2011/12 > República Txeca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > República Txeca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia
Alemanya

República Txeca
 
Àustria Eslovàquia
Hongria

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Figarova Svatba (Mozart) 14-18 Set
Lazebník Sevillský (Rossini) 17-23 Set
Aida (Verdi) 23 Nov-14 MarDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Václav Věžník
Netopýr (Strauss,J) 30 Nov-20 MarDir: Kaspar Zehnder / Ondrej Olos; Dir Esc: Ondřej Havelka
Nabucco (Verdi) 1 Des-22 MarDir: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Dir Esc: György Selmeczi
Madama Butterfly (Puccini) 14 Des-11 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 Des-12 MaiDir: Petr Vronský / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Ondřej Havelka
La traviata (Verdi) 11 Gen-7 JunDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zbyněk Srba
Macbeth (Verdi) 20 Gen-5 MaiDir: Damian Iorio / Ondrej Olos; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 9 Mar-5 AbrDir: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Dir Esc: James Conway
Lékárník (Haydn) 20-22 AbrDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Tomáš Studený
Ženitba (Martinů) 22-24 JunDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Pamela Howard
Olomouc, Moravian Theatre Olomouc  / 
My Fair Lady (Loewe) 2 Set-23 OctDir: Miloslav Oswald
Ples v opeře (Heuberger) 4 Set-22 OctDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Evzen Onegin (Tchaikovsky) 6 Set-11 OctDir: Miloslav Oswald / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Andrea Hlinková
Carmen (Bizet) 10 Set-27 OctDir: Petr Šumník; Dir Esc: Michael Tarant
Sugar (Styne) 13 Set-25 OctDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 Set-3 OctDir: Petr Šumník; Dir Esc: Michael Tarant
La traviata (Verdi) 17 Set-30 OctDir: Miloslav Oswald; Dir Esc: Martin Otava
Nápoj lásky (Donizetti) 30 Set-6 Oct
Nabucco (Verdi) 8 OctDir: Miloslav Oswald / Tomáš Hanák; Dir Esc: Michael Tarant
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Jenůfa (Janáček) 6 Set-17 FebDir: Robert Jindra; Dir Esc: Michael Tarant
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 Set-23 MarDir: Karol Kevický / Jan Šrubař; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
Let's Make an Opera (Britten) 18 Set-22 JunDir: Jan Šrubař; Dir Esc: Lubor Cukr
La bohème (Puccini) 13 Oct-14 JunDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: Tomáš Studený
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 Oct-17 NovDir: Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Romeo a Julie (Gounod) 15 Des-9 MaiDir: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Dir Esc: Peter Gábor
La traviata (Verdi) 11 Feb-25 AbrDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Carmen Or
The Rake's Progress (Stravinsky) 1 Mar-6 JunDir: Jakub Klecker / Jan Srubar; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Fedora (Giordano) 14 Abr-22 JunDir: Zbyněk Müller; Dir Esc: Peter Gábor
Armida (Dvořák,A) 3-16 MaiDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 17+ JunDir: Oliver Dohnányi / Jan Šrubař; Dir Esc: Marián Chudovský
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
The Servant (Tutino) 11 SetDir: Jiří Petrdlík; Dir Esc: Luděk Golat
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Così fan tutte (Mozart) 20 Ago-20 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Martin Čičvák
Don Giovanni (Mozart) 19 Ago-31 DesDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Jan Chalupecký; Dir Esc: Václav Kašlík / Jiří Nekvasil
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Ago-4 MaiDir: Tomáš Netopil / David Švec; Dir Esc: Joël Lauwers
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Set-27 MaiDir: David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: David Radok
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 Oct-27 MaiDir: Jan Chalupecký / Tomáš Netopil; Dir Esc: Josef Průdek
Rinaldo (Handel) 12 Gen-5 MaiDir: Václav Luks; Dir Esc: Louise Moaty
Don Giovanni (Mozart) 9-30 JunDir: Tomáš Netopil / David Švec; Dir Esc: Skutr
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Tomorrow there will be... (Brezina) 8 Set-25 FebDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Set-17 JunDir: David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Simone Sandroni, Lenka Flory
Aida (Verdi) 15 Set-6 DesDir: Zbyněk Müller; Dir Esc: Steffen Piontek
The Devil and Kate (Dvořák,A) 17 Set-13 NovDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
Carmen (Bizet) 17 Set-7 MaiDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jozef Bednárik
Rusalka (Dvořák,A) 18 Set-15 JunDir: Zbyněk Müller; Dir Esc: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 24 Set-21 MaiDir: Ondrej Lenárd; Dir Esc: Jana Kališová
The Bartered Bride (Smetana) 28 Set-19 MaiDir: Ondrej Lenárd / David Švec; Dir Esc: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 8 Oct-2 JunDir: Tomáš Netopil / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jiří Heřman
Libuse (Smetana) 28 Oct-8 MaiDir: Tomáš Netopil; Dir Esc: Petr Novotný
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12 Nov-21 MarDir: Zbyněk Müller; Dir Esc: Ondřej Havelka
The Miracles of Mary (Martinů) 4 Des-1 GenDir: David Švec; Dir Esc: Jiří Heřman
Gloriana (Britten) 3 Mar-25 MaiDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Heřman
Parsifal (Wagner) 4 Abr-18 MaiDir: John Fiore; Dir Esc: Jiří Heřman
Tosca (Puccini) 17 Abr-29 MaiDir: Rastislav Štúr; Dir Esc: Vladimír Morávek
Kát'a Kabanová (Janáček) 28 Abr-14 JunDir: Robert Jindra; Dir Esc: Robert Wilson
Praha, Státní Opera Praha / State Opera Prague  / 
Il trovatore (Verdi) 18 Ago-31 Mai
Rigoletto (Verdi) 19 Ago-3 Mai
Nabucco (Verdi) 20 Ago-12 Mai
Otello (Verdi) 24 Ago-6 Mar
La traviata (Verdi) 26 Ago-30 Jun
Aida (Verdi) 28 Ago-16 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 1 Set-2 Jun
Rusalka (Dvořák,A) 2 Set-26 Jun
Carmen (Bizet) 4 Set-29 Jun
La bohème (Puccini) 10 Set-24 Jun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Set-7 Des
The Barber of Seville (Rossini) 4 Oct-8 Jun
The Magic Flute (Mozart) 8 Oct-5 Jun
Die drei Pintos (Weber) 22 Des-1 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-22 Gen
Tosca (Puccini) 23 Feb-21 Jun
Turandot (Puccini) 15 Abr-15 Jun
Pagliacci (Leoncavallo) 14-28 Jun
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-28 Jun