2012/13 > Ucrania 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Ucrania

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia Bielorússia Rússia
Eslovàquia
Hongria

Ucrania
 
Moldàvia
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La bohème (Puccini) 15 Mar-19 Mai
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Mar-1 Jun
Rigoletto (Verdi) 23 Mar-6 Jun
Carmen (Bizet) 24 Mar-8 Jun
Boris Godunov (Musorgsky) 6 Abr
Aida (Verdi) 14 Abr-15 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Abr
Il trovatore (Verdi) 28 Abr-21 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Jun
Iolanta (Tchaikovsky) 26-27 Set
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Set-8 Oct
Aida (Verdi) 1 Oct
Turandot (Puccini) 6-31 Oct
Rigoletto (Verdi) 10 Oct
Der Troubadour (Verdi) 12 Oct
Otello (Verdi) 19 Oct
Donetsk, Donbass Opera  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 29 Set-20 Jun
Turandot (Puccini) 30 Set-11 Abr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Oct-7 Jun
Mr X (Kálmán) 3 Oct-16 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Oct-9 Jun
Carmen (Bizet) 18 Oct-29 Mai
Silvia (Kálmán) 20 Oct-2 Jun
La traviata (Verdi) 24 Oct-17 Abr
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Oct-26 Gen
Aida (Verdi) 30 Oct-14 Mar
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Des-22 Mai
La bohème (Puccini) 16 Des-14 Jun
Rigoletto (Verdi) 20 Des-6 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 16 Gen-21 Jun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 18 Gen-10 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 19 Gen-12 Mai
Otello (Verdi) 21 Feb
Nabucco (Verdi) 1 Mar
La traviata (Verdi) 13 Oct
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 16 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 18 Oct
Silvia (Kálmán) 20 Oct
Carmen (Bizet) 24 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Oct
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 Oct
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 5 Set-22 Gen
La bohème (Puccini) 8 Set-7 Oct
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Set-4 Jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 20 Set-5 Jun
Iolanta (Tchaikovsky) 21 Set-4 Jul
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Set-13 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Set-25 Jun
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 2 Oct-18 Mai
Prodaná nevěsta (Smetana) 8 Oct-12 Nov
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Oct-18 Abr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-18 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Nov-29 Jun
Rigoletto (Verdi) 10 Nov-10 Gen
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 20 Nov-6 Jul
Tosca (Puccini) 27 Nov-27 Mar
Turandot (Puccini) 23 Des-14 Mar
Cherevichki (Tchaikovsky) 12 Gen
Don Juan (Mozart) 19 Gen-11 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 31 Gen
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 9 Feb
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 Mar
Aida (Verdi) 16 Mar
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2 Abr
The Marriage (Musorgsky) 2 Abr
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 5 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 Mai
Nabucco (Verdi) 16 Mai
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8 Jun
Rita (Donizetti) 8 Jun
Prince Igor (Borodin) 15 Jun
Il trovatore (Verdi) 21 Jun
La traviata (Verdi) 11-13 Jul
Taras Bulba (Lysenko) 6 Set
La traviata (Verdi) 7 Set-10 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 Set-5 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Set
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Set-24 Oct
La bohème (Puccini) 26 Set
Don Juan (Mozart) 28 Set
Tosca (Puccini) 8 Oct
Rigoletto (Verdi) 26 Oct
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Aida (Verdi) 7 Nov-5 Jul
Don Carlos (Verdi) 9 Nov-19 Mai
Natalka Poltavka (Lysenko) 10 Nov-23 Jun
Turandot (Puccini) 14 Nov-16 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Nov-4 Jun
La traviata (Verdi) 21 Nov-8 Jun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 Nov-10 Mai
Carmen (Bizet) 25 Nov-14 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-26 Jun
Norma (Bellini) 2 Des-17 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 7 Des-19 Jun
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Des-10 Abr
Moses (Skoryk) 15 Des
Manon Lescaut (Puccini) 20 Des-11 Gen
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Des-1 Mai
Macbeth (Verdi) 20 Gen-15 Mai
La cenerentola (Rossini) 23 Gen
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Gen-3 Mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Feb
Rigoletto (Verdi) 11 Abr-21 Jun
Aleko (Rachmaninov) 23 Abr
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 Set
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 Set-30 Oct
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Set
Moses (Skoryk) 13 Set
Aida (Verdi) 14 Set-12 Oct
Don Carlos (Verdi) 20 Set-23 Oct
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 SetDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 Oct
Norma (Bellini) 4 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 8 Oct
La traviata (Verdi) 15 Oct
Macbeth (Verdi) 16 Oct
Rigoletto (Verdi) 18 Oct
Un ballo in maschera (Verdi) 20 Oct
Requiem (Verdi) 26 Oct
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 22 Nov-7 JulDir: Mykhaylo Dutchak / Volodymyr Harbaruk
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Nov-21 JulDir: Mykhaylo Dutchak; Dir Esc: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 1 Des-15 JunDir: Mykhaylo Dutchak
The Elixir of Love (Donizetti) 2 Des-30 Mai
Carmen (Bizet) 8 Des-23 MaiDir: Volodymyr Harbaruk
Orfeo ed Euridice (Gluck) 9 Des-13 JulDir: Mykhaylo Dutchak
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Des-1 JunDir: Mykhaylo Dutchak; Dir Esc: Halyna Volovetska
A Masked Ball (Verdi) 15 Des-6 JulDir: Mykhaylo Dutchak
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Des-19 GenDir: Myron Yusypovych
Aida (Verdi) 23 Des-22 JunDir: Myron Yusypovych; Dir Esc: Myron Yusypovych
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Des-7 MaiDir: Volodymyr Harbaruk
The Magic Flint (Dosenko) 4 Gen-14 JulDir: Volodymyr Harbaruk
Madama Butterfly (Puccini) 10 Gen-12 MaiDir: Mykhaylo Dutchak
La traviata (Verdi) 12 Gen-8 JunDir: Mykhaylo Dutchak; Dir Esc: Mykhaylo Dutchak
Stolen Happiness (Meitus) 26 Gen-21 MarDir: Mykhaylo Dutchak
Nabucco (Verdi) 9 Feb-11 JulDir: Myron Yusypovych; Dir Esc: Myron Yusypovych
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Feb-4 JulDir: Mykhaylo Dutchak
Straszny dwór (Moniuszko) 23 Feb-30 Abr
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 Feb-10 MarDir: Myron Yusypovych; Dir Esc: Roman Valko
Il trovatore (Verdi) 2 MarDir: Volodymyr Harbaruk
Rigoletto (Verdi) 24 Mar-25 MaiDir: Mykhaylo Dutchak
Tosca (Puccini) 30 Mar-18 JulDir: Mykhaylo Dutchak; Dir Esc: Tadey Ryndzak
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Abr-20 Jul
Messa da Requiem (Verdi) 26 Abr-20 Jun
Moses (Skoryk) 26 AbrDir: Mykhaylo Dutchak; Dir Esc: Mykhaylo Dutchak
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 Ago-8 Set
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Ago
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Ago-22 Set
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 Set
La traviata (Verdi) 7 Set
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 SetDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 Set
Madama Butterfly (Puccini) 19 Set
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Set
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 Set
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 25 Ago-30 Mar
Messa da Requiem (Verdi) 28 Ago-3 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Ago-11 Jun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 6 Set-15 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 9 Set-15 Jun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Set-17 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 13 Set-19 Mai
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-19 Abr
La traviata (Verdi) 23 Set-13 Jun
La bohème (Puccini) 27 Set-16 Abr
Aida (Verdi) 5 Oct-5 Jun
Rigoletto (Verdi) 9 Oct-12 Mai
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 13 Oct-17 Mar
Katerina (Arkas) 19 Oct-23 Abr
Il trovatore (Verdi) 21 Oct-21 Jun
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Nov-27 Jun
Turandot (Puccini) 25 Nov-7 Jun
Opera anthology (Wagner) 16 Des-22 MaiDir: Alekandru Samoile
Opera anthology (Tchaikovsky) 26 Gen
Tosca (Puccini) 3 Feb-30 Jun
La serva padrona (Pergolesi) 19 Abr-16 MaiDir: Valery Regrut; Dir Esc: Oksana Taranenko
Alcide (Bortnyansky) 4-20 Jun
Prince Igor (Borodin) 28 Ago-4 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Ago-27 Oct
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 SetDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky) 10 Set-24 Oct
Il trovatore (Verdi) 12 Set
La traviata (Verdi) 14 Set-1 Oct
Don Giovanni (Mozart) 19 Set
Un ballo in maschera (Verdi) 26 Set
Madama Butterfly (Puccini) 28 Set
Aida (Verdi) 10 Oct
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 19-25 Oct
Rigoletto (Verdi) 31 Oct