2013/14 > Rússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Rússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Finlàndia
Estònia
Letònia
Bielorússia

Rússia
 
Estats Units d'Amèrica
Ucrania
Geòrgia
Azerbaijan
Kazakhstan Japó

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 20 Set-2 FebDir: Valeriy Voronin; Dir Esc: Konstantin Balakin
Otello (Verdi) 25 Oct-30 AbrDir: Valeriy Voronin; Dir Esc: Konstantin Balakin
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 30 Oct-11 Des
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Nov-28 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 13 Nov-21 Mar
La traviata (Verdi) 12 Feb-18 Abr
María de Buenos Aires (Piazzolla) 13 Feb-11 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-12 Abr
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-7 JunDir: Michael Güttler; Dir Esc: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 Set-24 Mai
La traviata (Verdi) 27 Set-15 Mai
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 Set-10 Jun
La bohème (Puccini) 1 Oct-14 Mar
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 Oct-5 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 3 Oct-22 Mai
Otello (Verdi) 8 Oct-19 JunDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 Oct-21 Jun
Tosca (Puccini) 18 Oct-29 Mai
Don Giovanni (Mozart) 22 Oct-3 Mai
Prince Igor (Borodin) 26 Oct-8 Mai
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Oct-31 Mai
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 Oct-8 Abr
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Nov-6 Mai
Boris Godunov (Musorgsky) 10 Des-17 MaiDir: Michael Güttler; Dir Esc: Alexander Titel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Des-9 Abr
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 Des
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Abr-5 Jun
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Feb-9 AbrDir: Andrey Gordeyev
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Tosca (Puccini) 25 Set
Madama Butterfly (Puccini) 2 Oct
Carmen (Bizet) 4 Oct-8 Feb
The Pearl Fishers (Bizet) 20 NovDir: Marco Boemi; Dir Esc: Vernon Mound
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-13 FebDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Michael Pandzhavize
Requiem (Verdi) 27 Nov
La traviata (Verdi) 6 Des-22 AbrDir: Marco Boemi; Dir Esc: Jeannette Aster
Rigoletto (Verdi) 8 Des-9 FebDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Michael Pandzhavize
Nabucco (Verdi) 11 DesDir: Marco Boemi; Dir Esc: Denis Krief
Il trovatore (Verdi) 13 DesDir: Marco Boemi; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Des-11 FebDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Veselá Vdova (Lehár) 20 Des
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-3 Feb
Porgy and Bess (Gershwin) 5 Feb
Aida (Verdi) 7 Feb
Turandot (Puccini) 15 Feb
The Love of the Poet (Akhiyarova) 24 Abr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Abr
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 18 Set-25 MaiDir: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; Dir Esc: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 Set-21 FebDir: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 Set-18 MaiDir: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; Dir Esc: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 Oct-11 MaiDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 Oct-26 AbrDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 17 Oct-7 MaiDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Oct-13 AbrDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 29 Oct-30 MarDir: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; Dir Esc: Vyacheslav Tsyupa
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Nov-4 MaiDir: Anatoliy Chepurnoy; Dir Esc: Nadezhda Stolbova
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Des-14 MaiDir: Yevgeniy Brazhnik; Dir Esc: Alexander Petrov
Pagliacci (Leoncavallo) 22 DesDir: Aleksandr Kosinskiy
Concert (Strauss,J) 4 Gen
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 10 Gen-2 Mar
Concert (Kalman,E) 11 Gen-14 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 7-8 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27-28 Feb
Iolanta (Tchaikovsky,P) 2 Abr
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17-22 SetDir: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; Dir Esc: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26 Set-13 AbrDir: Julian Reynolds / Alexander Soloviev / Enrique Mazzola; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Oct-25 JulDir: Pavel Sorokin / Vassily Sinaisky; Dir Esc: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 OctDir: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; Dir Esc: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 Oct-27 JulDir: Pavel Klinichev / Alexei Bogorad / Robert Treviño; Dir Esc: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 Oct-11 MaiDir: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; Dir Esc: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5 Nov-5 GenDir: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; Dir Esc: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Nov-14 JunDir: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; Dir Esc: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 NovDir: Alan Buribayev; Dir Esc: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Nov-12 JunDir: Alexander Vedernikov; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26 Nov-20 JulDir: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone / Pavel Klinichev; Dir Esc: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 4 Des-8 JunDir: Kirill Karabits; Dir Esc: Federik Mirdita
Don Carlos (Verdi) 17 Des-29 JunDir: Robert Treviño / Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Des-16 MarDir: Christoph-Mathias Mueller; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Nabucco (Verdi) 15-18 GenDir: Alexander Soloviev; Dir Esc: Mikhail Kislyarov
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 19 Gen
Don Quichotte (Massenet) 26 GenDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Yannis Kokkos
Turandot (Puccini) 28 Gen-9 JulDir: Marco Guidarini / Pavel Sorokin; Dir Esc: Francesca Zambello
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 22 Feb-9 JulDir: Gennadi Rozhdestvensky; Dir Esc: Julia Pevzner
The Fiery Angel (Prokofiev) 28 Feb-2 MarDir: Michail Jurowski; Dir Esc: Francesca Zambello
Carmen (Bizet) 5 Mar-22 JunDir: Laurent Campellone / Pavel Sorokin; Dir Esc: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 19-23 MarDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Graham Vick
The Enchantress (Tchaikovsky,P) 2-6 AbrDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Mass (Bernstein) 11 AbrDir Esc: Rēzija Kalniņa
Prince Igor (Borodin) 24-26 AbrDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Yuri Lyubimov
Così fan tutte (Mozart) 24 Mai-1 JunDir Esc: Floris Visser
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Oct-6 MarDir: Alexander Soloviev; Dir Esc: Mikhail Polischuk
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Des-1 AbrDir: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; Dir Esc: Ivan Popovsky
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Gen-21 FebDir: Yaroslav Tkalenko; Dir Esc: Andris Liepa
Moscow, Helikon-Opera  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Set-25 MaiDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 Set-28 MaiDir: Valery Kritskov; Dir Esc: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 SetDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 OctDir: Kirill Tikhonov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 OctDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 Oct-11 JunDir: Ekaterina Vasheruk; Dir Esc: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 NovDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 NovDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Nov-1 DesDir: Konstantin Chudovsky; Dir Esc: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 DesDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 DesDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 DesDir: Mstislav Rostropovich; Dir Esc: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23-26 Gen
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Gen-2 Feb
Aida (Verdi) 4 Feb
Vampuka (Ehrenberg) 7-9 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13-16 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 13-16 Mar
Concert (Kalman,E) 20-23 Mar
Vec Makropulos (Janáček) 28-30 MarDir: Konstantin Khvatynets; Dir Esc: Dmitry Bertman
Lulu (Berg) 18-20 AbrDir Esc: Dmitry Bertman
La finta giardiniera (Mozart) 6 Mai
The Nightingale (Stravinsky) 7 Mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15-17 Mai
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-8 Jun
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 19-22 Jun
Carmen (Bizet) 26-29 Jun
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Ago-18 AbrDir: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; Dir Esc: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 Ago-29 MaiDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 Set-16 MarDir: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; Dir Esc: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Set-26 FebDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 Set-21 MarDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 Set-29 AbrDir: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 Set-29 AbrDir: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Set-30 MaiDir: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 Set-20 DesDir: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Set-30 Abr
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 SetDir: Vasily Valitov; Dir Esc: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 Set-11 MarDir: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Oct-9 FebDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 NovDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 Nov-16 AbrDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 NovDir: Andrey Lebedev; Dir Esc: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 NovDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 29 Nov-2 MarDir: Alexandru Samoilă; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Prince Igor (Borodin) 8 Des-5 Mai
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18 Des
Faust (concert) (Gounod) 17 Gen
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 21 Gen
The Demon (concert) (Rubinstein) 22 Gen
Salome (concert) (Strauss) 23 GenDir: Evgeny Samoilov
Operetta anthology (Strauss,J) 12 Mar-6 Mai
Requiem (Mozart) 27 Mar
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 29-30 Mar
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 12 AbrDir Esc: Yuri Grymov
Capriccio (Strauss) 24 Abr
The School for Wives (Martynov) 20-22 MaiDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Yuri Lyubimov, Igor Ushakov
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Mai
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Tannhäuser (Wagner) 27 Set-24 JunDir: Fabrice Bollon; Dir Esc: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Oct-18 Mai
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Oct-9 MarDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Oct-19 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 Oct-4 MaiDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 Oct-19 JunDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 Oct-27 AbrDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 Oct-25 MaiDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Oct-30 MaiDir: Vladimir Agronsky; Dir Esc: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29 Oct-16 MaiDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Evgeny Pisarev
Tosca (Puccini) 2 Nov-23 FebDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Nov-21 MaiDir Esc: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 10 Nov-22 MaiDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 25 Nov-24 AbrDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Nov-18 JunDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Adolf Shapiro
May Night (Rimsky-Korsakov) 4 Des-16 MarDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Socrate (Satie) 7 Des-14 Feb
Le pauvre matelot (Milhaud) 7 Des-14 Feb
The Merry Widow (Lehár) 18 Des-22 GenDir: Timur Zangiev
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 20 Des-7 Gen
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 26 Des-12 FebDir: Felix Korobov; Dir Esc: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 19 Gen-18 AbrDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Le cinesi (Gluck) 21 Feb-16 JunDir: Peter Aidu; Dir Esc: Georgy Isaakyan
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 21 Feb-16 JunDir: Peter Aidu; Dir Esc: Anatoly Ledukhovsky
Aida (Verdi) 11-16 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Peter Stein
Werther (Massenet) 26 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Mikhail Bychkov
Don Giovanni (Mozart) 10-14 Jun
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 18 SetDir: Vladimir Boykov; Dir Esc: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Set-29 Des
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 2 Oct
Veselá Vdova (Lehár) 5 Oct-13 Abr
Carmen (Bizet) 10 Oct-12 MarDir: Yevgeniy Sheyko; Dir Esc: Olga Ivanova
La traviata (Verdi) 16 Oct-5 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Oct-15 Feb
Rusalka (Dargomizhsky) 26 Oct-20 Nov
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 Oct-14 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 31 Oct-15 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3 NovDir: Yevgeniy Sheyko; Dir Esc: Vadim Milkov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Nov-10 AbrDir: Vladimir Boykov; Dir Esc: Oleg Dolgopolov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 22 Nov-25 GenDir: Vladimir Boykov; Dir Esc: Olga Ivanova
Aida (Verdi) 28 Nov-20 AbrDir: Sergey Vanteyev; Dir Esc: Otar Dadishkiliani
Tosca (Puccini) 6 Des-16 AbrDir: Vladimir Boykov; Dir Esc: Mikhail Mordvinov
Prince Igor (Borodin) 10 GenDir: Yevgeniy Sheyko; Dir Esc: Otar Dadishkiliani
Ivan Susanin (Glinka) 23 Gen-3 AbrDir: Yevgeniy Sheyko; Dir Esc: Otar Dadishkiliani
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 GenDir: Yevgeniy Sheyko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 FebDir: Sergey Vanteyev; Dir Esc: Otar Dadishkiliani
Otello (Verdi) 13 FebDir: Yevgeniy Sheyko; Dir Esc: Vadim Milkov
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Mass (Bernstein) 17 Set-27 Mar
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 Set-25 Mai
Carmen (Bizet) 25 Set-14 Mai
Prince Igor (Borodin) 28 Set-18 Mai
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 Set-3 Mai
La traviata (Verdi) 1 Oct-28 Mai
Rigoletto (Verdi) 8 Oct-27 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 10 Oct-19 Feb
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 16 Oct-25 Feb
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Oct
Aleko (Rachmaninov) 18 Oct
La serva padrona (Pergolesi) 19 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 22 Oct-5 Mai
Mavra (Stravinsky) 23 Oct-20 Mai
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 Oct-20 Mai
Tosca (Puccini) 24 Oct-16 Gen
Gianni Schicchi (Puccini) 26 Oct-15 Mai
Prima la musica, poi le parole (=) 26 Oct-15 Mai
Faust (Gounod) 31 Oct-9 Mar
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 10 Nov-23 Feb
La bohème (Puccini) 16 Nov-5 Des
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Nov-10 Mai
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 23 Nov-23 Mar
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 15 Des-4 Mai
Bastien und Bastienne (Mozart) 8 Mar-10 Mai
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 SetDir: Valentin Uryupin; Dir Esc: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Set-19 MaiDir: Valery Platonov; Dir Esc: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 Set-17 OctDir: Maxim Emelyanychev; Dir Esc: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 Set-2 OctDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 8 Oct-13 DesDir Esc: Georgy Isaakyan
Le astuzie femminili (Cimarosa) 10 OctDir: Medeya Yassonidi; Dir Esc: Maria Rubina
The Broken Cup (Donizetti) 15 Oct-17 GenDir: Damir Maxutov; Dir Esc: Olga Enns
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 Oct-13 MaiDir: Valery Platonov / Valentin Uryupin / Damir Maxutov; Dir Esc: Andrejs Žagars
L'orfeo (Monteverdi) 20 Oct-31 GenDir: Valery Platonov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 26 Oct-15 MaiDir Esc: Denis Radchenko
Adventures in Opera Country (Minkov) 27 Oct-4 FebDir: Damir Maxutov; Dir Esc: Elena Alexandrova(original), Olga Enns(revival), Ekaterina Malaya(revival)
Il campanello di notte (Donizetti) 27 Oct-24 GenDir: Damir Maxutov; Dir Esc: Olga Enns
One Day in the Life of Ivan Denisovitch (Tchaikovsky,Alexander) 30 Oct-21 FebDir: Valery Platonov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 3-6 NovDir Esc: Georgy Isaakyan
The Malachite Casket (Batin) 9 Nov-9 MarDir: Damir Maksutov; Dir Esc: Olga Enns
Carmen (Bizet) 12 Nov-16 GenDir: Valentin Uryupin; Dir Esc: Georgy Isaakyan
The Little Sweep (Britten) 16 Nov-6 GenDir: Damir Maxutov; Dir Esc: Olga Enns
A Christmas Carol (Batin) 17 NovDir: Dmitry Batin / Raushan Yakupov; Dir Esc: Olga Enns
La traviata (Verdi) 19 Nov-31 MaiDir Esc: Sergey Mindrin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Nov-23 GenDir Esc: Evgenia Minakova(original), Georgy Isaakyan(revival)
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 DesDir: Raushan Yakupov; Dir Esc: Valeria Borodina
Cleopatra (Massenet) 10 Des-7 MaiDir: Valery Platonov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
The Twelve Months (Banevich) 25 Des-20 AbrDir: Evgenii Kirilov; Dir Esc: Georgy Isaakyan(original), Olga Enns(original), Tatyana Stepanova(revival)
Cendrillon (Massenet) 5 Feb-4 MarDir: Valery Platonov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
Medeamaterial (Dusapin) 7 FebDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Filipp Grigorian
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Feb-24 AbrDir: Valery Platonov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 18 Feb-25 MaiDir Esc: Iosif Keller(original), Georgy Isaakyan(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-16 MarDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Philipp Himmelmann
La bohème (concert) (Puccini) 30 MarDir: Teodor Currentzis
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Silvia (Kálmán) 2 Oct-20 AbrDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Carmen (Bizet) 11 Oct-28 FebDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Oct-3 AbrDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 22 Oct-11 AbrDir Esc: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Nov-30 MarDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Olga Mukhortova
La traviata (Verdi) 10 Nov-14 MarDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Morozko (Bocharov) 1 Des-9 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Des
Rostov, Rostov State Opera  / 
Faust (Gounod) 22 Set-11 Mai
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 Set-16 MaiDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Bajadere (Kálmán) 6 Oct-2 MaiDir: Andrey Anikhanov; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 Oct-6 AbrDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 Oct-30 MaiDir: Maurizio Dones; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 Oct-22 JunDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 Oct-20 JunDir: Valery Voronin; Dir Esc: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 Oct-6 JunDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 Nov-11 AbrDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 Nov-4 MaiDir: Valery Voronin; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Nov-19 AbrDir: Andrey Anikhanov; Dir Esc: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 Nov-18 MaiDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-7 JunDir: Robert Lyall; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-27 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Rigoletto (Verdi) 29 Gen-23 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Yuri Laptev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Feb-23 MaiDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Vyacheslav Kushchev
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 14 Set-24 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18 Set-19 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 Set-26 MarDir: Boris Benkogenov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 Oct-28 FebDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Oct-16 AbrDir: Viktor Kulikov; Dir Esc: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 Oct-12 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 NovDir: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Nov-9 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Silvia (Kálmán) 14 Des-4 MaiDir: Eugene Khokhlov
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Des-18 MaiDir: Eugene Khokhlov; Dir Esc: Galina Tarasova
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Gen-11 MaiDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Vladimir Petrov
Tosca (Puccini) 22 Mar-2 AbrDir: Alexander Anissimov.cond; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 14 MaiDir: Viktor Kulikov; Dir Esc: Mikhail Kislyarov
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 Oct-20 FebDir Esc: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 Oct-16 Feb
Carmen (Bizet) 8 Oct
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 Oct-8 Abr
Oresteia (Taneyev) 13 Oct-25 Mar
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Oct-12 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 17 Oct-13 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 Oct-12 Mar
Rigoletto (Verdi) 27 Oct-23 Abr
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Oct-6 Mar
Silvia (Kálmán) 3 Nov-5 Gen
Les brigands (Offenbach) 9 Nov-18 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Nov-27 Abr
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Nov-4 Mar
Sadko (Rimsky-Korsakov) 24 Nov-6 Feb
Prince Igor (Borodin) 13 Des-14 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Des
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 11 Gen-26 Feb
La traviata (Verdi) 26 Gen-20 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Gen-15 Abr
Tosca (Puccini) 2 Feb-2 Abr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Feb-20 Abr
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 28 Feb
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Set-27 Abr
La belle Hélène (Offenbach) 14 Set-18 Abr
La traviata (Verdi) 18 Set-2 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-13 Abr
Boris Godunov (Musorgsky) 27 Set-12 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Set-25 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-9 Abr
Tosca (Puccini) 3 Oct-23 Abr
Pietro il Grande (Donizetti) 10 Oct-3 Abr
La bohème (Puccini) 11 Oct-20 Abr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 Oct-28 Mar
The Rape of Lucretia (Britten) 27 Oct-8 Feb
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 6 Nov
Don Juan (Mozart) 9 Nov-31 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 Nov-5 Mar
Rigoletto (Verdi) 29 Nov-11 Abr
Not Love Alone (Shchedrin) 5-6 Abr
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
The Lefthander (Shchedrin) 9 Set-10 MaiDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Set-24 JunDir: Boris Gruzin / Pavel Smelkov; Dir Esc: Mariusz Trelinski
Lohengrin (concert) (Wagner) 10 Set-18 AbrDir: Valery Gergiev
Macbeth (Verdi) 11 Set-13 AbrDir: Valery Gergiev / Gavriel Heine; Dir Esc: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 12 Set-30 AbrDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 Set-4 MaiDir: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 Set-23 GenDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Set-3 MaiDir: Gavriel Heine / Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alain Maratrat
Opera anthology (Verdi) 18 SetDir: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 SetDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 Set-16 MaiDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Paul Curran
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Set-5 FebDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Alexander Petrov
Faust (Gounod) 24 Set-26 NovDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27 Set-2 AgoDir: Mikhail Agrest / Boris Gruzin; Dir Esc: Charles Roubaud
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Set-9 FebDir: Karen Durgaryan; Dir Esc: Andrei Konchalovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Set-16 AbrDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Alain Maratrat
Jenůfa (Janáček) 1 OctDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Carmen (Bizet) 3 Oct-2 AbrDir: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 4 Oct-16 MarDir: Christian Knapp; Dir Esc: Yannis Kokkos
Requiem (concert) (Mozart) 4 Oct
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Oct-30 MarDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Alexander Petrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 Oct-25 MarDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Vladislav Pazi
Aida (Verdi) 9 Oct-19 MarDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 10 Oct-18 MarDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Johannes Schaaf
Il trovatore (Verdi) 11 Oct-7 JunDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Turandot (Puccini) 12 Oct-13 FebDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Charles Roubaud
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Oct-23 AgoDir: Mikhail Agrest / Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Yuri Alexandrov
A Life for the Tsar (Glinka) 15 OctDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
La bohème (Puccini) 18 Oct-21 AbrDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 Oct-3 MaiDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 OctDir: Christian Knapp
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 OctDir Esc: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 Oct-21 MaiDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 OctDir: Mikhail Sinkevich
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Oct-24 MaiDir: Pavel Bubelnikov; Dir Esc: Alexander Petrov
La forza del destino (Verdi) 27 Oct-10 AbrDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29 Oct-8 AbrDir: Mikhail Agrest
Attila (Verdi) 31 Oct-1 NovDir: Christian Knapp; Dir Esc: Arturo Gama
L'Heure espagnole (Ravel) 2 Nov
Gianni Schicchi (Puccini) 2 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Nov-9 AgoDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Yuri Temirkanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Nov-15 FebDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 Nov-11 FebDir: Ignat Solzhenitsyn; Dir Esc: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7-8 NovDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Michael Sturminger
Il viaggio a Reims (Rossini) 10 NovDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Alain Maratrat
The Turn of the Screw (Britten) 12 NovDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: David McVicar
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-14 NovDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Claudia Solti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14 NovDir: Christian Knapp; Dir Esc: Vasily Barkhatov
The Rape of Lucretia (concert) (Britten) 15 NovDir: Alice Farnham
The Nose (Shostakovich) 17 NovDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Aida (Verdi) 2 Des-21 Feb
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 DesDir Esc: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 DesDir Esc: Dmitri Tcherniakov
Boris Godunov (Musorgsky) 10 Des-21 MarDir Esc: Graham Vick
Christmas Eve (Rimsky-Korsakov) 14 Des-19 Feb
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 DesDir Esc: Yuri Alexandrov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 5 Gen-15 MarDir Esc: Alexei Stepanyuk
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Gen-25 Feb
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 Gen
Don Carlos (Verdi) 20 Gen-6 FebDir: Valery Gergiev / Karen Durgaryan; Dir Esc: Giorgio Barberio Corsetti
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 GenDir Esc: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 Gen
Khovanshchina (Musorgsky) 30 Gen-7 MarDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Leonid Baratov(original)
Mazepa (Tchaikovsky,P) 4 FebDir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Pranks of Fata Morgana (Prokofiev) 8-9 Feb
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 8 FebDir: Emmanuel Villaume
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 FebDir Esc: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 Feb-8 MarDir Esc: Dmitry Bertman
Rigoletto (Verdi) 5 Mar-23 MaiDir Esc: Irkin Gabitov
Concert (Wagner) 6 MarDir: Valery Gergiev
The Gambler (Prokofiev) 12 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Mar-20 AbrDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
Elektra (Strauss) 20 Mar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 Mar
Salammbô (concert) (Musorgsky) 25 MarDir: Pavel Petrenko
Così fan tutte (Mozart) 19-20 AbrDir: Vincent de Kort; Dir Esc: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 22 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Il tabarro (Puccini) 22 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Otello (Verdi) 22 Abr-6 MaiDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Vasily Barkhatov
War and Peace (Prokofiev) 24-26 Abr
Rigoletto (Verdi) 23 MaiDir Esc: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Set-21 JunDir: Daniele Rustioni; Dir Esc: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 Set-6 MaiDir: Peter Feranec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 Set-30 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Set-21 NovDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 Set-6 AbrDir: Igor Tomashevsky; Dir Esc: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky,P) 29 Set-28 JunDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct-2 JunDir: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec; Dir Esc: Andrejs Žagars
La traviata (Verdi) 5 Oct-25 MaiDir: Alexey Nyaga; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 Oct-13 JunDir Esc: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 Oct-17 JunDir: Mikhail Tatarnikov / Valentin Bogdanov; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 OctDir Esc: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Oct-21 AbrDir: Vasily Petrenko; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Nov-30 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Des-5 AbrDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Daria Panteleyeva
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 Gen-10 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Andrey Moguchiy
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 12-13 FebDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Andriy Zholdak
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Jul-22 Abr
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Jul-21 Feb
Silvia (Kálmán) 19 Jul-17 Abr
Mr X (Kálmán) 20 Jul-20 Feb
Spring Parade (Stolz) 21 Jul-22 Set
Countess Maritza (Kálmán) 22 Jul-10 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jul-29 Gen
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 Jul-14 Des
Baroness Lili () 27 Jul-27 Abr
Die Bajadere (Kalman,E) 31 Jul-15 Gen
Madame Pompadour (Fall) 11 Oct-13 Des
The Bird Seller (Zeller,C) 15 Oct-21 Gen
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 Oct-23 Abr
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Aleko (Rakhmaninov) 12 Des
Silvia (Kálmán) 26 Feb-16 Abr
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Mar-20 Mai
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Carmina Burana (Orff) 27 Set-9 Nov
Silvia (Kálmán) 2 Oct-11 Abr
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 Oct-9 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 5 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Oct-16 Abr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Oct
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 Oct-6 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 18-20 Oct
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 Oct-19 Feb
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 Oct-13 Feb
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 Nov-21 Feb
La traviata (Verdi) 10 Nov-5 Feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Nov-23 Gen
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Nov-20 Abr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 26 Des-15 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Gen-25 Mar
Sevastopol Waltz (Listov) 25 Gen
Die Kluge (Orff) 9 Feb
Der Troubadour (Verdi) 22 Feb-18 Abr
Tosca (Puccini) 12 Abr
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 1 Oct-5 AbrDir: Ruben Aharonian; Dir Esc: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 Oct
Baroness Lili () 3 Nov-10 MarDir: Ivan Egorov; Dir Esc: Sergey Shepelev
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 3 Des
Mr X (Kálmán) 4 Des
Bajadere (Kálmán) 12 Des-6 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Gen
Viva la Mamma (Donizetti) 15 Gen
Babi Revolt (Ptichkin) 4 Feb
Don Pasquale (Donizetti) 12 Feb
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 14 Mar-15 Abr