2012/13 > Àustria 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Àustria

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya República Txeca Eslovàquia
Liechtenstein
Suïssa

Àustria
 
Hongria
Itàlia Eslovènia Croàcia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Dubarry (Millöcker) 20 Oct-30 NovDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Tausend und eine Nacht (Strauss,J) 15 Des-2 FebDir: László Gyükér; Dir Esc: Christa Ertl
Im weißen Rößl (Benatzky) 16 Feb-24 MarDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Die schöne Helena (Offenbach) 21 Jun-30 AgoDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Der Opernball (Heuberger) 12 Jul-5 SetDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Oct-29 NovDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 Nov-22 DesDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 Des-31 GenDir: Michael Zehetner; Dir Esc: Karina Fibich
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 Feb-29 MarDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Alexandra Frankmann
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 23 Set-9 NovDir Esc: Marcus Harms
Die Geschichte vom Soldaten (Stravinsky) 4 Oct-13 NovDir: Benjamin Lack; Dir Esc: Dasniya Sommer, Jo Siska
La traviata (Verdi) 13 Feb-5 MarDir: Thomas Platzgummer; Dir Esc: Alexander Kubelka
Gefahrliche Liebschaften (Nigsch) 30 Abr-20 JunDir: Markus Nigsch; Dir Esc: Paul Lerchbaumer
Rigoletto (Verdi) 5-28 FebDir: Alexander Drcar; Dir Esc: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Rigoletto (Verdi) 5-13 JulDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Jan Hax Halama
Il trovatore (Verdi) 6-19 JulDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
La traviata (Verdi) 12-20 JulDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 JulDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Andreas Leisner
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 Des-6 GenDir: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 Des-3 GenDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 Des-5 GenDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 Gen
Das Rheingold (Wagner) 18 Jul-1 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 Jul-2 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Jul-2 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 Jul-3 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Manon Lescaut (Puccini) 6 Oct-20 DesDir: Michael Boder / Jose Miguel Esandi; Dir Esc: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 11 Oct-25 NovDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Peter Konwitschny(original), Mika Blauensteiner(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 Nov-6 JunDir: Jose Miguel Esandi / Florian Erdl; Dir Esc: Damiano Michieletto, Allex Aguilera
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Des-22 MarDir: Domingo Hindoyan / Marius Burkert; Dir Esc: Brigitte Fassbaender
Falstaff (Verdi) 19 Gen-5 MaiDir: Florian Erdl; Dir Esc: Tama Matheson
Gasparone (Millöcker) 28 Feb-8 JunDir: Marius Burkert; Dir Esc: Olivier Tambosi
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16-29 MaiDir: Julien Salemkour; Dir Esc: Calixto Bieito
My Fair Lady (Loewe) 7-22 JunDir: Florian Erdl; Dir Esc: Michael Schilhan
Lohengrin (Wagner) 28 Set-30 MaiDir: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; Dir Esc: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 Oct-4 DesDir: José Miguel Esandi; Dir Esc: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 Oct-8 MaiDir: Florian Erdl; Dir Esc: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-14 MaiDir: Dirk Kaftan; Dir Esc: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 Des-5 JunDir: Marius Burkert; Dir Esc: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 Gen-25 MaiDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 Mar-15 JunDir: Dirk Kaftan; Dir Esc: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 Abr-14 JunDir Esc: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La Wally (Catalani) 29 Set-3 FebDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Der kleine Horrorladen (Menken) 3 Nov-7 AbrDir: Hansjörg Maringer; Dir Esc: Anatol Preissler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-19 MaiDir: Kevin John Edusei; Dir Esc: Anette Leistenschneider
Ein Walzertraum (Straus) 15 Des-17 AbrDir: Lukas Beikircher; Dir Esc: Stefan Tilch
Die tote Stadt (Korngold) 9 Feb-19 AbrDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Ernö Weil
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Mar-4 JulDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Medea (Cherubini) 20 Abr-16 JunDir: Christoph Altstaedt; Dir Esc: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Stallerhof (Kühr) 21 Abr-5 JunDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Anatevka (Bock) 11 Mai-6 JulDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 Jun-7 JulDir: Raoul Grüneis; Dir Esc: Urs Häberli
La forza del destino (Verdi) 21 Set-6 FebDir: Francesco Angelico; Dir Esc: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 Oct-28 DesDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 Oct-17 NovDir: Vito Cristofaro; Dir Esc: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 Nov-27 AbrDir: Vito Cristofaro; Dir Esc: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 Des-19 MarDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 Feb-3 MaiDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 Mar-2 JulDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 Mai-3 JulDir: Francesco Angelico; Dir Esc: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 Jun-6 JulDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Freischütz (Weber) 13 Set-6 NovDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Anna Bergmann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Oct-30 NovDir: Peter Marschik; Dir Esc: David Bösch
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Des-18 GenDir: Peter Marschik; Dir Esc: Sam Brown
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 Feb-3 MarDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Árpád Schilling
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 Mar-30 AbrDir: Mitsugu Hoshino; Dir Esc: Patrick Schlösser
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 13 Abr-13 MaiDir: Peter Marschik
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Set-19 OctDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 Oct-5 DesDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 Des-18 FebDir: Günter Wallner; Dir Esc: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 Feb-22 MarDir: Attilio Cremonesi; Dir Esc: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 Mar-10 MaiDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Rigoletto (Verdi) 22 Set-1 MarDir: Ingo Ingensand / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Rainer Mennicken
Pariser Leben (Offenbach) 27 Oct-20 MarDir: Marc Reibel / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Adriana Altaras
Così fan tutte (Mozart) 31 Oct-21 NovDir: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; Dir Esc: Andreas Baesler
Don Pasquale (Donizetti) 8 Des-4 JulDir: Nicholas Milton / Daniel Linton-France; Dir Esc: Andreas Baesler
King Arthur (Purcell) 19 Gen-26 MarDir: Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Olivier Tambosi
Spuren der Verirrten (Glass) 12-25 AbrDir: Dennis Russell Davies; Dir Esc: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-27 AbrDir: Dennis Russell Davies; Dir Esc: Anthony Pilavachi
Opernmaschine (Androsch) 12-18 MaiDir: Dennis Russell Davies
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-1 JunDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Dir Esc: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 Oct-20 DesDir: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Dir Esc: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 Oct-1 FebDir: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 Nov-3 FebDir: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Dir Esc: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Des-4 JulDir: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; Dir Esc: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Gen-1 AbrDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 Feb-26 JunDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 Mar-14 JunDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 Mai-22 JunDir: Borys Sitarski; Dir Esc: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 Mai-2 JulDir: Daniel Linton-France; Dir Esc: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Set-24 GenDir: Leo Hussain / Adrian Kelly; Dir Esc: Andreas Gergen
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Oct-17 NovDir: Leo Hussain; Dir Esc: Eike Gramss
The Sound of Music (Rodgers) 1 Des-18 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen
Così fan tutte (Mozart) 20 Gen-10 AbrDir: Leo Hussain / Adrian Kelly; Dir Esc: Jacopo Spirei
Werther (Massenet) 9 Mar-19 AbrDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Jim Lucassen
Ariodante (Handel) 26 Abr-14 MaiDir: Christian Curnyn; Dir Esc: Johannes Schütz
Greek (Turnage) 26 Mai-11 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Andreas Gergen
La cage aux folles (Herman) 21 Set-8 MarDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 Set-26 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 Oct-12 DesDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 Des-14 GenDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 6 Feb-27 MaiDir: Leo Hussain; Dir Esc: André Heller-Lopes
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mai-12 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 Mai-10 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Agnessa Nefjodov
Wien, Wiener Kammeroper  / 
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21 Oct-9 NovDir: Konstantin Chudovsky; Dir Esc: Jacopo Spirei
Verkehr mit Gespenstern (von Bose) 5-9 DesDir: Anna Sushon; Dir Esc: Peter Pawlik
La bohème (Altan) 21 Gen-24 FebDir: Claire Levacher; Dir Esc: Lotte de Beer
Curlew River (Britten) 25 Mar-4 AbrDir: Walter Kobéra; Dir Esc: Carlos Wagner
The Prodigal Son (Britten) 25 Mar-4 AbrDir: Walter Kobéra; Dir Esc: Carlos Wagner
Orlando (Handel) 13-31 MaiDir: Ruben Dubrovsky; Dir Esc: Stefania Panighini
Semiramide (Vinci) 27 Set-15 OctDir: Alan Curtis; Dir Esc: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 Nov-21 DesDir: Konstantin Chudovsky; Dir Esc: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 FebDir: Gelsomino Rocco; Dir Esc: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 Abr-10 MaiDir: Rubén Dubrovsky; Dir Esc: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 Mai-5 JunDir: Walter Kobéra; Dir Esc: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Don Carlos (Verdi) 4-13 SetDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Daniele Abbado
Arabella (Strauss) 5-16 SetDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Set-8 MarDir: Guillermo Garcia Calvo / Yves Abel; Dir Esc: Otto Schenk
I vespri siciliani (Verdi) 15-16 SetDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Herbert Wernicke
Elektra (Strauss) 20-26 SetDir: Simone Young; Dir Esc: Harry Kupfer
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22-30 SetDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Jérôme Deschamps
Boris Godunow (Musorgsky) 24 Set-3 OctDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-22 FebDir: Stefan Soltesz; Dir Esc: Josef Gielen
Fidelio (Beethoven) 1 Oct-10 AbrDir: Peter Schneider / Adam Fischer; Dir Esc: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Oct-19 MarDir: Jérémie Rhorer / Louis Langrée; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11 Oct-10 MarDir: James Gaffigan / Louis Langrée; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 OctDir: Adam Fischer; Dir Esc: Jürgen Flimm
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Oct-14 JunDir: Karel Mark Chichon / Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi / Guillermo Garcia Calvo; Dir Esc: Günther Rennert(original), Richard Bletschacher(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Nov-28 FebDir: Philippe Auguin / Evelino Pidò; Dir Esc: Peter Stein
La traviata (Verdi) 10 Nov-17 MaiDir: Bertrand de Billy / Paolo Carignani / Marco Armiliato; Dir Esc: Jean-Francois Sivadier
Alceste (Gluck) 12-26 NovDir Esc: Christof Loy
Tosca (Puccini) 16 Nov-12 JunDir: Karel Mark Chichon / Philippe Auguin / Stefan Soltesz; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21 Nov-2 DesDir: Simone Young; Dir Esc: Otto Schenk
La bohème (Puccini) 4 Des-29 AbrDir: Franz Welser-Möst / Andris Nelsons; Dir Esc: Franco Zeffirelli
La sonnambula (Bellini) 8-20 DesDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-21 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Christine Mielitz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Des-2 GenDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Des-6 MaiDir: Cornelius Meister / Patrick Lange; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
L'italiana in Algeri (Rossini) 7-16 GenDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Jean Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-17 GenDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Otto Schenk
Pique Dame (Tchaikovsky) 19-30 GenDir: Marko Letonja; Dir Esc: Vera Nemirova
Nabucco (Verdi) 20-24 GenDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Günter Krämer
La cenerentola (Rossini) 26 Gen-11 JunDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Gen-3 FebDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Gianfranco de Bosio
Salome (Strauss) 11-18 FebDir: Peter Schneider; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 14-23 MarDir: Pinchas Steinberg; Dir Esc: Nicolas Joel
Parsifal (Wagner) 28 Mar-4 AbrDir: Franz Welser Möst; Dir Esc: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 8-14 AbrDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Sandro Sequi
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12-22 AbrDir: Andris Nelsons; Dir Esc: Falk Richter
Werther (Massenet) 20-30 AbrDir: Michael Güttler / Bertrand de Billy; Dir Esc: Andrei Serban
La fille du régiment (Donizetti) 28 Abr-13 MaiDir: Bruno Campanella; Dir Esc: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Pollicino (Henze) 28 Abr-8 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: René Zisterer
Der fliegende Holländer (Wagner) 2-9 MaiDir: Daniel Harding; Dir Esc: Christine Mielitz
Das Rheingold (Wagner) 12 MaiDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 15 Mai-23 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Andrea Chénier (Giordano) 16-24 MaiDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 19 MaiDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 20 Mai-2 JunDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Götterdämmerung (Wagner) 22 MaiDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 13-30 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: David McVicar
Capriccio (Strauss) 20-27 JunDir: Christoph Eschenbach; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Roméo et Juliette (Gounod) 21-28 JunDir: Plácido Domingo; Dir Esc: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 3 Set-25 MaiDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Jean-Francois Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 SetDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 Set-27 JunDir: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 SetDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Set-21 DesDir: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; Dir Esc: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 Set-7 MaiDir: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; Dir Esc: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Set-4 OctDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set-31 MarDir: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; Dir Esc: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 OctDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 OctDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Nicolas Joel
Don Carlos (Verdi) 13-19 OctDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Oct-30 AbrDir: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 Oct-3 NovDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Eric Génovèse
La fille du régiment (Donizetti) 26 Oct-4 NovDir: Bruno Campanella; Dir Esc: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 NovDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-14 JunDir: Guillermo Garcia Calvo; Dir Esc: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-14 AbrDir: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; Dir Esc: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-17 JunDir: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; Dir Esc: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 Nov-1 DesDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 Des-29 MarDir: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 Des-8 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 DesDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 Des-2 JunDir: Michael Güttler / Jesus Lopez-Cobos; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-5 GenDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 GenDir: Jérémie Rhorer; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 GenDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 GenDir: Patrick Lange; Dir Esc: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 GenDir: Michael Güttler; Dir Esc: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Gen-2 FebDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Jean Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Gen-2 FebDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Jean Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 Gen-9 FebDir: Jiri Belohlavek; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 FebDir: Andris Nelson; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 FebDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Feb-12 MarDir: Evelino Pidò; Dir Esc: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 FebDir: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7-14 MarDir: Patrick Lange; Dir Esc: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 MarDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 AbrDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 AbrDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Abr-20 JunDir: Michael Boder / Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 AbrDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 MaiDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 MaiDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 MaiDir: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MaiDir: Adam Fischer; Dir Esc: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Mai-4 JunDir: Marko Letonja; Dir Esc: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 Mai-22 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 7-17 SetDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Claus Guth
La Calisto (concert) (Cavalli) 16 SetDir: Christophe Rousset
Gianni Schicchi (Puccini) 10-23 OctDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 10-23 OctDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 10-23 OctDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: Damiano Michieletto
Tito Manlio (concert) (Vivaldi) 17 OctDir: Ottavio Dantone
Iphigenie en Aulide (Gluck) 8-22 NovDir: Alessandro De Marchi; Dir Esc: Torsten Fischer
L'Artaserse (concert) (Vinci) 20 NovDir: Diego Fasolis
Mathis der Maler (Hindemith) 12-28 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Keith Warner
Werther (concert) (Pugnani) 15 DesDir: Michael Hofstetter
Radamisto (Handel) 20-31 GenDir: René Jacobs; Dir Esc: Vincent Boussard
Satyricon (concert) (Maderna) 23 GenDir: Emilio Pomárico
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 28 GenDir: René Jacobs
Le comte Ory (Rossini) 16-27 FebDir: Jean-Christophe Spinosi; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 19 FebDir: Stefan Vladar
Polifemo (concert) (Porpora) 22 FebDir: Rubén Dubrovsky
Le nozze di Teti e di Peleo (concert) (Rossini) 26 FebDir: Jean-Christophe Spinosi
Fidelio (Beethoven) 17-28 MarDir: Nikolaus Harnoncourt; Dir Esc: Herbert Föttinger
Arianna in Creta (concert) (Handel) 20 MarDir: Alan Curtis
Acis and Galatea (concert) (Handel) 25 MarDir: Paul Goodwin
Solomon (concert) (Handel) 27 MarDir: Martin Haselböck
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 17-29 AbrDir: Leo Hussain; Dir Esc: Kasper Holten
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 21 AbrDir: Robert King
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 25 AbrDir: Alan Curtis
Attila (Verdi) 7-18 JulDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 SetDir: Michael Boder; Dir Esc: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 SetDir: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 OctDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Jens-Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 NovDir: René Jacobs; Dir Esc: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 DesDir: Michael Boder; Dir Esc: Claus Guth
I due Foscari (Verdi) 15-27 GenDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 FebDir: William Christie; Dir Esc: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 MarDir: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 MarDir: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 MarDir: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 AbrDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Claus Guth
La traviata (Verdi) 1-11 JulDir: Sian Edwards; Dir Esc: Peter Konwitschny
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Set-31 MaiDir: Rudolf Bibl / Alfred Eschwé / Nicholas Milton / Rudolf Bibl; Dir Esc: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 2 Set-16 MaiDir: Enrico Dovico / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Guy Joosten
Ein Walzertraum (Straus) 6 Set-20 NovDir: Guido Mancusi; Dir Esc: Robert Meyer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-13 SetDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Helen Malkowsky
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 10 Set-14 MaiDir: David Levi; Dir Esc: Werner Sobotka
Madame Pompadour (Fall) 15 Set-20 OctDir: Andreas Schüller; Dir Esc: Hinrich Horstkotte
Salome (Strauss) 16 Set-28 OctDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Marguerite Borie
La traviata (Verdi) 21 Set-1 NovDir: Julia Jones; Dir Esc: Hans Gratzer
Die lustige Witwe (Lehár) 26 Set-9 JunDir: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 4 Oct-14 DesDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Alfred Kirchner
Kiss me, Kate (Porter) 25 Oct-2 FebDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Bernd Mottl
Rusalka (Dvořák,A) 4-24 NovDir: Roland Böer; Dir Esc: Renaud Doucet
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Nov-28 DesDir: Dirk Kaftan / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Des-6 GenDir: Guido Mancusi; Dir Esc: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 30 Des-23 FebDir: Michael Tomaschek; Dir Esc: Robert Herzl
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 12 Gen-20 FebDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Candide (concert) (Bernstein) 18-25 GenDir: Joseph Olefirowicz
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Gen-22 JunDir: Kevin John Edusei / Roberto Paternostro; Dir Esc: Helmuth Lohner
Die verkaufte Braut (Smetana) 17 Feb-13 AbrDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Helmut Baumann
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Feb-1 JunDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Robert Herzl
Rigoletto (Verdi) 28 Feb-20 MarDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Stephen Langridge
Der Mantel (Puccini) 23 Mar-15 AbrDir: Roberto Paternostro; Dir Esc: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Mar-15 AbrDir: Roberto Paternostro; Dir Esc: Robert Meyer
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Abr-12 JunDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Der Ring an 1 Abend (concert) (Wagner) 23 Mai-2 JunDir: Jac van Steen
Frau Luna (Lincke) 6-30 JunDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Peter Lund
Das Wundertheater (Henze) 15-28 JunDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Thomas Schulte-Michels
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15-28 JunDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Thomas Schulte-Michels
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 AbrDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Set-27 JunDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 SetDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Set-18 OctDir: Joseph Olefirowicz; Dir Esc: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Set-9 NovDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Set-23 NovDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 Set-17 OctDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 Set-15 OctDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 Oct-18 NovDir: Guido Mancusi; Dir Esc: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 Nov-30 JunDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Nov-10 JunDir: Michael Tomaschek; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-25 DesDir: Nicholas Milton; Dir Esc: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Des-21 GenDir Esc: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 Des-16 JunDir Esc: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 Des-14 FebDir Esc: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 Gen-28 JunDir Esc: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 Gen-7 MaiDir Esc: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 Gen-21 FebDir Esc: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 Feb-20 MarDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 Feb-23 MarDir Esc: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 Mar-21 MaiDir Esc: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Mar-8 MaiDir Esc: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 Abr-10 MaiDir Esc: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Abr-27 MaiDir Esc: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 Mai-11 JunDir Esc: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 Jun