2011/12 > Rússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Rússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Finlàndia
Estònia
Letònia
Bielorússia

Rússia
 
Estats Units d'Amèrica
Ucrania
Geòrgia
Azerbaijan
Kazakhstan Japó

Moscow, Bolshoi Theatre  / 

Rise and Fall of the City of Mahagonny (Weill) 6-10 Set
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 23 Set-6 MaiDir: Vassily Sinaisky; Dir Esc: Kirill Serebrennikov
Iolanta (Tchaikovsky) 29 Oct-15 AbrDir: Pavel Sorokin / Mikhail Granovsky; Dir Esc: Georgy Ansimov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 2 Nov-19 FebDir: Vladimir Jurowski; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Tosca (Puccini) 12 Nov-14 FebDir: Pavel Klinichev / Vladimir Andropov; Dir Esc: Boris Pokrovsky
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-13 MaiDir: Christopher Moulds; Dir Esc: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 22 Nov-29 GenDir: Gintaras Rinkevicius / Vladimir Andropov; Dir Esc: Mikhail Kislyarov
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Des-27 MaiDir: Nikolai Golovanov; Dir Esc: Leonid Baratov
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 6 Des-28 AbrDir: Mikhail Sinkevich / Vassily Sinaisky; Dir Esc: Oleg Moralev
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 15 Des-22 AbrDir: Vassily Sinaisky; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 22-24 DesDir: Valery Gilmanov; Dir Esc: Peter Ustinov
Carmen (Bizet) 28-30 DesDir: Vassily Sinaisky; Dir Esc: David Pountney
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13-17 GenDir: Nikolai Alexeyev; Dir Esc: Dmitry Belov
Turandot (Puccini) 20-25 GenDir: Alexander Vedernikov; Dir Esc: Francesca Zambello
The Fiery Angel (Prokofiev) 2-5 FebDir Esc: Francesca Zambello
Die Fledermaus (Strauss,J) 23-26 FebDir: Christoph-Mathias Mueller / Mikhail Granovsky; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Don Giovanni (Mozart) 8-13 Mar
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 2 Abr
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 Abr
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 11 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 13 Abr
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17-21 Mai
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 29-31 Mai
Moscow, Helikon-Opera  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-19 Feb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1-4 Mar
Kaffeekantate (Bach,JS) 14 Mar-21 Jun
Boris Godunov (Musorgsky) 15-18 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Mar
Concert (Gershwin) 30 Mar-1 Abr
Bauernkantate (Bach,JS) 18 Abr-28 Jun
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 19-22 Abr
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26-28 Abr
Falstaff (Verdi) 16-19 Mai
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 23-26 Mai
Carmen (Bizet) 6-9 Jun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 14-15 Jun
Das Liebesverbot (Wagner) 5-8 Jul
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Set
Rigoletto (Verdi) 24 Set-12 Oct
Pagliacci (Leoncavallo) 2 Oct
La cenerentola (Rossini) 7-8 Oct
Nabucco (Verdi) 20 Oct
Thaïs (concert) (Massenet) 11 GenDir: Jan Latham-Koenig
Prince Igor (Borodin) 13 Gen-20 AbrDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 Set-5 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 Set-10 MaiDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 2 Oct-31 MaiDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 9 Oct-17 MaiDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Lyudmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Oct-23 MaiDir Esc: Adolf Shapiro
Madama Butterfly (Puccini) 16 Oct-19 AbrDir: Ara Karapetyan; Dir Esc: Lyudmila Naletova
Carmen (Bizet) 19 Oct-30 MaiDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Oct-24 MaiDir: Maria Maksimchuk; Dir Esc: Lyudmila Naletova
La bohème (Puccini) 27 Oct-27 MaiDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Alexander Titel
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 28 Oct-4 Gen
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Oct-19 Mai
La forza del destino (Verdi) 29 Oct-26 MaiDir: Felix Korobov / Alevtina Loffe; Dir Esc: Georgy Isaakyan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 Nov-20 Mai
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Nov-5 Feb
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 13 Nov-26 Feb
Così fan tutte (Mozart) 18 Nov-12 Mai
The Demon (Rubinstein) 20 Nov-18 Abr
Hamlet, Prince of Denmark (Kobekin) 2 Des-10 Feb
Werther (Massenet) 4 Des-22 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Mikhail Bychkov
May Night (Rimsky-Korsakov) 8 Des-16 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Des
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21-22 Gen
War and Peace (Prokofiev) 28-31 MarDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Rostov, Rostov State Opera  / 
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 7 MaiDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Konstantin Balakin
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 MaiDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 22 MaiDir: Svetlana Filippovich; Dir Esc: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 28 MaiDir: Robert Lyall; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Ball at the Savoy (Abraham) 29 MaiDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 20 JulDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Oct-5 GenDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Daniele Finzi Pasca, Julie Hamelin
Pagliacci (Leoncavallo) 10 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
Dead Souls (Shchedrin) 2 DesDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 6 DesDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Jonathan Kent
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 DesDir: Gavriel Heine / Justus Frantz; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Turandot (Puccini) 8 DesDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Charles Roubaud
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Des-18 MarDir: Mikhail Tatarnikov / Gavriel Heine; Dir Esc: Alain Maratrat
Don Giovanni (Mozart) 10 DesDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Johannes Schaaf
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Des-5 FebDir: Mikhail Tatarnikov / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Yuri Alexandrov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 DesDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Alexander Galibin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 15 Des-14 MarDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Yuri Temirkanov
Prince Igor (Borodin) 17 DesDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Aida (Verdi) 18 Des-2 FebDir: Tugan Sokhiev / Andrei Petrenko; Dir Esc: Vyacheslav Okunev(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Elektra (Strauss) 20 DesDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Jonathan Kent
A Midsummer Night's Dream (Britten) 21 Des-29 FebDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Isabella Bywater
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 Des-23 FebDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Il viaggio a Reims (Rossini) 28 Des-8 GenDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Alain Maratrat
Pelléas et Mélisande (concert) (Debussy) 2 GenDir: Valery Gergiev
Pagliacci (Leoncavallo) 5 GenDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
The Fiery Angel (Prokofiev) 10 GenDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: David Freeman
La bohème (Puccini) 12 GenDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Ian Judge
Sadko (Rimsky-Korsakov) 15 Gen-22 FebDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 16 Gen-11 MaiDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Aleko (Rachmaninov) 16 Gen-11 MaiDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 21 GenDir: Valery Gergiev
Ruslan and Ludmilla (Glinka) 22 GenDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Lotfi Mansouri
Carmina Burana (concert) (Orff) 25 GenDir: Andrei Petrenko
Carmen (Bizet) 26 Gen-14 FebDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
La forza del destino (Verdi) 28 GenDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 30 GenDir: Ignat Solzhenitsyn; Dir Esc: Irina Molostova
La traviata (Verdi) 1 Feb-17 MaiDir: Pavel Bubelnikov; Dir Esc: Charles Roubaud
Mazepa (Tchaikovsky) 3 FebDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 7 FebDir: Michael Güttler; Dir Esc: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 7 FebDir: Michael Güttler; Dir Esc: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 7 FebDir: Michael Güttler; Dir Esc: Walter Le Moli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 FebDir: Christian Knapp, Leonid Korchmar; Dir Esc: Michael Sturminger
My Fair Lady (Loewe) 18-20 FebDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Robert Carsen
War and Peace (concert) (Prokofiev) 19 FebDir: Valery Gergiev
Mavra (Stravinsky) 21 FebDir: Marius Stravinsky
Le Rossignol (Stravinsky) 21 FebDir: Marius Stravinsky
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 27 FebDir Esc: Yuri Temirkanov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 8 AbrDir Esc: Alexander Petrov
Idomeneo re di Creta (Mozart) 10 AbrDir Esc: Michael Sturminger
Rusalka (Dvořák,A) 13 MaiDir Esc: Alexander Maskalin
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 15 MaiDir Esc: Vladislav Pazi
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
La traviata (Verdi) 27 Gen-2 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
La bohème (Puccini) 3 Feb-9 JunDir: Peter Feranec; Dir Esc: Arnaud Bernard
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 5 Feb-28 JunDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9-10 FebDir: Mikhail Tatarnikov
L'elisir d'amore (Donizetti) 18 Feb-3 MaiDir Esc: Fabio Sparvoli
Tosca (Puccini) 9 Mar-27 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Mar-30 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Andrejs Zagars
Rusalka (Dvořák,A) 27 Mar-29 MaiDir: Peter Feranec; Dir Esc: Igor Konyaev
Iolanta (Tchaikovsky) 31 Mar-13 MaiDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Sergey Shepelyov
La juive (Halévy) 10 MaiDir Esc: Arnaud Bernard