2013/14 > Espanya 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Espanya

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
França
Portugal

Espanya
 

Albacete, Teatro Circo  / 

Il trovatore (Verdi) 20 NovDir: Francisco Antonio Moya; Dir Esc: Ignacio García
Madama Butterfly (Puccini) 1 AbrDir: Vasily Vasilenko; Dir Esc: Nadia Shvees
Barcelona, L'Auditori  / 
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 20-22 DesDir: Pablo González
Boris Godunov (concert) (Musorgsky) 13 FebDir: Tugan Sokhiev
Requiem (Mozart) 28 Feb-2 MarDir: Pablo González
Ein deutsches Requiem (Brahms) 21-23 MarDir: François-Xavier Roth
Il tabarro (concert) (Puccini) 3 JulDir: Pablo González
Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 
Agrippina (Handel) 16-29 NovDir: Harry Bicket; Dir Esc: David McVicar
L'Atlàntida (concert) (Falla) 27-28 NovDir: Josep Pons
Cendrillon (Massenet) 20 Des-7 GenDir: Andrew Davis; Dir Esc: Laurent Pelly
La sonnambula (Bellini) 27 Gen-17 FebDir: Daniel Oren; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 8-25 MarDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Paco Azorín
Winterreise (concert) (Schubert) 28 Mar
La llegenda de la cuitat invisible de Kitege (Rimsky-Korsakov) 13-30 AbrDir: Josep Pons; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
La Valquiria (Wagner) 19 Mai-3 JunDir: Josep Pons; Dir Esc: Robert Carsen
Il prigioniero (Dallapiccola) 22 Jun-4 JulDir: Josep Pons; Dir Esc: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 22 Jun-4 JulDir: Josep Pons; Dir Esc: Lluís Pasqual
Il tabarro (concert) (Puccini) 3 JulDir: Pablo González
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-25 SetDir: Giuseppe Finzi; Dir Esc: Joan Font
La traviata (Verdi) 14 Oct-18 JulDir: Evelino Pidò; Dir Esc: David McVicar
La petita Flauta Màgica (Mozart) 18-26 Oct
Arabella (Strauss) 17-29 NovDir: Antoni Ros-Marbà; Dir Esc: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 19 Des-8 GenDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Una voce in off (Montsalvatge) 18-22 GenDir: Pablo González; Dir Esc: Paco Azorín
La Voix humaine (Poulenc) 18-22 GenDir: Pablo González; Dir Esc: Paco Azorín
Norma (Bellini) 8-17 FebDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Kevin Newbury
Siegfried (Wagner) 11-23 MarDir: Josep Pons; Dir Esc: Robert Carsen
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 18 MarDir: Valery Gergiev
I due Foscari (concert) (Verdi) 30 Abr-3 MaiDir: Massimo Zanetti
Carmen (Bizet) 17-29 MaiDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Calixto Bieito
Così fan tutte (Mozart) 20-30 MaiDir: Josep Pons; Dir Esc: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 16-27 JunDir: Diego Matheuz; Dir Esc: Laurent Pelly
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 3 DesDir: René Jacobs
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 21-30 SetDir: Yves Abel; Dir Esc: Gabriele Lavia
Rigoletto (Verdi) 19-28 OctDir: Daniel Oren; Dir Esc: Emilio Sagi
La forza del destino (Verdi) 16-25 NovDir: Pietro Rizzo; Dir Esc: Ignacio García
Adriana Lecouvreur (Cilea) 18-27 GenDir: Fabrizio Maria Carminati; Dir Esc: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 15-24 FebDir: Jean-Yves Ossonce; Dir Esc: Calixto Bieito
I puritani (Bellini) 5-14 AbrDir: José Miguel Perez Sierra; Dir Esc: Alfonso Romero Mora
Turandot (Puccini) 17-26 MaiDir: John Mauceri; Dir Esc: Nuria Espert
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
El Dúo de La Africana (Caballero) 13-23 FebDir: Rubén Fernández Aguirre; Dir Esc: Emilio Sagi
Los niños perdidos (Kolonovits) 26 Abr-2 MaiDir: David Giménez Carreras; Dir Esc: Emilio Sagi
Córdoba, Teatro Córdoba  / 
La traviata (Verdi) 13-15 SetDir: Lorenzo Ramos; Dir Esc: Susana Gómez
Macbeth (Verdi) 7-9 NovDir: Miquel Ortega; Dir Esc: José Luis Castro
The Messiah (Handel) 19-20 DesDir: Lorenzo Ramos
La tabernera del puerto (Sorozábal) 30-31 MaiDir: Lorenzo Ramos; Dir Esc: Rafel Duran
Jerez, Teatro Villamarta  / 
Dido y Eneas (concert) (Purcell) 10 GenDir: Michael Thomas
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29-31 MaiDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Francisco López
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-13 SetDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Alfonso Romero Mora
Tristan und Isolde (Wagner) 28 SetDir: Eliahu Inbal
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
La traviata (Verdi) 23 Feb-1 MarDir: Alessandro Vitiello; Dir Esc: Mario Pontiggia
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 23-29 MarDir: Miquel Ortega; Dir Esc: Mario Pontiggia
Pagliacci (Leoncavallo) 23-29 MarDir: Miquel Ortega; Dir Esc: Mario Pontiggia
I puritani (Bellini) 26 Abr-4 MaiDir: Eric Hull; Dir Esc: Mario Pontiggia
Tosca (Puccini) 11-20 JunDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
El Teléfono (Menotti) 14 Des
León, Auditorio Ciudad de León  / 
Concert (Verdi) 12 Oct
La traviata (Verdi) 20 Nov
Madrid, Teatros del Canal  / 
La Voix humaine (Poulenc) 11-15 AbrDir: Ernest Martínez Izquierdo; Dir Esc: Paco Azorín
La corte de faraón (Lleó) 4-9 MaiDir: Carlos Cuesta; Dir Esc: Emilio Sagi
Kát'a Kabanová (Janáček) 31 Mai-1 JunDir: Irène Kudela; Dir Esc: André Engel
Madrid, Teatro Real  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-26 SetDir: Tomas Hanus; Dir Esc: Emilio Sagi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 9-19 OctDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Pierre Audi
The Indian Queen (Purcell) 5-19 NovDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 18 NovDir: Teodor Currentzis
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-20 DesDir: Marc Piollet; Dir Esc: Damiano Michieletto
Tristan und Isolde (Wagner) 12 Gen-8 FebDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
Brokeback Mountain (Wuorinen) 28 Gen-11 FebDir: Titus Engel; Dir Esc: Ivo van Hove
Alceste (Gluck) 27 Feb-15 MarDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Krzysztof Warlikowski
Lohengrin (Wagner) 3-27 AbrDir: Hartmut Haenchen / Walter Althammer; Dir Esc: Lukas Hemleb
Requiem (Verdi) 14 AbrDir: Riccardo Muti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Mai-21 JunDir: Sylvain Cambreling; Dir Esc: Christoph Marthaler
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 11-17 JunDir: James Conlon
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-14 JulDir: Thomas Hengelbrock; Dir Esc: Pina Bausch
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-27 SetDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Emilio Sagi
La Fille du régiment (Donizetti) 20 Oct-10 NovDir: Bruno Campanella / Jean-Luc Tingaud; Dir Esc: Laurent Pelly, Christian Rath
Death in Venice (Britten) 4-23 DesDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Willy Decker
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 16-26 DesDir: Michel Plasson
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Gen-7 FebDir: Paul Daniel / Diego García Rodríguez; Dir Esc: Joan Font
El Público (Sotelo) 24 Feb-13 MarDir: Pablo Heras-Casado; Dir Esc: Robert Castro
La traviata (Verdi) 20 Abr-9 MaiDir: Renato Palumbo; Dir Esc: David McVicar
Fidelio (Beethoven) 27 Mai-17 JunDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Goyescas (Granados) 30 Jun-12 JulDir: Plácido Domingo; Dir Esc: José Luis Gomez
Gianni Schicchi (Puccini) 30 Jun-12 JulDir: Giuliano Carella; Dir Esc: Woody Allen
La ciudad de las mentiras (Mendoza-López) 4-10 JulDir: Titus Engel; Dir Esc: Matthias Rebstock, Elena Mendoza
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
La tempranica (concert) (Giménez) 21-22 SetDir: Rafael Frühbeck de Burgos
Los amores de la Inés (Falla) 19 Oct-10 NovDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: José Carlos Plaza
La verbena de la paloma (Bretón) 19 Oct-10 NovDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: José Carlos Plaza
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 18 Des-12 GenDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
La princesa árabe (Arriaga) 22-25 GenDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Pablo Ramos
Winterreise (Schubert) 27 Gen
Curro Vargas (Chapí) 14 Feb-2 MarDir: Guillermo García Calvo / Martín Baeza; Dir Esc: Graham Vick
Pagliacci (Leoncavallo) 4-27 AbrDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Ignacio García
Black el Payaso (Sorozábal) 4-27 AbrDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Ignacio García
Concert (Verdi) 6 Mai
Concert (Rossini) 10 MaiDir: Alberto Zedda
Catalina (concert) (Gaztambide) 4-19 JunDir: José María Moreno
El dominó azul (concert) (Arrieta) 7-20 JunDir: José María Moreno
El Diablo en el poder (concert) (Barbieri) 11-21 JunDir: José María Moreno
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Betulia liberata (Mozart) 1-2 OctDir: Michi Gaigg; Dir Esc: Manuela Kloibmüller
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 12 GenDir: Michael Thomas
Il trovatore (Verdi) 28 Mar-2 AbrDir: Arturo Díez Boscovich; Dir Esc: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
Stabat Mater (Rossini) 16 NovDir: Stefan Malzew
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 5-8 DesDir: Luis Remartínez; Dir Esc: Pablo López
Rigoletto (Verdi) 23 Feb-2 MarDir: José María Moreno; Dir Esc: Francisco López
Tosca (Puccini) 30 Mar-6 AbrDir: José María Moreno; Dir Esc: Carles Ortiz
Otello (Verdi) 18-25 MaiDir: Manuel Coves; Dir Esc: Alfonso Romero Mora
The Little Sweep (Britten) 1 JunDir: Fernando Marina; Dir Esc: Carles Pujols
Turandot (Puccini) 25-29 JunDir: Santiago Serrate; Dir Esc: Pablo López
Murcia, Teatro Romea  / 
Madama Butterfly (Puccini) 20 Mar
La bohème (Puccini) 3 Abr
La tabernera del puerto (Sorozábal) 21 Abr
La Parranda (Alonso) 22 Abr
El huésped del sevillano (Guerrero) 23 Abr
La verbena de la paloma (Bretón) 24 Abr
La alegría de la huerta (Chueca) 24 Abr
Doña Francisquita (Vives) 25 Abr
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Das Rheingold (Wagner) 15-21 SetDir: Guillermo García Calvo; Dir Esc: Michal Znaniecki
La traviata (Verdi) 13-19 OctDir: Carlo Montanaro / Pablo Mielgo; Dir Esc: Susana Gómez
Don Pasquale (Donizetti) 17-23 NovDir: Marzio Conti; Dir Esc: Curro Carreres
Ainadamar (Golijov) 8-14 DesDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Luis de Tavira
Don Giovanni (Mozart) 26 Gen-1 FebDir: Álvaro Albiach; Dir Esc: Alfred Kirchner
El Juramento (Gaztambide) 27 Feb-2 MarDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 9-12 AbrDir: Virginia Martínez; Dir Esc: Curro Carreres
Marina (Arrieta) 28 Abr-2 MaiDir: Oliver Díaz; Dir Esc: Ignacio García
Curro Vargas (Chapí) 18-22 JunDir: Martín Baeza; Dir Esc: Graham Vick
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Il trovatore (Verdi) 25-27 OctDir: José Miguel Pérez-Sierra; Dir Esc: Ignacio García
Pamplona, Baluarte  / 
Requiem (Verdi) 31 Oct
El holandés errante (Wagner) 23 Nov
La traviata (Verdi) 23-25 GenDir: Pablo Mielgo; Dir Esc: Susana Gómez
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
La flauta mágica (Mozart) 30 Oct-3 NovDir: Daniel Martínez Gil de Tejada; Dir Esc: Pau Monterde
Concert (Wagner) 29 Nov-1 DesDir: Daniel Martínez Gil de Tejada
Norma (Bellini) 19-23 FebDir: Daniel Martínez Gil de Tejada; Dir Esc: Carles Ortiz
La bohème (Puccini) 30 Abr-4 MaiDir: Rubén Gimeno; Dir Esc: Carles Ortiz
Santander, Palacio de Festivales de Cantabria  / 
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Aida (Verdi) 25 Oct-9 NovDir: Pedro Halffter; Dir Esc: José Antonio Gutiérrez
Manon Lescaut (Puccini) 5-14 DesDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Jean Reno
La cenerentola (Rossini) 14-22 FebDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Paul Curran
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2 Mar
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 20-22 MarDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
Götterdämmerung (Wagner) 14-20 JunDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Carlus Padrissa
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
La traviata (Verdi) 19 Oct-13 NovDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Willy Decker(original), Meisje Hummel(revival)
Die Walküre (Wagner) 3-16 NovDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Carlus Padrissa
Ein deutsches Requiem (Brahms) 20 NovDir: Omer Meir Wellber
El Retablo de maese Pedro (concert) (Falla) 29 NovDir: Omer Meir Wellber
Messa da Requiem (Verdi) 12-13 DesDir: Riccardo Chailly
L'Incoronazione di Dario (Vivaldi) 14-19 DesDir: Federico Maria Sardelli; Dir Esc: Davide Livermore
L'italiana in Algeri (Rossini) 23 Feb-15 MarDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Joan Font
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Mar-9 AbrDir Esc: Lluís Pasqual
Maror (Palau) 24-30 AbrDir: Manuel Galduf; Dir Esc: Antonio Díaz Zamora
La forza del destino (Verdi) 31 Mai-14 JunDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Davide Livermore
Turandot (Puccini) 11-15 JunDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Chen Kaige
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La clemenza di Tito (Mozart) 29 Gen-2 FebDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Marco Carniti
Curro Vargas (Chapí) 20-23 MarDir: Martín Baeza; Dir Esc: Graham Vick