2013/14 > Polònia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Polònia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Suècia Lituània
Alemanya

Polònia
 
Bielorússia
República Txeca Eslovàquia Ucrania

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Straszny dwór (Moniuszko) 3 Nov-12 FebDir: Mieczysław Dondajewski; Dir Esc: Roberto Skolmowski
La traviata (Verdi) 20 Des-22 JunDir: Michał Klauza; Dir Esc: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 Set-6 AbrDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28 Set-25 FebDir: Maciej Figas; Dir Esc: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10 Oct-23 MarDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Oct-4 FebDir: Wojciech Rajski; Dir Esc: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Oct-4 FebDir: Wojciech Rajski; Dir Esc: Andrzej Bubień
Madama Butterfly (Puccini) 7-10 NovDir: Maciej Figas; Dir Esc: Marianne Berglof
Baron cygański (Strauss,J) 27 Nov-1 DesDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Janina Niesobska
Die Zauberflöte (Mozart) 12-13 DesDir: Dirk Vermeulen; Dir Esc: Matthias Remus
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-19 GenDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Krzysztof Nazar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-9 FebDir: Maciej Wierzchoń / Piotr Wajrak; Dir Esc: Cezary Domagała
La traviata (Verdi) 1 Mar-14 MaiDir: Simca Heled; Dir Esc: Bodo Igesz
Gräfin Mariza (Kálmán) 13-16 MarDir: Maciej Figas; Dir Esc: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 28 Mar-8 JunDir: Andrzej Knap; Dir Esc: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 Abr-15 JunDir: Piotr Wajrak; Dir Esc: Wojciech Adamczyk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 AbrDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Natalia Babińska
The Portrait (Weinberg) 1 MaiDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Aleko (Rakhmaninov) 4 Mai
Krakowiacy i Górale (Stefani) 8 Mai
Lakmé (Delibes) 22-25 MaiDir: Andrzej Straszyński; Dir Esc: Krzysztof Kelm
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Maria (Statkowski) 25-29 AgoDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 SetDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Set-29 AbrDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 NovDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 DesDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 18-19 GenDir: Wojciech Michniewski; Dir Esc: Marek Weiss
Macbeth (Verdi) 14-16 FebDir: José Maria Florêncio; Dir Esc: Marek Weiss
Così fan tutte (Mozart) 1-5 MarDir: Friedrich Haider; Dir Esc: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 30 Mar-2 AbrDir: Michał Klauza; Dir Esc: Andrzej Chyra
Rothschild's Violin (Fleyshman) 30 Mar-2 AbrDir: Michał Klauza; Dir Esc: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 25 Mai-17 JunDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14 Set-15 JunDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 SetDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27 Set-16 MarDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Oct-3 NovDir: Tomasz Tokarczyk
Paradise Lost (Penderecki) 5 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 11 Oct-6 AbrDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19 Oct-2 JulDir: Marek Toporowski; Dir Esc: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25 Oct-10 JunDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 NovDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20 Nov-21 FebDir: Paweł Szczepański; Dir Esc: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 22 Nov-9 MarDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 29 Nov-6 MaiDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Krzysztof Nazar
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Des-18 MaiDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Henryk Baranowski
The Haunted Manor () 4-5 GenDir: Piotr Sułkowski; Dir Esc: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Gen-2 MarDir: Uwe Theimer; Dir Esc: Janusz Józefowicz
Carmen (Bizet) 7-9 FebDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 15 Feb-25 MaiDir: Damiano Binetti; Dir Esc: Giorgio Madia
Little Lord (Markwick) 21 Feb-31 MaiDir: Sebastian Perłowski; Dir Esc: Janusz Szydłowski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 MarDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 11-13 AbrDir: Andrzej Straszyński; Dir Esc: Laco Adamik
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 25 Abr-4 JulDir: Tomasz Tokarczyk; Dir Esc: Michał Znaniecki
Lodz, Teatr Wielki  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 Set-25 MaiDir: Tadeusz Kozłowski / Eraldo Salmieri; Dir Esc: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Set-8 JunDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Oct-13 AbrDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Okopiński
La bohème (Puccini) 4 Oct-2 AbrDir: Tadeusz Wojciechowski / Eraldo Salmieri; Dir Esc: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 Oct-18 MaiDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Oct-4 JunDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Oct-26 AbrDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16 Oct-21 Gen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Gen-11 JunDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Natalia Babińska
The Magic Flute (Mozart) 25 Gen-28 MaiDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Aida (Verdi) 8-11 FebDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Maria Stuarda (Donizetti) 23 FebDir: Eraldo Salmieri; Dir Esc: Dieter Kaegi
Requiem (concert) (Verdi) 18 AbrDir: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki  / 
Falstaff (Verdi) 21 Set-9 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 SetDir: Krzysztof Słowiński; Dir Esc: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Oct-13 AbrDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Oct-6 FebDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 MaiDir: Agnieszka Nagórka; Dir Esc: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 17 NovDir: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 AbrDir: Tadeusz Kozłowski / Agnieszka Nagórka; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Des-19 GenDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Des-4 FebDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Gen-6 MaiDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Gen-9 MarDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Gen-2 AbrDir: Maciej Wieloch; Dir Esc: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Feb-30 MarDir: Tadeusz Kozłowski; Dir Esc: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22 Mar-10 JunDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Abr-13 MaiDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24 Mai-20 JunDir: Kees Bakels; Dir Esc: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 JunDir: Grzegorz Wierus; Dir Esc: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Set-6 AbrDir: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 OctDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23 Nov-25 MaiDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Des-11 GenDir: Golo Berg; Dir Esc: Dirk Löschner
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Des-23 FebDir: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; Dir Esc: Martin Otava
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Feb-1 JunDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 22-23 MarDir: Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Olga Iwanowna
Hrabina Marica (Kálmán) 22 JunDir: Jerzy Wołosiuk; Dir Esc: Natalia Babińska
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 OctDir: Lionel Friend; Dir Esc: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Oct-2 NovDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 FebDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky,P) 12-19 DesDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 DesDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Gen-21 FebDir: Łukasz Borowicz; Dir Esc: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Gen-5 JunDir: Jakub Chrenowicz; Dir Esc: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 FebDir: Wojciech Michiewski; Dir Esc: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 FebDir: Modestas Pitrenas; Dir Esc: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Mar-10 MaiDir: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; Dir Esc: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 MarDir: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 AbrDir: Stefan Soltesz; Dir Esc: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 AbrDir: Marta Kluczyńska; Dir Esc: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 AbrDir: Marta Kluczyńska; Dir Esc: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 JunDir: Gabriel Chmura; Dir Esc: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Imeneo (Handel) 13 Set-15 FebDir: Władysław Kłosiewicz; Dir Esc: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 SetDir Esc: Katarzyna Kowalska-Smoleń
(Łopacki) 27-28 SetDir: Marcin Piotr Łopacki
The Young Wife (Brochocka) 11-12 OctDir Esc: Adam Biernacki
Così fan tutte (Mozart) 18 Oct-30 NovDir: Ruben Silva; Dir Esc: Marek Weiss
Suor Angelica (Puccini) 25-26 OctDir: Marta Kosielska; Dir Esc: Maria Gabriella Munari
La cenerentola (Rossini) 31 Gen-22 FebDir: Zbigniew Graca; Dir Esc: Jitka Stokalska
Rinaldo (Handel) 14-15 MarDir: Władysław Kłosiewicz; Dir Esc: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-23 MarDir Esc: Jacek Papis
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 MarDir: Sławomir A. Wróblewski; Dir Esc: Małgorzata Kaczmarska
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Abr-24 MaiDir: Ruben Silva; Dir Esc: Jitka Stokalska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-15 Jun
Requiem (Mozart) 16 Jun
Ascanio in Alba (Mozart) 17 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-21 Jun
Betulia liberata (Mozart) 22 Jun
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Jun
Don Giovanni (Mozart) 27-28 Jun
Lucio Silla (Mozart) 1 Jul
Così fan tutte (Mozart) 4-5 Jul
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 7 Jul
Die Zauberflöte (Mozart) 18-19 Jul
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Set-19 OctDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Set-18 DesDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Set-21 NovDir: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Set-8 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Set-24 OctDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Mariusz Treliński
Little Red Riding Hood (Pauer) 17 Set-21 OctDir: Michał Czubaszek; Dir Esc: Adam Frontczak
Nabucco (Verdi) 18 Set-23 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Set-9 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Set-9 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20-24 SetDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Set-21 DesDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Set-6 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Set-26 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Set-29 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Set-31 MaiDir: Andrzej Straszyński; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Set-28 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Set-27 DesDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Oct-12 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10-5 OctDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11-26 OctDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Oct-14 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Oct-20 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Oct-5 NovDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Oct-25 NovDir: Michał Czubaszek; Dir Esc: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 NovDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-17 SetDir: Tadeusz Zathey; Dir Esc: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Des-18 Set
The Haunted Manor () 5 Des-19 NovDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Des-18 NovDir: Michał Czubaszek; Dir Esc: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 GenDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Gen-31 DesDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Mar-30 OctDir: Tomasz Szreder; Dir Esc: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 Abr-27 SetDir: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; Dir Esc: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 JunDir: Ewa Michnik; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Angels in America (Eötvös) 3-4 Oct
Sunken Garden (van der Aa) 8 Oct
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-20 Des