2013/14 > Holanda 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Holanda

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Dinamarca
Regne Unit

Holanda
 
Alemanya
Bèlgica Luxemburg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

Il trovatore (concert) (Verdi) 14 SetDir: Giancarlo Andretta
Alessandro (concert) (Handel) 21 SetDir: George Petrou
Requiem (Verdi) 27-29 SetDir: Mariss Jansons
Carmina Burana (concert) (Orff) 28 OctDir: Tsutomu Matsumura
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10 NovDir: Ago Verdonschot
The Messiah (Handel) 16 NovDir: Frank Hameleers
Rinaldo (concert) (Handel) 28 NovDir: Wolfgang Katschner
Caligula (Glanert) 14 DesDir: Markus Stenz
Stabat Mater (Pergolesi) 19 GenDir: Diego Fasolis
Concert (Wagner) 22 FebDir: Edo de Waart
Fidelio (concert) (Beethoven) 29 MarDir: Gerrit Prießnitz
L'Artaserse (concert) (Vinci) 10 MaiDir: Diego Fasolis
Rusalka (Dvořák,A) 17 MaiDir: James Gaffigan
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-10 AgoDir: Richard Egarr; Dir Esc: Alexander Oliver
Amsterdam, De Nationale Opera (was De Nederlandse Opera)  / 
Siegfried (Wagner) 31 Ago-21 SetDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
Armide (Gluck) 6-27 OctDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Barrie Kosky
Götterdämmerung (Wagner) 14-30 NovDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
De speler (Prokofiev) 7-29 DesDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Andrea Breth
Das Rheingold (Wagner) 29 Gen-7 FebDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
Die Walküre (Wagner) 31 Gen-9 FebDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
Siegfried (Wagner) 2-11 FebDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
Götterdämmerung (Wagner) 5-14 FebDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Mar-6 AbrDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Monique Wagemakers
Arabella (Strauss) 11 Abr-2 MaiDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Christof Loy
Faust (Gounod) 10-27 MaiDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Alex Ollé
Laika (Padding) 3-8 JunDir: Etienne Siebens; Dir Esc: Aernout Mik
Falstaff (Verdi) 7-30 JunDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Robert Carsen
L'orfeo (Monteverdi) 3-6 SetDir: Pablo Heras-Casado; Dir Esc: Sasha Waltz
Gurre-lieder (Schoenberg,A) 7-23 SetDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Pierre Audi
L'étoile (Chabrier) 4-26 OctDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Laurent Pelly
Lohengrin (Wagner) 10-29 NovDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Pierre Audi
La bohème (Puccini) 4-30 DesDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Benedict Andrews
Il viaggio a Reims (Rossini) 20 Gen-8 FebDir: Stefano Montanari; Dir Esc: Damiano Michieletto
Reimsreisje (Rossini) 30 Gen-1 FebDir: Aldert Vermeulen; Dir Esc: Marcel Sijm
Tamerlano (Handel) 24-28 FebDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Pierre Audi
Alcina (Handel) 25 Feb-1 MarDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 4-27 MarDir: Marc Albrecht / Gergely Madaras; Dir Esc: Simon McBurney
Macbeth (Verdi) 3-28 AbrDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Andrea Breth
Benvenuto Cellini (Berlioz) 9-31 MaiDir: Mark Elder; Dir Esc: Terry Gilliam, Leah Hausman
Lulu (Berg) 1-28 JunDir: Fabio Luisi; Dir Esc: William Kentridge, Luc de Wit
Den Haag, Opera2day  / 
Médée (Cherubini) 25 Nov-6 DesDir: Hernán Schvartzman; Dir Esc: Serge van Veggel
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 22 Set-1 OctDir: Antony Hermus; Dir Esc: Jakob Peters-Messer
La Tragedie de Carmen (Bizet) 1 NovDir: Bas Wiegers; Dir Esc: Gable Roelofsen, Romy Roelofsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22-24 NovDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Laurence Dale
The Fairy Queen (Purcell) 14-16 FebDir: Arnaud Oosterbaan; Dir Esc: Paul Koek
Johannes Passion (Bach,JS) 21-23 MarDir Esc: Dale Duesing
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Owen Wingrave (Britten) 11 GenDir: Ed Spanjaard; Dir Esc: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Carmen (Bizet) 15-17 NovDir: Ivan Meylemans; Dir Esc: Leopold Witte, Geert Lageveen
La traviata (Verdi) 24 MaiDir: Per-Otto Johansson; Dir Esc: Frank Van Laecke