (Verdi) 11-27 MarDir: Leo Hussain; Dir Esc: Andreas Gergen
Wozzeck (Berg) 11 Mai-1 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 3 Set-13 MarDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Peter Stein
Arabella (Strauss) 5 Set-12 MaiDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-14 SetDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Filippo Sanjust
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Set-15 MaiDir: Michael Güttler / Karel Mark Chichon; Dir Esc: Günther Rennert
Don Giovanni (Mozart) 13-25 SetDir: Patrick Lange; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Falstaff (Verdi) 15-24 SetDir: Alain Altinoglu
Alcina (Handel) 27 Set-5 OctDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Adrian Noble
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Set-6 OctDir: Louis Langrée; Dir Esc: Falk Richter
Madama Butterfly (Puccini) 7 Oct-15 MarDir: Patrick Lange; Dir Esc: Josef Gielen
La traviata (Verdi) 9 Oct-20 MaiDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jean-Francois Sivadier
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Oct-22 DesDir: Adam Fischer; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 15 OctDir Esc: Thomas Birkmeir
Fidelio (Beethoven) 20-30 OctDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Otto Schenk
Salome (Strauss) 22 Oct-18 MaiDir: Peter Schneider.cond; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Das Rheingold (Wagner) 1 NovDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 6 NovDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-10 AbrDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 9 NovDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 10-21 NovDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: André Engel
Götterdämmerung (Wagner) 13 NovDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
L'italiana in Algeri (Rossini) 16-25 NovDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Tannhäuser (Wagner) 20 Nov-25 MarDir: Franz Welser-Möst / Bertrand de Billy; Dir Esc: Claus Guth
Nabucco (Verdi) 4-9 DesDir: Michael Güttler; Dir Esc: Günter Krämer
Der Rosenkavalier (Strauss) 8 Des-21 AbrDir: Peter Schneider; Dir Esc: Otto Schenk
Daphne (Strauss) 10-19 DesDir: Simone Young; Dir Esc: Nicolas Joel
Aus einem Totenhaus (Janáček) 11-30 DesDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Des-13 JunDir: Adam Fischer; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-6 GenDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
Un ballo in maschera (Verdi) 2-20 GenDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Gianfranco de Bosio
La forza del destino (Verdi) 8-17 GenDir: Jesús López Cobos; Dir Esc: David Pountney
Otello (Verdi) 13-26 GenDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Christine Mielitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 Gen-5 FebDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Jérôme Deschamps
Andrea Chénier (Giordano) 28 Gen-6 FebDir: Pinchas Steinberg; Dir Esc: Otto Schenk
Faust (Gounod) 1-10 FebDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Nicolas Joel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 17 FebDir: Patrick Lange
La sonnambula (Bellini) 22-29 FebDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Carmen (Bizet) 24 Feb-1 MarDir: Yves Abel; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Die Feen (Wagner) 3 Mar
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 17-27 MarDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 19 Mar-14 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Cardillac (Hindemith) 29 Mar-4 AbrDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 5-12 AbrDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Christine Mielitz
Werther (Massenet) 14-22 AbrDir: Michael Güttler; Dir Esc: Andrei Serban
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Abr-8 MaiDir: Asher Fisch; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Abr-8 MaiDir: Asher Fisch; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Mai-1 JunDir: Louis Langrée; Dir Esc: Jürgen Flimm
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-25 MaiDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Christine Mielitz
Don Carlos (Verdi) 16-29 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Daniele Abbado
Elektra (Strauss) 18-28 JunDir: Simone Young; Dir Esc: Harry Kupfer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-30 JunDir: Bruno Campanella; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Wien, Theater an der Wien  / 
The Turn of the Screw (Britten) 14-27 SetDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Robert Carsen
Serse (Handel) 18-27 OctDir: Jean-Christophe Spinosi; Dir Esc: Adrian Noble
Gogol (Auerbach) 15-26 NovDir: Vladimir Fedoseyev; Dir Esc: Christine Mielitz
L'orfeo (Monteverdi) 14-31 Des
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 19-31 GenDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: Stephen Lawless
Iolanta (Tchaikovsky) 19-31 GenDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: Stephen Lawless
Les Boulingrin (concert) (Aperghis) 23 GenDir: Emilio Pomárico
Telemaco (Gluck) 22 Feb-2 MarDir: René Jacobs; Dir Esc: Torsten Fischer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 Mar-10 JulDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: William Friedkin
Hamlet (Thomas,A) 23 Abr-5 MaiDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Olivier Py
La donna del lago (Rossini) 10-19 AgoDir: Leo Hussain; Dir Esc: Christof Loy
Wien, Volksoper Wien  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 4 Set-30 DesDir: Michael Tomaschek; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Set-31 DesDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Heinz Zednik
Wiener Blut (Strauss,J) 9 Set-6 NovDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Set-29 JunDir: Gerrit Prießnitz / Nicholas Milton; Dir Esc: Helmuth Lohner
Rigoletto (Verdi) 15 Set-19 OctDir: Rossen Gergov; Dir Esc: Stephen Langridge
Hello, Dolly! (Herman) 17 Set-27 OctDir: John Owen Edwards; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Salome (Strauss) 15 Oct-27 NovDir: Roland Böer / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Marguerite Borie
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 22 Oct-27 AbrDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Robert Herzl
Carmen (Bizet) 30 Oct-10 DesDir: Julia Jones / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 22 Nov-22 DesDir: Tetsuro Ban; Dir Esc: Stefan Herheim
Die spinnen, die Römer (Sondheim) 15 Des-28 JunDir Esc: Werner Sobotka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Des-18 GenDir Esc: Karl Dönch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 2-9 GenDir: Sascha Goetzel / Alfred Eschwé; Dir Esc: Alfred Kirchner
La cenerentola (Rossini) 14 Gen-26 FebDir Esc: Achim Freyer
Candide (Bernstein) 22-29 Gen
Der Mantel (Puccini) 28 Gen-16 MarDir: Stefan Klingele; Dir Esc: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 28 Gen-16 MarDir: Stefan Klingele; Dir Esc: Robert Meyer
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Feb-2 JunDir Esc: Beverly Blankenship
La traviata (Verdi) 13 Feb-4 MaiDir Esc: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 9 Mar-6 MaiDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Renaud Doucet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 31 Mar-25 AbrDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Thomas Schulte-Michels
Das Wundertheater (Henze) 31 Mar-25 AbrDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 30 Abr-30 MaiDir Esc: Renaud Doucet
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 5-28 MaiDir Esc: Helen Malkowsky
Madame Pompadour (Fall) 6-30 Jun