2012/13 > Estats Units d'Amèrica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Estats Units d'Amèrica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  

Abilene, Abilene Opera Association  / 

The Hotel Casablanca (Pasatieri) 28 Feb-2 Mar
The Magic Flute (Mozart) 28 Feb-4 Mar
Albuquerque, Opera Southwest  / 
Otello (Rossini) 28 Oct-4 NovDir: Anthony Barrese; Dir Esc: David Bartholomew
Madama Butterfly (Puccini) 17-24 MarDir: Anthony Barrese; Dir Esc: David Bartholomew
Don Giovanni (Mozart) 20-27 OctDir: Anthony Barrese; Dir Esc: David Bartholomew
The Pearl Fishers (Bizet) 23-30 MarDir: Roger Melone; Dir Esc: David Bartholomew
Amarillo, Amarillo Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 29-30 Set
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 9-11 Nov
Candide (Bernstein) 6-7 Abr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5-6 OctDir: Michael Ching; Dir Esc: Marc Astafan
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 8-10 Nov
The Threepenny Opera (Weill) 5-6 AbrDir: Braden Toan; Dir Esc: Walker Lewis
Anchorage, Anchorage Opera  / 
Mrs President (Bond) 5-7 OctDir: Victoria Bond; Dir Esc: Lemuel Wade
Tosca (Puccini) 25-27 GenDir: NN; Dir Esc: Marc Astafan
My Fair Lady (Loewe) 5-7 Abr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-10 Nov
La cambiale di matrimonio (Rossini) 17-26 Gen
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-6 Abr
Annapolis, Annapolis Opera  / 
Aida (Verdi) 27 Oct
Little Red Riding Hood (Barab) 2 Feb
Rigoletto (Verdi) 15-17 Mar
The Magic Flute (Mozart) 1 Feb
La bohème (Puccini) 14-16 Mar
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Carmen (Bizet) 10-18 NovDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Jeffrey Buchman
La traviata (Verdi) 2-10 MarDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: David Gately
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 27 Abr-5 MaiDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 5-13 OctDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Tomer Zvulun
Faust (Gounod) 8-16 MarDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Francesca Zambello(original), Louisa Muller(revival)
The Barber of Seville (Rossini) 26 Abr-4 MaiDir: Craig Kier; Dir Esc: José Maria Condemi
Austin, Austin Lyric Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 10-18 Nov
The Marriage of Figaro (Mozart) 31 Gen-3 Feb
Faust (Gounod) 25-28 Abr
Don Carlos (Verdi) 16-24 Nov
Tosca (Puccini) 30 Gen-2 Feb
The Elixir of Love (Donizetti) 1-4 Mai
Baltimore, Lyric Opera Baltimore  / 
La bohème (Puccini) 2-4 NovDir: Steven White; Dir Esc: Bernard Uzan
Rigoletto (Verdi) 17-19 MaiDir: Richard Buckley; Dir Esc: John Hoomes
Tosca (Puccini) 1-3 NovDir: Steven White; Dir Esc: James Harp
Dialogues of the Carmelites (Poulenc) 15-17 Nov
Nabucco (Verdi) 9-11 MaiDir: James Meena; Dir Esc: Bernard Uzan
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
La bohème (Puccini) 26-28 OctDir: John Mario Di Costanzo
Il trovatore (Verdi) 8-10 FebDir: John Mario Di Costanzo
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26-28 AbrDir: John Mario Di Costanzo
Pagliacci (Leoncavallo) 26-28 AbrDir: John Mario Di Costanzo
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Madame Butterfly (Puccini) 25-27 GenDir: Israel Gursky; Dir Esc: Dona D Vaughn
The Magic Flute (Mozart) 15-17 MarDir: Israel Gursky; Dir Esc: Marc Astafan
Rigoletto (Verdi) 24-26 Gen
Pagliacci (Leoncavallo) 14-16 Mar
Suor Angelica (Puccini) 14-16 Mar
Bloomington, Indiana University Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 14-22 SetDir: Arthur Fagen; Dir Esc: James Marvel
The Merry Widow (Lehár) 18-21 OctDir: Dale Rieling; Dir Esc: Vincent Liotta
Cendrillon (Massenet) 8-11 NovDir: Ronald Zollman; Dir Esc: Albert-Andre Lheureux
Xerxes (Handel) 1-9 FebDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Tom Diamond
Akhnaten (Glass) 8-9 MarDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Candace Evans
Falstaff (Verdi) 5-13 AbrDir: Constantine Kitsopoulos; Dir Esc: Robin Guarino
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-28 Set
Werther (Massenet) 25 Oct-2 Nov
Hansel and Gretel (Humperdinck) 15-23 Nov
HMS Pinafore (Sullivan,A) 28 Feb-8 Mar
La traviata (Verdi) 11-19 Abr
Boise, Opera Idaho  / 
Falstaff (Verdi) 26-28 OctDir: Steve Crawford; Dir Esc: David Cox
Hansel and Gretel (Humperdinck) 28-30 DesDir: Sean Rogers; Dir Esc: Mark Junkert
Pagliacci (Leoncavallo) 1-3 MarDir: Timm Rolek
Susannah (Floyd) 17-19 MaiDir: Sara Jobin; Dir Esc: Elise Sandell
The Sound of Music (concert) (Rodgers) 19 JulDir: Stuart Weiser; Dir Esc: Keith Hazen-Diehm
The Marriage of Figaro (Mozart) 8-10 NovDir: Steven Crawford; Dir Esc: David Cox
Carmen (Bizet) 28 Feb-2 Mar
Gianni Schicchi (Puccini) 11-13 Abr
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-13 Abr
Boston, Boston Lyric Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 2-11 NovDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Lillian Groag
Clemency (MacMillan) 6-11 FebDir: David Angus; Dir Esc: Andrew Eggert
Così fan tutte (Mozart) 15-24 MarDir: David Angus; Dir Esc: Thomas Allen
The Flying Dutchman (Wagner) 26 Abr-5 MaiDir: David Angus; Dir Esc: Michael Cavanagh
The Magic Flute (Mozart) 4-13 OctDir: David Angus; Dir Esc: Leon Major
Lizzie Borden (Beeson) 20-24 NovDir: David Angus; Dir Esc: Christopher Alden
Rigoletto (Verdi) 14-23 MarDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Tomer Zvulun
I puritani (Bellini) 2-11 MaiDir: David Angus; Dir Esc: Crystal Manich
Boston, Handel and Haydn Society  / 
Jephtha (Handel) 3-5 MaiDir: Harry Christophers
The Messiah (concert) (Handel) 29 Nov-1 DesDir: Harry Christophers
Samson (concert) (Handel) 2-4 MaiDir: Harry Christophers
Acis and Galatea (concert) (Handel) 15-18 MaiDir: Nicholas McGegan
Cedar Rapids, Cedar Rapids Opera Theatre  / 
La bohème (Puccini) 18-20 Gen
Carmen (Bizet) 17-19 GenDir: Daniel Kleinknecht; Dir Esc: Bill Farrar
The Mikado (Sullivan,A) 19-21 Jun
Charlotte, Opera Carolina  / 
Tosca (Puccini) 13-21 OctDir: James Meena; Dir Esc: Jay Lesenger
The Magic Flute (Mozart) 19-27 GenDir: James Meena; Dir Esc: Harry Silverstein(original), Garnett Bruce(revival)
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-21 AbrDir: Emmanuel Joel-Hornak; Dir Esc: Bernard Uzan
Aida (Verdi) 19-27 OctDir: James Meena; Dir Esc: Brian Deedrick
Il Trittico (Puccini) 18-26 GenDir: James Meena; Dir Esc: Jay Lesenger
The Flying Dutchman (Wagner) 22-30 MarDir: James Meena; Dir Esc: Bernard Uzan
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
Elektra (Strauss) 6-30 OctDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Oct-9 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Werther (Massenet) 11-26 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Francisco Negrin
Don Pasquale (Donizetti) 25 Nov-15 DesDir: Stephen Lord; Dir Esc: Thomas Allen
Hansel and Gretel (Humperdinck) 7 Des-19 GenDir: Ward Stare; Dir Esc: Richard Jones(original), Eric Einhorn(revival)
La bohème (Puccini) 21 Gen-9 MarDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Louisa Muller
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 Feb-3 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Rigoletto (Verdi) 25 Feb-14 MarDir: Evan Rogister; Dir Esc: NN
A Streetcar named Desire (Previn) 26 Mar-6 AbrDir: Evan Rogister; Dir Esc: Brad Dalton
Otello (Verdi) 5 Oct-2 NovDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Peter Hall, Ashley Dean
Madama Butterfly (Puccini) 15 Oct-26 GenDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Michael Grandage, Louisa Muller
Parsifal (Wagner) 13-29 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: John Caird
La traviata (Verdi) 20 Nov-20 DesDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Arin Arbus
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Des-18 GenDir: Ward Stare; Dir Esc: E Loren Meeker
The Barber of Seville (Rossini) 1-28 FebDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Rob Ashford
Rusalka (Dvořák,A) 22 Feb-16 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar
La clemenza di Tito (Mozart) 5-23 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar, Marie Lambert
Columbus, Opera Columbus  / 
The Magic Flute (Mozart) 27-28 Abr
HMS Pinafore (Sullivan,A) 8-9 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 22-24 Nov
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 8-9 Mar
Carmen (concert) (Bizet) 9-10 Mai
Dallas, The Dallas Opera  / 
Aida (Verdi) 26 Oct-11 NovDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: John Copley
Doctor Miracle (Bizet) 10 Nov-27 Abr
Bon Appetit! (Hoiby) 9 Feb
Turandot (Puccini) 5-21 AbrDir: Marco Zambelli; Dir Esc: Garnett Bruce
The Aspern Papers (Argento) 12-28 AbrDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Tim Albery
Carmen (Bizet) 25 Oct-10 NovDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Chris Alexander
Death and the Powers (Machover) 12-16 FebDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Diane Paulus
Die tote Stadt (Korngold) 21 Mar-6 AbrDir: Sebastian Lang-Lessing; Dir Esc: Mikael Melbye
The Barber of Seville (Rossini) 28 Mar-13 AbrDir: Giuliano Carella; Dir Esc: John Copley
Dayton, Dayton Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 OctDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kathleen Clawson
Opera anthology (Wagner) 22-24 Feb
The Marriage of Figaro (Mozart) 5-7 AbrDir: Neal Gittleman; Dir Esc: Gary Briggle
Tosca (Puccini) 22-24 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: David Roth
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 FebDir: Jeffrey Powell; Dir Esc: Gary Briggle
Aida (Verdi) 2-4 MaiDir: Neal Gittleman; Dir Esc: Kathleen Clawson
Denver, Opera Colorado  / 
Romeo and Juliet (Gounod) 9-17 FebDir: Robert Wood; Dir Esc: Bill Murray
Don Giovanni (Mozart) 30 Mar-7 AbrDir: Ari Pelto; Dir Esc: Kevin Newbury
Rigoletto (Verdi) 15-23 MarDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: Bernard Uzan
Carmen (Bizet) 3-11 Mai
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
The Barber of Seville (Rossini) 13-21 OctDir: Suzanne Mallare Acton; Dir Esc: Mario Coraddi
Julius Caesar (Handel) 10-18 NovDir: Howard Arman; Dir Esc: Michael Shell
Fidelio (Beethoven) 13-21 AbrDir: Christian Badea; Dir Esc: John Pascoe
Aida (Verdi) 11-19 MaiDir: Steven Mercurio; Dir Esc: Bliss Hebert
The Flying Dutchman (Wagner) 19-27 OctDir: Steven Mercurio; Dir Esc: Bernard Uzan
La traviata (Verdi) 16-24 NovDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: Mario Corradi
A View from the Bridge (Bolcom) 5-13 AbrDir: Suzanne Mallare Acton; Dir Esc: Tazewell Thompson
Turandot (Puccini) 10-18 MaiDir: Valerio Galli; Dir Esc: Garnett Bruce
El Paso, El Paso Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-28 OctDir: Benjamin Loeb; Dir Esc: David Grabarkewitz
The Barber of Seville (Rossini) 14-16 MarDir: Karl Shymanovitz; Dir Esc: David Grabarkewitz
Eugene, Eugene Opera  / 
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 28-31 DesDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Mark Beudert
Dead Man Walking (Heggie) 15-17 Mar
La traviata (Verdi) 31 Des-5 Gen
The Girl of the Golden West (Puccini) 14-16 Mar
Fairfield, North Bay Opera  / 
Don Pasquale (Donizetti) 4-5 MaiDir: Philip Kuttner; Dir Esc: Ross Halper
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 12-14 Abr
Moby Dick (Heggie) 1-3 OctDir: Joseph Mechavich
The Merry Widow (Lehár) 25-27 OctDir: Stephen Sulich
Buried Alive (Myers) 28-30 Mai
Embedded (Soluri) 28-30 Mai
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 7 OctDir: Anthony Morss; Dir Esc: Evelyn la Quaif
Gianni Schicchi (Puccini) 21 AbrDir: Anthony Morss; Dir Esc: Evelyn la Quaif
Pagliacci (Leoncavallo) 21 AbrDir: Anthony Morss; Dir Esc: Evelyn la Quaif
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 OctDir: Anthony Morss; Dir Esc: Giovanni Simone
Suor Angelica (Puccini) 20 OctDir: Anthony Morss; Dir Esc: Evelyn La Quaif
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 2-3 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
Don Giovanni (Mozart) 8-9 FebDir: Robert Lyall; Dir Esc: Matthew Lata
La traviata (Verdi) 3-4 MaiDir: Robert Lyall; Dir Esc: Joshua Major
A Streetcar named Desire (Previn) 1-2 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Brad Dalton
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 7-8 MarDir: Robert Lyall; Dir Esc: James Marvel
Madama Butterfly (Puccini) 9-10 MaiDir: Robert Lyall; Dir Esc: Carroll Freeman
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 12-16 OctDir: Robert Wood; Dir Esc: Henry Akina
Dialogues of the Carmelites (Poulenc) 15-19 FebDir: Christopher Larkin; Dir Esc: Karen Tiller
Tosca (Puccini) 26-30 AbrDir: Steven Osgood; Dir Esc: Jay Lesenger
Turandot (Puccini) 11-15 OctDir: Christopher Larkin; Dir Esc: Karen Tiller
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Mar-1 AbrDir: Hal France; Dir Esc: Roy Rallo
Carmina Burana (Orff) 28 Mar-1 AbrDir: Hal France; Dir Esc: Roy Rallo
The Mikado (Sullivan,A) 13-22 JunDir: Tim Shaindlin; Dir Esc: Henry Akina
Houston, Opera in the Heights  / 
Otello (Rossini) 27 Set-7 OctDir: Keith Chapman; Dir Esc: Erica Miller
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 8-18 NovDir: Keith Chapman; Dir Esc: Carlos Conde
Macbeth (Verdi) 1-10 FebDir: Keith Chapman; Dir Esc: Lynda Keith McKnight
Falstaff (Verdi) 25 Abr-5 MaiDir: Keith Chapman; Dir Esc: David Ward
La traviata (Verdi) 4-13 Oct
Don Pasquale (Donizetti) 15-24 Nov
Don Giovanni (Mozart) 31 Gen-9 Feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Mar-6 Abr
Houston, Houston Grand Opera  / 
La bohème (Puccini) 19 Oct-10 NovDir: Evan Rogister / Eric Melear; Dir Esc: John Caird
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 26 Oct-11 NovDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Joan Font
Show Boat (Kern) 18 Gen-9 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Francesca Zambello
Don Giovanni (Mozart) 25 Gen-10 FebDir: Trevor Pinnock; Dir Esc: Harry Silverstein
To Cross the Face of the Moon (Martinez) 21-24 MarDir: David Hanlon; Dir Esc: Leonard Foglia
Tristan and Isolde (Wagner) 18 Abr-5 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 26 Abr-11 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Stephen Lawless
Aida (Verdi) 18 Oct-9 NovDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: José Maria Condemi
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct-10 NovDir: Thomas Rösner / Craig Kier; Dir Esc: Lindy Hume, Daniel Pelzig
The Passenger (Weinberg) 18 Gen-2 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: David Pountney
Rigoletto (Verdi) 24 Gen-9 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Harry Silverstein
A Little Night Music (Sondheim) 7-23 MarDir: Eric Melear; Dir Esc: Isaac Mizrahi(original), Matthew Ozawa(revival)
A Coffin in Egypt (Gordon) 14-21 MarDir: Timothy Myers; Dir Esc: Leonard Foglia
Das Rheingold (Wagner) 11-26 AbrDir: Patrick Summers; Dir Esc: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 25 Abr-10 MaiDir: Rory Macdonald; Dir Esc: Rob Ashford
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-17 MaiDir: Craig Kier; Dir Esc: Lindy Hume, Daniel Pelzig
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 7-16 DesDir: James Caraher; Dir Esc: Joachim Schamberger
Akhnaten (Glass) 8-9 MarDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Candace Evans
The Flying Dutchman (Wagner) 10-12 Mai
The Threepenny Opera (Weill) 11-20 OctDir: James Caraher; Dir Esc: Bill Fabris
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 6-15 DesDir: James Caraher; Dir Esc: Joachim Schamberger
The Girl of the Golden West (Puccini) 21-23 MarDir: James Caraher; Dir Esc: John Hoomes
Albert Herring (Britten) 25 Abr-4 MaiDir: James Caraher; Dir Esc: Joachim Schamberger
Jackson, Mississippi Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 27 Abr
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
Madama Butterfly (Puccini) 15-23 SetDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Mark Streshinsky
Il trovatore (Verdi) 3-11 NovDir: John Keenan; Dir Esc: Kathleen Smith Belcher
The Flying Dutchman (Wagner) 2-10 MarDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Bernard Uzan
The Mikado (Sullivan,A) 20-28 AbrDir: Mark Ferrell; Dir Esc: William Theisen
The Capulets and the Montagues (Bellini) 21-29 SetDir Esc: Kevin Newbury
The Magic Flute (Mozart) 9-17 NovDir Esc: Harry Silverstein
La bohème (Puccini) 15-23 MarDir Esc: Ursula Brovsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Abr-4 MaiDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Tomer Zvulun
Knoxville, Knoxville Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 26-28 OctDir Esc: Brian Deedrick
The Girl of the Golden West (Puccini) 8-10 Feb
Cinderella (Rossini) 26-28 AbrDir: Brian Salesky; Dir Esc: James Marvel
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 25-27 OctDir Esc: Keturah Stickann
The Elixir of Love (Donizetti) 14-16 FebDir Esc: Brian Deedrick
Norma (Bellini) 11-13 AbrDir Esc: Candace Evans
Long Beach, Long Beach Opera  / 
The Paper Nautilus (Bryars) 7-9 SetDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Andreas Mitisek
The Fall of the House of Usher (Glass) 27 Gen-3 FebDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Ken Cazan
Only the Truth (Ortiz) 24-30 MarDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Mario Espinosa
Van Gogh (Gordon,M) 11-19 MaiDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Andreas Mitisek
The Tell-Tale Heart (Copeland) 11-19 MaiDir: Andreas Mitisek / Ben Makino; Dir Esc: Andreas Mitisek
Macbeth (Bloch) 15-23 JunDir: Andreas Mitisek / Ben Makino; Dir Esc: Andreas Mitisek
Queenie Pie (Ellington) 26 Gen-2 Feb
The Death of Klinghoffer (Adams) 16-22 Mar
A Fiddler's Tale (Marsalis) 4-10 Mai
The Soldier's Tale (Stravinsky) 4-10 Mai
The Difficulty of Crossing a Field (Lang,D) 22-29 Jun
Los Angeles, LA Opera  / 
The Two Foscari (Verdi) 15 Set-9 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-14 OctDir: James Conlon / Plácido Domingo; Dir Esc: Gregory A Fortner
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-9 DesDir: Grant Gershon; Dir Esc: Ron Daniels
The Flying Dutchman (Wagner) 9-30 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Nikolaus Lehnhoff
Cinderella (Rossini) 23 Mar-13 AbrDir: James Conlon; Dir Esc: Joan Font
Tosca (Puccini) 18 Mai-8 JunDir: Plácido Domingo; Dir Esc: John Caird
Carmen (Bizet) 21 Set-6 OctDir: Plácido Domingo / Grant Gershon; Dir Esc: Emilio Sagi
Einstein on the Beach (Glass) 11-13 OctDir: Michael Reisman; Dir Esc: Robert Wilson
Falstaff (Verdi) 9 Nov-1 DesDir: James Conlon; Dir Esc: Lee Blakeley
The Magic Flute (Mozart) 23 Nov-15 DesDir: James Conlon; Dir Esc: Peter Hall(original)
Billy Budd (Britten) 22 Feb-16 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Francesca Zambello
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-6 AbrDir: James Conlon
Thaïs (Massenet) 17 Mai-7 JunDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Nicola Raab
Los Angeles, LA Phil  / 
Where the Wild Things Are (Knussen) 11-14 OctDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Netia Jones
The Marriage of Figaro (Mozart) 17-25 JulDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Christopher Alden
Aida (concert) (Verdi) 11 AgoDir: Gustavo Dudamel
Requiem (Verdi) 13-15 AgoDir: Gustavo Dudamel
Così fan tutte (Mozart) 23-31 MaiDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Christopher Alden
Louisville, Kentucky Opera  / 
Tosca (Puccini) 21-28 SetDir: Joe Mechavich; Dir Esc: David Roth
Cinderella (Massenet) 2-8 NovDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: John de los Santos
Don Giovanni (Mozart) 15-17 FebDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
La bohème (Puccini) 20-22 SetDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: David Roth
Danse Russe (Moravec) 11-12 OctDir: Kimcherie Lloyd; Dir Esc: Michael Ramach
The King's Man (Moravec) 11-12 OctDir: Kimcherie Lloyd; Dir Esc: Michael Ramach
Simon Boccanegra (Verdi) 15-17 NovDir: J David Jackson; Dir Esc: David Lefkowich
Roméo et Juliette (Gounod) 14-16 FebDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: Danny Pelzig
Madison, Madison Opera  / 
A Masked Ball (Verdi) 26-28 OctDir: John DeMain; Dir Esc: Kristine McIntyre
Acis and Galatea (Handel) 10-13 GenDir: John DeMain; Dir Esc: David Lefkowich
Don Giovanni (Mozart) 26-28 AbrDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Elise Sandell
Tosca (Puccini) 1-3 NovDir: John DeMain; Dir Esc: A Scott Parry
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 7-9 FebDir: John DeMain; Dir Esc: David Lefkowich
Dead Man Walking (Heggie) 25-27 AbrDir: John DeMain; Dir Esc: Kristine McIntyre
Medford, Rogue Opera  / 
Madame Butterfly (Puccini) 28 Abr-5 Mai
Memphis, Opera Memphis  / 
La bohème (Puccini) 9-11 NovDir: Ari Pelto
The Elixir of Love (Donizetti) 2-5 FebDir: David Hayes
The Rape of Lucretia (Britten) 4-6 AbrDir: Steven Osgood
Bon Appetit! (Hoiby) 5-7 AbrDir: Steven Osgood
This Is the Rill Speaking (Hoiby) 5-7 AbrDir: Steven Osgood
Rigoletto (Verdi) 3-5 OctDir: Ari Pelto; Dir Esc: Keturah Stickann
The Mikado (Sullivan,A) 14-18 Gen
The Impresario (Mozart) 5-12 Abr
Le 66 (Offenbach) 5-12 Abr
The Medium (Menotti) 9-13 Abr
Miami, Florida Grand Opera  / 
La bohème (Puccini) 17 Nov-2 DesDir: Ramon Tebar; Dir Esc: David Gately
The Magic Flute (Mozart) 26 Gen-16 FebDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
La sonnambula (Bellini) 9-17 FebDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Renata Scotto
Tango (Rodríguez) 21-24 MarDir: Ramon Tebar; Dir Esc: José Maria Condemi
María de Buenos Aires (Piazzolla) 21-24 MarDir: Ramon Tebar; Dir Esc: José Maria Condemi
La traviata (Verdi) 20-27 AbrDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Bliss Hebert
Mourning Becomes Electra (Levy) 16-23 NovDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Kevin Newbury
Nabucco (Verdi) 25 Gen-1 FebDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Tosca (Puccini) 29 Mar-5 AbrDir: Ramón Tebar; Dir Esc: José Maria Condemi
Thaïs (Massenet) 3-10 MaiDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Renaud Doucet
Milwaukee, Florentine Opera  / 
Carmen (Bizet) 26-28 OctDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Dean Anthony
Albert Herring (Britten) 8-17 MarDir: Christopher Larkin; Dir Esc: William Florescu
The Marriage of Figaro (Mozart) 10-12 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Candace Evans
La traviata (Verdi) 8-10 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: William Florescu
Julius Caesar (Handel) 28-30 MarDir: William Boggs; Dir Esc: Eric Einhorn
La bohème (Puccini) 9-11 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: William Florescu
Milwaukee, Skylight Music Theatre  / 
The Sound of Music (Rodgers) 16 Nov-31 DesDir: Jamie Johns; Dir Esc: Molly Rhode
Porgy and Bess (Gershwin) 17 Mai-9 JunDir: Richard Carsey; Dir Esc: Bill Theisen
Fidelio (Beethoven) 20 Set-6 OctDir: Viswa Subbaraman; Dir Esc: Viswa Subbaraman
El Cimarron (Henze) 3-12 GenDir: Viswa Subbaraman; Dir Esc: Eugenia Arsenis
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Nabucco (Verdi) 22-30 SetDir: Michael Christie; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Anna Bolena (Donizetti) 10-18 NovDir: Michael Christie; Dir Esc: Kevin Newbury
Doubt (Cuomo) 26 Gen-3 FebDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Kevin Newbury
Hamlet (Thomas,A) 2-10 MarDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Turandot (Puccini) 13-21 AbrDir: Michael Christie; Dir Esc: Renaud Doucet
La bohème (concert) (Puccini) 14 JunDir: Leonardo Vordoni
Manon Lescaut (Puccini) 21-29 SetDir: Michael Christie; Dir Esc: Michael Cavanagh
Arabella (Strauss) 9-17 NovDir: Michael Christie; Dir Esc: Tim Albery
Macbeth (Verdi) 25 Gen-2 FebDir: Michael Christie; Dir Esc: Joel Ivany
The Dream of Valentino (Argento) 1-9 MarDir: Christoph Campestrini; Dir Esc: Eric Simonson
The Magic Flute (Mozart) 12-27 AbrDir: Aaron Breid; Dir Esc: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Mobile, Mobile Opera  / 
Don Pasquale (Donizetti) 2-4 Nov
La fanciulla del West (Puccini) 22-24 Mar
The Mikado (Sullivan,A) 25-27 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 Mar
Modesto, Townsend Opera Players  / 
La traviata (Verdi) 1-3 FebDir: Ryan Murray; Dir Esc: Joseph Wiggett
Cinderella (Rossini) 19-21 Abr
Nashville, Nashville Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 OctDir: William Boggs; Dir Esc: John Hoomes
The Difficulty of Crossing a Field (Lang,D) 9-11 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
Cinderella (Rossini) 25-29 GenDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
The Magic Flute (Mozart) 11-13 AbrDir: Andy Anderson; Dir Esc: John Hoomes
The Pearl Fishers (Bizet) 10-12 OctDir: William Boggs; Dir Esc: John Hoomes
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 8-10 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
The Barber of Seville (Rossini) 30 Gen-1 FebDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
Otello (Verdi) 11-15 AbrDir: Chris Larkin; Dir Esc: John Hoomes
New Orleans, New Orleans Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 16-18 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Matthew Lata
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 15-17 MarDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
Madama Butterfly (Puccini) 12-14 AbrDir: Robert Lyall; Dir Esc: Tomer Zvulun
Der Vampyr (Marschner) 11-13 OctDir: Robert Lyall; Dir Esc: Matthew Lata
Noye's Fludde (concert) (Britten) 15-17 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
Cendrillon (Massenet) 14-16 Feb
La bohème (Puccini) 4-6 Abr
New York, Brooklyn Academy of Music  / 
David et Jonathas (Charpentier,M) 17-21 AbrDir: William Christie; Dir Esc: Andreas Homoki
Anna Nicole (Turnage) 17-28 SetDir: Steven Sloane; Dir Esc: Richard Jones
New York, Chelsea Opera  / 
The Mark of Cain (Harris,M) 8-10 NovDir: Steven M Crawford; Dir Esc: Lynne Hayden-Findlay
A Distant Love (Fagin) 14-15 JunDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Lynne Hayden-Findlay
Winners (Wargo) 11-12 OctDir: Steven M Crawford; Dir Esc: Lynne Hayden-Findlay
La pizza con funghi (Barab) 11-12 OctDir: Steven M Crawford; Dir Esc: Lynne Hayden-Findlay
The Tender Land (Copland) 13-14 Jun
New York, Dicapo Opera Theatre  / 
The Martyrs (Pasatieri) 8-18 NovDir Esc: Daphne Malfitano
Marrying Mozart (Mozart) 13-16 Des
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Eliogabalo (Cavalli) 15-29 MarDir: Grant Herreid; Dir Esc: James Marvel
La hija de Rappaccini (Catán) 17-24 JunDir: Neal Goren; Dir Esc: Rebecca Taichman
Mahagonny Songspiel (Weill) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
L'Enlèvement d'Europe (Milhaud) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
Hin und zurück (Hindemith) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
La descente d'Orphée aux Enfers (Charpentier,M) 1-5 GenDir: Neal Goren; Dir Esc: Andrew Eggert
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 26-27 FebDir: Neal Goren; Dir Esc: Robin Guarino
I Have No Stories to Tell You (Beecher) 26-27 FebDir: Neal Goren; Dir Esc: Robin Guarino
The Raven (Hosokawa) 28-31 MaiDir: Neal Goren; Dir Esc: Luca Veggetti
New York, Teatro Grattacielo  / 
La nave (Montemezzi) 31 OctDir: Israel Gursky
Sakùntala (concert) (Alfano) 19 NovDir: Israel Gursky
New York, The Juilliard School  / 
Così fan tutte (Mozart) 14-19 NovDir: Alan Gilbert; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Curlew River (Britten) 9-13 Des
Riders to the Sea (Vaughan Williams) 9-13 Des
Don Pasquale (Donizetti) 13-17 Feb
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 Abr-2 Mai
New York, Little Opera Theatre of New York  / 
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 16-24 MarDir: Richard Owen; Dir Esc: Philip Shneidman
New York, The Metropolitan Opera  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Set-9 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
Turandot (Puccini) 26 Set-10 GenDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Carmen (Bizet) 28 Set-1 MarDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Richard Eyre(original), Tomer Zvulun(revival)
Il trovatore (Verdi) 29 Set-24 GenDir: Daniele Callegari; Dir Esc: David McVicar
Otello (Verdi) 9 Oct-30 MarDir: Semyon Bychkov / Alain Altinoglu; Dir Esc: Elijah Moshinsky
The Tempest (Adès) 23 Oct-17 NovDir: Thomas Adès; Dir Esc: Robert Lepage
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Oct-17 NovDir: David Robertson; Dir Esc: Jonathan Miller
Un ballo in maschera (Verdi) 8 Nov-14 DesDir: Fabio Luisi; Dir Esc: David Alder
La clemenza di Tito (Mozart) 16 Nov-10 DesDir: Harry Bicket; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Aida (Verdi) 23 Nov-28 DesDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Sonja Frisell
Don Giovanni (Mozart) 28 Nov-20 DesDir: Edward Gardner; Dir Esc: Michael Grandage
Les troyens (Berlioz) 13 Des-5 GenDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Francesca Zambello
The Barber of Seville (Rossini) 18 Des-5 GenDir: Yves Abel; Dir Esc: Bartlett Sher
Maria Stuarda (Donizetti) 31 Des-26 GenDir: Maurizio Benini; Dir Esc: David McVicar
La rondine (Puccini) 11-26 GenDir: Ion Marin; Dir Esc: Stephen Barlow
Le comte Ory (Rossini) 17 Gen-5 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
Rigoletto (Verdi) 28 Gen-1 MaiDir: Michele Mariotti / Marco Armiliato; Dir Esc: Michael Mayer
Parsifal (Wagner) 15 Feb-8 MarDir: Daniele Gatti / Asher Fisch; Dir Esc: François Girard
Don Carlos (Verdi) 22 Feb-16 MarDir: Lorin Maazel; Dir Esc: Nicholas Hytner
Francesca da Rimini (Zandonai) 4-22 MarDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Piero Faggioni
La traviata (Verdi) 14 Mar-6 AbrDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Willy Decker
Faust (Gounod) 21 Mar-5 AbrDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Des McAnuff
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 4 Abr-10 MaiDir: Harry Bicket; Dir Esc: David McVicar
Das Rheingold (Wagner) 6 Abr-4 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage, Neilson Vignola
Die Walküre (Wagner) 13 Abr-6 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage,Neilson Vignola
Siegfried (Wagner) 20 Abr-8 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage,Neilson Vignola
Götterdämmerung (Wagner) 23 Abr-11 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage,Neilson Vignola
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 4-11 MaiDir: Louis Langrée; Dir Esc: John Dexter
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 Set-12 DesDir: Valery Gergiev / Alexander Vedernikov; Dir Esc: Fiona Shaw
Così fan tutte (Mozart) 24 Set-8 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Lesley Koenig
The Nose (Shostakovich) 28 Set-26 OctDir: Valery Gergiev; Dir Esc: William Kentridge(original), William Kentridge(revival)
Norma (Bellini) 30 Set-1 NovDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: John Copley
A Midsummer Night's Dream (Britten) 11-31 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Tim Albery
Two Boys (Muhly) 21 Oct-14 NovDir: David Robertson; Dir Esc: Bartlett Sher
Tosca (Puccini) 29 Oct-28 DesDir: Riccardo Frizza / Marco Armiliato; Dir Esc: Luc Bondy
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7-26 NovDir: Vladimir Jurowski; Dir Esc: Herbert Wernicke
Rigoletto (Verdi) 11 Nov-7 DesDir: Pablo Heras-Casado; Dir Esc: Michael Mayer
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 Nov-13 DesDir: Edward Gardner; Dir Esc: Nathaniel Merrill
Falstaff (Verdi) 6 Des-11 GenDir: James Levine; Dir Esc: Robert Carsen
The Magic Flute (Mozart) 16 Des-4 GenDir: Jane Glover; Dir Esc: Julie Taymor
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-22 FebDir: Adam Fischer; Dir Esc: Jeremy Sams
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Gen-1 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
La bohème (Puccini) 14 Gen-18 AbrDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 16 Gen-9 MaiDir: Philippe Auguin / Marco Armiliato / Fabio Luisi; Dir Esc: Anthony Minghella(original), Carolyn Choa(revival)
Rusalka (Dvořák,A) 23 Gen-15 FebDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Otto Schenk
Prince Igor (Borodin) 6 Feb-8 MarDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Werther (Massenet) 18 Feb-15 MarDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Richard Eyre
Wozzeck (Berg) 6-22 MarDir: James Levine; Dir Esc: Mark Lamos
La Sonambula (Bellini) 14 Mar-1 AbrDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Mary Zimmerman
Andrea Chénier (Giordano) 24 Mar-12 AbrDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Nicolas Joël
Arabella (Strauss) 3-24 AbrDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 17 Abr-10 MaiDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Sandro Sequi
La cenerentola (Rossini) 21 Abr-10 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Cesare Lievi
New York, Manhattan School of Music  / 
Thaïs (Massenet) 5-9 Des
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 23-29 Jun
The Mother of Us All (Thomson) 11-15 DesDir: Steven Osgood; Dir Esc: Dona D Vaughn
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18-20 Des
La Doriclea (Cavalli) 26-29 MarDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Dona D Vaughn
Orlando paladino (Haydn) 30 Abr-4 MaiDir: Christian Capocaccia; Dir Esc: Robin Guarino
New York, New York City Opera  / 
Powder her face (Adès) 15-23 FebDir: Jonathan Stockhammer; Dir Esc: Jay Scheib
The Turn of the Screw (Britten) 24 Feb-2 MarDir: Jayce Ogren; Dir Esc: Sam Buntrock
Moses in Egypt (Rossini) 14-20 AbrDir: Jayce Ogren; Dir Esc: Michael Counts
La Périchole (Offenbach) 21-27 AbrDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: Christopher Alden
Anna Nicole (Turnage) 17-28 SetDir: Steven Sloane; Dir Esc: Richard Jones
New York, Opera Orchestra of New York  / 
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 6 GenDir: Alberto Veronesi
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 8 AbrDir: Eve Queler
New York, Taconic Opera  / 
Mefistofele (Boito) 19-21 Oct
La fille du régiment (Donizetti) 3-12 Mai
Norma (Bellini) 20 Oct
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 Nov
L'italiana in Algeri (Rossini) 8-9 Mar
Newark, New Jersey State Opera  / 
Requiem (Verdi) 4 Ago
Norfolk, Virginia Opera  / 
The Pearl Fishers (Bizet) 29 Set-7 OctDir: Anne Manson; Dir Esc: Tazewell Thompson
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-18 NovDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Dorothy Danner
A Streetcar named Desire (Previn) 16-24 FebDir: Ari Pelto; Dir Esc: Sam Helfrich
The Marriage of Figaro (Mozart) 6-14 AbrDir: Steven Smith; Dir Esc: Lillian Groag
Falstaff (Verdi) 27 Set-1 OctDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Stephen Lawless
The Magic Flute (Mozart) 8-12 NovDir: Mark Russell Smith; Dir Esc: Michael Shell
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-11 FebDir: Garrett Keast; Dir Esc: Sam Helfrich
Carmen (Bizet) 21-25 MarDir: John DeMain; Dir Esc: Tazewell Thompson
Omaha, Opera Omaha  / 
La traviata (Verdi) 5-7 OctDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: James De Blasis
The Magic Flute (Mozart) 22-24 FebDir: Nicholas Cleobury; Dir Esc: Garnett Bruce
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 19-21 AbrDir: Hal France; Dir Esc: Andrew Eggert
Carmen (Bizet) 1-3 Nov
Agrippina (Handel) 14-16 Feb
Cinderella (Rossini) 25-27 Abr
Palo Alto, West Bay Opera  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12-21 OctDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Ragnar Conde
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15-24 FebDir: Michel Singher; Dir Esc: David F Ostwald
Otello (Verdi) 24-26 MaiDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Daniel Helfgot
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Sweeney Todd (Sondheim) 19-21 OctDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Dugg McDonough
The Barber of Seville (Rossini) 25-27 Gen
Tosca (Puccini) 15-17 Mar
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-17 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 15-22 Gen
Don Quichotte (Massenet) 2-14 Mar
Così fan tutte (Mozart) 2-9 Nov
Pique Dame (Tchaikovsky) 18-25 Gen
La traviata (Verdi) 15-22 Feb
Manon (Massenet) 26 Abr-3 Mai
Philadelphia, Central City Opera Theater  / 
La traviata (Verdi) 2-5 Mai
Philadelphia, ConcertOPERA  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 17 MarDir: Yoonhak Baek; Dir Esc: Leland Kimball
Philadelphia, Curtis Institute of Music  / 
Rinaldo (Handel) 25-28 AbrDir: Andrea Marchiol; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Philadelphia, Opera Philadelphia  / 
La bohème (Puccini) 28 Set-7 OctDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Davide Livermore
Silent Night (Puts) 8-17 FebDir: Michael Christie; Dir Esc: Eric Simonson
Owen Wingrave (Britten) 13-17 MarDir: George Manahan; Dir Esc: Daniel Fish
The Magic Flute (Mozart) 19-28 AbrDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Diane Paulus, Ashlie Corcoran
Powder her face (Adès) 7-16 JunDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: William Kerley
Nabucco (Verdi) 27 Set-6 OctDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Ainadamar (Golijov) 7-16 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Luis de Tavira
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 5-9 AbrDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Emma Griffin
Don Giovanni (Mozart) 25 Abr-4 MaiDir: George Manahan; Dir Esc: Nicholas Muni
Salome (Strauss) 8-10 MaiDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Kevin Newbury
A Coffin in Egypt (Gordon) 6-15 JunDir: Timothy Myers; Dir Esc: Leonard Foglia
Phoenix, Arizona Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-14 OctDir: Steven White; Dir Esc: Fenlon Lamb
Roméo et Juliette (Gounod) 16-18 NovDir: James Meena; Dir Esc: Candace Evans
Tosca (Puccini) 25-27 GenDir: Joel Revzen; Dir Esc: Bernard Uzan
Il trovatore (Verdi) 1-3 MarDir: Joel Revzen; Dir Esc: John Hoomes
The Marriage of Figaro (Mozart) 5-7 AbrDir: Joel Revzen; Dir Esc: Kelly Robinson
HMS Pinafore (Sullivan,A) 11-13 OctDir: Rob Fisher; Dir Esc: Tara Faircloth
The Flying Dutchman (Wagner) 15-17 NovDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Bernard Uzan
La bohème (Puccini) 24-26 GenDir: Joel Revzen; Dir Esc: Candace Evans
La traviata (Verdi) 28 Feb-2 MarDir: Steven White; Dir Esc: John Hoomes
Don Pasquale (Donizetti) 2-19 AbrDir: Gary Wedow; Dir Esc: Chuck Hudson
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 6-14 OctDir: Antony Walker; Dir Esc: Linda Brovsky
Don Giovanni (Mozart) 3-11 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: Justin Way
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 26 Gen-3 FebDir: Sara Jobin; Dir Esc: Stephanie Havey
Madama Butterfly (Puccini) 16-24 MarDir: Jean-Luc Tingaud; Dir Esc: Crystal Manich
La cenerentola (Rossini) 27 Abr-5 MaiDir: Antony Walker; Dir Esc: Kristine McIntyre
Aida (Verdi) 12-20 OctDir: Antony Walker; Dir Esc: Crystal Manich
The Magic Flute (Mozart) 9-17 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: NN
Dark Sisters (Muhly) 25 Gen-2 FebDir: Glenn Lewis; Dir Esc: Daniel Rigazzi
La bohème (Puccini) 29 Mar-6 AbrDir: Antony Walker; Dir Esc: Tomer Zvulun
Orphée (Glass) 26 Abr-4 MaiDir: Antony Walker; Dir Esc: Sam Helfrich
Pittsburgh, Opera Theatre of Pittsburgh  / 
Shining Brow (Hagen) 11-19 JulDir: Robert Frankenberry; Dir Esc: Jonathan Eaton
La finta giardiniera (Mozart) 14-20 JulDir: Maria Sensi Sellner; Dir Esc: Michelle Sutherland
Portland OR, Portland Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 2-10 NovDir: George Manahan; Dir Esc: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 1-9 FebDir: Joseph Colaneri; Dir Esc: David Kneuss
Rinaldo (Handel) 15-23 MarDir: Gary Wedow; Dir Esc: Chas Rader-Schieber
Falstaff (Verdi) 10-18 MaiDir: George Manahan; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Salome (Strauss) 1-9 NovDir: George Manahan; Dir Esc: Stephen Lawless
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Gen-8 FebDir: George Manahan; Dir Esc: James Robinson(original), Doug Scholz-Carlson(revival)
Postcard from Morocco (Argento) 21-29 MarDir Esc: Kevin Newbury
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9-17 MaiDir: Daniel Gary Busby; Dir Esc: Bill Rauch
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Aida (Verdi) 5 MaiDir: Timothy Myers
Così fan tutte (Mozart) 3-6 OctDir: Timothy Myers; Dir Esc: Michael Shell
La bohème (Puccini) 24-26 GenDir: Robert Moody
Rusalka (Dvořák,A) 30 MarDir: Timothy Myers
Reno, Nevada Opera  / 
Sweeney Todd (Sondheim) 28-30 Set
Don Giovanni (Mozart) 17-19 MaiDir: Ken Merrill; Dir Esc: Paul Aberasturi
Carmen (Bizet) 20-23 SetDir Esc: Joachim Schamberger
Pagliacci (Leoncavallo) 13-16 Mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-16 Mar
Roanoke, Opera Roanoke  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 21-23 SetDir: Steven White; Dir Esc: Crystal Manich
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 25-26 AbrDir: Scott Williamson
The Magic Flute (Mozart) 18-20 Oct
Julius Caesar (Handel) 21-23 Mar
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-18 Nov
Gianni Schicchi (Puccini) 22-24 Feb
Il trovatore (Verdi) 28 Feb-2 Mar
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 13-21 OctDir: Robert Tweten; Dir Esc: Kevin Newbury
Florencia en el Amazonas (Catán) 19-27 GenDir: James Lowe; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Magic Flute (Mozart) 16-24 Mar
The Barber of Seville (Rossini) 11-19 MaiDir: Jerry Steichen; Dir Esc: Tara Faircloth
Salome (Strauss) 18-20 OctDir: Stewart Robertson; Dir Esc: Kevin Newbury
La traviata (Verdi) 18-26 GenDir: Robert Tweten; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Turandot (Puccini) 15-23 MarDir: David Agler; Dir Esc: Renaud Doucet
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 10-18 MaiDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
San Diego, San Diego Opera  / 
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 26 Gen-3 FebDir: Yves Abel; Dir Esc: Emilio Sagi
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 16-24 FebDir: Karen Keltner; Dir Esc: Lesley Koenig
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 16 MarDir Esc: Leonard Foglia
Murder in the Cathedral (Pizzetti) 30 Mar-7 AbrDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Ian Campbell
Aida (Verdi) 20-28 AbrDir: Daniele Callegari; Dir Esc: Andrew Sinclair
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Gen-2 FebDir: Yves Abel; Dir Esc: Andrew Sinclair
The Elixir of Love (Donizetti) 15-23 FebDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Stephen Lawless
A Masked Ball (Verdi) 8-16 MarDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Lesley Koenig
Requiem (Verdi) 20 MarDir: Massimo Zanetti
Don Quixote (Massenet) 5-13 AbrDir: Karen Keltner; Dir Esc: Keturah Stickann
San Francisco, Opera Parallèle  / 
Ainadamar (Golijov) 15-17 FebDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
A Hand of Bridge (Barber,S) 26-28 AbrDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Trouble in Tahiti (Bernstein) 26-28 AbrDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
At the Statue of Venus (Heggie) 24 Oct
Mahagonny Songspiel (Weill) 25-27 AbrDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 25-27 AbrDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Anya 17 (Gorb) 20-22 JunDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
San Francisco, Pocket Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 3 Mar
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 14 Abr
Orlando (Handel) 5 Mai
Romeo and Juliet (Gounod) 2 Jun
The Merry Wives of Windsor (Nicolai) 7 Jul
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 7-30 SetDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: Harry Silverstein
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 29 Set-19 OctDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Vincent Boussard
Moby-Dick (Heggie) 10 Oct-2 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Leonard Foglia
Lohengrin (Wagner) 20 Oct-9 NovDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Daniel Slater
Tosca (Puccini) 15 Nov-2 DesDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Secret Garden (Gasser) 1-10 MarDir: Sara Jobin; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5 Jun-6 JulDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Laurent Pelly
Così fan tutte (Mozart) 9 Jun-1 JulDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Gospel of Mary Magdalene (Adamo) 19 Jun-7 JulDir: Michael Christie; Dir Esc: Kevin Newbury
Mephistopheles (Boito) 6 Set-2 OctDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Robert Carsen(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Dolores Claiborne (Picker) 18 Set-4 OctDir: George Manahan; Dir Esc: James Robinson
Falstaff (Verdi) 8 Oct-2 NovDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Olivier Tambosi
The Flying Dutchman (Wagner) 22 Oct-15 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Petrika Ionesco
Requiem (concert) (Verdi) 25 OctDir: Nicola Luisotti
The Barber of Seville (Rossini) 13 Nov-1 DesDir: Giuseppe Finzi; Dir Esc: Emilio Sagi
Show Boat (Kern) 1 Jun-2 JulDir: John DeMain; Dir Esc: Francesca Zambello
La traviata (Verdi) 11 Jun-13 JulDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: John Copley(original), Laurie Feldman Santoliquido
Madame Butterfly (Puccini) 15 Jun-9 JulDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: Leslie Swackhamer(original)
San Jose CA, Opera San José  / 
The Pearl Fishers (Bizet) 8-23 Set
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-25 Nov
Il trovatore (Verdi) 9-24 Feb
Suor Angelica (Puccini) 13-28 Abr
Gianni Schicchi (Puccini) 13-28 Abr
Falstaff (Verdi) 7-22 SetDir: Andrew Whitfield; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16 Nov-1 DesDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Layna Chianakas
Madama Butterfly (Puccini) 15 Feb-2 MarDir: David Rohrbaugh; Dir Esc: Brad Dalton
Don Giovanni (Mozart) 19 Abr-4 MaiDir: George Cleve; Dir Esc: Daniel Witzke
Santa Barbara, Opera Santa Barbara  / 
Madama Butterfly (Puccini) 2-4 NovDir: Sara Jobin; Dir Esc: Keturah Stickann
Aida (Verdi) 1-3 MarDir: Valéry Ryvkin; Dir Esc: Francesca Zambello(original), Michael Rau(revival)
Don Pasquale (Donizetti) 26-28 AbrDir: Francesco Milioto; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Tosca (Puccini) 8-10 NovDir: Christopher Larkin; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Falstaff (Verdi) 7-9 MarDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Consul (Menotti) 25-27 AbrDir Esc: Jonathan Fox
Sarasota, Sarasota Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 26 Oct-12 NovDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Stephanie Sundine
Little Nemo in Slumberland (Hagen) 10-11 NovDir: Steven Osgood; Dir Esc: Martha Collins
Turandot (Puccini) 9 Feb-23 MarDir: Victor De Renzi; Dir Esc: Stephanie Sundine
The Pearl Fishers (Bizet) 16 Feb-22 MarDir: Robert Tweten; Dir Esc: Keturah Stickann
King for a Day (Verdi) 2-24 MarDir: Victor De Renzi; Dir Esc: Martha Collins
Of Mice and Men (Floyd) 9-23 MarDir: David Neely; Dir Esc: Michael Unger
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-15 NovDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Stephanie Sundine
The Little Sweep (Britten) 9-10 NovDir: Jesse Martins; Dir Esc: Martha Collins
Il trovatore (Verdi) 8 Feb-22 MarDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Stephanie Sundine
The Barber of Seville (Rossini) 15 Feb-21 MarDir: Marcello Cormio; Dir Esc: William Gustafson
The Flying Dutchman (Wagner) 1-23 MarDir: David Neely
Jerusalem (Verdi) 8-22 MarDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Martha Collins
Seattle, Seattle Opera  / 
Turandot (Puccini) 4-18 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Renaud Doucet
Fidelio (Beethoven) 13-27 OctDir: Asher Fisch; Dir Esc: Chris Alexander
La cenerentola (Rossini) 12-26 GenDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Joan Font
La bohème (Puccini) 23 Feb-9 MarDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Tomer Zvulun
La Voix humaine (Poulenc) 4-18 MaiDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Bernard Uzan
Suor Angelica (Puccini) 4-18 MaiDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Bernard Uzan
Das Rheingold (Wagner) 4-20 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Die Walküre (Wagner) 5-21 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Siegfried (Wagner) 7-23 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Götterdämmerung (Wagner) 9-25 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 19 Oct-2 NovDir: Yves Abel; Dir Esc: Emilio Sagi
Rigoletto (Verdi) 11-25 GenDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Linda Brovsky
The Consul (Menotti) 22 Feb-7 MarDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Peter Kazaras
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 3-17 MaiDir: Yves Abel; Dir Esc: Chris Alexander
Shreveport, Shreveport Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 27 Oct
Pagliacci (Leoncavallo) 16 FebDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Dean Anthony
Rigoletto (Verdi) 13 Abr
The Elixir of Love (Donizetti) 9 Nov
The Mikado (Sullivan,A) 15 Feb
Turandot (Puccini) 26 Abr
Syracuse, Syracuse Opera  / 
Tosca (Puccini) 19-21 Oct
Sweeney Todd (Sondheim) 8-17 Feb
The Marriage of Figaro (Mozart) 26-28 Abr
The Tragedy of Carmen (Bizet) 11-20 Oct
María de Buenos Aires (Piazzolla) 31 Gen-9 Feb
Porgy and Bess (Gershwin) 6 Abr
Tacoma, Tacoma Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 2-4 NovDir: Keith Clark; Dir Esc: Noel Koran
La Tragedie de Carmen (Bizet) 8-10 FebDir: Bernard Kwiram; Dir Esc: Barry Johnson
La traviata (Verdi) 15-17 MarDir: Keith Clark; Dir Esc: Noel Koran
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 25-27 Oct
The Barber of Seville (Rossini) 7-9 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 Abr
Tampa, Opera Tampa  / 
A Masked Ball (Verdi) 7-10 FebDir: Daniel Lipton; Dir Esc: Robert Tannenbaum
La bohème (Puccini) 7-10 MarDir: Daniel Lipton; Dir Esc: Frank Van Laecke
Porgy and Bess (Gershwin) 17-19 Gen
The Magic Flute (Mozart) 7-9 FebDir: Daniel Lipton
Carmen (Bizet) 14-16 MarDir: Daniel Lipton
Toledo, Toledo Opera  / 
La bohème (Puccini) 5-7 OctDir: James Meena; Dir Esc: Michael Capasso
Don Giovanni (Mozart) 15-17 FebDir: Stefan Sanderling; Dir Esc: Brian Deedrick
Aida (Verdi) 4-6 OctDir: James Meena; Dir Esc: Brian Deedrick
Faust (Gounod) 25-27 AbrDir: James Meena; Dir Esc: Bernard Uzan
Trenton, Bohème Opera  / 
Don Pasquale (Donizetti) 8-10 Feb
Faust (Gounod) 20-21 Abr
Tucson, Arizona Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-21 OctDir: Steven White; Dir Esc: Fenlon Lamb
Roméo et Juliette (Gounod) 10-11 NovDir: James Meena; Dir Esc: Candace Evans
Tosca (Puccini) 2-3 FebDir: Joel Revzen; Dir Esc: Bernard Uzan
Il trovatore (Verdi) 9-10 MarDir: Joel Revzen; Dir Esc: John Hoomes
The Marriage of Figaro (Mozart) 13-14 AbrDir: Joel Revzen; Dir Esc: Kelly Robinson
HMS Pinafore (Sullivan,A) 19-20 OctDir: Rob Fisher; Dir Esc: Tara Faircloth
The Flying Dutchman (Wagner) 23-24 NovDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Bernard Uzan
La bohème (Puccini) 1-2 FebDir: Joel Revzen; Dir Esc: Candace Evans
La traviata (Verdi) 8-9 MarDir: Steven White; Dir Esc: John Hoomes
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 13-21 OctDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Tara Faircloth
The Most Happy Fella (Loesser) 23 Feb-3 MarDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Dorothy Danner
Aida (Verdi) 20-28 AbrDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Stanley M Garner
The Marriage of Figaro (Mozart) 18-20 Oct
Elmer Gantry (Aldridge) 28 Feb-2 Mar
Carmen (Bizet) 2-4 Mai
Washington, Opera Camerata of Washington  / 
Don Giovanni (Mozart) 8 Set
The Magic Flute (Mozart) 27 Abr
Pagliacci (Leoncavallo) 8 JunDir: Gregory Buchalter
La traviata (Verdi) 28 Set
La bohème (Puccini) 16 Nov
Washington, Washington Concert Opera  / 
La sonnambula (concert) (Bellini) 16 SetDir: Antony Walker
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 7 AbrDir: Antony Walker
I masnadieri (concert) (Verdi) 22 SetDir: Antony Walker
Il corsaro (concert) (Verdi) 9 MarDir: Antony Walker
Washington, Opera Lafayette  / 
Lalla-Roukh (David) 26 GenDir: Ryan Brown; Dir Esc: Bernard Deletré
Acteon (Charpentier,M) 1-2 MaiDir: Ryan Brown; Dir Esc: Seán Curran
Così fan tutte (Mozart) 18-19 OctDir: Ryan Brown; Dir Esc: Nick Olcott
Les Femmes vengées (Philidor) 17 GenDir: Ryan Brown; Dir Esc: Nick Olcott
Washington, Washington National Opera  / 
Anna Bolena (Donizetti) 15 Set-6 OctDir: Antonello Allemandi; Dir Esc: Stephen Lawless
Don Giovanni (Mozart) 20 Set-13 OctDir: Philippe Auguin; Dir Esc: John Pascoe
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 DesDir Esc: David Gately
Manon Lescaut (Puccini) 2-23 MarDir: Philippe Auguin; Dir Esc: John Pascoe
Norma (Bellini) 9-24 MarDir: Daniele Rustioni; Dir Esc: Anne Bogart
Show Boat (Kern) 4-26 MaiDir: John DeMain; Dir Esc: Francesca Zambello
Approaching Ali (Sparr) 8-9 JunDir: Steven Jarvi; Dir Esc: Nicole A Watson
Tristan and Isolde (Wagner) 15-27 SetDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Neil Armfield
The Force of Destiny (Verdi) 12-26 OctDir: Xian Zhang; Dir Esc: Francesca Zambello
The Lion, the Unicorn, and Me (Tesori) 14-22 DesDir: Kimberly Grigsby; Dir Esc: Francesca Zambello
Moby-Dick (Heggie) 22 Feb-8 MarDir: Evan Rogister; Dir Esc: Leonard Foglia
Der Rosenkavalier (concert) (Strauss) 8 MarDir: Christoph Eschenbach
The Elixir of Love (Donizetti) 20-29 MarDir: Ward Stare; Dir Esc: Stephen Lawless
The Magic Flute (Mozart) 3-18 MaiDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Harry Silverstein
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
La traviata (Verdi) 18-20 GenDir Esc: Renata Scotto
La cenerentola (Rossini) 15-17 FebDir: Will Crutchfield; Dir Esc: Mario Corradi
Salome (Strauss) 15-17 MarDir: Roberto Paternostro; Dir Esc: Renaud Doucet
The Turn of the Screw (Britten) 12-14 AbrDir: Greg Ritchey; Dir Esc: Doug Scholz-Carlson
Macbeth (Verdi) 24-26 GenDir: David Stern; Dir Esc: Bernard Uzan
The Barber of Seville (Rossini) 21-23 FebDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Chris Mattaliano
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 21-23 MarDir Esc: Jay Lesenger
Wichita, Wichita Grand Opera  / 
Otello (Verdi) 19 GenDir: Martin Mazik; Dir Esc: Shayna Leahy
Don Pasquale (Donizetti) 8 FebDir: Ken Hakoda; Dir Esc: William Powers
The Marriage of Figaro (Mozart) 16 MarDir: Steven Mercurio; Dir Esc: John Stephens
William Tell (Rossini) 22 FebDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Chuck Hudson
Tosca (Puccini) 26 AbrDir: Edward Lada; Dir Esc: Stanley M Garner
The Barber of Seville (Rossini) 31 MaiDir: Ken Hakoda; Dir Esc: Margaret Ann Pent(original), James Marvel(revival)
Wilmington, OperaDelaware  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-10 NovDir: John Baril; Dir Esc: Joe Banno
Pagliacci (Leoncavallo) 4-10 NovDir: John Baril; Dir Esc: Joe Banno
Macbeth (Verdi) 5-11 MaiDir: David Lawton; Dir Esc: Cindy Du Pont Tobias
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-13 OctDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Dean Anthony
Il trovatore (Verdi) 2-4 MaiDir: Giovanni Reggioli; Dir Esc: Marc Astafan
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
Carmen (Bizet) 26-30 Oct
The Barber of Seville (Rossini) 15-19 Mar
The Flying Dutchman (Wagner) 25-29 Oct
South Pacific (Rodgers) 14-18 Mar