2013/14 > Àustria 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Àustria

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya República Txeca Eslovàquia
Liechtenstein
Suïssa

Àustria
 
Hongria
Itàlia Eslovènia Croàcia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Oct-29 NovDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 Nov-22 DesDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 Des-31 GenDir: Michael Zehetner; Dir Esc: Karina Fibich
Der Mann von La Mancha (Leigh) 18 Gen-8 MarDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Robert Herzl
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 Feb-29 MarDir: Oliver Ostermann; Dir Esc: Alexandra Frankmann
Giuditta (Lehár) 20-29 JunDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Dominik Wilgenbus
Giuditta (Lehár) 6 Ago-4 SetDir: Franz Josef Breznik; Dir Esc: Dominik Wilgenbus
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Rigoletto (Verdi) 5-28 FebDir: Alexander Drčar; Dir Esc: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 Des-6 GenDir: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 Des-3 GenDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 Des-5 GenDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 Gen
Das Rheingold (Wagner) 18 Jul-1 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 Jul-2 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Jul-2 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 Jul-3 AgoDir: Gustav Kuhn; Dir Esc: Gustav Kuhn
Los niños perdidos (Kolonovits) 9-15 AgoDir: David Giménez Carreras; Dir Esc: Emilio Sagi
Graz, Oper Graz  / 
Lohengrin (Wagner) 28 Set-30 MaiDir: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; Dir Esc: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 Oct-4 DesDir: José Miguel Esandi; Dir Esc: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 Oct-8 MaiDir: Florian Erdl; Dir Esc: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-14 MaiDir: Dirk Kaftan; Dir Esc: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 Des-5 JunDir: Marius Burkert; Dir Esc: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 Gen-25 MaiDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 Mar-15 JunDir: Dirk Kaftan; Dir Esc: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 Abr-14 JunDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La forza del destino (Verdi) 21 Set-6 FebDir: Francesco Angelico; Dir Esc: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 Oct-28 DesDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 Oct-17 NovDir: Vito Cristofaro; Dir Esc: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 Nov-27 AbrDir: Vito Cristofaro; Dir Esc: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 Des-19 MarDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 Feb-3 MaiDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 Mar-2 JulDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 Mai-3 JulDir: Francesco Angelico; Dir Esc: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 Jun-6 JulDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Set-19 OctDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 Oct-5 DesDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 Des-18 FebDir: Günter Wallner; Dir Esc: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 Feb-22 MarDir: Attilio Cremonesi; Dir Esc: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 Mar-10 MaiDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-1 JunDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Dir Esc: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 Oct-20 DesDir: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Dir Esc: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 Oct-1 FebDir: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 Nov-3 FebDir: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Dir Esc: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Des-4 JulDir: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; Dir Esc: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Gen-1 AbrDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 Feb-26 JunDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 Mar-14 JunDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 Mai-26 JunDir: Borys Sitarski; Dir Esc: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 Mai-2 JulDir: Daniel Linton-France; Dir Esc: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
La cage aux folles (Herman) 21 Set-8 MarDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 Set-26 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 Oct-12 DesDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 Des-14 GenDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Feb-27 MaiDir: Leo Hussain; Dir Esc: André Heller-Lopes
Die Dreigroschenoper (Weill) 4 Abr-15 JunDir: Christian Frank; Dir Esc: Stephanie Mohr
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mai-12 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 Mai-10 JunDir: Leo Hussain; Dir Esc: Agnessa Nefjodov
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ SetDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 OctDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Dir Esc: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25+ OctDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Amélie Niermeyer
Im weißen Rößl (Benatzky) 7+ DesDir: Peter Ewaldt; Dir Esc: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10+ GenDir: Peter Ewaldt; Dir Esc: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22+ FebDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18+ AbrDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17+ MaiDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7+ JunDir: Peter Ewaldt; Dir Esc: Marco Dott
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Semiramide (Vinci) 27 Set-15 OctDir: Alan Curtis; Dir Esc: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 Nov-21 DesDir: Konstantin Chudovsky; Dir Esc: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 FebDir: Gelsomino Rocco; Dir Esc: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 Abr-10 MaiDir: Rubén Dubrovsky; Dir Esc: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 Mai-5 JunDir: Walter Kobéra; Dir Esc: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 3 Set-25 MaiDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Jean-François Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 SetDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 Set-27 JunDir: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 SetDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Set-21 DesDir: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; Dir Esc: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 Set-7 MaiDir: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; Dir Esc: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Set-4 OctDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set-31 MarDir: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; Dir Esc: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 OctDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 OctDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Nicolas Joël
Don Carlos (Verdi) 13-19 OctDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Oct-30 AbrDir: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 Oct-3 NovDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Eric Génovèse
La Fille du régiment (Donizetti) 26 Oct-4 NovDir: Bruno Campanella; Dir Esc: Laurent Pelly(original), Christian Rath(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 NovDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-14 JunDir: Guillermo Garcia Calvo; Dir Esc: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-14 AbrDir: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; Dir Esc: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-17 JunDir: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; Dir Esc: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 Nov-1 DesDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 Des-29 MarDir: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 Des-8 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 DesDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 Des-2 JunDir: Michael Güttler / Jesús López-Cobos; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-5 GenDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 GenDir: Jérémie Rhorer; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 GenDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 GenDir: Patrick Lange; Dir Esc: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 GenDir: Michael Güttler; Dir Esc: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Gen-2 FebDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Gen-2 FebDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 Gen-9 FebDir: Jiri Belohlavek; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 FebDir: Andris Nelson; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 FebDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Feb-12 MarDir: Evelino Pidò; Dir Esc: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 FebDir: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-14 MarDir: Patrick Lange; Dir Esc: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 MarDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 AbrDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 AbrDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Abr-20 JunDir: Michael Boder / Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 AbrDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 MaiDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 MaiDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 MaiDir: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MaiDir: Adam Fischer; Dir Esc: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Mai-4 JunDir: Marko Letonja; Dir Esc: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 Mai-22 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 JunDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Der fliegende Holländer (Wagner) 3-12 SetDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 Set-27 MarDir: Paolo Carignani / Marco Armiliato; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvořák,A) 5-13 SetDir: Tomas Netopil; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 SetDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 SetDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 Set-6 MaiDir: Guillermo García Calvo; Dir Esc: Otto Schenk
Don Carlos (Verdi) 21 Set-1 MarDir: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; Dir Esc: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 Oct-8 JunDir: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 OctDir: Christoph Eschenbach; Dir Esc: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 OctDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Silviu Purcarete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 OctDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Tannhäuser (Wagner) 22 Oct-2 NovDir: Myung-Whun Chung; Dir Esc: Claus Guth
La bohème (Puccini) 29 Oct-7 NovDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Nov-12 MaiDir: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; Dir Esc: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 8-17 NovDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 NovDir: Semyon Bychkov; Dir Esc: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 NovDir: Sascha Goetzel; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Nov-12 AbrDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 Des-21 MarDir: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; Dir Esc: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 Des-26 MaiDir: Jesús López Cobos / Evelino Pidò; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 DesDir: Ulf Schirmer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 Des-30 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Des-11 GenDir: Adam Fischer; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-5 GenDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 GenDir: Peter Schneider; Dir Esc: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 GenDir: Marko Letonja; Dir Esc: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 Gen-1 FebDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 Gen-24 AbrDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Josef Gielen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 13 FebDir: Franz Welser-Möst
Andrea Chénier (Giordano) 18-24 FebDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Otto Schenk
La juive (Halévy) 23 Feb-7 MarDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 Feb-10 MarDir: Marco Armiliato; Dir Esc: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 MarDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 MarDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 MarDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 Mar-16 AbrDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 AbrDir: Peter Schneider; Dir Esc: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 AbrDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 AbrDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Don Pasquale (Donizetti) 26 Abr-11 MaiDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 MaiDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 MaiDir: Simon Rattle; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 17-31 MaiDir: Simon Rattle; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 Mai-4 JunDir: Simon Rattle; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 25 Mai-7 JunDir: Simon Rattle; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 JunDir: Adam Fischer; Dir Esc: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 JunDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Adès) 14-27 JunDir: Thomas Adès; Dir Esc: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 JunDir: Franz Welser-Möst; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 SetDir: Michael Boder; Dir Esc: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 SetDir: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 OctDir: Donald Runnicles; Dir Esc: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 NovDir: René Jacobs; Dir Esc: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 DesDir: Michael Boder; Dir Esc: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 14 DesDir: Riccardo Minasi
I due Foscari (Verdi) 15-27 GenDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 FebDir: William Christie; Dir Esc: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 MarDir: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 MarDir: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 MarDir: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 AbrDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Claus Guth
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 16 AbrDir: Martin Haselböck
La traviata (Verdi) 1-11 JulDir: Sian Edwards; Dir Esc: Peter Konwitschny
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 SetDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Christof Loy
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 OctDir: Leo Hussain; Dir Esc: Torsten Fischer
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-30 NovDir: Jean-Christophe Spinosi; Dir Esc: Lotte de Beer
American Lulu (Neuwirth) 14 DesDir: Johannes Kalitzke; Dir Esc: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 GenDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Christof Loy
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-27 FebDir: René Jacobs; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 MarDir: HK Gruber; Dir Esc: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 AbrDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Felix Breisach
La mere coupable (Milhaud) 8-17 MaiDir: Leo Hussain; Dir Esc: Herbert Föttinger
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 AbrDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Philipp Pointner; Dir Esc: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Set-27 JunDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 SetDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Set-18 OctDir: Joseph Olefirowicz; Dir Esc: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Set-9 NovDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Set-23 NovDir: Rudolf Bibl; Dir Esc: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 Set-17 OctDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 Set-15 OctDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 Oct-18 NovDir: Guido Mancusi; Dir Esc: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 Nov-30 JunDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Nov-10 JunDir: Michael Tomaschek; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-25 DesDir: Nicholas Milton; Dir Esc: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Des-21 GenDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 Des-16 JunDir: Christian Kolonovits; Dir Esc: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 Des-14 FebDir: Michael Tomaschek; Dir Esc: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 Gen-28 JunDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 Gen-7 MaiDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 Gen-21 FebDir: Joseph R Olefirowicz; Dir Esc: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 Feb-20 MarDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 Feb-23 MarDir: Enrico Dovico; Dir Esc: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 Mar-21 MaiDir: Alexander Rumpf; Dir Esc: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Mar-8 MaiDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 Abr-10 MaiDir: David Levi; Dir Esc: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Abr-27 MaiDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 Mai-11 JunDir: Julia Jones; Dir Esc: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Set-22 JunDir Esc: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Set-30 JunDir Esc: Helmuth Lohner
Il trovatore (Verdi) 3 Set-12 OctDir Esc: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Guys and Dolls (Loesser) 6 Set-13 OctDir Esc: Heinz Marecek
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 11 Set-7 OctDir Esc: Hinrich Horstkotte
Kiss me, Kate (Porter) 14 Set-13 NovDir Esc: Bernd Mottl
Onkel Präsident (Cerha) 11-27 OctDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Turandot (Puccini) 18 Oct-8 NovDir Esc: Renaud Doucet
Frau Luna (Lincke) 21 Oct-9 DesDir Esc: Peter Lund
La traviata (Verdi) 25 Oct-4 JunDir Esc: Hans Gratzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Des-6 GenDir Esc: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 27 Des-11 AbrDir Esc: Robert Herzl
Die lustige Witwe (Lehár) 2-27 GenDir Esc: Marco Arturo Marelli
Viva la Mamma (Donizetti) 17 Gen-4 MarDir: Kristiina Poska; Dir Esc: Rolando Villazón
Carmen (Bizet) 24 Gen-2 MaiDir Esc: Guy Joosten(original)
Sweeney Todd (Sondheim) 30 Gen-23 JunDir Esc: Matthias Davids
Pariser Leben (Offenbach) 21 Feb-19 AbrDir: Sébastien Rouland; Dir Esc: Michiel Dijkema
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28 Feb-21 MarDir Esc: Marco Arturo Marelli
Erwin, das Naturtalent (Svoboda,M) 7-18 MarDir Esc: Susanne Sommer
Albert Herring (Britten) 8-17 MarDir Esc: Brigitte Fassbaender
Hello, Dolly! (Herman) 19 Mar-16 MaiDir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Fidelio (Beethoven) 22 Mar-7 AbrDir Esc: Markus Bothe
La bohème (Puccini) 23 Abr-22 MaiDir Esc: Harry Kupfer
Così fan tutte (Mozart) 15 Mai-29 JunDir Esc: Bruno Klimek
Gräfin Mariza (Kálmán) 23 Mai-28 JunDir Esc: Thomas Enzinger