2017/18 > Bèlgica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Bèlgica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Regne Unit Holanda

Bèlgica
 
Alemanya
França Luxemburg

Antwerpen, Opera Vlaanderen  / 

Das Wunder der Heliane (Korngold) 15-23 SetDir: Alexander Joel; Dir Esc: David Bösch
Le Duc d'Albe (Donizetti) 17 Nov-6 DesDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Carlos Wagner
Falstaff (Verdi) 13-31 DesDir: Tomáš Netopil; Dir Esc: Christoph Waltz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 2-13 FebDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Sidi Larbi Cherkaoui, Damien Jalet
Parsifal (Wagner) 18 Mar-4 AbrDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
La clemenza di Tito (Mozart) 6-13 MaiDir: Stefano Montanari; Dir Esc: Michael Hampe
The Gambler (Prokofiev) 13-19 JunDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Karin Henkel
Lohengrin (Wagner) 20-28 SetDir: Alejo Pérez; Dir Esc: David Alden
Satyagraha (Glass) 18 Nov-2 DesDir: Koen Kessels; Dir Esc: Sidi Larbi Cherkaoui
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14-31 DesDir: David Reiland; Dir Esc: FC Bergman
Cardillac (Hindemith) 3-12 FebDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Guy Joosten
La juive (Halévy) 10-21 MarDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Peter Konwitschny
Les Bienveillantes (Parra) 24 Abr-2 MaiDir: Peter Rundel; Dir Esc: Calixto Bieito
Macbeth (Verdi) 21 Jun-6 JulDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Michael Thalheimer
Bruxelles, La Monnaie/De Munt  / 
Pinocchio (Boesmans) 5-16 SetDir: Patrick Davin; Dir Esc: Joël Pommerat
Tancredi (concert) (Rossini) 11-14 OctDir: Giuliano Carella
Leonore (concert) (Beethoven) 26 OctDir: René Jacobs
Lucio Silla (Mozart) 29 Oct-15 NovDir: Antonello Manacorda; Dir Esc: Tobias Kratzer
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 8-23 DesDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Olivier Py
Il prigioniero (Dallapiccola) 16-27 GenDir: Franck Ollu; Dir Esc: Andrea Breth
Das Gehege (Rihm) 16-27 GenDir: Franck Ollu; Dir Esc: Andrea Breth
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-22 MarDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Damiano Michieletto
Pagliacci (Leoncavallo) 6-22 MarDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Damiano Michieletto
Lohengrin (Wagner) 19 Abr-6 MaiDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Olivier Py
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 8-24 JunDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Christophe Coppens
L'homme de la Mancha (Leigh) 14-27 SetDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Michael De Cock, Junior Mthombeni
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Set-3 OctDir: Antonello Manacorda / Ben Glassberg; Dir Esc: Romeo Castellucci
De la maison des morts (Janáček) 6-17 NovDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Dir Esc: Krzysztof Warlikowski
Don Pasquale (Donizetti) 9-23 DesDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Laurent Pelly
La Gioconda (Ponchielli) 29 Gen-12 FebDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Olivier Py
Frankenstein (Grey) 8-20 MarDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Alex Ollé
The Rake's Progress (concert) (Stravinsky) 25-26 MarDir: Barbara Hannigan
Robert le diable (concert) (Meyerbeer) 2-5 AbrDir: Evelino Pidò
Tristan und Isolde (Wagner) 2-19 MaiDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Ralf Pleger
Le Conte du tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 11-29 JunDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Manon Lescaut (Puccini) 19-30 SetDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Norma (Bellini) 19 Oct-4 NovDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Davide Garattini Raimondi
La favorite (Donizetti) 16-28 NovDir: Luciano Acocella; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 21 Des-6 GenDir: Giampaolo Bisanti; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Carmen (Bizet) 26 Gen-9 FebDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Henning Brockhaus
Le Domino noir (Auber) 23 Feb-3 MarDir: Patrick Davin; Dir Esc: Christian Hecq, Valérie Lesort
Le nozze di Figaro (Mozart) 6-14 AbrDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Emilio Sagi
La donna del lago (Rossini) 5-15 MaiDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Damiano Michieletto
Macbeth (Verdi) 12-26 JunDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Il trovatore (Verdi) 16-28 SetDir: Daniel Oren; Dir Esc: Stefano Vizioli
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 19-27 OctDir: Ayrton Desimpelaere; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Cendrillon (Viardot) 20-27 OctDir Esc: Davide Garattini Raimondi
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 26-28 OctDir: Speranza Scappucci
Tosca (Puccini) 20-30 NovDir: Gianluigi Gelmetti; Dir Esc: Claire Servais
Le comte Ory (Rossini) 21 Des-2 GenDir: Jordi Bernàcer; Dir Esc: Denis Podalydès
Faust (Gounod) 23 Gen-2 FebDir: Patrick Davin; Dir Esc: Stefano Poda
I Was Looking at the Ceiling and then I Saw the Sky (Adams) 30 Gen-3 FebDir: Philippe Gérard; Dir Esc: Marianne Pousseur, Enrico Bagnoli
Aida (Verdi) 26 Feb-14 MarDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Anna Bolena (Donizetti) 9-20 AbrDir: Giampaolo Bisanti; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
La clemenza di Tito (Mozart) 15-24 MaiDir: Thomas Rösner; Dir Esc: Julien Lubek, Cécile Roussat
I puritani (Bellini) 16-28 JunDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Vincent Boussard