2013/14 > Suïssa 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Suïssa

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya
França
Mònaco

Suïssa
 
Liechtenstein
Àustria
Itàlia

Basel, Theater Basel  / 

Tosca (Puccini) 11 Set-1 GenDir: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Dir Esc: Jette Steckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Set-26 OctDir: Rolando Garza; Dir Esc: Ulrike Jühe
Lohengrin (Wagner) 20 Oct-15 JunDir: Axel Kober / Giuliano Betta; Dir Esc: Vera Nemirova
Votre Faust (Pousseur) 8-9 NovDir: Gerhardt Müller-Goldboom; Dir Esc: Aliénor Dauchez
Anschlag (Wertmüller) 10 NovDir: Titus Engel; Dir Esc: Georges Delnon, Marie-Thérèse Jossen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Gen-17 MaiDir: Giuliano Betta / Joseph Trafton; Dir Esc: Corinna von Rad
Schneewittchen (Holliger) 20 Feb-15 AbrDir: Heinz Holliger; Dir Esc: Achim Freyer, Sebastian Hirn
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 29+ MarDir: Rolando Garza; Dir Esc: Barbara Horáková-Joly
The Indian Queen (Purcell) 30 Abr-27 JunDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Joachim Schloemer
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 Mai-29 JunDir: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Dir Esc: Arpad Schilling
Bern, Stadttheater Bern  / 
Der Freischütz (Weber) 20 Oct-18 GenDir: Mario Venzago; Dir Esc: Michael Simon
La traviata (Verdi) 17 Nov-16 FebDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Jetske Mijnssen
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Gen-30 MarDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Markus Bothe
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Mar-20 MaiDir: Kevin John Edusei; Dir Esc: Mara Kurotschka
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Abr-25 MaiDir: Kevin John Edusei; Dir Esc: Lydia Steier
Peter Grimes (Britten) 6-22 JunDir: Kevin John Edusei; Dir Esc: Ludger Engels
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Il turco in Italia (Rossini) 20 Set-7 GenDir: Marco Zambelli; Dir Esc: Pierre-Emmanuel Rousseau
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Nov-6 MarDir: Harald Siegel; Dir Esc: Paul Suter
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-24 NovDir: Hans Urbanek; Dir Esc: Andreas Rosar
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Des-8 FebDir: Franco Trinca; Dir Esc: Paul-Emile Fourny
Figaro¿ (Henking) 28 Feb-12 JunDir: Jürg Henneberger; Dir Esc: Andreas Zimmermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Abr-15 JunDir: Benjamin Pionnier; Dir Esc: Georg Rootering
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 9-11 JunDir: Kaspar Zehnder
Colombier, L'Avant-Scène Opéra  / 
La vie parisienne (Offenbach) 14-16 MarDir: Sylvain Jaccard; Dir Esc: Christiane Georgi
La flûte enchantée (Mozart) 23-25 Mai
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Le voyage dans la lune (Offenbach) 30 Des-12 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Olivier Desbordes
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-19 SetDir: Stefan Soltesz; Dir Esc: Guy Joosten
Sigurd (concert) (Reyer) 6-10 OctDir: Frédéric Chaslin
Die Walküre (Wagner) 7-16 NovDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Chauve-souris (Strauss,J) 13-31 DesDir: Theodor Guschlbauer; Dir Esc: Stephen Lawless
Siegfried (Wagner) 30 Gen-8 FebDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Nabucco (Verdi) 28 Feb-10 MarDir: John Fiore; Dir Esc: Roland Aeschlimann
Delusion of the Fury (Partch) 28-29 MarDir Esc: Heiner Goebbels
Winterreise (Schubert) 30 Mar
Götterdämmerung (Wagner) 23 Abr-2 MaiDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Der Ring des Nibelungen (Wagner) 13-25 MaiDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Wally (Catalani) 18-28 JunDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Cesare Lievi
Rigoletto (Verdi) 3-16 SetDir: Alexander Joel; Dir Esc: Robert Carsen(original), Olivier Fredj(revival)
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 9-19 OctDir: Michail Jurowski; Dir Esc: Robert Carsen(original), Paula Scozzi(revival)
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 30 NovDir: Karel Mark Chichon
La Grande duchesse de Gerolstein (Offenbach) 15-31 DesDir: Franck Villard; Dir Esc: Laurent Pelly
Le Petit Prince (Levinas) 6-10 GenDir: Arie van Beek; Dir Esc: Lilo Baur
Iphigenie en Tauride (Gluck) 25 Gen-4 FebDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Lukas Hemleb
Porgy and Bess (Gershwin) 13-24 FebDir: William Barkhymer; Dir Esc: Baayork Lee
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 8-13 MarDir: Semyon Bychkov
Medea (Cherubini) 9-24 AbrDir: Marko Letonja; Dir Esc: Christof Loy
Fidelio (Beethoven) 10-25 JunDir: Pinchas Steinberg; Dir Esc: Matthias Hartmann
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lakmé (Delibes) 4-13 OctDir: Miquel Ortega; Dir Esc: Lilo Baur
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 27 OctDir: Gabriel Garrido
Les mousquetaires au couvent (Varney) 22-31 DesDir: Philippe Béran; Dir Esc: Jérôme Deschamps
Le voyage dans la lune (Offenbach) 7-19 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Olivier Desbordes
Hansel et Gretel (Humperdinck) 5-12 FebDir: Laurent Gay; Dir Esc: Julie Beauvais
Luisa Miller (Verdi) 21-30 MarDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Abr-7 MaiDir: Carlos Vieu; Dir Esc: Adriano Sinivia
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6-15 JunDir: Frank Beermann; Dir Esc: David Hermann
Manon (Massenet) 3-12 OctDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Arnaud Bernard
Le Petit Prince (Levinas) 5-12 NovDir: Arie van Beek; Dir Esc: Lilo Baur
La Veuve joyeuse (Lehár) 21-31 DesDir: Cyril Diederich; Dir Esc: Jérôme Savary, Frédérique Lombart
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16-18 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Tom Ryser
La traviata (Verdi) 6-15 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Jean-Louis Grinda
Tancredi (Rossini) 20-29 MarDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Emilio Sagi
Solaris (Fujikura) 24-26 AbrDir: Erik Nielsen; Dir Esc: Saburo Teshigawara
Die Zauberflöte (Mozart) 5-14 JunDir: Diego Fasolis; Dir Esc: Pet Halmen
Luzern, Luzerner Theater  / 
Pnima...ins innere (Czernowin) 29 Ago-8 SetDir: Howard Arman; Dir Esc: David Hermann
La cenerentola (Rossini) 14 Set-26 DesDir: Howard Arman; Dir Esc: Sam Brown
Kiss me, Kate (Porter) 31 Oct-17 MaiDir: Florian Pestell; Dir Esc: Dominique Mentha
Alcina (Handel) 11 Gen-19 AbrDir: Howard Arman; Dir Esc: Nadja Loschky
The Boatswain's Mate (Smyth) 15-26 FebDir: Andrew Dunscombe; Dir Esc: Hersilie Ewald
Carmen (Bizet) 23 Feb-14 JunDir: Howard Arman; Dir Esc: Tobias Kratzer
Don Pasquale (Donizetti) 27 Abr-13 JunDir: Michael Wendeberg; Dir Esc: Johannes Pölzgutter
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 5-15 JunDir: Michael Wendeberg; Dir Esc: Dominique Mentha
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Don Giovanni (Mozart) 6 Set-30 DesDir: Otto Tausk / Attilio Tomasello; Dir Esc: Guy Joosten
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Oct-28 GenDir: Modestas Pitrenas / Attilio Tomasello; Dir Esc: Alexander Nerlich
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Nov-15 DesDir: Otto Tausk; Dir Esc: Aron Stiehl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 30 Nov-25 GenDir: Stéphane Fromageot; Dir Esc: Cusch Jung
Der Messias (Handel) 20 DesDir: Paul Goodwin
La Gioconda (Ponchielli) 1 Feb-23 MaiDir: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 14 Feb-4 MaiDir: Stéphane Fromageot; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19 Feb-16 MarDir: Attilio Tomasello; Dir Esc: Nicola Raab
Die tote Stadt (Korngold) 10 Mai-7 JunDir: Otto Tausk; Dir Esc: Jan Schmidt-Garre
La favorita (Donizetti) 20 Jun-4 JulDir: Attilio Tomasello; Dir Esc: Guy Montavon
Winterthur, Theater am Stadtgarten  / 
Tosca (Puccini) 26 Set-6 OctDir: Yordan Kamdzhalov; Dir Esc: Andrea Schwalbach
Die lustige Witwe (Lehár) 11-13 OctDir: Wolfgang Kluge; Dir Esc: Johannes Zametzer
Dido and Aeneas (Purcell) 19-22 NovDir: Hans Huyssen; Dir Esc: Heike Hanefeld
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 10-15 DesDir: Johannes Knapp; Dir Esc: Tom Ryser
La cage aux folles (Herman) 31 Des-5 GenDir: Inga Hilsberg; Dir Esc: Bernd Schaarmann
Il turco in Italia (Rossini) 21-26 GenDir: Mario Zambelli; Dir Esc: Pierre-Emmanuel Rousseau
Das schlaue Füchslein (Janáček) 11-13 MarDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Markus Bothe
Kiss me, Kate (Porter) 18-20 MarDir: Peter Christian Feigel; Dir Esc: Holger Hauer
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 MaiDir: Riccardo Minasi; Dir Esc: Cordula Däuper
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Three Decembers (Heggie) 19-26 OctDir: Charl de Villiers; Dir Esc: Matthias Flückiger
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Alexandre Bis (Martinů) 21 SetDir: Thomas Barthel; Dir Esc: Jan Essinger
Die Soldaten (Zimmermann,B) 22 Set-26 OctDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Calixto Bieito
Don Giovanni (Mozart) 25 Set-11 OctDir: Robin Ticciati; Dir Esc: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 27 Set-21 JunDir: Fabio Luisi / Stefan Blunier; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
La straniera (Bellini) 28 Set-22 OctDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Christof Loy
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 5 Oct-11 MaiDir Esc: Anja Horst
Otello (Verdi) 13 Oct-1 NovDir: Friedemann Layer; Dir Esc: Graham Vick
Faust (Gounod) 3 Nov-11 DesDir: Patrick Lange; Dir Esc: Jan Philipp Gloger
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10-24 NovDir: Sebastian Weigle; Dir Esc: Harry Kupfer
Jenůfa (Janáček) 22 Nov-7 DesDir: Patrick Lange; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Das Gespenst von Canterville (Lange) 23 Nov-28 JunDir: Michael Zlabinger; Dir Esc: Jasmina Hadziahmetovic
Fidelio (Beethoven) 8 Des-11 GenDir: Fabio Luisi / Thomas Rösner; Dir Esc: Andreas Homoki
Sale (Handel) 14 Des-5 GenDir: Laurence Cummings; Dir Esc: Christoph Marthaler, Marie-Eve Signeyrole
La bohème (Puccini) 22 Des-3 GenDir: Nello Santi; Dir Esc: Philippe Sireuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Gen-1 FebDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 26 Gen-25 FebDir: Giovanni Antonini; Dir Esc: Christof Loy
Così fan tutte (Mozart) 6-16 FebDir: Tomas Netopil; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Così fan tutte (Mozart) 6-16 FebDir: Tomas Netopil; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Don Carlos (Verdi) 15 Feb-1 MarDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Aida (Verdi) 2 Mar-1 AbrDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-23 MarDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Andreas Homoki
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21 Mar-2 AbrDir: Fabio Luisi / Patrick Furrer; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6 Abr-18 MaiDir: Jiri Belohlavek; Dir Esc: Robert Carsen
Andrea Chénier (Giordano) 12 Abr-10 MaiDir: Nello Santi; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Salome (Strauss) 19 Abr-4 MaiDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 MaiDir: Riccardo Minasi; Dir Esc: Cordula Däuper
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 17 Mai-14 JunDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Willy Decker
Peter Grimes (Britten) 24-31 MaiDir: Erik Nielsen; Dir Esc: David Pountney
La fanciulla del West (Puccini) 22 Jun-13 JulDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Barrie Kosky
Roberto Devereux (Donizetti) 27 Jun-13 JulDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
Carmen (Bizet) 29 Jun-12 JulDir: Vasily Petrenko; Dir Esc: Matthias Hartmann