2011/12 > Polònia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Polònia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Suècia Lituània
Alemanya

Polònia
 
Bielorússia
República Txeca Eslovàquia Ucrania

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-18 SetDir: Jerzy Wołosiuk
La bohème (Puccini) 22-25 SetDir: Andrzej Knap; Dir Esc: Maciej Prus
My Fair Lady (Loewe) 29 Set-3 OctDir: Maciej Figas
Nabucco (Verdi) 8-9 Oct
Manru (Paderewski) 15-18 Oct
Carmen (Bizet) 27-29 Oct
Il trovatore (Verdi) 5-6 Nov
Manru (Paderewski) 3-6 MarDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 10-11 MarDir: Andrzej Knap; Dir Esc: Maciej Prus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-18 MarDir: Włodzimierz Szymański; Dir Esc: Sławomir Żerdzicki
Tosca (Puccini) 31 Mar-3 AbrDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
Il trovatore (Verdi) 11-13 AbrDir: Lukas Beikircher; Dir Esc: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 AbrDir: Maciej Figas; Dir Esc: Kristina Wuss
Madame Curie (Sikora) 1 MaiDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Marek Weiss
Eugene Oniegin (Tchaikovsky) 6 Mai
Wonderful Town (Bernstein) 8 MaiDir: Lesław Sałacki; Dir Esc: Zbigniew Macias
Prince Igor (Borodin) 13 MaiDir: Evgeny Samoilov, Vasily Valitov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Salome (Strauss) 7 Oct-17 MaiDir: Dariusz Tabisz; Dir Esc: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 22 Oct-27 GenDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 23 Nov-7 MarDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Marek Weiss
Halka (Moniuszko) 17-20 DesDir: Andrzej Straszyński; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
Macbeth (Verdi) 4-8 FebDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25-29 MarDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Marek Weiss
Carmen (Bizet) 22-29 AbrDir: Diego Garcia Rodriguez; Dir Esc: Marek Weiss
The Magic Flute (Mozart) 5-8 MaiDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 23 Set-11 MarDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 30 Set-17 MarDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Requiem (Verdi) 1 OctDir: Warcisław Kunc
La traviata (Verdi) 14 Oct-22 GenDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Krzysztof Nazar
Don Giovanni (Mozart) 21-23 OctDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Michał Znaniecki
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29-30 OctDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 Nov-17 GenDir: Tomasz Tokarczyk
The Haunted Manor () 12-15 NovDir: Piotr Sułkowski; Dir Esc: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 16 Des-22 MaiDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Des-29 GenDir: Tomasz Tokarczyk
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky) 10-12 FebDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 10-11 MarDir: Tadeusz Kozłowski / Maciej Figas; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 24-27 MarDir: Tomasz Tokarczyk
Rigoletto (Verdi) 31 MarDir: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
My Fair Lady (Loewe) 21 Set-20 Des
La traviata (Verdi) 25 Set-8 Nov
Carmen (Bizet) 2 Oct-25 Nov
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Oct-20 NovDir: Ruben Silva; Dir Esc: Dieter Kaegi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Oct-29 Des
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 Oct
Nabucco (Verdi) 27 Oct
La bohème (Puccini) 6 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 27 Nov
The Magic Flute (Mozart) 1 Des
Aida (Verdi) 6 Des
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 10-13 Mar
Poznan, Teatr Wielki  / 
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 15-16 OctDir: Krzysztof Slowinski; Dir Esc: Piotr Kruszczyński
Genoveva (Schumann) 22-23 Oct
La bohème (concert) (Puccini) 5-6 Nov
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 10-13 Nov
Tosca (Puccini) 16 Nov
The Fairy Queen (Purcell) 18 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov
La forza del destino (Verdi) 24 Nov
Requiem (Verdi) 26 Nov
Aida (Verdi) 27 Nov
Ophelia (Prasqual) 29 Nov
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Turandot (Puccini) 8 Oct-13 NovDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Mariusz Treliński
Oresteïa (Xenakis) 15-18 OctDir: Franck Ollu; Dir Esc: Michał Zadara
Łucja z Lammermooru (Donizetti) 21-25 OctDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Michał Znaniecki
Don Giovanni (Mozart) 2-8 DesDir: Friedrich Haider; Dir Esc: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 23 Des-25 GenDir: Marc Minkowski / Łukasz Borowicz; Dir Esc: Natalia Korczakowska
Nabucco (Verdi) 6-8 GenDir: Miguel Gomez-Martinez; Dir Esc: Marek Weiss
Wesele Figara (Mozart) 14-22 GenDir: Roland Bőer; Dir Esc: Keith Warner
Madame Butterfly (Puccini) 2-8 FebDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Mariusz Treliński
Senso (Tutino) 26 Feb-1 MarDir: Gerd Schaller; Dir Esc: Hugo De Ana
Jakob Lenz (Rihm) 11-18 MarDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Natalia Korczakowska
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Mar-29 AbrDir: Rani Calderon; Dir Esc: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 4-6 MaiDir: Franck Ollu; Dir Esc: Barbara Wysocka
Pasażerka (Weinberg) 11-15 MaiDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: David Pountney
Sen nocy letniej (Britten) 25 Mai-12 JunDir: Marta Kluczyńska; Dir Esc: Beata Redo-Dobber
Le Rossignol (Stravinsky) 1-2 JunDir: Modestas Pitrenas; Dir Esc: Alexander Petrov
Dama pikowa (Tchaikovsky) 14-17 JunDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Mariusz Treliński
La traviata (Verdi) 22-30 JunDir: Miguel Gomez-Martinez; Dir Esc: Mariusz Treliński
Zagłada domu Usherów (Glass) 23-29 JunDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
La voix humaine (Poulenc) 12-16 SetDir: Kai Bumann; Dir Esc: Krzysztof Zanussi
Quo Vadis (Matuszczak) 26-30 SetDir: Tadeusz Strugała; Dir Esc: Jitka Stokalska
The Burning Fiery Furnace (Britten) 10-14 OctDir: Kai Bumann; Dir Esc: Maciej Prus
Prometeusz (Matuszczak) 24-28 OctDir: Tadeusz Strugała; Dir Esc: Jitka Stokalska
Jenůfa (Janáček) 21-25 NovDir: Ruben Silva; Dir Esc: Jitka Stokalska
Ja, Kain (Pałłasz) 7-11 GenDir: Tadeusz Karolak; Dir Esc: Jitka Stokalska
The Rake's Progress (Stravinsky) 23-27 GenDir: Charles Olivieri-Munroe / Przemysław Fiugajski; Dir Esc: Marek Weiss
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 6-10 FebDir: Kai Bumann; Dir Esc: Tomasz Konina
Matrimonio con variazioni (Koffler) 20-24 FebDir: Przemysław Fiugajski; Dir Esc: Romana Agnel
Polieukt (Krauze) 5-9 MarDir: Ruben Silva; Dir Esc: Jorge Lavelli
Zbrodnia i kara (Matuszczak) 15-17 Mar
Balthazar (Krauze) 26-28 Mar
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Don Giovanni (Mozart) 8 Set-25 Mai
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 9 Set-18 Mai
King Roger (Szymanowski) 10 Set-30 Mai
Boris Godunov (Mussorgsky) 11 Set-6 Jun
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 13 Set-17 Mai
La traviata (Verdi) 14 Set-27 Mai
Little Red Riding Hood (Pauer) 15 Set-29 Mai
Halka (Moniuszko) 16 Set-22 Mai
The Marriage of Figaro (Mozart) 17 Set-28 Mar
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Set-5 Mai
Nabucco (Verdi) 20 Set-22 Mar
Parsifal (Wagner) 24 Set-2 Jun
Chopin (Orefice) 25 Set-25 Abr
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 27 Set-17 Abr
La bohème (Puccini) 28 Set-19 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodzinski
The Miracles of Mary (Martinů) 29 Set-31 Mai
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 Set-20 Mai
The Magic Flute (Mozart) 5 Oct-17 Mai
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Oct-13 Mai
Falstaff (Verdi) 8 Oct-31 Mar
Così fan tutte (Mozart) 9 Oct-12 Mai
Carmen (Bizet) 15 Oct-29 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Adam Frontczak
The Haunted Manor () 20 Oct-6 Mai
Rigoletto (Verdi) 21 Oct-10 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-15 Mai
Prince Igor (Borodin) 11-20 Nov
Alice in Wonderland (Chauls) 25 Nov-24 Abr
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 Nov-16 Mai
Puss in Boots (Pawłowski) 6 Des-3 Jun
Marta's Garden (Duchnowski) 7 Des
The Trap (Krauze) 17 Des-27 MarDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Des-8 Gen
Paradise Lost (Penderecki) 22 Gen-4 Mai
Hagith (Szymanowski) 12 Feb
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 18 Feb-5 JunDir: Chikara Imamura / Tadeusz Zathey; Dir Esc: Michał Znaniecki
Otello (Verdi) 14 Abr-11 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Un ballo in maschera (Verdi) 15-17 Jun