2012/13 > Bielorússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Bielorússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Lituània Letònia
Polònia

Bielorússia
 
Rússia
Ucrania

Minsk, National Academic Bolshoy Theatre Opera and Ballet  / 

Rita (Donizetti) 5 Set-17 GenDir Esc: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 9 Set-2 AbrDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Set-18 JunDir: Nikolai Koliadko / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Il trovatore (Verdi) 17 SetDir: Andrey Ivanov; Dir Esc: Galina Galkovskaya
La traviata (Verdi) 20 Set-6 JunDir: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin; Dir Esc: Susanna Ciryuk
Nabucco (Verdi) 23 Set-16 JunDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Prince Igor (Borodin) 25 Set-20 JunDir: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Uriy Aleksandrov
Un ballo in maschera (Verdi) 27 SetDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Semen Stein
Iolanta (Tchaikovsky) 30 Set-7 AbrDir: Andrey Ivanov; Dir Esc: Oleg Melnikov
The Magic Flute (Mozart) 11 Oct-7 MaiDir: Lev Liakh / Ivan Kostiakhin; Dir Esc: Margarita Izvorska-Elizarieva
Madama Butterfly (Puccini) 13 Oct-30 MaiDir: Victor Ploskina / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Galina Galkovskaya
The Marriage of Figaro (Mozart) 20 Oct-1 MarDir: Lev Lyakh / Oleg Lesun; Dir Esc: Victor Skorobogatov
The Little Tower Chamber (Polskiy) 4 Nov-19 MaiDir: Andrey Ivanov; Dir Esc: Natalia Kuzmenkova
Aida (Verdi) 13 Nov-12 MaiDir: Ivan Kostyakhin / Victor Ploskina; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 15 Nov-10 GenDir: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich; Dir Esc: Galina Galkovskaya
Carmen (Bizet) 16 Nov-25 JunDir: Ivan Kostyahin; Dir Esc: Galina Galkovskaya
The Barber of Seville (Rossini) 20 Nov-13 JunDir: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Khovanchtchina (Musorgsky) 27 NovDir: Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Oleg Melnikov
Tosca (Puccini) 4 Des-9 Jun
Siegfried (Wagner) 18 Des
Kashchey the Deathless (Rimsky-Korsakov) 3 Gen-10 Mar
Manon Lescaut (Puccini) 8-10 Gen
Winnie-the-Pooh (Petrova) 3 MarDir: Ivan Kostiakhin; Dir Esc: Olga Buravlyova
Turandot (Puccini) 29 Abr-4 JunDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
The Impresario (Mozart) 7-10 JunDir: Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 7-10 JunDir: Ivan Kostyakhin; Dir Esc: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 22 Jun
Rita (Donizetti) 23 JunDir: Ivan Kostiakhin; Dir Esc: Natalia Kuzmenkova
Turandot (Puccini) 8 Set-14 DesDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 11 Set-28 NovDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 Set-26 NovDir: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 Set-26 DesDir: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Dir Esc: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 Set-8 NovDir: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; Dir Esc: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 Set-19 DesDir: Ivan Kostyahin; Dir Esc: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 SetDir: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 27 SetDir: Andrey Ivanov; Dir Esc: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 Set-27 NovDir Esc: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 Set-27 NovDir Esc: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Set-30 NovDir: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; Dir Esc: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 OctDir: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; Dir Esc: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 Oct-2 NovDir: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Dir Esc: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 OctDir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 OctDir: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 Oct-6 NovDir: Viktor Ploskina; Dir Esc: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 OctDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 OctDir: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; Dir Esc: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 OctDir: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; Dir Esc: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2-3 NovDir: Andrey Galanov; Dir Esc: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-11 Des
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Des
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Des
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Des