2012/13 > República Txeca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > República Txeca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia
Alemanya

República Txeca
 
Àustria Eslovàquia
Hongria

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 7 Set-7 OctDir: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Dir Esc: James Conway
La Périchole (Offenbach) 9 Set-17 FebDir: Caspar Richter / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Tomáš Studený
Turandot (Puccini) 11 Set-25 MaiDir: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 15 Set-3 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Jan Zbavitel / Ondrej Olos; Dir Esc: Ladislav Štros
La Dafne (Hanzlík) 16 Set-27 AbrDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Rocc
Nabucco (Verdi) 19 Set-30 MaiDir: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Dir Esc: György Selmeczi
Das Wunder der Heliane (Korngold) 27 Set-20 NovDir: Peter Feranec / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Heinz Lukas-Kindermann
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 2-13 OctDir Esc: Tomáš Pilař
Rusalka (Dvořák,A) 5 Oct-4 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 16 Oct-7 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zbyněk Srba
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 Oct-12 JunDir: Petr Vronský / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 30 Oct-11 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Václav Věžník
Osud (Janáček) 16 Nov-20 GenDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Ansgar Haag
Kát'a Kabanová (Janáček) 25 NovDir: Stefan Veselka; Dir Esc: Harry Kupfer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 1 Des-13 MarDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
I vespri siciliani (Verdi) 11 Gen-5 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Ladislav Adamík
Die Schöpfung (Haydn) 17 Gen-12 MarDir: Caspar Richter / Ondrej Olos; Dir Esc: Uwe Scholz
Madama Butterfly (Puccini) 25 Gen-21 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Její pastorkyňa (Janáček) 1 Feb-16 MarDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
Lo speziale (Haydn) 12-16 FebDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Tomáš Studený
A Midsummer Night's Dream (Britten) 8 Mar-1 JunDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Roman Meluzín
Netopýr (Strauss,J) 22 Mar-6 JunDir: Kaspar Zehnder / Ondrej Olos; Dir Esc: Ondřej Havelka
Don Giovanni (Mozart) 17 Mai-18 JunDir: Peter Feranec; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Carmen (Bizet) 13 Set-19 FebDir: Jan Zbavitel; Dir Esc: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 Set-31 MaiDir: Peter Feranec; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Set-2 MaiDir: Peter Feranec; Dir Esc: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Oct-15 FebDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 Oct-15 FebDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 5 Oct-14 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 Oct-16 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Oct-5 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 Oct-21 MarDir: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Dir Esc: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 Oct-16 MarDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 Nov-18 JunDir: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 Nov-20 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; Dir Esc: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 Nov-19 MarDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 Des-15 MarDir: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; Dir Esc: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 Gen-3 MaiDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 Feb-30 AbrDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 Mar-15 JunDir: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 Mar-20 JunDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 AbrDir: Caspar Richter / Ondrej Olos; Dir Esc: Uwe Scholz
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Mai-3 JunDir: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Dir Esc: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Rigoletto (Verdi) 27 Set-29 AbrDir: Mario De Rose; Dir Esc: Jana Kališová
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 14 Des-7 MarDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Dir Esc: Oldřich Kříž
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 15 Feb-30 AbrDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 25 Mar-28 AbrDir Esc: Jana Kališová
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Mar-13 AbrDir Esc: Josef Průdek
Don Pasquale (Donizetti) 8 AbrDir Esc: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 25-31 JulDir: Mario De Rose; Dir Esc: Jana Kališová
Tosca (Puccini) 27 Set-2 OctDir: Martin Peschík; Dir Esc: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 OctDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Hello Dolly! (Herman) 25 Oct
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 OctDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Dir Esc: Oldřich Kříž
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
Robinson Crusoe (Offenbach) 21 Set-7 MaiDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
La traviata (Verdi) 7 Oct-28 AbrDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 9 Oct-27 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
Madama Butterfly (Puccini) 13 OctDir: František Babický; Dir Esc: Václav Věžník
Der Freischütz (Weber) 18 Oct-18 MaiDir: František Babický; Dir Esc: Werner Pichler
The Merry Widow (Lehár) 20 Oct-5 AbrDir: František Babický; Dir Esc: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 30 OctDir: František Babický; Dir Esc: Václav Věžník
The Demon (Rubinstein) 31 OctDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Martin Otava
Don Quichotte (Massenet) 23 Nov-30 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Feb-10 MaiDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 17 Feb-12 Mai
La forza del destino (Verdi) 24 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Tomáš Pilař
La forza del destino (Verdi) 18 Set-30 OctDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-29 OctDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 SetDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 OctDir: František Babický; Dir Esc: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 OctDir: František Babický; Dir Esc: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 OctDir: František Babický; Dir Esc: Josef Průdek
Olomouc, Moravian Theatre Olomouc  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Des-21 MaiDir: Miloslav Oswald; Dir Esc: Martin Otava
Netopýr (Strauss,J) 22 Feb-24 MaiDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Zbyněk Brabec
My Fair Lady (Loewe) 6 Abr
Carmen (Bizet) 21 Abr-5 Mai
Prodaná nevěsta (Smetana) 27 Abr
Polska krev (Nedbal) 4 Mai-23 Jun
Turandot (Puccini) 7+ Jun
Netopýr (Strauss,J) 17 Set-7 Oct
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Set
My Fair Lady (Loewe) 21 Set
Carmen (Bizet) 28 Set
Falstaff (Verdi) 4-22 Oct
Concert (Wagner) 9-14 Oct
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 Oct
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 Oct
Polska krev (Nedbal) 27 Oct
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
La traviata (Verdi) 7 Set-30 Nov
Uličnice (Beneš) 8 Set-10 MarDir: Karel Mládek; Dir Esc: Gustav Skála
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Set-25 Mar
Paganini (Lehár) 6 Oct-29 Gen
Nabucco (Verdi) 14 Oct-13 MaiDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Jana Andělová-Pletichová
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Nov-27 Abr
Netopýr (Strauss,J) 16 Des-11 MaiDir: Petr Chromčák; Dir Esc: Rudolf Tesáček
The Devil and Kate (Dvořák,A) 24 Feb-7 MaiDir: Petr Šumník; Dir Esc: Lubor Cukr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Abr-17 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Set-17 Oct
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 Set-29 Oct
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 Set
Madama Butterfly (Puccini) 12-15 Oct
Nabucco (Verdi) 25 Oct
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Let's Make an Opera! (Britten) 12 Set-17 JunDir: Jan Šrubař; Dir Esc: Lubor Cukr
La Wally (Catalani) 20 Set-24 FebDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: Václav Klemens
The Bartered Bride (Smetana) 28 Set-8 MaiDir: Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Nabucco (Verdi) 29 Set-9 MaiDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Michael Tarant
Armida (Dvořák,A) 4 Oct-14 GenDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 12 Oct-9 JunDir: Karol Kevický / Jan Šrubař; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
Katya Kabanova (Janáček) 15 Nov-24 MaiDir: Robert Jindra / Jakub Žídek; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La bohème (Puccini) 6 Des-23 AbrDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: Tomáš Studený
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 20 Des-16 JunDir: Jan Šrubař / Marek Prášil; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
The Makropulos Case (Janáček) 9-22 GenDir: Robert Jindra
Fedora (Giordano) 17 Gen-10 FebDir: Zbyněk Müller; Dir Esc: Peter Gábor
Roméo et Juliette (Gounod) 27 Gen-19 AbrDir: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Dir Esc: Peter Gábor
La traviata (Verdi) 13-26 FebDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Carmen Or
Lohengrin (Wagner) 7 Mar-12 JunDir: Robert Jindra; Dir Esc: ROCC
Anna Bolena (Donizetti) 6-19 JunDir: Oliver Dohnányi / Jan Šrubař; Dir Esc: Ivan Krejčí
Anna Bolena (Donizetti) 17 Set-30 MarDir: Oliver Dohnányi / Jakub Žídek; Dir Esc: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 SetDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 Set-20 Mai
Ernani (Verdi) 10 Oct-6 MaiDir: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; Dir Esc: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 Oct-23 NovDir: Robert Jindra / Jan Srubař; Dir Esc: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 Oct-3 Mai
Lohengrin (Wagner) 1 Nov-18 DesDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: ROCC
The Bartered Bride (Smetana) 16 Nov-29 DesDir: Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 Des-1 JunDir: Marko Ivanovič; Dir Esc: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 Des-2 MaiDir: Jan Šrubař / Marek Prášil; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 Gen-4 JunDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 Feb-20 MaiDir: Charles Olivieri Munroe; Dir Esc: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 Abr-24 MaiDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 JunDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
La Gioconda (Ponchielli) 5 Set-26 AbrDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Oldřich Kříž
Rigoletto (Verdi) 9 Set-21 NovDir: Ivan Pařík / Tomáš Brauner / Jiří Štrunc; Dir Esc: Róbert Alföldi
Don Giovanni (Mozart) 21 Set-17 Mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Set-20 AbrDir: Ivan Pařík / Jiří Štrunc; Dir Esc: Blažena Hončarivová
Turandot (Puccini) 29 Set-23 MarDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Václav Málek
In the Penal Colony (Glass) 30 SetDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Viktorie Čermáková
Netopýr (Strauss,J) 6 Oct-30 AbrDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Petr Novotný
Ruze z Argentiny (Beneš) 14 Oct-15 MaiDir: Jan Rezek; Dir Esc: Martin Pacek
Tajemství (Smetana) 27 Oct-23 MaiDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Dominik Beneš
Kníže Igor (Borodin) 11 DesDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Michael Tarant
Die Zauberflöte (Mozart) 22 Des-9 AbrDir: Ivan Pařík; Dir Esc: Jana Kališová
Faust (Gounod) 19 Gen-21 MaiDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Jiří Heřman
Polska krev (Nedbal) 23 Feb-31 MaiDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Jan Ježek
La Voix humaine (Poulenc) 16 Mar-31 Mai
Tosca (Puccini) 6 Abr-28 MaiDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Jan Burian
Faust (Gounod) 5 Set-30 Oct
La Gioconda (Ponchielli) 8 SetDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22-27 SetDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 Set-4 OctDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 OctDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19-20 OctDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 OctDir: Jan Rezek; Dir Esc: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23-29 OctDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Jan Burian
Voják a tanečnice (Martinů) 25+ GenDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5+ AbrDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ JunDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Ago-11 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: David Radok
Don Giovanni (Mozart) 25 Ago-23 JunDir: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 31 Ago-27 AbrDir: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Joël Lauwers
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Set-18 JunDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Dir Esc: Josef Průdek
Così fan tutte (Mozart) 22 Set-20 AbrDir: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Dir Esc: Martin Čičvák
Orfeo ed Euridice (Gluck) 2 Feb-16 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Dir Esc: Hartmut Schörghofer
L'olimpiade (Mysliveček) 2-6 MaiDir: Václav Luks; Dir Esc: Ursel Herrmann
Don Giovanni (Mozart) 23 Ago-7 JunDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Ago-29 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Dir Esc: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 Set-17 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Dir Esc: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 Set-3 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 Set-5 JunDir: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Dir Esc: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 Nov-23 MarDir: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Tomorrow there will be... (Březina) 25 Set-19 Mar
Toufar (Březina) 18 Set-6 DesDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3 Set-29 MaiDir: Zbyněk Müller; Dir Esc: Ondřej Havelka
The Jacobin (Dvořák,A) 4 Set-1 JunDir: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Dir Esc: Jiří Heřman
Čarokraj (Ivanovič) 8 Set-15 JunDir: Marko Ivanovič / David Švec; Dir Esc: Petr Forman
La traviata (Verdi) 14 Set-6 JunDir: Jan Chalupecký / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jana Kališová
Rusalka (Dvořák,A) 18 Set-5 JunDir: Jakub Hrůša / Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Heřman
Carmen (Bizet) 20 Set-20 MaiDir: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jozef Bednárik
Pelléas et Mélisande (Debussy) 30 Set-17 JunDir: Jean-Luc Tingaud / David Švec; Dir Esc: Rocc
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Oct-28 AbrDir: David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Simone Sandroni
Kát'a Kabanová (Janáček) 16-20 OctDir: Tomáš Netopil / Robert Jindra; Dir Esc: Robert Wilson, Jean Yves Courregelongue
Libuse (Smetana) 28 Oct-8 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Dir Esc: Petr Novotný
The Bartered Bride (Smetana) 30 Oct-22 JunDir: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Magdalena Švecová
The Devil and Kate (Dvořák,A) 4 Nov-22 JunDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
Jenůfa (Janáček) 31 Gen-22 MaiDir: Ondrej Lenárd; Dir Esc: Jiří Nekvasil
The Miracles of Mary (Martinů) 17-22 AbrDir: Jiří Bělohlávek / David Švec; Dir Esc: Jiří Heřman
The Two Widows (Smetana) 30 Mai-21 JunDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Čarokraj (Ivanovič) 27 Ago-23 JunDir: Marko Ivanovič / David Švec; Dir Esc: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 Set-16 JunDir: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 Set-30 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 Set-5 MaiDir: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 Set-3 MaiDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 Set-4 JunDir: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 Set-21 MaiDir: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Dir Esc: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Set-7 FebDir: David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 Set-8 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Dir Esc: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Oct-4 AbrDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 Oct-28 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 Gen-22 MaiDir: Ondrej Lenárd; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 FebDir: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; Dir Esc: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 Mar-1 JunDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 24-31 AgoDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Dir Esc: Arnaud Bernard
Rigoletto (Verdi) 25 Ago-5 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Dir Esc: Karel Jernek
Otello (Verdi) 26 Ago-16 AbrDir: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Dir Esc: Dominik Neuner, Lubor Cukr
Trubadúr (Verdi) 29 Ago-11 AbrDir: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Dir Esc: Lubor Cukr
Nabucco (Verdi) 30 Ago-30 JunDir: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Štúr; Dir Esc: Karel Němec
Aida (Verdi) 1 Set-28 JunDir: Enrico Dovico / Richard Hein / Jiří Mikula / Jiří Kyzlink; Dir Esc: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 4 Set-18 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Dir Esc: Karel Jernek
La bohème (Puccini) 6 Set-23 JunDir: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Dir Esc: Ondřej Havelka
Turandot (Puccini) 9 Set-21 JunDir: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Václav Věžník
Tosca (Puccini) 12 Set-19 JunDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 13 Set-20 JunDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Dir Esc: Zdeněk Troška
Carmen (Bizet) 15 Set-29 JunDir: František Drs / Jiří Mikula; Dir Esc: Zdeněk Troška
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Set-7 MaiDir: Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Dir Esc: Inga Levant
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Set-7 MaiDir: Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Dir Esc: Inga Levant
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Oct-22 JunDir: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Dir Esc: Ladislav Štros
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Nov-12 JunDir: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Dir Esc: Martin Otava
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Nov-16 MarDir: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Dir Esc: Martin Otava
Valka s mloky (Franz) 10 Gen-3 MarDir: Marko Ivanović / František Drs; Dir Esc: David Drábek
Don Carlos (Verdi) 28 Mar-26 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Dir Esc: Manfred Schweigkofler
Persephone (concert) (Stravinsky) 23-28 MaiDir: Jiří Štrunc
La traviata (Verdi) 30 Ago-14 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Dir Esc: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 Ago-22 JunDir: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Štúr; Dir Esc: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 Set-7 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Dir Esc: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 Set-28 DesDir: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Dir Esc: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 Set-1 MaiDir: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 Set-19 JunDir: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Dir Esc: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 Set-6 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Dir Esc: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-19 FebDir: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Dir Esc: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 Set-27 JunDir: František Drs / Jiří Mikula; Dir Esc: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 Oct-12 JunDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Dir Esc: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Oct-11 MaiDir: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Dir Esc: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 Oct-5 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Dir Esc: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 Nov-26 JunDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 Gen-25 MaiDir: Hilary Griffiths / Richard Hein; Dir Esc: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 Gen-30 MaiDir: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Dir Esc: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 MaiDir: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mai-24 JunDir: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Dir Esc: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 JunDir: Marko Ivanović, František Drs; Dir Esc: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Komedianti (Leoncavallo) 31 Ago-11 AbrDir: Norbert Baxa
Na tý louce zelený (Beneš) 5 Set-31 DesDir: Norbert Baxa
Nabucco (Verdi) 5 Oct-5 MaiDir: Milan Kaňák; Dir Esc: Martin Dubovic
Rusalka (Dvořák,A) 20 Oct-23 Mar
V studni (Blodek) 4 Nov
Vinobraní (Nedbal) 7 Nov-8 Feb
Così fan tutte (Mozart) 30 Nov-6 Feb
Requiem (Mozart) 4 Des
Aida (Verdi) 23 MaiDir: Norbert Baxa
La traviata (Verdi) 7-11 JunDir: Miloš Formáček; Dir Esc: Martina Dubovice
La traviata (Verdi) 11 Set-15 OctDir: Miloš Formáček; Dir Esc: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 Set-5 OctDir: Milan Kaňák; Dir Esc: Martin Dubovic
Hraběnka Marica () 13+ Des