2012/13 > Polònia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Polònia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Suècia Lituània
Alemanya

Polònia
 
Bielorússia
República Txeca Eslovàquia Ucrania

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

My Fair Lady (Loewe) 7 Set-23 JunDir: Maciej Figas; Dir Esc: Maciej Korwin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-16 SetDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Cezary Domagała
Rusalka (Dvořák,A) 22-26 SetDir: Maciej Figas; Dir Esc: Kristina Wuss
La traviata (Verdi) 17-20 OctDir: Maciej Figas; Dir Esc: Bodo Igesz
La bohème (Puccini) 8 Nov-19 MaiDir: Andrzej Knap; Dir Esc: Maciej Prus
Hrabina Marica (Kálmán) 15 Nov-7 AbrDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Des-14 AbrDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Krzysztof Nazar
La Gioconda (Ponchielli) 11-12 GenDir: Ruben Silva; Dir Esc: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Gen-9 JunDir: Jerzy Wołosiuk / Maciej Figas; Dir Esc: Janina Niesobska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 27 Gen-27 FebDir: Maciej Figas; Dir Esc: Grzegorz Boniecki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 FebDir: Włodzimierz Szymański; Dir Esc: Sławomir Żerdzicki
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 FebDir: Maciej Figas; Dir Esc: Marianne Berglof
Die Zauberflöte (Mozart) 22-24 FebDir: Dirk Vermeulen; Dir Esc: Matthias Remus
Carmen (Bizet) 14-17 MarDir: Maciej Figas; Dir Esc: Bodo Igesz
Il trovatore (Verdi) 22-23 MarDir: Lukas Beikircher; Dir Esc: Maciej Korwin
Halka (Moniuszko) 27 Abr-16 JunDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Natalia Babińska
Don Giovanni (Mozart) 1 MaiDir Esc: Andrejs Žagars
Khovanschina (Musorgsky) 9 Mai
Nabucco (Verdi) 23-26 MaiDir: Maciej Figas; Dir Esc: Ryszard Peryt
Halka (Moniuszko) 20-23 SetDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 SetDir: Maciej Figas; Dir Esc: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10-13 OctDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 13 Oct-4 JunDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss
Salome (Strauss) 7-13 NovDir: Michał Klauza; Dir Esc: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 24-27 NovDir: Tadeusz Kozłowski / Jakub Kontz; Dir Esc: Karolina Sofulak
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Des-19 MaiDir: Michał Klauza; Dir Esc: Marek Weiss
Rothschild's Violin (Fleyshman) 26 Gen-14 AbrDir: Michał Klauza; Dir Esc: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 26 Gen-14 AbrDir: Michał Klauza; Dir Esc: Andrzej Chyra
Macbeth (Verdi) 9-13 Feb
Madame Curie (Sikora) 8-9 MarDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23-26 Mar
Maria (Statkowski) 25-29 AgoDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 SetDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Set-13 OctDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 NovDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 DesDir Esc: Karolina Sofulak
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 19 Set-29 GenDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
The Gypsy Baron (Strauss,J) 27 Set-22 GenDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 3 Oct-5 JulDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Henryk Baranowski
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 Oct-21 AbrDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 12 Oct-19 MaiDir: Damiano Binetti; Dir Esc: Giorgio Madia
La traviata (Verdi) 19 Oct-14 JunDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Krzysztof Nazar
Madama Butterfly (Puccini) 26 Oct-12 MaiDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Tosca (Puccini) 3 Nov-5 MaiDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 9 Nov-7 AbrDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16 Nov-3 MaiDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Włodzimierz Nurkowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Des-17 MarDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Henryk Baranowski
Little Lord (Markwick) 14 Des-26 MaiDir: Sebastian Perłowski; Dir Esc: Janusz Szydłowski
The Haunted Manor () 20-22 DesDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-8 GenDir: Uwe Theimer; Dir Esc: Janusz Józefowicz
Winterreise (Schubert) 24 Gen-19 MarDir: Konrad Mastyło; Dir Esc: Józef Opalski
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FebDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Michał Znaniecki
The Emperor of Atlantis (Ullmann) 8-10 MarDir: Grzegorz Berniak; Dir Esc: Beata Redo-Dobber
Orpheus and Eurydice (Gluck) 27 Abr-18 JunDir: Marek Toporowski; Dir Esc: Giorgio Madia
Il trovatore (Verdi) 8-12 Jun
Rodelinda (concert) (Handel) 13 JunDir: Jan Tomasz Adamus
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21-23 JunDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Michał Znaniecki
Carmina Burana (Orff) 28-30 Jun
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14-15 SetDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 SetDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27-29 SetDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Oct-3 NovDir: Tomasz Tokarczyk
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 OctDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19-20 OctDir: NN; Dir Esc: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25-27 OctDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 NovDir: Łukasz Borowicz
The Troubadour (Verdi) 22-24 NovDir: Tomasz Tokarczyk
La traviata (Verdi) 29 NovDir: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
Tosca (Puccini) 27 Oct-21 MaiDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 28 Des-23 JunDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Janina Niesobska
Anna Bolena (Donizetti) 23 Mar-26 MaiDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Janina Niesobska
La traviata (Verdi) 27 Abr-12 MaiDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Guy Coutance
Maria Stuarda (Donizetti) 29 MaiDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 9 JunDir: Bassem Akiki / Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 22 Set-12 NovDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Set-26 NovDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Oct-27 NovDir Esc: Marek Okopiński
Cyganeria (Puccini) 4 Oct-29 DesDir Esc: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 OctDir Esc: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Oct-1 DesDir Esc: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Oct-8 DesDir Esc: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16-17 Oct
Aida (Verdi) 3 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-17 Des
Poznan, Teatr Wielki  / 
Wesele Figara (Mozart) 6 Oct-21 AbrDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 10 Oct-16 MaiDir: Maciej Wieloch; Dir Esc: Emil Wesołowski
La traviata (Verdi) 19 Oct-28 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Cyganeria (Puccini) 27 Oct-4 NovDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Ran Arthur Braun
Aida (Verdi) 6 Nov-5 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
La serva padrona (Pergolesi) 16 Nov-17 AbrDir: Francesco Bottigliero; Dir Esc: Natalia Babińska
Hamlet (Thomas,A) 17-18 NovDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Ignacio Garcia
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 30 Nov-14 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marcelo Lombardero(original), Pablo Maritano(revival)
The Marriage (Musorgsky) 4 Des-21 Feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 Des-13 Gen
Anatevka (Bock) 12 Des-8 Feb
Der Freischütz (Weber) 25 Gen-17 Feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Feb-1 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 Mar-6 AbrDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Nabucco (Verdi) 17-21 Mar
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 7-17 Abr
Werther (Massenet) 12-14 AbrDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Ignacio Garcia
Krol Edyp (Stravinsky) 27 Abr-6 JunDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Jacek Przybyłowicz
Tosca (Puccini) 9 Mai-11 JunDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Cyberiada (Meyer,K) 25-28 MaiDir: Krzysztof Słowiński; Dir Esc: Ran Arthur Braun
Falstaff (Verdi) 21-25 Jun
Falstaff (Verdi) 21 Set-9 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 SetDir: Krzysztof Słowiński; Dir Esc: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Oct-13 AbrDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Oct-6 FebDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 MaiDir: Agnieszka Nagórka; Dir Esc: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (Verdi) 17 NovDir: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 AbrDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Des-19 GenDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Des-4 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Gen-6 MaiDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Gen-9 MarDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Gen-2 AbrDir: Maciej Wieloch; Dir Esc: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Feb-30 MarDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22-25 MarDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Abr-13 MaiDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24-28 MaiDir: Kees Bakels; Dir Esc: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 JunDir: Grzegorz Wierus; Dir Esc: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 SetDir: Wojciech Semerau-Siemianowski; Dir Esc: Pia Partum
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Oct-19 AbrDir: Piotr Deptuch; Dir Esc: Daniel Kustosik
Fidelio (Beethoven) 17-18 NovDir: Piotr Deptuch; Dir Esc: Werner Pichler
Nabucco (Verdi) 23-25 NovDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Olga Iwanowna
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 4-18 GenDir: Wojciech Semerau-Siemianowski / Norbert Twórczyński; Dir Esc: Jitka Stokalska
Kraina uśmiechu (Lehár) 1-2 FebDir: Frank Zacher; Dir Esc: Wiesław Ochmann
Księżniczka czardasza (Kálmán) 22-23 FebDir: Jerzy Kosek; Dir Esc: Maria Sartowa
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 22 Mar-14 AbrDir: Frank Zacher; Dir Esc: Dmitry Bertman
Robinson Crusoe (Offenbach) 22 JunDir: Piotr Deptuch; Dir Esc: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Set-6 AbrDir: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 OctDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23-24 NovDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Des-11 GenDir: Golo Berg
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Des-19 GenDir: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; Dir Esc: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 22-23 MarDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Olga Iwanowna
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Nabucco (Verdi) 19 Set-29 GenDir: Andrzej Straszyński; Dir Esc: Marek Weiss
Manon Lescaut (Puccini) 23 Oct-2 NovDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Mariusz Treliński
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-4 DesDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Mariusz Treliński
Pygmalion (concert) (Rameau) 7 DesDir: Paul Agnew
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 8-12 DesDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Mariusz Treliński
Don Carlos (Verdi) 13-22 GenDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Willy Decker
The Makropulos Affair (Janáček) 17-23 FebDir: Gerd Schaller; Dir Esc: Christoph Marthaler
La traviata (Verdi) 1-3 MarDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 8-10 MarDir: NN; Dir Esc: Barbara Wysocka
Turandot (Puccini) 24-28 MarDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 4 Abr-14 MaiDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Natalia Korczakowska
Lady Sarashina (Eötvös) 7-14 AbrDir: Christian Schumann; Dir Esc: Ushio Amagatsu
Qudsja Zaher (Szymański) 20-24 AbrDir: Wojciech Michiewski; Dir Esc: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 5-8 MaiDir: Modestas Pitrenas; Dir Esc: Alexander Petrov
Transcryptum (Blecharz) 23-28 MaiDir: Marta Kluczynska; Dir Esc: Wojtek Blecharz
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-31 MaiDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Mariusz Treliński
Rigoletto (Verdi) 13-16 JunDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Gilbert Deflo
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 OctDir: Lionel Friend; Dir Esc: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Oct-2 NovDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 FebDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky) 12-19 DesDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 DesDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Gen-21 FebDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Gen-5 JunDir: Jakub Chrenowicz; Dir Esc: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 FebDir: Wojciech Michiewski; Dir Esc: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 FebDir: Modestas Pitrenas; Dir Esc: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Mar-10 MaiDir: Andriy Yurkevych, Piotr Staniszewski; Dir Esc: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 MarDir: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 AbrDir: Stefan Soltesz; Dir Esc: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 AbrDir Esc: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 AbrDir Esc: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 MaiDir: NN; Dir Esc: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 JunDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-28 OctDir: Ruben Silva
The Barber of Seville (Paisiello) 4-6 GenDir: Tadeusz Karolak; Dir Esc: Jitka Stokalska
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Gen-7 JulDir: Ruben Silva; Dir Esc: Ryszard Peryt
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-4 MarDir: Charles Olivieri-Munroe; Dir Esc: Marek Weiss
Orfeusz i Eurydyka (concert) (Gluck) 4 AbrDir: Kai Bumann
L'elisir d'amore (Donizetti) 1-2 Mai
Così fan tutte (Mozart) 20-23 JunDir: Ruben Silva; Dir Esc: Marek Weiss
Don Giovanni (Mozart) 25 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 27-30 Jun
La finta giardiniera (Mozart) 2 Jul
La finta semplice (Mozart) 4 Jul
Zaïde (Mozart) 9 Jul
Lo sposo deluso (Mozart) 11 Jul
Der Schauspieldirektor (Mozart) 11 Jul
L'oca del Cairo (Mozart) 11 Jul
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 13-14 Jul
Bastien und Bastienne (Mozart) 18 Jul
Imeneo (Handel) 13-14 SetDir: Władysław Kłosiewicz; Dir Esc: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 Set
Così fan tutte (Mozart) 18 Oct-30 Nov
Suor Angelica (Puccini) 25-26 Oct
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Straszny dwór (Moniuszko) 8 Set-16 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 9 Set-19 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Rigoletto (Verdi) 13 Set-15 MarDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Czarodziejski flet (Mozart) 14 Set-18 MaiDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Anna Długołęcka
Król Roger (Szymanowski) 15 Set-12 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Mariusz Treliński
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Set-20 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Alice in Wonderland (Chauls) 19 Set-7 MaiDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Adam Frontczak
Otello (Verdi) 21 Set-29 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Sid, wąż, który chciał śpiewać (Fox) 25 Set-18 MaiDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Adam Frontczak
Carmen (Bizet) 26 Set-1 JunDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Adam Frontczak
Falstaff (Verdi) 27 Set-17 MarDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Pułapka (Krauze) 28 SetDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
Angels in America (Eötvös) 29 SetDir: Bassem Akiki
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 SetDir: Jacek Kaspszyk; Dir Esc: Michał Zadara
Ogrod Marty (Duchnowski) 3 OctDir: Cezary Duchnowski
Zítra se bude... (Březina) 5 OctDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Oct-30 AbrDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Igor Przegrodzki
Don Giovanni (Mozart) 11 Oct-3 AbrDir: Jari Hämäläinen / Bassem Akiki; Dir Esc: Mariusz Treliński
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 24 OctDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 Oct-13 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Oct-5 MaiDir: Francesco Bottigliero; Dir Esc: Marek Weiss
Boris Godunow (Musorgsky) 28 Oct-17 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 Oct-16 MarDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Natascha Ursuliak
Halka (Moniuszko) 4 Nov-2 JunDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Laco Adamik
Raj utracony (Penderecki) 7 Nov-9 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 15 Nov-8 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Laco Adamik
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Nov-19 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Hans-Peter Lehmann
Parsifal (Wagner) 21 Nov-9 MarDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Georg Rootering
Samson i Dalila (Saint-Saëns) 27 Nov-15 MaiDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Michał Znaniecki
Così fan tutte (Mozart) 28 Nov-11 AbrDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Michał Znaniecki
Little Red Riding Hood (Pauer) 30 Nov-2 JunDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Adam Frontczak
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15 Des-5 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Des-5 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Fiddler on the Roof (Bock) 29 Des-25 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Marek Weiss
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-7 GenDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Helena Kaut-Howson
Nabucco (Verdi) 24 Feb-18 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 27 Abr-28 MaiDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Adam Frontczak
Aida (Verdi) 8 JunDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Adam Frontczak
Tosca (Puccini) 14-30 JunDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Adam Frontczak
Little Red Riding Hood (Pauer) 10 Set-1 AbrDir: Michał Czubaszek; Dir Esc: Adam Frontczak
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Set-8 MaiDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Set-10 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Set-6 MaiDir: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Set-5 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Set-24 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Mariusz Treliński
Nabucco (Verdi) 18 Set-11 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Set-10 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Set-10 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20 Set-15 AbrDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Set-4 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Set-22 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Set-30 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Set-6 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Set-31 MaiDir: Andrzej Straszyński; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Set-29 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Set-9 AbrDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Oct-24 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10 Oct-27 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11 Oct-9 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Oct-7 MaiDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Oct-2 AbrDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Oct-13 AbrDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Oct-21 MaiDir: Michał Czubaszek; Dir Esc: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-30 AbrDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Des-26 Abr
The Haunted Manor () 5 Des-23 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Des-8 AbrDir: Michał Czubaszek; Dir Esc: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 GenDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Gen-2 FebDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-11 MaiDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 AbrDir: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; Dir Esc: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 JunDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski